Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Kasia18

witam

 

widze, ze tu sporo doswiadczonych jesli chodi o wybór kredytu..

moze wy mi cos doradzicie. chcielibyśmy z mezem także zaciagnać kredyt na budowe domu ale niestety banki nam odmawiają :(

prowadzimy działalność i jak kazda firma posiadamy dosyć duzy kredyt :-? , i tu pojawia sie problem gdyz wliczają nam ratę kredytu w zdolność, mimo iz ona jest wliczana w amortyzację..

czy moze ktos z was miał podobna sytuacje i moze nam cos doradzi :)

mamy działkę i fundament wiec jakis wkład mamy :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Ula proszę Cię o pilny kontakt, najlepiej telefoniczny- jeśli możesz to wyślij mi swój nr telefonu na adres [email protected].

Pozdrawiam

 

Czy wy wszyscy przy negocjacjach za bankami musieliście przedstawiać lepszą ofertę pisemną innego banku, do której dany bank dopiero mógł się ustosunkować????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem jeszcze raz w banku PKO B.P. i tak :

kredyt w chf na 300 k na 30 lat

 

wyjsciowa z rabatem marza 1,35% prowizja 0,95%

 

z karta kredytowa (nic nie place za nia przez 1 rok - i nie musze jej uruchamiac)

marza 1,24% i prowizja 0,74%

 

jak bedzie jeszcze dodatkowo z ubezpieczeniem od utraty pracy (na 5 lat)

to marza 1,09 % i prowizja 0%

 

kwota ubezpieczenia jest rozbita na 30 lat (3,51% - przy 300 k =10530 zl ) a ubezpieczenie samo tylko na 5 lat pozniej albo dalej ubezpieczenie albo wracam do wyjsciowej stawki 1,5 % (ale mozna pozniej znowu jako staly klient negocjowac marze)

 

mysle ze opcja z karta jest ok (juz jest taniej) ale zastanawiam sie nad tym ubezpieczeniem odejdzie prowizja wiec jakies 2500 mniej i mniejsza marza

 

 

teraz przy niskim kursie franka kitowo brac kredyt ale co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupuje szeregowca.

Cena stanu developerskiego 330 tys. Chcę wziąć 420 tys. (zakup + urządzenie)

Bank wycenia tę nieruchomość na 480 tys już w chwili sprzedazy!!!

Daje to ok 20% "wkładu własnego"!!!

Czy banki tak zawsze robią?

Poza tym:

prowizja 1%

Marża 1,1%

Okres 35 lat

Waluta - frank

Bank Millennium

 

Dodam, że developer nie liczy w tej inwestycji poddasza (60 m, ok 30m uzytkowego)

Przy kolejnych już dodaje te 30m!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dla tych co w pln

 

u nas jest tak (2 dni temu podpisana umowa):

 

wibor 3m (4,27)

marża 0,8 (przez 2 lata 0,5)

prowizja 0,8

ubezpieczenie 420zł/rok (mogło być o 60zł mniej ale dałem plamę przy robieniu kosztorysu)

koszt ubezpieczenia za okres przejściowy odpada (pierwsza transza po przepisaniu hipoteki)

przepisanie 400zł + us 159zł podatek o czynności cywilno-prawnych

wycena rzeczoznawcy 168zł (jednorazowo)

3 transze

140tys/25lat

 

jest jeszcze ubezpieczenie od utraty pracy (nie pamiętam ile - nie skorzystaliśmy)

 

a to wszystko dotyczy kontynuacji budowy!!

 

handlowiec open .... nie zaproponował mi nic lepszego!!! po dłuższej rozmowie przedstawił bliźniaczo podobną ofertę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darials, napisz jeszcze jaką płacisz ratę miesięczną, bo rozumiem, że wysokość kredytu to 140 tys.

Ja jestem stałym klientem Pekao SA od blisko 13 lat, także może będę miał lepszy grunt do negocjacji.

Chcę wziąść ok. 150-200 tys. zł na 20-25 lat, ale zastanawiam się nad frankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darials, napisz jeszcze jaką płacisz ratę miesięczną, bo rozumiem, że wysokość kredytu to 140 tys.

Ja jestem stałym klientem Pekao SA od blisko 13 lat, także może będę miał lepszy grunt do negocjacji.

Chcę wziąść ok. 150-200 tys. zł na 20-25 lat, ale zastanawiam się nad frankami.

 

Tak z czystej ciekawosci, dlaczego zastanawiasz sie na frankami, a nie po prostu wezmiesz we frankach? Przeciez oprocentowanie nizsze niz w PLN, ryzyko wzrostu kursu dosc niskie (a nawet jesli, to i tak rate bedziesz placil nizsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darials, napisz jeszcze jaką płacisz ratę miesięczną, bo rozumiem, że wysokość kredytu to 140 tys.

Ja jestem stałym klientem Pekao SA od blisko 13 lat, także może będę miał lepszy grunt do negocjacji.

Chcę wziąść ok. 150-200 tys. zł na 20-25 lat, ale zastanawiam się nad frankami.

 

Z doświadczenia: jeżeli liczysz na bonus z tytułu lojaności w tym banku to się grubo przeliczysz :-(

BTW w Pekao tylko kredyty w PLN, chyba, że zarabiasz w innej walucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiW napisał:

Tak z czystej ciekawosci, dlaczego zastanawiasz sie na frankami, a nie po prostu wezmiesz we frankach? Przeciez oprocentowanie nizsze niz w PLN, ryzyko wzrostu kursu dosc niskie (a nawet jesli, to i tak rate bedziesz placil nizsza).
w sumie to sam nie wiem dlaczego się zastanawiam. :D

Pytałem kiedyś w PKO SA o kredyt hipoteczny, to pani bardzo mnie przekonywała właśnie, aby wziąść w zł. Nie pamiętam jej argumentów.

Ale w sumie i tak jest taniej we frankach, tak jak sam piszesz. Także najpierw będę atakował bank Millenium, zobaczymy co z tego wyjdzie?

 

bullish napisał:

Z doświadczenia: jeżeli liczysz na bonus z tytułu lojaności w tym banku to się grubo przeliczysz

BTW w Pekao tylko kredyty w PLN, chyba, że zarabiasz w innej walucie.

zarabiam w PLN, ale nie wiedziałem, że w PKO SA nie dają hipotecznego we frankach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiW napisał:
Tak z czystej ciekawosci, dlaczego zastanawiasz sie na frankami, a nie po prostu wezmiesz we frankach? Przeciez oprocentowanie nizsze niz w PLN, ryzyko wzrostu kursu dosc niskie (a nawet jesli, to i tak rate bedziesz placil nizsza).
w sumie to sam nie wiem dlaczego się zastanawiam. :D

Pytałem kiedyś w PKO SA o kredyt hipoteczny, to pani bardzo mnie przekonywała właśnie, aby wziąść w zł. Nie pamiętam jej argumentów.

 

Przekonywala, bo w PLN wiecej zarabiaja, a Ty wiecej placisz. A te historie o tym, ze zarabiasz w PLN i bierzesz kredyt w PLN to propaganda. Wazna jest cena jaka placisz za kredyt, a nie waluta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...