Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oprócz tych, wynikajacych z drobnych oszczędności przez trzymanie każdego niewydanego grosza na nieźle oprocentowanym "koncie" jest jeszcze taka:

Spokój psychiczny wynikający z nie prejmowania się kursem waluty, czy zmiennosciami na polu funduszy inwestycyjnych i możliwością skupienia się na zawodzie wykonywanym i życiu osobistym.

Dobranoc

No tak, po co martwić się że można zarobić np. w funduszach 20-50% rocznie skoro mozna zarobić tak jak Ty 5% :)

Wiedziałem, że dasz się sprowokowac :lol: . Ale nie cytuj tylko fragmentów moich wypowiedzi. To nieuczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam fundusze ING SMS dokładnie 123 dni. Zysk przez te 4 miesiące wynosi 27,92%. To nie mocno posuniety optymizm, tylko realny z życia wzięty przykład.

sroki, ale przez 4 miesiące hossy nie wyciąga się sensownych wniosków... popatrz sobie na DWS TOP25 i to jak rósł w przeciągu ROKU.

Unikorona zrównoważony z ostatnich 3 miesięcy daje wzrost o ~50%, z ostatnich 4 miesięcy ~37%, a z 11 miesięcy juz ~24%.

Inwestycja w fundusze to inwestycja długoterminowa, czyli min. 5 lat. Chesz inwestowac krótkoterminowo - zapraszam na giełdę i małe spółki.

LINK

LINK 2

Zauważ że nie napisałem, ze roczna stopa zwrotu z inwestycji w moim przypadku wynosi 29% * 3 :)

Moim skromnym zdaniem rozsądne lokaowanie w fundusze da zarobić inwestorowi ok. 30% rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się "sprowokować" bo już kiedyś z tym wyskoczyłes.

Pierwszej części nie cytowałem bo "to juz było".

Napisałeś coś nowego, więc sie do tego odniosłem. Niestety Ty do odpowiedzi juz nie.

Kłamiesz - to druga częśc już była.

A warto odpowiadac? Jak się ma nadwyżki finansowe, to sobie można inwestowac. Ale jak sie buduje z kredytu to po co się wygłupiac?

A jak tam Twoja budowa? :D Wiesz, że dopilnowanie budowy to bardzo pochłaniające zajęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Aleksandro;)

Powiedz mi czy Ty też to tak zrozumiałaś, że gdyby zaciągnąc kredyt w tym roku (zakładając , że dopłaty wedja w tym roku co jest pewnie niemożliwe) to można jednocześnie mieć dopłaty i odpisywać sobie odsetki?

czyli odpisujesz VAT, odciagasz odsetki przez 20 lat i masz dopłaty przez 8?czy tez jedna ulga zamienia sie w drugą?

 

 

A Panów proszę o uśmiech w to weekendowe popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena

jesss

dkładnie tak - (jedna ulga nie wyklucza drugiej) . Ale w tym roku żaden bank nie ma w swojej ofercie kredytów preferencyjnych. To by było zbyt piękne...

Gdzieś wczoraj czytałam, że kredyty te będą dostępne prawdopodobnie w I kwartale 2007 r.

Jeszcze coś o uldze odsetkowej:

 

http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65588,3052910.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fundusze ING SMS dokładnie 123 dni. Zysk przez te 4 miesiące wynosi 27,92%. To nie mocno posuniety optymizm, tylko realny z życia wzięty przykład.

sroki, ale przez 4 miesiące hossy nie wyciąga się sensownych wniosków... popatrz sobie na DWS TOP25 i to jak rósł w przeciągu ROKU.

Unikorona zrównoważony z ostatnich 3 miesięcy daje wzrost o ~50%, z ostatnich 4 miesięcy ~37%, a z 11 miesięcy juz ~24%.

Inwestycja w fundusze to inwestycja długoterminowa, czyli min. 5 lat. Chesz inwestowac krótkoterminowo - zapraszam na giełdę i małe spółki.

LINK

LINK 2

Zauważ że nie napisałem, ze roczna stopa zwrotu z inwestycji w moim przypadku wynosi 29% * 3 :)

Moim skromnym zdaniem rozsądne lokaowanie w fundusze da zarobić inwestorowi ok. 30% rocznie

Oj rafałku Rałaku, cienki jesteś w te klocki i co Ty chcesz udowodnić?? Że co - wszystkie rozumy pozjadałeś - to chyba tylko sobie. Gubusz się i tyle, posłuchaj czasami mądrzejszych. Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe). Napisałes od 20 do 50 co jest całkowitym bezsensem i świadczy o Twoim miernym doświadczeniu. Ciekawe co powiesz jak wszystki pierdyknie jak nie będzie na czas prezesa i z twoich cudnych 27% zostanie marne 5%.

Jeszcze trzy miesiące temu co więksi nagianiacze na fundusze kusili zyskiem 18%.

Oj kolego, więcej pokory... Albo zyj w tym sowim czteromiesięcznym 27 procentowym zyskiem.

 

A i jeszcze torchę podstaw matematyki z podstawówki: roczna stopa nie jest wynikiem sumy stóp z poszczególnych trzecich roku... nawet jak napisałeś 29, a nie przytoczone wcześniej 27,92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki, proszę o rzeczową odpowiedż. Mam "wolne" 34,000 co z tą kasą zrobić, żeby spać spokojnie, ale zarobić na waciki :wink: .czekam na sugestie.u.

Podstawowe pytanie - na ile czasu chcesz się pożegnać z tymi pieniędzmi??

Drugie pytanie - czy to sa wolne środki, z którymi możesz zaryzykować, czy chcesz mniej, a spokojnie i pewniej (nie pewnie, tylko pewniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to przedstaw opcje: na 1 m-c, na 3 i na 6. Z tym że boję się ryzyka na zasadzie jak się uda to zyskasz, bo skończę na relanium 5! Chcę zarobić mniej i nie mysleć o tym codziennie. Wiem, że na 1 m-c to w Millennium jest konto premium na 4%, ale ogólnie nie znam tematu pomnażania kasy... :oops: . W tej chwili sianko leży i gnije w PKO BP na nędznym ROR.u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to przedstaw opcje: na 1 m-c, na 3 i na 6. Z tym że boję się ryzyka na zasadzie jak się uda to zyskasz, bo skończę na relanium 5! Chcę zarobić mniej i nie mysleć o tym codziennie. Wiem, że na 1 m-c to w Millennium jest konto premium na 4%, ale ogólnie nie znam tematu pomnażania kasy... :oops: . W tej chwili sianko leży i gnije w PKO BP na nędznym ROR.u.

Tylko lokata w banku, reszta to za duże ryzyko.

Giełda dobrze stoi, więc fundusze wysoko, ale prezesa NBP nie ma i lecą nieco w dół (mimo, że na świacie jest w górę). Na taki okres bym nie wchodził, bo zjedzą Cię prowizje i opłaty (w SuperMarkecie mBanku możesz jej ominąć, ale to i tak za duże ryzyko).

A więc pozostaje lokata w banku i nie sądzę, aby przy takiej kwocie była negocjowalna. A w jakim banku? - w tym gdzie dają najwięcej i najmniej biorą za obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rafałku Rałaku, cienki jesteś w te klocki i co Ty chcesz udowodnić?? Że co - wszystkie rozumy pozjadałeś - to chyba tylko sobie. Gubusz się i tyle, posłuchaj czasami mądrzejszych. Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe). Napisałes od 20 do 50 co jest całkowitym bezsensem i świadczy o Twoim miernym doświadczeniu. Ciekawe co powiesz jak wszystki pierdyknie jak nie będzie na czas prezesa i z twoich cudnych 27% zostanie marne 5%.

Jeszcze trzy miesiące temu co więksi nagianiacze na fundusze kusili zyskiem 18%.

Oj kolego, więcej pokory... Albo zyj w tym sowim czteromiesięcznym 27 procentowym zyskiem.

 

A i jeszcze torchę podstaw matematyki z podstawówki: roczna stopa nie jest wynikiem sumy stóp z poszczególnych trzecich roku... nawet jak napisałeś 29, a nie przytoczone wcześniej 27,92.

Rozbawiłeś mnie :D :D :D

Dzięki za poprawienie nastroju w ponury poranek poniedziałkowy :D :D :D

Pomijam już Twoj ton, bo widocznie nie dorosłes do rozmów na poziomie. Nie będę dyskutował o mojej matematyce, czy wiedzy bo nie ten poziom "kolego".

Napisałeś: Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe). Rozbawiłeś mnie niesamowicie :) O Twojej wiedzy niech świadczy ten link: http://www.money.pl/fundusze/

a gdybyś miał problemy ( w co nie wątpie ) ze zrozumieniem wklejam specjalnie dla Ciebie :

Najlepsze wyniki wg rocznej stopy zwrotu

Fundusze akcji

DWS Top 25 +97.14

ING Średnich i Małych Spółek +92.08

Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego +73.51

Nawet Ci podkreśliłem żebyś dobrze zrozumiał i zapamietał.

Jeśli bedziesz chciał sie po raz kolejny popisać i kogos obrazić pomyśl trzy razy a potem sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz - to druga częśc już była.

A warto odpowiadac? Jak się ma nadwyżki finansowe, to sobie można inwestowac. Ale jak sie buduje z kredytu to po co się wygłupiac?

A jak tam Twoja budowa? :D Wiesz, że dopilnowanie budowy to bardzo pochłaniające zajęcie?

A dziękuje. Narazie radze sobie, czekam na kredyt z doplatą i radze sobie narazie z własnych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rafałku, oj miło mi że Cię bawi, niech Cię bawi. Ale to i tak nic nie zmini, że jesteś w te klocki miernota :)

co do obrażania i poziomu matematycznego lekko parafrazując wypowiedź najjaśniejszego z jasnych - nie ten poziom "kolego". Tu akurat się zgadzamy.

Inwestuj dalej, inwestuj. Takich inwestorów uwielbiam, bo niezmiernie szybko się na nich zarabia, brawo!

Hej! Mózgu naszej finansjery, hej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja - długo tutaj nie zaglądałem, może gdzieś coś jakoś bym napisał w wolnej chwili, ale widzę pięknie się dzieje. Samozwańcze tuzy finansiery wyrastają, a zwykli forumowicze szukający odpowiedzi nawet juz tu niezaglądają, bo po co czytać bezsensowne dywagacje. Cóż każdy gdzieś szuka akceptacji.

Pozdrowenia wszystkim i od następnego, hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rafałku, oj miło mi że Cię bawi, niech Cię bawi. Ale to i tak nic nie zmini, że jesteś w te klocki miernota :)

co do obrażania i poziomu matematycznego lekko parafrazując wypowiedź najjaśniejszego z jasnych - nie ten poziom "kolego". Tu akurat się zgadzamy.

Inwestuj dalej, inwestuj. Takich inwestorów uwielbiam, bo niezmiernie szybko się na nich zarabia, brawo!

Hej! Mózgu naszej finansjery, hej!!

Panie fachowcu dlaczego nie odniosłeś sie do Twojego braku wiedzy? Dlaczego nie odpowiedziałeś na jeden, jedyny konkretny zarzut? Bylo nieczytelnie ? No to jeszcze raz:

Napisałeś że fundusze ING SMS mają mierne wyniki gorsze wyniki nawet od Alianz. Udowodniłem Ci ze zajmuja drugie miejsce wśród funduszy akcyjnych. Dlaczego tego nie skomentowałeś?

Pisałem że można zarobić na funduszu ok 20-50% a "mój" fundusz ma roczną stopę zwrotu 92%! Dlaczego nie przyznasz sie do błędu? Brak odwagi? Czy może jesteś tak zapatrzony w siebie że nawet nie widzisz swoich błędów?

Daruj sobie kolejne wywody i udowadnianie jakim to jesteś "fachowcem". Odnieś sie do faktów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie może swój SMS do dłużnych - wtedy to będzie dopiero skok, ha! Dalej twierdzę, że to mierny fundusz - jak nie wiesz czemu, to Twoja sprawa. Skoro patrzysz sie tylko na cyferki, to się patrz dalej - ja nie czuję misji wyprowadzania Cie z błędu. Nie mam zamiaru robić Ci tutaj ani lekcji ani kursów. Albo Ci się uda, albo popłyniesz - tak to już jest z początkującymi inwestorami zachłystującymi się dziennymi skokami na funduszach.

Nie mam zamiaru odnosić się do Twich wypowiedzi i twierdzeń, bo przecież wszystko wiesz najlepiej, więc nie ma chyba takiej potrzeby. To są Twoje pieniądze i robisz nimi co chesz, możesz nawet nimi palić w kominku.

Nie mniej jednak z wypowiedzi widać, że nie masz za dużego doświadczenia - chyba nie zaprzeczysz? Życzę Ci szczerze i z całej mojej dobrej woli żeby Ci się udało i żebyś zyskał jak najwięcej. Szkoda tylko że bezwiednie narażasz innych niedoświadczonych na znaczne straty nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka.

Pozdrawiam!

 

P.S.

Odwaga? Dobre, uśmiałem się jak norka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...