Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że mam niejakie pojęcie o inwestycjach na rynku kapitałowym pozwolę sobie na zabranie głosu :)

 

To co piszecie o TFI to racja. Póki co mamy czas żeby w 100% się kredytować a kapitał inwestować.

 

Jest jednak jedno małe ale: jak czytam o stopach zwrotu 90% to gęba mi się śmieje. Dlaczego? Otóż pkt. widzenia zależy od pkt. siedzenia w skrócie mówiąc wszystko zależy od momentu wejścia w inwestycję.

 

Czy na dzień dzisiejszy możesz z przekonaniem wskazać TFI które w przyszłym roku da mi 25%??

 

Postaw się w sytuacji osoby która dopiero zainwestuje a nie siedzi już w tym jakiś czas.

 

Co mają powiedzieć osoby które kasę w TFI zainwestowały na przełomie maja/czerwca i dopiero dzisiaj wychodzą na swoje a minęło już pół roku??

 

Tych pytań mam więcej ale nie lubię pisać monologów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brak mi słów. I tak dziwie się że zaszczyciłes mnie odpowiedzią. Jesli w inwestowaniu nie ważne są "cyferki"..........

 

Kończmy ta dyskusje bo reszcie forumowiczów nic ona nie daje. Poczytaj tylko w wolnej chwili co i komu doradzałem, zanim coś znowu wypomnisz.

A to Cię jeszcze raz zaszczycę, bo nieco bawi mnie Twoje odbijanie piłeczki.

Skoro nawet gospodarka Cię nie interesuje to pozostają tylko cyferki z giełdy. A może napiszesz czemu przez ostatnich kilka dni są spadki mimo świetnych wyników giełdy (ba nawet WIG rekordowy się trafił) i jak zawsze rosnących przed świętami wskaźników na świecie. Cyferki są OK przecież? A może to tylko pewnien element latentny się gdzieś wkradł, hmm... No ciekawe, ciekawe.

 

Jak się czyta Twoje świetlane wizje, to pozostaje tylko opróźnić portfel i biec kupować papiery - to są rady, czy nie, napisz proszę, czekam z niecierpliwością bo mam nieco wolnej gotówki :lol:

Nie chce mi się szuakć, ale czy jakoś tak coś gdzieś "Toje marne 5% jak ja na funduszu 20-50" - to rada, pogarda czy pies?

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Twój "fachowiec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam niejakie pojęcie o inwestycjach na rynku kapitałowym pozwolę sobie na zabranie głosu :)

 

To co piszecie o TFI to racja. Póki co mamy czas żeby w 100% się kredytować a kapitał inwestować.

 

Jest jednak jedno małe ale: jak czytam o stopach zwrotu 90% to gęba mi się śmieje. Dlaczego? Otóż pkt. widzenia zależy od pkt. siedzenia w skrócie mówiąc wszystko zależy od momentu wejścia w inwestycję.

 

Czy na dzień dzisiejszy możesz z przekonaniem wskazać TFI które w przyszłym roku da mi 25%??

 

Postaw się w sytuacji osoby która dopiero zainwestuje a nie siedzi już w tym jakiś czas.

 

Co mają powiedzieć osoby które kasę w TFI zainwestowały na przełomie maja/czerwca i dopiero dzisiaj wychodzą na swoje a minęło już pół roku??

 

Tych pytań mam więcej ale nie lubię pisać monologów.

 

pozdrawiam

nie nie nie, nie rozumiesz, wogóle achhhh, ostatnie cztery miesiąceto 27% i idzie do góry, będzie dobrze.

 

P.S.

Fajny ubaw, nie :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Cię jeszcze raz zaszczycę, bo nieco bawi mnie Twoje odbijanie piłeczki.

Skoro nawet gospodarka Cię nie interesuje to pozostają tylko cyferki z giełdy. A może napiszesz czemu przez ostatnich kilka dni są spadki mimo świetnych wyników giełdy (ba nawet WIG rekordowy się trafił) i jak zawsze rosnących przed świętami wskaźników na świecie. Cyferki są OK przecież? A może to tylko pewnien element latentny się gdzieś wkradł, hmm... No ciekawe, ciekawe.

 

A może czytałbyś choc raz uważnie? Napisałem że mnie coś nie interesuje, czy że te "cyferki" sa jednak dla szarego inwestora ważne?

Może odwróćmy sytuację. Co da inwestorowi wiedza i świadomość że "cyferki" na giełdzie rosną, że jest duzy popyt, że baryłka ropy znowu potaniała, że bezrobcie maleje, że w Szwajcarii podniesiono stopy itd jesli JEGO inwestycja w fundusze bedzie topnieć. Jeśli pomimo wzrostów większości walorów akurat umoczył w fundusz, który źle zainwestował? Czy dla niego nie bedą jednak najważniejsze WSKAŹNIKI FUNDUSZY, czyli te nieistotne wg. Ciebie "cyferki"?

 

Prościej już sie nie da.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brnąć dalej? OK Zacznij od udowodnienia swojego stwierdzenia:

. Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe)

Sam sobie odpowiedź, przecież jesteś dobry w te klocki :)

 

Pisz i czytaj uważnie, szukaj wszędzie spisku i układu, podkładaj miny i depcz ścierwa! hej!

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Twój "fachowiec".

 

P.S.

To jest specjany podpis tylko dla Ciebie :)

 

przeczytałeś kiedyś choć jeden prospekt emisyjny? - to konkluzja do postu odnośnie wpływu gospodarki na fundusze, giełdy i takich tam nieistotnych pierdół, phi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brnąć dalej? OK Zacznij od udowodnienia swojego stwierdzenia:

. Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe)

Sam sobie odpowiedź, przecież jesteś dobry w te klocki :)

 

Pisz i czytaj uważnie, szukaj wszędzie spisku i układu, podkładaj miny i depcz ścierwa! hej!

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Twój "fachowiec".

 

P.S.

To jest specjany podpis tylko dla Ciebie :)

:D :D :D :D

Najlepsza obroną jest atak :)

Dziękuje za wyróżnienie. Pokazujesz ile jesteś wart ty i twoje porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz - to druga częśc już była.

A warto odpowiadac? Jak się ma nadwyżki finansowe, to sobie można inwestowac. Ale jak sie buduje z kredytu to po co się wygłupiac?

A jak tam Twoja budowa? :D Wiesz, że dopilnowanie budowy to bardzo pochłaniające zajęcie?

A dziękuje. Narazie radze sobie, czekam na kredyt z doplatą i radze sobie narazie z własnych środków.

Proszę Cię bardzo. Też nie narzekam dopełniając swój rachunek z bilansowaniem nadwyżkami. Rozumiem, że masz zamiar się wprowadzic tak jak ja na jesien 2007? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brnąć dalej? OK Zacznij od udowodnienia swojego stwierdzenia:

. Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe)

Sam sobie odpowiedź, przecież jesteś dobry w te klocki :)

A więc odpowiadam.

Oczywiście że beznadziejny jest fundusz, mający stopę zwrotu roczną "tylko" nieco powyżej 91%. Przeciez Alianz akcji ma w tym samym okresie aż 38%! To jest "tylko" mniej o 53%. Co mi tam połowa inwestycji, skoro ważniejsze sa "inne" bliżej nieokreslone priorytety. Oczywiście ze źle zainwestowałem, w marny fundusz, na którym mozna było zarobić w 4 miesiące niecałe 30%. Oczywiście mogłem głupi posłuchać "mojego doradcy" i trzymac pieniądze na RORze lub ewentualnie "zaryzykować" w lokatę i uzyskać 4% w skali roku a ja głupi wybrałem marny fundusz.

Jeszcze bardziej jestem głupi wierząc znanemu i liczącemu się portalowi "money.pl", ktory wykazuje ze fundusz w który zainwestowałem to drugi fundusz akcji pod względem rocznej stopy zwrotu. Przeciez to nie może być prawda skoro "mój doradca" z "ksiestwa warszawskiego" twierdzi inaczej.

 

Czekam z niecierpliwością na następne "kwiatki z księstwa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz - to druga częśc już była.

A warto odpowiadac? Jak się ma nadwyżki finansowe, to sobie można inwestowac. Ale jak sie buduje z kredytu to po co się wygłupiac?

A jak tam Twoja budowa? :D Wiesz, że dopilnowanie budowy to bardzo pochłaniające zajęcie?

A dziękuje. Narazie radze sobie, czekam na kredyt z doplatą i radze sobie narazie z własnych środków.

Proszę Cię bardzo. Też nie narzekam dopełniając swój rachunek z bilansowaniem nadwyżkami. Rozumiem, że masz zamiar się wprowadzic tak jak ja na jesien 2007? :D

Jesień może i nie, ale wigilię obiecałem Żonie i dziecku spędzić w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko przypomnieć szanownym dyskutantom, że autor wątku pytał o rade w sprawie kredytu, dlatego bardzo proszę o wypowiedzi tylko w tym temacie.

Witam wszystkich.

Generalnie jestem juz zdecydowany na kredyt w BPH.

Czy jest ktoś z Szanownych Forumowiczow posiadaczem kredytu w tym banku i moglby sie podzielic doswiadczeniem, lub wskazaniem ewentualnych kruczków w ofercie tego banku a ktorych ja nie dostrzeglem :oops:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz - to druga częśc już była.

A warto odpowiadac? Jak się ma nadwyżki finansowe, to sobie można inwestowac. Ale jak sie buduje z kredytu to po co się wygłupiac?

A jak tam Twoja budowa? :D Wiesz, że dopilnowanie budowy to bardzo pochłaniające zajęcie?

A dziękuje. Narazie radze sobie, czekam na kredyt z doplatą i radze sobie narazie z własnych środków.

Proszę Cię bardzo. Też nie narzekam dopełniając swój rachunek z bilansowaniem nadwyżkami. Rozumiem, że masz zamiar się wprowadzic tak jak ja na jesien 2007? :D

Jesień może i nie, ale wigilię obiecałem Żonie i dziecku spędzić w nowym domu.

Cóź, pozostaje Ci tylko życzyc dużo pomyślności w Twoich manewrach finansowych. Ja zajmę się zarabianiem pieniędzy w bardziej interesujący dla mnie sposób. Aczkolwiek, jak skończę inwestycje, i będę miał za dużo czasu, to kto wie ... Już pisałem, że mam alternatywę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko przypomnieć szanownym dyskutantom, że autor wątku pytał o rade w sprawie kredytu, dlatego bardzo proszę o wypowiedzi tylko w tym temacie.

Witam wszystkich.

Generalnie jestem juz zdecydowany na kredyt w BPH.

Czy jest ktoś z Szanownych Forumowiczow posiadaczem kredytu w tym banku i moglby sie podzielic doswiadczeniem, lub wskazaniem ewentualnych kruczków w ofercie tego banku a ktorych ja nie dostrzeglem :oops:

PZDR

Ups! Nerwowa kobietka! No tak, ale na wybór kredytu mają też wpływ pewne szczegóły! Ja staram się je dokładnie przedstawiac. Bo coponiektórym się wydaje, że są najmądrzejśi i powinni robi tak jak by on zrobił. Chyba, ze to nie do mnie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko dziewczynki, że wątek ten ma temat "Wybrałem kredyt" i kiedyś wiadomości nawet do niego nawiązywały.

 

Idźcie na inny wątek lub na PM - jeżeli macie choć odrobinę kultury (w co po treści coniektórych wypowiedzi szczerze wątpię).

A, już rozumię - pewnie koleżankę MODERATOR

koleżanka kammaje podpuściła. :)

No to pa koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brnąć dalej? OK Zacznij od udowodnienia swojego stwierdzenia:

. Kupiłes jeden z średnich funduszy z miernymi wynikami (nawet Allainz ma wyższe)

Sam sobie odpowiedź, przecież jesteś dobry w te klocki :)

A więc odpowiadam.

Oczywiście że beznadziejny jest fundusz, mający stopę zwrotu roczną "tylko" nieco powyżej 91%. Przeciez Alianz akcji ma w tym samym okresie aż 38%! To jest "tylko" mniej o 53%. (...)

Świetna alanliza, tylko szkoda, że "kolega" nie posłuchał rady i nie porównał do dłużnych. Ładniej by wyglądało :)

W przeciwieństwie do "kolegi" swoje informacje nt. mechanizmów rynku nie zbierałem ani z portalu prezentującego wyniki (i co jakiś czas analizy - często ciekawe) ani z książki typu "Giełda dla orłów". Ale to nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Twój "fachowiec".

 

P.S.

W obronie dobrej czci i chęci ukrycia mojej bezmyślności, tchórzostwa i - nie owijając w bawełnę - głupoty, także ukrycia niezwykle cennego geniuszu tuza finansowego Rafała "coś tam" proponuję usunięcie postów niespełniających podstawowej tematyki wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo coponiektórym się wydaje, że są najmądrzejśi i powinni robi tak jak by on zrobił.
:o :o

 

 

Jak juz pisałem:

Kończmy ta dyskusje bo reszcie forumowiczów nic ona nie daje.

Jak juz próbowałem wcześniej.......

Dostosowuje sie do woli ogółu. W przeciwieństwie do "kolegów" nie bedę jeszcze się odcinał i pomimo braku odpowiezi na konkretne zarzuty zakończe temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...