Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo coponiektórym się wydaje, że są najmądrzejśi i powinni robi tak jak by on zrobił.
:o :o

 

 

Jak juz pisałem:

Kończmy ta dyskusje bo reszcie forumowiczów nic ona nie daje.

Jak juz próbowałem wcześniej.......

Dostosowuje sie do woli ogółu. W przeciwieństwie do "kolegów" nie bedę jeszcze się odcinał i pomimo braku odpowiezi na konkretne zarzuty zakończe temat.

Tak... Tylko po co zaczynałeś ? :lol: Ja nikoko o "zdanie" nie pytałem. Po prostu, zgodnie z tematem przedstawiłem: Jaki kredyt wybrałem. A tu jakaś mądrala sie czepia :) A co by się mądrowac trzeba wiecej danych wejsciowych!

I nie rób z siebie ofiary pokazując: :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z Rafałem jest taki problem: nie wie co to Wibor, nie umie obliczyć wartości przyszłej pieniądza, a strasząc wszystkich na obkoło kredytem we frankach na wszelkich możliwych tematach tego forum, przytacza wyliczenia, co się stanie jak zdrożeje frank ale przy tym zakłada ceteris paribus, co w gospodarce nigdy nie występuje. Jeśli frank drożeje to jest tego przyczyna, zazwyczaj taka że to złotówka się osłabia, a jak złotówka się osłabia to Wibor idzie w górę, oczywiście może być tysiąc innych czynników, ale Rafała gospodarka nie interesuje tylko liczby. Na którymś forum Rafał pisze, że franek jest tak rekordowo nisko, że może tylko skoczyć tylko do góry, oczywiście gdy Wibor jest rekordowo niski to już co innego, on może iść według Rafała tylko w dół. I pewnie wogle by mnie to nie interesowało, gdyby nie było mi szkoda ludzi którzy w sprawach bankowych są zupełnie zieloni i nabrali sie na ukochane przez Rafała wyliczenia. Kiedyś jedna osoba na forum napisała,że dzięki Rafałowi zdecydowała się na złotówki, a on to skomentował, że w koncu mądrze myśl ( w domyśle, a nie jak te tępaki co pobrały we frankach). Ciekawa tylko jestem co Ci co pobrali dzięki Rafałowi w czerwcu kredyty w złotówkach o nim myślą.

A Rafałowi nie przyszło do głowy że frank jest taki tani m.in.bo spadł na niego popyt, a spadł dlatego, że grupie ludzi której na nim najbardziej zależało brakuje zdolności we frankach, dzięki lobby bankowemu. A czemu banki lobbowały złotówkę, bo więcej na niej zarabiaja, a jak banki więcej zarabiają to my więcej im płacimy.

 

Ale co ja będę tu wipisywać, przecież Rafał doszedł z mojego nika (w którym są cyferki), że jestem młoda i mniej doświadczona od niego czytaj- głupsza.

 

p.s. Ja nie twierdzę że zawsze kredyt we frankach jest najlepszy , bo to nieprawda i też nie twierdzę, że nie warto brać kredytu na całość inwestycji a wolne środki lokować, ale nic nie jest tak czarno-białe jak przedstawia Rafał na zawsze skrajnie niskich lub skrajnie wysokich liczbach w zależności od swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dyskusja z Tobą to głupota. Wielu ludzi na tym forum pisze, że z Ciebie doradca jak z kozej dupy trąba, a Ty nadal uważasz się że to Ty masz rację. Jedyne słuszne według Ciebie argumenty, to Twoje argumenty. Kurcze to tak samo jak jedyny słuszny rzad IV RP. Tylko szkoda że swoje niedowartośćiowanie leczysz kosztem innych nic nie winnych Ci ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dyskusja z Tobą to głupota. Wielu ludzi na tym forum pisze, że z Ciebie doradca jak z kozej dupy trąba, a Ty nadal uważasz się że to Ty masz rację. Jedyne słuszne według Ciebie argumenty, to Twoje argumenty. Kurcze to tak samo jak jedyny słuszny rzad IV RP. Tylko szkoda że swoje niedowartośćiowanie leczysz kosztem innych nic nie winnych Ci ludzi.
Nie przesadzaj........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś pomóc w wyborze odpowiedniego kredytu , bardzo prosze bo nie wiem co robic

mam trzy oferty pozytywnie rozpatrzone

Nordea , prowizja 1 %, L6, marża 1,1 w tym ubezpieczenie na życie ( ale niekonieczne)oprócz tego 0,25 od niskiego wkładu doliczone do raty kredytu

ale jest problem , bo kredyt jest w 5 transzach kwota ok. 400 tyś a Nordea z tego co wiem nie przlicza franka w momencie wypłaty transzy tylko jest juz na umowie kwota we frankch i boję się ,że będę dopłacać \\

 

Money Bank

o prowizji , 0 ubezp. na zycie , ubezpieczenie od utraty pracy doliczane do kredytu 9500, ubezpieczenie od niskiego wkładu 2200 ale gotówka płatne przed podpisaniem umowy, oprocentowa. 2,95 marża 1,%, wcześniejsza spłata 2 % i na umowie jest w złotówkach a przy poszczególnych transzach będzie przeliczane na chf

 

multibank

2,96 % , libor 3, 1,1 marza ,

prowizja 0,8 , ubezpieczenie na życie 30 zł do raty , ubezpieczenie niskiego wkładu 0,35 jakies 1800 zł , brak opłat za wcześniejsza spłatę

 

 

przy money banku i multibanku musze spłacic obowiązkowo przed podpisaniem umowy debet 10 tyś , w nordei nie ma żadnych opłat tylko weksel 400 zł

 

proszę o pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś pomóc w wyborze odpowiedniego kredytu , bardzo prosze bo nie wiem co robic

mam trzy oferty pozytywnie rozpatrzone

 

Umów się na spotkanie http://www.open.pl

 

Pewnie zaproponują ci kredyt frankowy w Milenium, ale to dobry kredyt. Ja mam 2,31 % (bez ostatniej podwyżki), stosunkowo dobry spread (czyli to co tracisz, a nie widzisz na kredycie walutowym) i mało opłat dodatkowych (aneksy do umów, zaświadczenia) Dodatkowo w promocji dostałem garisową wycenę i 1% prowizji od udzielenia, oraz bezpłatne, całkiem przyzwoite konto ROR.

Gość pomógł mi skompletować papiery i wszytko poszło głaciutko. Gdybym miał chodzić od banku do banku to bym się chyba pociął tempą łyżeczką :)

Raz próbowałem, trzeba mieć albo pełny zwis, albo młotek na wyrywanie chwastów ;)

 

so, be Wise...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multibank

2,96 % , libor 3, 1,1 marza ,

prowizja 0,8 , ubezpieczenie na życie 30 zł do raty , ubezpieczenie niskiego wkładu 0,35 jakies 1800 zł , brak opłat za wcześniejsza spłatę

 

Od ponad tygodnia jestem posiadaczem kredytu w Multibanku. Dostaliśmy następujące warunki:

 

- kwota 410 000 PLN na 30 lat w CHF

- libor 3M + 1% marży

- prowizja 0,8%

- ubezp. przejściowe do czasu wpisu do KW - 820 PLN

- ubezp. niskiego wkładu 2310 PLN na 3 lata

- bezpłatne konto ROR, itp.

- bezpłatne przewalutowania i wcześniejsza całkowita spłata

- brak weksli i innych udziwnień

- transze dostajemy takie o jakie wnioskowaliśmy (1 transza na refinansowanie działki, a 2-ga w wysokości 1/3 kwoty kredytu!)

 

Co ciekawe nie musieliśmy brać ubezpieczenia na życie - w naszym przypadku było to 0,0417% od kwoty kredytu miesięcznie co daje 160 PLN.

 

Z tego co wiem to to ubezpieczenie w wysokości 0,0417% obowiązuje teraz wszystkie nowe umowy. Upewnij się czy na pewno w Twoim przypadku jest to 30 PLN miesięcznie przy kredycie 400 tys.

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla Frankowców :)

 

19.12.Zurych (PAP/DJN) - Duża wyprzedaż szwajcarskiego franka we wtorek rano spowodowała spadek kursu tej waluty do 1,6044 za euro, najniższego poziomu od 6 lat, z 1,6011 w poniedziałek - podają dealerzy.

Frank osłabił się też do najniższego od 33 miesięcy poziomu wobec brytyjskiego funta i wyceniano go na 2,3950.

Wyprzedaż waluty Szwajcarów jest wiązana przez rynek z transakcją odkupu pakietu akcji pomiędzy Swisscom i Vodafone, o wartości 4,25 mld franków.(PAP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w Multibanku tak

423 tys

0,8 prowizja

0,2 ubezpieczenie europa 846 zł

0,065 ubezpieczenie mieszkań i budynków 0,0065 % co daje 30,23 zł do raty

ubezpieczenie na zycie grupowe 0,0417 ale twierdzą że niekonieczne

oprocentowanie 2,96

ubezpieczenie niskiego wkładu 3,5 % róznicy pomiedzy wymaganym wkładem

koszty okołokredytowe doliczone do kredytu

l 3 , marża 1,1

 

no i obowiazkowo musze spłacic 10 tys debetu , którego generalnie nie używam

 

 

a wNordeii mam spłate transz po kursie negocjwanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w Multibanku tak

423 tys

0,8 prowizja

0,2 ubezpieczenie europa 846 zł

0,065 ubezpieczenie mieszkań i budynków 0,0065 % co daje 30,23 zł do raty

ubezpieczenie na zycie grupowe 0,0417 ale twierdzą że niekonieczne

oprocentowanie 2,96

ubezpieczenie niskiego wkładu 3,5 % róznicy pomiedzy wymaganym wkładem

koszty okołokredytowe doliczone do kredytu

l 3 , marża 1,1

 

no i obowiazkowo musze spłacic 10 tys debetu , którego generalnie nie używam

 

 

a wNordeii mam spłate transz po kursie negocjwanym

 

OK Teraz rozumiem skąd te 30 PLN :D Czyli to jest ubezpieczenie na czas budowy a nie na życie jak napisałaś we wcześniejszym poście :D

 

Generalnie to ubezpieczenie na życie jest mało atrakcyjne więc jak tylko masz możliwość żeby go nie brać to polecam tak zrobić :D

 

Spróbuj może jeszcze powalczyć o marżę - teraz podobno jest promocja i można do końca roku dostać marżę o "nawet 0,5 pp" niższą we frankach. Pytanie tylko jaką mają wyjściową :D

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólne tendencje mówią, że franek będzie spadał. Jeżeli patrzymy na interwał trzydziestoletni, to nie ma dużego sensu zastanawiac się nad negocjowaniem i czasem wyceny (jeżeli masz zamiar wybudowac sie w 1,5 roku), choć delikatnie skłaniałbym się do wypłaty transz zgodnie z kursem podpisania umowy kredytowej. Ale i tutaj może być haczyk, bo moga powiedzieć Ci, że wysokość transz ustalą w dniu podpisania umowy i przeliczą na CHF, zaś wypłacą Ci maksymalnie kwotę o którą wnioskowałaś w umowie w PLN. I wtedy w dniu wypłaty transzy przeliczą Ci te już wcześniej przyznane CHF na PLN i nie ważne, że wyjdzie więcej PLN (bo kurs CHF spadł), to i tak wypłacą Ci max tyle, jak po kursie z dnia podpisania umowy.

 

PKO BP zdaje się nie stosować takich zagrywek i jeżeli faktycznie kurs spadnie, to dostaniesz więcej PLN, jak wzrośnie - mniej i musisz dołożyć z kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli radzicie nie brać w Nordeii , mam bardzo dobre warunki

prozwizja 1 % L6 marża 1,1 w tym ubezpieczenie na życie ( ale moge nie brać ) a swoja droga to ciekawe dlaczego jest w marzy , żadnych dodatkowych kosztów a kredyt zwieksza się tylko o prowizję , transze będa wypłacane po kursie negocjowanym

no i mam mieszkanie wrate 400 tyś , które sprzedam w razie czego spłacę albo zainwestuję rata mniejwięcej 2180 a po wpisie na bank ok 1850 w racie jest tez ubezpieczenie od niskiego wkładu 0,25 % do czasu aż dobiję do 20 % wkładu własnego wpłaciłam 9 %

 

co brać Nordea czy multibank ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam do babnku ale to decyzja ostateczna ( multibank)

 

ale biorę jeszcze pod uwagę Money Bank , bo tez dobra oferta

prowizja 0,, ubezpieczenie na zycie gratis , ubezpieczenie od bezrobocia 9310 doliczone do kredytu , oprocen. 2,95 umowa negocjowana indywidulanie , i co najwazniejsze na umowie kwota w złotókwach , jest jeszce ubvezpieczenie niskiego wkladu 2175 które muszę zapłacić gotówka

 

 

co myślicie , bo w Nodeii boję się wziąć , momo tego ze kurs negocjowany

 

Multibank też dobra oferta , nie wiem nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam do babnku ale to decyzja ostateczna ( multibank)

 

ale biorę jeszcze pod uwagę Money Bank , bo tez dobra oferta

prowizja 0,, ubezpieczenie na zycie gratis , ubezpieczenie od bezrobocia 9310 doliczone do kredytu , oprocen. 2,95 umowa negocjowana indywidulanie , i co najwazniejsze na umowie kwota w złotókwach , jest jeszce ubvezpieczenie niskiego wkladu 2175 które muszę zapłacić gotówka

 

 

co myślicie , bo w Nodeii boję się wziąć , momo tego ze kurs negocjowany

 

Multibank też dobra oferta , nie wiem nie wiem

 

To zobacz jeszcze na SPREAD w GE Money Banku i w Multibanku.

Multibank - okolo 10,5 grosza

GE - cos ok 12 groszy.

 

Dowiedz się też czy po wygaśnięciu tego ubezp od utraty pracy nie będziesz musiała znowu czegoś u nich kupić. W GE to ubezp jest chyba tylko na 2 lata.

 

Ja tez miałem oferty i z mBanku i z Millenium i z Nordea i z GE - ale po przeanalizowaniu okazało się ze zadnych ukrytych kosztów (ubezp na życie, od bezrobocia itp) nie ma tylko Multibank i jego wybrałem.

 

W Multibanku tez na umowie jest kwota w złotówkach i przelicza się na franki w momencie wypłat poszczególnych transz.

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UBEZPIECZENIE OD BEZROBOCIA W MONEY BANKU JEST JEDNORAZOWE cały koszt kredytu to te nieszczęsne ubezpieczenie od pracy 9310 i 2200 od niskiego wkładu gotówką , jest tez u nich wysokie ubezpieczenie pomostwoe , bo 2 % ale akurat kw bede zalatiwac miesiąc więc tak naprawde nie ma znaczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...