Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

UBEZPIECZENIE OD BEZROBOCIA W MONEY BANKU JEST JEDNORAZOWE cały koszt kredytu to te nieszczęsne ubezpieczenie od pracy 9310 i 2200 od niskiego wkładu gotówką , jest tez u nich wysokie ubezpieczenie pomostwoe , bo 2 % ale akurat kw bede zalatiwac miesiąc więc tak naprawde nie ma znaczenia

 

Czyli de facto 9310 to prowizja tylko taka ukryta. Sporo... W Multi to tylko 0,8% czyli cos kolo 3200. W Multi oprócz tego że płaci sie jednorazowo za pomostowe (u mnie to było 820 PLN) to do czasu pokazania odpisu z KW oprocentowanie +1,5pp.

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to ja juz nic nie rozumiem , kwota kredytu 4232410,00

prowizja 0,8 czyli 3386 zł

prowizja tytułem ubezpieczenia mieszkań i budynków 30,23 do raty

ubezpieczenie kredytu europa sa i ghenerali tu 0,2 czyli 846,48

ubezpieczenie niskiego wkładu wyliczyła mi 1800

więc nie wiem skąd ona wzięła 8050

 

 

no i pomyłka wszyskie koszty to 6300 ( zakręcona babka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę (jakby było czym) moim kredytem 8)

 

Bank: Nordea

Kwota: 120 000 PLN

Prowizja: 1,2%

Marża: 0,4 % w pierwszym roku i 0,9% w kolejnych

Karencja: pierwsze 18 miesięcy

Raty: malejące

Rozliczanie transz: bez faktur, wizyty na budowie (obiecane bez kosztów)

Wcześniejsza spłata: w okresie do 3 lat 2% jeśli całość i więcej niż 30% jednorazowo.

Ubezpieczenia: Warta dom komfort od 200 000 pln składka 198 zł rocznie, i do czasu wpisu hipoteki 1% większe oprocentowanie.

Zabezpieczenia: hipoteka kaucyjna na 183 tys

Koszty dodatkowe: 700 wycena nieruchomości

 

konto z obsługą przez internet za 2,5 miesięcznie i limit na karcie kredytowej 3 tys

 

Chyba nie jest tak źle, liczę na opinię.

Ogólnie polecam bank.

Jedyny minus to to że nie miało być wyceny a potem okazało się że jest konieczna straciłem prze to 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo bałam co się stanie przy wypłatach, gdy np. 300 tys. PLN jest przeliczane na CHF w dniu podpisania umowy, a potem wypłacą wg kursu z dnia wypłaty transzy. W przypadku jakiejś "katastrofy" zabrakłoby nawet do 5 tys, a ja mam bardzo napięty kosztorys.

Dobrą pod tym względem ofertę miał Millenium. Tam przewalutowanie na CHF odbywało się w dniu wypłaty transzy. Niestety, nie załapałam się - wycednili mój domek na 550 tys :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przeliczany jest na CHF przy wypłacie transzy, to dostajesz tyle PLN ile potrzebujesz. Problem jest tylko taki, że nie wiesz ile CHF'ów będziesz miała do spłaty (jak dostaniesz transzę, gdy CHF będzie na szczycie, to dobrze dla Ciebie - jak w dołku - wtopa, pocieszenie - nie przewidzisz tego, a w okresie 30 lat pewnie się wszystko zniweluje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem dziś umowę

 

Kredyt 170.000 zł

bank Pekao S.A.

czas 29 lat

karencja raty tylko odsetkowe 2 lata

oprocentowanie

pierwsze 2 lata WIBOR 3M i 0,5 % marży (4,77 % obecnie)

pozostałe lata WIBOR 3M i 0,75 % marży (5,02 % obecnie)

rata po 2 latach (kapitałowo - odsetkowa) jedyne :( 979,52 zł

prowizja 0,8 %

 

Teraz tylko żyć i spłacać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja pochwalę się swoimi negocjacjami, byłem w kilku bankach a najlepszą ofertę wystawił Bank PKO BP:

Prowizja 0%

Marża 0,95 p.p.

Oprocentowanie 5,15%

Stan zaawansowania budowy sprawdza pracownik banku a nie rzeczoznawca, opłata 200zł

Nie ma żadnej karencji w spłacie kapitału a co za tym idzie nie narastają odsetki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w PKO BP. Kredyt 400tys na 20lat. Warunki dość różnią się w przypadku wykupienia ubezpieczenia od utraty pracy (poniżej w nawiasach):

 

prowizja 0,9% (0,3%)

 

marża WIBOR 3M + 0,93% (+ 0,77%)

 

reszta bez różnicy: weksle 0,1%, ubezpieczenie do momentu wpisu do KW 0,0542%/mies, hipoteka kaucyjna w wys. 22% kwoty kredytu, wycena nieruchomości 150 zł

 

To ubezpieczenie od utraty pracy wygląda ciekawie ale jest bardzo kosztowne - 3,51% kwoty kredytu. Czy ktoś z Was to analizował czy warto?

 

Poniewaz nie wiem czy będziemy sprzedawać mieszkanie czy je zatrzymamy, oferta PKO BP jest atrakcyjnie elastyczna. Można nie wykorzystać całości kredytu jak również dokonywac wczesniejszych spłat częściowych bez żadnych dodatkowych opłat. Tylko ostatnia spłata całkowita jest objęta prowizją, co w praktyce oznacza 200 zł.

 

Jutro sprawdzę kolejne banki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dzisisjeszego onetu

"Kredyty z budżetową dopłatą do odsetek

(IAR, tm/28.12.2006, godz. 06:58 )

 

PKO BP będzie pierwszym bankiem, który zacznie udzielać kredytów mieszkaniowych z budżetową dopłatą do odsetek. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza".

 

Kredyty te są elementem rządowego programu "Rodzina na swoim". Będą z nich mogły skorzystać małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Budżet będzie przez 8 lat finansował połowę tak zwanej stopy referencyjnej, czyli przeszło połowę odsetek. Cena kupionego na kredyt mieszkania nie będzie jednak mogła przekroczyć średnich kosztów budowy w danym województwie.

 

Według "Gazety Wyborczej", kredyty z dopłatą będą prawdopodobnie dostępne w PKO BP po 20 stycznia. W przyszły wtorek bank ma podpisać odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który zarządza programem "Rodzina na swoim". Według gazety, umowy z BGK mają też podpisać Pekao SA i Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, czyli SKOK-i."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

To ubezpieczenie od utraty pracy wygląda ciekawie ale jest bardzo kosztowne - 3,51% kwoty kredytu. Czy ktoś z Was to analizował czy warto?

 

(...)

Żartujesz chyba... przeczytaj kiedy jest ono wypąłcane i jakimi warunkami obwarowane - obowiązuje chyba tylko wtedy, kiedy rozwiązanie umowy następuje z winy pracodawcy. Czyli porozuminie stron odpada.

Takie ubezpieczenie to nic innego jak ukryta prowizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...