Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... wychodzi 5,8%?!...

 

niezupelnie - 5,8% o tyle kk jest nizszy od ks, (kk/ks)

6,16% - to bedzie spread, (kk jako wartosc wyjsciowa) = ks/kk

 

Najnizszy spread jest w Bankach, ktore przeliczaja po kk i ks wg. notowan NBP (z tego co wiem, na pewno Santander tak robi)

 

......libor 3 (1,99)...

 

Rafał ma racje, to nie może być LIBOR 3m (chyba ze jakis archiwalny). to raczej jest jakis ich współczynnik L3 czy inne cudo - podobnie jest w GE MoneyBank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem warunki z Millenium i GE Money na dok.budowy:

Kwota kredytu 180tyś, 30 lat, wkład własny 117tyś.

Millenium- prowizja 1%, marża 1,15% oprocen. 3,25% , ubezpieczenie na życie 36zł/mies, ubezpieczenie domu 22zl/mies platne przez cały czas kredytu.

 

GE- oprocentowanie 3,05% nie podają marży , prowizja 3% zamieniona na obowiązkowe ubez. na życie 1441zł/rok, od utraty pracy 3964zł/2 lata, pierwszy rok ubazpieczenia domu gratis. Potem nie trzeba kontynuować ubezpieczeń na życie i od utraty pracy.

Co o tym myślicie bo ja się waham. O każdym z banków słyszałem różne żeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia (no, może nie mam dziennika budowy podpisanego :) ), mam ekipę (czekmay na wiosnę) ale...

.. nie mam kasy - to znaczy będę budowal w calości z kredytu.

 

Instytucją finansująca będzie prawdopodobnie mBank. Wiele osób forum odradza ten bank.

Czy ktoś z Was budował (ew. buduje) z mBankiem? Macie jakieś rady, uwagi, ostrzezenia?

 

 

Dzieki za wszelkie info.

 

pzdr

Habier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem warunki z Millenium i GE Money na dok.budowy:

Kwota kredytu 180tyś, 30 lat, wkład własny 117tyś.

Millenium- prowizja 1%, marża 1,15% oprocen. 3,25% , ubezpieczenie na życie 36zł/mies, ubezpieczenie domu 22zl/mies platne przez cały czas kredytu.

 

 

Coś słabo się postarali.

Ja mam takie same warunki w Millennium przy 100% kredytu.

Co prawda kredyt na 420 tys. Byc moze dlatego jest taka sama marża.

No ale mam jeszcze obezpieczenie na zycie i zdrowie - 85 PLN na miesiąc, co roku kwota ubezp maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w placówce POLBANKU

kredyt 150 tys.

wkład własny 50 tys. działka,

kredyt libor 3M + 1,25 marża, oczywiście franki

prowizja 0

nie wymagają dodatkowych ubezpieczeń na życie czy innych, bo te dodatkowe opłaty w gruncie rzeczy podnoszą oprocentowanie całego kredytu,

do chwili ustanowienia zabezpieczenia oprocentowanie podwyższone o 1%,

rzeczoznawca ogląda na początku działkę i ją wycenia na koszt banku, dalsze wizyty w trakcie realizacji inwestycji również bezpłatne.

Przy wyższych kredytach powyżej 200 tys. można jeszcze negocjować marżę, ja biorę za mało, ale i tak mi to odpowiada, bo licząc te dodatkowe ubezpieczenia które są w innych bankach wymagane a odwiedziłem ich kilka oprocentowanie kredytu wychodzi znacznie większe, a ja chcę spłacić kredyt oczywiście z odsetkami bez nabijania kasy dodatkowo firmom ubezpieczeniowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nadszedł czas o ubieganie się o kredyt i mam takie pytanie,czy składając wniosek o kredyt muszę mieć już wypisane zaświadczenie z pracy o zarobkach,czy na wstępie wystarczy tylko wniosek i po rozpatrzeniu jeśli jest decyzja pozytywna donoszę zaświadczenie.Ponieważ możemy mieć problem ze zdolnością kredytową,mąż pracuje a ja jestem obecnie na urlopie wychowawczym .I chcielibyśmy złożyć wnioski w kilku bankach zawsze gdzieś nam ta zdolność na kwotę którą chcemy zaciągnąć wyjdzie,i właśnie niewiem czy do każdego banku musimy mieć już na wstępie zaświadczenie o dochodach,czy donosi się je pózniej,może ktoś odpowie mi na to pytanie.

Pzdr Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto pochodzić po bankach bez żadnych papierków ale z konkretnym planem inwestycji/kredytu w głowie i poznać jakie są wstępne warunki, często można też podpytać czy i w jakim zakresie negocjowalna jest prowizja i marża. To na pewno zawęzi Ci wybór banku do kilku 2-4 :roll: Część banków od razu mówi iż jej marże są nienegocjowalne np. w moim przypadku było tak w BPH i KredytBank. Jak się zdecydujesz już na te 2-4 banki warto załatwić sobie zaświadczenie o zarobkach, następują wtedy dalsze negocjacje.

Oczywiście co bank, a co więcej co oddział to inne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nadszedł czas o ubieganie się o kredyt i mam takie pytanie,czy składając wniosek o kredyt muszę mieć już wypisane zaświadczenie z pracy o zarobkach,czy na wstępie wystarczy tylko wniosek i po rozpatrzeniu jeśli jest decyzja pozytywna donoszę zaświadczenie.Ponieważ możemy mieć problem ze zdolnością kredytową,mąż pracuje a ja jestem obecnie na urlopie wychowawczym .I chcielibyśmy złożyć wnioski w kilku bankach zawsze gdzieś nam ta zdolność na kwotę którą chcemy zaciągnąć wyjdzie,i właśnie niewiem czy do każdego banku musimy mieć już na wstępie zaświadczenie o dochodach,czy donosi się je pózniej,może ktoś odpowie mi na to pytanie.

Pzdr Aga

 

Zeby zlozyc wniosek trzeba zlozyc odpowiednie dokumenty, w kazdym banku komplet moze sie nieco roznic, ale zaswiadczenie/oswiadczenie o zarobkach musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim banku na dzien dzisiejszy dostane kredyt w CHF?

 

Z moich własnych doświadczeń wiem, że kredytu w CHF udzielają:

 

- BZ WBK (od niedawna, jednak na tragicznych warunkach)

- Lukas (nie w kazdym oddziale)

- Raiffaisen

- Santander

- GE Money

- Kredyt Bank

- Millenium

- Nordea

- DomBank

 

- BPH - udzielaja w CHF jesli w takiej walucie osiaga sie przychody, tak przynajmniej było w oddziale w moim mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w placówce POLBANKU

kredyt 150 tys.

wkład własny 50 tys. działka,

kredyt libor 3M + 1,25 marża, oczywiście franki

prowizja 0

nie wymagają dodatkowych ubezpieczeń na życie czy innych, bo te dodatkowe opłaty w gruncie rzeczy podnoszą oprocentowanie całego kredytu,

do chwili ustanowienia zabezpieczenia oprocentowanie podwyższone o 1%,

rzeczoznawca ogląda na początku działkę i ją wycenia na koszt banku, dalsze wizyty w trakcie realizacji inwestycji również bezpłatne.

Przy wyższych kredytach powyżej 200 tys. można jeszcze negocjować marżę, ja biorę za mało, ale i tak mi to odpowiada, bo licząc te dodatkowe ubezpieczenia które są w innych bankach wymagane a odwiedziłem ich kilka oprocentowanie kredytu wychodzi znacznie większe, a ja chcę spłacić kredyt oczywiście z odsetkami bez nabijania kasy dodatkowo firmom ubezpieczeniowym

 

dziś dostałem telefon z tego banku :evil: Pani powiedziała że niestety ale prowizja jest od tego kredytu 1,5%, trochę mnie to zaskoczyło bo warunki otrzymałem takie jak widać i tu nagle, nie wiem czy to niekompetencja ze strony banku czy informują po złożeniu wniosku, a wcześniej oferują idealne warunki duży minus, chyba zrezygnuję, całkiem niezła oferta w Nordea, a tak ich chwaliłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jotpe
Witam.

Nadszedł czas o ubieganie się o kredyt i mam takie pytanie,czy składając wniosek o kredyt muszę mieć już wypisane zaświadczenie z pracy o zarobkach,czy na wstępie wystarczy tylko wniosek i po rozpatrzeniu jeśli jest decyzja pozytywna donoszę zaświadczenie.Ponieważ możemy mieć problem ze zdolnością kredytową,mąż pracuje a ja jestem obecnie na urlopie wychowawczym .I chcielibyśmy złożyć wnioski w kilku bankach zawsze gdzieś nam ta zdolność na kwotę którą chcemy zaciągnąć wyjdzie,i właśnie niewiem czy do każdego banku musimy mieć już na wstępie zaświadczenie o dochodach,czy donosi się je pózniej,może ktoś odpowie mi na to pytanie.

Pzdr Aga

 

Rozmowa wstępna zazwyczaj jest prowadzona "na gębę". Wstrzymaj się z zaświadczeniem o zarobkach bo zazwyczaj banki mają swoje druki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa wstępna zazwyczaj jest prowadzona "na gębę". Wstrzymaj się z zaświadczeniem o zarobkach bo zazwyczaj banki mają swoje druki.

 

Ale przeciez BUKALKA wyraznie napisala ze chce zlozyc wnioski w kilku bankach, do tego musi miec zaswiadczenie badz oswiadczenie o dochodach (i reszte dokumentów - pozwolenie, projekt, wycene nieruchomości itp.), najlepiej na oryginalnych drukach banku, rzeczywiscie, ale uhonorują też inne, o ile znajdą się na nich te same dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem tak:

 

-oprocentowanie: 2,85% - L3 (2,20 ) + marża (0,65),

-rata wynosilaby 2109,80zl/m-c,

-prowizja 0%

Koszty kredytu (wliczone w kwote kredytu):

-ubezpieczenie pomostowe-do czasu zalozenia Ksiegi Wieczystej i wpisu do niej hipoteki oprocentowanie jest wyzsze o 2%,

-0zl ubezpieczenie nieruchomosci na rok w TUiR WARTA S.A. lub STU Ergo Hestia S.A.,

-0zl za wycene nieruchomosci przeprowadzona przez pracownka banku,

-0zl za przewalutowanie i podwyzszenie kwoty kredytu,

-mozliwe wakacje kredytowe -raz w roku miesieczna przerwa w splacie rat kredytu,

-0zl za rozpatrzenie wniosku.

 

kredyt na 500tys na dokończenie budowy domu i na zakup części mieszkania (wykup 1/3, gdzie 2/3 są już moje).

 

co do wskaźnika L3 to jest to srednia arytmetyczna Liboru 3M

 

jakoś mi się wierzyć nie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...