Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie kominkiem


MaciekK

Recommended Posts

Gość Ko***y
Mam złe doświadczenia z Inproel,em.Po jednym sezonie grzałki są do wymiany,A każde rozebranie pieca to coraz większe rozdrobnienie (dosłownie) płyt izolacji termicznej.Po 2-ch sezonach robią sie puzzle.Nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

3 sezon i jeszcze mi się chce:). W tym roku nie zniosłem nawet ze strychu olejaków. Moje córki stwierdziły, że psują im wygląd sypialni. Pracuję, więc kominek ruszał po 15. Jego zaletą jest to, że w czasie godziny nagrzewa mi dom do 20 stopni. Później utrzymuję w salonie temp 24 stopnie w sypialniach 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, zupelnie odmienne zdanie na temat pieców Inproela ma Alex z forum która uzytkuje je juz 3 sezon i bardzo mi je zachwala...

 

Cypek daj mi prosze namiar na to drewno na gg albo priv, powiedz cos wiecej o nim jak wiesz, co z tą zwózką i transportem, kiedy byl wyrąb? Takie ceny ponizej 100 zl zdecydowanie mnie ciesza, niesttey uwazam ze ceny grubo powyzej 100 zl sa dla ludzi którzy sobei dogrzewaja dom i kupuja 2-3 metry na seozn, ja kupie min. 10m3, wiec szukam taniej. No wlasnie , czy sa to ceny za m3 czy mp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
hmm, zupelnie odmienne zdanie na temat pieców Inproela ma Alex z forum która uzytkuje je juz 3 sezon i bardzo mi je zachwala...

 

Nie wiem jak intensywnie je używał.Ja miałem włączone po ok 14 godz/dobę. ponieważ to było jedyne żródło ogrzewania.Grzałki(3x1000W) wytrzymywały 1 sezon,lub siadały na początku następnego.Koszt zakupu 1 to ok.90,-.Co się dzieje z płytami to już opisałem.Takie są moje doświadczenia z Inproel-em.Nie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, zupelnie odmienne zdanie na temat pieców Inproela ma Alex z forum która uzytkuje je juz 3 sezon i bardzo mi je zachwala...

 

Nie wiem jak intensywnie je używał.Ja miałem włączone po ok 14 godz/dobę. ponieważ to było jedyne żródło ogrzewania.Grzałki(3x1000W) wytrzymywały 1 sezon,lub siadały na początku następnego.Koszt zakupu 1 to ok.90,-.Co się dzieje z płytami to już opisałem.Takie są moje doświadczenia z Inproel-em.Nie polecam !

 

No wlasnie Alex tez grzeje non stop bo jest w domu z dwójką małych dzieci. Czy we wszytskich twoich piecach tak sie stalo, czy tylko np. w jednym? Bo jezeli tak, to mnie niezle nastraszyles, przeciez chyba jest gwarancja na nie? wg. mnie powinny pochodzic jakies 10 lat ...Acha, poza tym piece ładuja sie tylko w nocnej taryfie prawda, potem oddaja cieplo przez cały dzien poprzez akumulacje, wiec grzałki pracuja tylko w nocy, tak na mój rozum a nie non-stop...

sta

ja nic nie dostalam na priv? podeslij prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
Honorata.Czy raczej Honorato? Używałem 3 piece Inproela o mocy 3kW każdy.Nagrzewały się przez noc i od godz.13.00 do 15.00.Ale ok.godz. 17 już grzały bardzo słabo.to trzeba je było na 3-4 godz.włączyć.Nie chodziły więc non stop.Co do gwarancji,to ja miałem na 1 rok.Może teraz muszą dawać na 2 lata (Unia to My),ale i tak nie dotyczy to grzałek.Jednak co sezon 3x90=270 zł + wymiana nie jest miłe.No i te pękające płyty.Pewnie też można dokupić,mnie to jednak zniechęca.Nie mam doświadczenia z innymi firmami,być może jest to regułą w piecach dynamicznych i lepszego wyrobu nie kupisz.Ale bądż optymistką i nie zniechęcaj się.Powodzenia na budowie,ja zaczynam robić więżbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolisty, napisz kiedy kupowales te piece.My kupowalismy w grudniu 2002 i dostalismy 2 lata gwarancji bo montaz byl firmowy, w innym przypadku dawali faktycznie tylko rok.Po trzeciej zimie nic sie z nimi nie dzieje, ale nigdy nie ladowaly nam sie po 14godzin!!!Jakim cudem po dwoch godzinach ten 3kW ci sie oziebil?Nam ten 3kW jak jest w pelni naladowany to stygnie chyba 1,5doby!!!!Wiekszosc miesiecy zimowych grzalismy tylko tymi piecami, bo kominek owszem jest ( i to Spartherma), ale nie ma komu palic, balaganu sporo, drewno drogie, od mokrego pelno syfu na scianach, szybie, w kominie itd

Jak do tej pory piece ladowaly sie 3-6godzin w nocy i 1lub 2 godziny w dzien! Mamy chyba lepiej zaizolowany dom!W tym roku wylaczylismy na 2 tygodnie w styczniu wylacznik glowny i pojechalismy na ferie.Po powrocie temperatura 11stopni brrrr, i wlasnie tej jedynej nocy piece ladowaly sie max czas taryfy nocnej, czyli 8godzin.

Jak na razie z piecykow jestesmy bardzo zadowoleni, czekamy na goscia z Inproela, ktory ma zrobic przeglad instalacji (sam sie do nas zglosil!!!) ale nie wiem co on tam bedzie przegladal bo wszystko dziala super.Nie mam wiec powodow do narzekanie na Inproela!

Co do tematu powyzej, to jak kogos stac, bardzo polecam kominek z plaszczem wodnym regulowany dobrym piecem, jak ktos wyzej juz wspominal. Jesli kominek jako jedyne zrodlo ciepla, to tylko takie rozwiazanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
Kolisty, napisz kiedy kupowales te piece.My kupowalismy w grudniu 2002 i dostalismy 2 lata gwarancji bo montaz byl firmowy, w innym przypadku dawali faktycznie tylko rok.Po trzeciej zimie nic sie z nimi nie dzieje, ale nigdy nie ladowaly nam sie po 14godzin!!!Jakim cudem po dwoch godzinach ten 3kW ci sie oziebil?Nam ten 3kW jak jest w pelni naladowany to stygnie chyba 1,5doby!!!!Wiekszosc miesiecy zimowych grzalismy tylko tymi piecami, bo kominek owszem jest ( i to Spartherma), ale nie ma komu palic, balaganu sporo, drewno drogie, od mokrego pelno syfu na scianach, szybie, w kominie itd

Jak do tej pory piece ladowaly sie 3-6godzin w nocy i 1lub 2 godziny w dzien! Mamy chyba lepiej zaizolowany dom!W tym roku wylaczylismy na 2 tygodnie w styczniu wylacznik glowny i pojechalismy na ferie.Po powrocie temperatura 11stopni brrrr, i wlasnie tej jedynej nocy piece ladowaly sie max czas taryfy nocnej, czyli 8godzin.

Jak na razie z piecykow jestesmy bardzo zadowoleni, czekamy na goscia z Inproela, ktory ma zrobic przeglad instalacji (sam sie do nas zglosil!!!) ale nie wiem co on tam bedzie przegladal bo wszystko dziala super.Nie mam wiec powodow do narzekanie na Inproela!

Co do tematu powyzej, to jak kogos stac, bardzo polecam kominek z plaszczem wodnym regulowany dobrym piecem, jak ktos wyzej juz wspominal. Jesli kominek jako jedyne zrodlo ciepla, to tylko takie rozwiazanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
Coś poknociłem,więc jeszcze raz.Piece kupiłem w LEROY MERLIN XI.2002 r.Dostałem rok gwarancji.Na pewno dom masz lepiej ocieplony,bo mój był budowany w 1985r.Jest wprawdzie po modernizacji,ale to nie to samo.Do sterowania nadmuchem używałem programatora.Pracował w cyklu 15 min nawiew,15 min przerwa.Po nocnym naładowaniu,to o godz.13.00 miał tylko ok.30 % mocy.Te 2 tanie godziny,to było za mało i trzeba było jeszcze wieczorem na 3-4 godz.go włączyć.Może za dużo oczekiwałem,a piec był zbyt mocno eksploatowany? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
Tak prawdę mówiąc to chyba kupiłem jeszcze wcześniej.Musiałbym sprawdzić kiedy było otwarcie LEROY MERLIN w Bielsku-Białej.Mieli wtedy te piece w promocji.Teraz myślę że dlatego,bo chcieli pozbyć się starego typu!! Moja przygoda z ogrzewaniem elektrycznym skończona! Buduję nowy dom! Powodzenia Alex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...