Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A ja mam dość kominka .Hej


jarator

Recommended Posts

powiem tak po eksploayacji pięcio letniej kominków ktore mam w domu firmie mam ich dość problem z drewnem zroku na rok coraz większy i coraz droższe maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał.Śledzac posty powiem ze to waryjactwo,wszyscy chcą mieć kominek kotłownie w salonie .A ja mam tego dośc icieszę się że sezon mija. Wielkanocnej pogadanki hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jarator

Piszesz, że sezon się kończy, a Mi się wydaje, że grzanie kominkiem to głównie w okresach przejściowych ma sens przynajmniej ekonomiczny.

Mi moja Tarnawa jeszcze się nie znudziła, mam od roku i jeszcze w niej nie paliłem, nie podłączona :oops: a takie wypowiedzi jak Twoja Mnie cieszą, bo może cena na drewno nie będzie taka przesadzona :wink: mniejszy popyt , mniejsza cena :wink:

"maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał"

W tym poście widać poprostu, że maży Ci się bogactwo :wink: bo takiego kominka coby się chciało w nim palić to jeszcze nie wymyślili :p

Moja rada to, w firmie zatrudnić palacza :p , a w domu zrób sobie przerwę, drewno trochę przeschnie będzie się lepiej palić.

Oczywiście traktój to z przymrużeniem oka :wink:

Oj, żeby nam się tak chciało, jak nam się nie chce!

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak po eksploayacji pięcio letniej kominków ktore mam w domu firmie mam ich dość problem z drewnem zroku na rok coraz większy i coraz droższe maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał.Śledzac posty powiem ze to waryjactwo,wszyscy chcą mieć kominek kotłownie w salonie .A ja mam tego dośc icieszę się że sezon mija. Wielkanocnej pogadanki hej

 

Z postu wnioskuję, że kominek jest głównym żródłem energi (ciepła) w Twoim domu. Jeśli tak jest to oznacza to, że popełniłeś zasadniczy błąd w fazie projektu budynku.

Wkład kominkowy powinien być uzupełniającym żródłem ciepła. Nigdy nie powinien być jedynym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kominkami to faktycznie jakieś wariactwo. Prawie w każdym projekcie kominek albo i dwa. W większości nowych domów na honorowym miejscu - kominek. Chce wam się paprać ręce, żeby zaoszczędzić parę groszy na ogrzewaniu ? Zresztą w większości to zwykły gadżet bo właściciel rozpalił kilka razy i przeszła mu ochota na oglądanie buzujących płomieni. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuszę się wam przyznać że ja je buduję projektuję inie popelniłem błędu przy projekcie domu ponieważ go jeszcze nie mam choć mam juz działkę no i głowę pełną pmysłów.Izrobię wszystko żeby kominek był tym czym być powinien czyli od początku do konca alternatywą iprzyjemnoscia.A temat nadałem dlatego zeby,zareagować np[pytania typu czy kominek może być podstawowym żródłem ogrzewania.pozdrawiam hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wychodzi na to że budujący w większości to ludzie niemyślący...

To co ,jak rozumiem montując kominek sądziliście ,że drewno samo do niego przyjdzie? A może się jeszcze zetnie w lesie i porąbie?

Sorki ,ale jesteście śmieszni!

Ja sobie zamontuje kominek z płaszczem wodnym ( w nowym domu) ale wyłącznie renomowanej firmy i z duuuużym zasobnikiem (to po pierwsze) oraz dodatkowym kotłem elektrycznym(to po drugie) w układzie górnego rozdziału (to po trzecie).

Wiekszość ludzi uważa że elektryka jest droga? No jasne ,tylko mało kto powie że może być taniej po zastosowaniu zbiorników akumulacyjnych.

A takie zbiorniki wraz z kominkiem też spowodują rzadsze dokładanie.A może się mylę?Zresztą ctm na suchym drewnie pójdzie i 10 godz.(sprawdzone) a aku ciepła potrzyma jeszcze parę...

O takich drobiazgach warto pomyśleć przed budową ,a nie po 5 latach narzekać na noszenie drewna.

Moja księgowa ma ctm 18kW(już o tym nie raz pisałem) i sobie chwali-a to kobieta! Kwestia dobrego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat mam kocioł na drewno-wcześniej miałem zwykły ,w którym paliłem tez wylącznie drewnem (węgiel strasznie brudzi)-a robie to od 6 lat...i byłem tego świadom i powiem szczerze że po całym dniu pracy -czy to wyjazdowej czy też biurowej przyda mi sie troche ruchu i nie narzekam .Moja żonka też zresztą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że pomysł Małego z kotłem elektr. nie jest zły: zawsze, jak coś może zmienic go na gazowy (pod warunkiem dostępu do gazu :) ). Ja zakładałem z góry że kominka będę używał "od wielkiego dzwonu" - w ciągu 9 mies. mieszkania paliłem w nim przez jakies 4 dni

(np. Wigilia, Sylwester i jeszcze jakaś okazja) i chwatit.

Uważam że wywalić kasę na drogi kominek do ciągłego palenia może chyba tylko bezrobotny (bo ma czas rano rozpalić, a potem dołożyć ....), ale nie wiem czy bedzie mieć dość kasy na taki wkłąd :)

 

pozdr świątecznie - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi mi o to ( nie chciałem nikogo urazić) ,że Polacy to wprost uwielbiają prowizorki i narzekanie-to taki sport narodowy (sam go też czasem uprawiam)-coś montują a potem narzekają ,że trzeba biegać,rąbac,nosić... I tak to jest.

Swoją drogą wczesniej biegałem do kotła co 2-3 godz. teraz m.więcej co 6-14 godz i ...powiem szczerze ,że zrobiłem się wygodny i chciałbym miec np gazówke lub olejówkę.Dlatego tez w nowym domku na pewno byłby kocioł dodatkowy-taki na "guziczek". :D -zresztą jak chałupki nie sprzedam to sobie tez zamontuje nowy dodatkowy i za...sty zasobnik-ale to sprawa kasy tak ,że na razie no cóż,czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...