Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi tarasowe - otwierane czy przesuwne?


Recommended Posts

Woland, z ciekawosci zapytam ile kosztuje Twoj HS na sigeni?

Na pewno widzialem takie na targach zrobione przez KRC Olecko, ale jak sie zachowywały na tych okuciach.. nie pamietam, za duzo ich było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O rety... Woland, 230cm skrzydła? Dużo,dużo.

Co prawda da się zrobić nawet i 3metry skrzydła, ale nie zapominaj o wadze. Twoje skrzydło z P4 i pewnie grubszą szybą od wewnątrz (5 lub nawet 6mm) będzie ważyło ponad 200kg i nawet technologia HS nie sprawi że się to samo przesunie. Widziałem HS-a obciążonego 300kg i owszem - chodził sprawnie, ale był krótki (bo sztucznie obciążony do testu) i dobrze podparty, więc szyna pod nim się nie wyginała. Jednak trzeba bylo uzyć naprawdę dużej siły - jak do przesunięcia wielkich drzwi do chłodni (niestety - tak mi sie to kojarzy).

I jeszcze jedno - w tej sytuacji dogadaj się co do podparcia progu - nie wylewka betonowa która będzie przemarzać, ale profile poszerzające z PCW (GU ma specjalne, chociaż myslę że i od zwykłego plastiku dałoby się coś dobrać). Będzie kosztowało kilkaset złotych więcej, ale co istotnie przy HS - będzie idealnie podparte i nigdy nie osiądzie. Ważne, bo HS jako takiej regulacji nie ma i tak istotnie jest prawidłowe osadzenie.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@finlandia

 

Dzięki za info. Właśnie wróciłem z ostatniego juz chyba spotkania z architektami i jednak stanęło na 3 x 1,5m na HS wysokość 2.60m.

 

Co do tej wagi to masz racje.. ale. Jeszcze większe tefle można namac\alnie sprawdzić w domotece http://www.excellent.pl. mają 2x 1,6m w P4 wysokość 2.8m!!! i chodzi bosko. Choc tak jak mówisz może to być też zrobione pod reklame.

 

Tak czy inaczej zostajemy przy 3x 1,5. Jeden kłopot z głowy... uffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwne są wygodniejsze i ładniejsze - niestety są znacznie droższe i wymagają sporego otworu. Przesuwne wąskie już mi się tak nie podobają, po otwarciu wyjście jest troche za wąskie i ogólnie wyglądają dziwnie.

Zespuć to się mogą przy dzieciach i imprezkach wszystkie okna, otwieralne też, chociaż naprawa na pewno tańsza.

Ja nie zrobię przesuwnych ze wględu na ograniczone finanse (podwyżki wiosenne omal mnie nie zabiły i stan surowy "zjadł' za dużo kasy), no i też mam za małe wyjście na taras i nie da się za bardzo go poowiększyć bez gruntownych zmian w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@sharoon

 

No więc stanęło na 3x 1,5m w tym środkowe przesuwne. Drewno, szyba P4+bezpieczna, okucia Sigienia. Producent: tu mamy jeszcze czas, ale gdybyśmy dzisija wybierali to byłby to excellent.pl - 14tys zł, lub dziadek.pl ok 11tys. zł Tanie to to nie jest, ale u nas to jest ten jeden element domu który może być extrawagancko drogi. A co tam, inni mają 2 piętra i piwnicę, to ja mam okno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 10 months później...

podnoszę temat - tak przy okazji

 

mam zaprojektowane w moim domu drzwi z salonu na taras wymiary 4.5 x 2.35, i mają być przesuwne. Wymyśliłem sobie że zrobię 4 skrzydła, dwa skrajne jako rozwierne a dwa wew. przesuwne z ruchomym słupkiem.

 

- czy mozna tro zrobić z PVC ?

- czy znacie producentów takich okien z PVC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin dzięki za szybka odpowiedz, podpytam Cie jeszcze jeśli pozwolisz. Generalnie wybieram okna PVC ze względu na :

- niższy koszt

- bezobsługową obsługę (brak konieczności malowania/konserwowania)

czy możesz mnie zweryfikować czy powyższe jest prawdą ?

 

i jeszcze, czy zakładając, że zamówię okno tarasowe z drewna to czy pozostałe okna można zamówić w takiej samej kolorystyce lecz z PVC ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę temat - tak przy okazji

 

mam zaprojektowane w moim domu drzwi z salonu na taras wymiary 4.5 x 2.35, i mają być przesuwne. Wymyśliłem sobie że zrobię 4 skrzydła, dwa skrajne jako rozwierne a dwa wew. przesuwne z ruchomym słupkiem.

 

- czy mozna tro zrobić z PVC ?

- czy znacie producentów takich okien z PVC ?

 

my mamy mieć 4 skrzydła o wymiarach 2,30*1,25; dwa zewnętrzne na stałe, środkowe rozsuwane. W pvc. Z tego co się orientuję, każde skrzydło jest "osobnym tworem", każde ma swoją pełną ramę. Wydaje mi się, że można zrobić takie drzwi, o jakich myślisz, o ile klamka tych drzwi zewnętrznych pozwoli na nasuwanie drzwi środkowych. Sprawdzaliśmy - pomiędzy skrzydłem nieotwieralnym a przesuwnym, po przesunięciu, pozostaje miejsce o szerokości karty kredytowej.

 

http://images34.fotosik.pl/315/48b32315ffe4f6a1m.jpg

 

http://images30.fotosik.pl/250/0c2cc78b25b5c1fdm.jpg

Ale pewności nabiorę jutro, kiedy zadzwonię do ich producenta.

pozdrawiam,

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem przesuwne, szerokość 300 cm, wysokość 235 cm, dzielone w połowie, kosztowało 3700. Tam gdzie kupiłem pokazali mi dziesięcioletnie okno zbliżonej wielkości, nadal działało mimo codziennego używania. Były firmy tańsze ale zakup byłby w ciemno, bez obejrzenia przed zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę temat - tak przy okazji

 

mam zaprojektowane w moim domu drzwi z salonu na taras wymiary 4.5 x 2.35, i mają być przesuwne. Wymyśliłem sobie że zrobię 4 skrzydła, dwa skrajne jako rozwierne a dwa wew. przesuwne z ruchomym słupkiem.

 

- czy mozna tro zrobić z PVC ?

- czy znacie producentów takich okien z PVC ?

 

my mamy mieć 4 skrzydła o wymiarach 2,30*1,25; dwa zewnętrzne na stałe, środkowe rozsuwane. W pvc. Z tego co się orientuję, każde skrzydło jest "osobnym tworem", każde ma swoją pełną ramę. Wydaje mi się, że można zrobić takie drzwi, o jakich myślisz, o ile klamka tych drzwi zewnętrznych pozwoli na nasuwanie drzwi środkowych. Sprawdzaliśmy - pomiędzy skrzydłem nieotwieralnym a przesuwnym, po przesunięciu, pozostaje miejsce o szerokości karty kredytowej.

 

http://images34.fotosik.pl/315/48b32315ffe4f6a1m.jpg

 

http://images30.fotosik.pl/250/0c2cc78b25b5c1fdm.jpg

Ale pewności nabiorę jutro, kiedy zadzwonię do ich producenta.

pozdrawiam,

b.

Bartolinka, czy ja dobrze widzę? Czy to skrzydło wjeżdża na ścianę wewnętrzną? Widzialem coś takiego na targach, w rzeczywistości realnej jeszcze nie..

I chyba bym nie polecał bez zastosowania poszerzeń i lepszego ocieplenia glifów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...