Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi tarasowe - otwierane czy przesuwne?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mieli na wystawie piękne przesuwki HS ale naczytałam się o tych oknach, że kiepsko ze szczelnością. Wcześniej byliśmy już zdecydowani na pcv AP Żory - mieli właśnie świetną przesuwkę z takim mechamizmem MZ, który wspomaga otwieranie (i niesamowicie tanią bo mają teraz jakąś promocję targową - 40% mniej na przesuwki) Fajna rzecz. Okazało się, że do drewnianych też można sobie takie "cóś" domówić. Trochę daje po kieszeni ale myślę, że warto - otwierałam drzwi z mz-tem i bez - mz praktycznie sam się przesuwa w tych zwykłych trzeba trochę sily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak mogę się tu wpisać Zdecydowaliśmy się na okna przesuwane wychodzące na ogród. Oglądaliśmy okna trzech firm i póki co nr 1 są okna drewniane firmy natura http://www.natura.pl - wiecie coś o tej firmie?

Wybór firmy, u której zamówimy wszystkie okna, uzależniamy właśnie od okna przesuwnego...

My mamy okna i drzwi z tej firmy , jeszcze nie mieszkamy , ale polecali znajomi , użytkuja już i chwalą sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W przypadku drzwi przesuwnych proszę zwrócić uwagę na :

 

- wysokość wylewki oraz przyszłej podłogi ( tutaj należy uwzględnić ogrzewanie podłogowe )

Drzwi przesuwne są charakterystyczną konstrukcją wymagającą nieco odmiennego podejścia w kwestii obmiarów. Prowadnica, po której jeździ skrzydło przesuwne jest z reguły obniżona w stosunku do dolnej krawędzi ramy o około ~ 7mm w związku z czym prawidłowo wymierzone drzwi powinny uwzględniać ten fakt.

 

- drzwi przesuwnych z uwagi na ciężar w żadnym wypadku nie można montować w powietrzu ( należy montować poszerzenia ramy na wysokość wylewki z uwzględnieniem dylatacji na pianę montażową ).

 

- ostatnio spotkałem się z ciekawym podejściem swojej konkurencji, która zaproponowała w celu usztywnienia całej konstrukcji grubszą szybę z jednej strony 6 mm - paranoja ! Do powierzchni 3 m kw. spokojnie można używać szyby 4/16/4 lub na wyraźne życzenie klienta zastosować inny pakiet.

 

W celu usztywnienia konstrukcji drzwi przesuwnych stosuje się : grubszą stal w słupku to dzięki temu konstrukcja jest w lepszy sposób zabezpieczona przed naprężeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy u siebie troje drzwi HS o wym. 360x260 (takie są dwa zestawy) i jeden zestaw 280x260 wszystkie są z szybą P4 (wszystkie dzielone na pół), drewniane. Ponieważ użytkujemy je JUŻ :lol: jeden rok mogę pokusić się o jakąś ocenę.

1. Ciężar drzwi nie stanowi problemu przy ich przesuwaniu choć całe okna ważą po około sześćset kilo - przenosiło je dwunastu facetów. Chodzą lekko chociaż przeżyły już wylewki, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, klejenie płytek na tarasie i drewna w domu. W szynę potrafiło się dostać wiele brudu budowlanego, ale to w istotny sposób nie wpływało na ich przesuwanie. Najtrudniejszym momentem jest pokonanie ich bezwładności, potem suną leciutko - nie jest to problemem np.dla mojej dziewięcioletniej córki, strasznego chuchraka.

2. Przy dobrym montażu nie ma mowy o jakichkolwiek przewiewach. Są bardzo szczelne i nie czuć jakiegokolwiek ruchu powietrza w ich pobliżu bez względu na pogodę.

3. Co do utraty ciepła wiadomo, że to zależne od współczynnika przenikalności szyb - zawsze będzie gorzej niż przy ocieplonym murze, ale chyba widoki wiele rekompensują. U nas akurat jest całkiem ok, ale wiadomo, że zależy to od kilku czynników.

4. Zastanawiam się natomiast nad kanałowym grzejnikiem pod takim oknem. Mamy taki pod jednym z HS- na całej długości okna (głębokość kanału 50 cm), a przy innych jest podłogówka - moim zdaniem bez różnicy, a skoro nie ma różnicy to nie warto przepłacać. Takie są wrażenia na dzień dzisiejszy może się jeszcze zmienią bo sezon grzewczy trwa od niedawna.

5. A propos postu gdzieś wyżej o dziecku i patyczku i uszkodzonym HS-sie. Szczerze, ciężko mi to sobie wyobrazić chyba, że to był jakiś wielki badyl. Szyny są wytrzymałe i nie wyginają się. Są też wąskie więc niewiele rzeczy może tam wylądować. U nas okna jeździły po gruzie - wiadomo budowlańcy :roll: małe kawałki chowały się w szynie, a duże spadały. To nie są drzwi od szafy, że byle sznurówka może je wyrzucić z szyn.

6. Myje się je ....długo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w projekcie drzwi tarasowe 400x230. Jak na razie mamy propozycje z kilku firm - okna PCV 3 lub 4 częściowego (wybierzemy raczej opcję 3 częściową). Ceny oscylują w okolicach 4,5 do 6 tyś. Czekam na wycenę i zastanawiam się jaka różnica będzie w drewnie...

4 metry podzielone na 3 częsci w PCW to raczej tylko przesuwka z dwoma fixami i jednym skrzdydłem jezdnym.

W drewnie da się to wykonać jako czteroskrzydłowe, rozsuwane na boki.

Albo opcja przesuwki HS dzielonej na dwie części..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na okna przesuwane wychodzące na ogród. Oglądaliśmy okna trzech firm i póki co nr 1 są okna drewniane firmy natura http://www.natura.pl - wiecie coś o tej firmie?

Wybór firmy, u której zamówimy wszystkie okna, uzależniamy właśnie od okna przesuwnego...

My mamy okna i drzwi z tej firmy , jeszcze nie mieszkamy , ale polecali znajomi , użytkuja już i chwalą sobie .

To dobra wiadomość, że znajomi polecają. Oglądaliśmy różne drewniane okna przesuwne i jesteśmy w zasadzie przekonani do tych z firmy Natura. U nas okno będzie na ok. 5 metrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W oknoplascie wykonasz również HST jako dwukwaterowe- max szer. dla drzwi przesuwnych HST - 5000 mm - imponujaca szerokosc dla dwóch skrzydeł

5 metrów jest imponujące dopóki nie zobaczy się 6300 mm ! to dopiero jest szerokość, a fizycznie można wykonać jeszcze więcej - ograniczeniem nie jest materiał a możliwości logistyczne.

Drewno ma tu lepsze właściwości niż PCW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

My montowaliśmy u klienta drzwi z oknoplastu HST aluminiowe w okleinie , podział na 3 skrzydła o wymiarach: 9030 x 2650mm oraz 6600 x 2650mm.

Musi być przewidziane stałe podparcie na całej szerokości i odpowiednia precyzja montażu. Waga jednej szyby w szerszych drzwiach to 298kg.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich kupiłem mieszkanie które jest w trakcie budowy

w standardzie mam okno w salonie otwierane normalnie nie przesuwne wymiar

270/230/szer/wys podzielone na 2 części. Developer zaproponowała za dopłata okna przesuwne albo jak to określił zwykłe progowe lub HS wydaje mi się że przesuwne były by lepsze tylko do zwykłych dopłata wynosi około 3500 a do HS 6500zl dla mnie jest to dosyć istotna różnica. Z drugiej strony wydaje mi się że tzw zwykłe przesuwne mogą być bardziej awaryjne mechanizm jest jakby bardziej skomplikowany. Proszę o rady co byście wybrali wkoncu ie kupuje tego na rok może warto zaszaleć:p dodam że są to okna drewniane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...