Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Krzemyka Martki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 886
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Martko, do usunięcia fug chyba potrzebujesz takiej niniszlifierki z wałkiem giętkim (koszt 50 - 100 zł):

 

http://www.zbychdom1.republika.pl/rozne/Kinzo.jpg

 

i frezu korundowego:

 

http://www.zbychdom1.republika.pl/rozne/Frez.jpg

 

Zdecydowanie usprawni to pracę i uchroni same płytki przed uszkodzeniami.

 

Do nabycia w marketach budowlanych oraz w Allegro :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak już mówiłem masz u mnie flaszkę ;)

 

Pod drugie - a nie mówiłem! Fug nie wydłubuje się samemu. Fugi wydłubuje się za karę. Karę powinien ponieść winowajca. Najprostszym sposobem na usunięcie starych fug jest wypowiedzenie kilku magicznych słów:

 

"Co mi tu Pan narobił? Nie tych fug!". I fugi znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szlifierka Zbycha mi sie podoba :)

 

Do czego potem mozna jej użyć, jak już fugi usunę?

 

Np. do manicure i pedicure :lol:

 

Albo po odliczeniu kosztu zakupu od wynagrodzenia wykonawcy, podarujesz mu ją :wink:. Może jemu się bardziej przyda przy następnej pomyłce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szlifierka Zbycha mi sie podoba :)

 

Do czego potem mozna jej użyć, jak już fugi usunę?

 

Np. do manicure i pedicure :lol:

 

Albo po odliczeniu kosztu zakupu od wynagrodzenia wykonawcy, podarujesz mu ją :wink:. Może jemu się bardziej przyda przy następnej pomyłce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto, u nas była kiedyś podobna sytuacja, kiedy wprowadzaliśmy się do naszego obecnego mieszkanka. Panowie, którzy kładli nam terakotę w kuchni i gres na balkonie "pomylili się" i fugi w kuchni (przy łososiowej terakocie!!!) zrobili nam na ciemny brąz (fugą przeznaczoną na balkon do beżowego gresu...) Wyobrażasz sobie efekt??? :o :o :o .

Szczerze mówiąc, nie pamiętam jakich argumentów użyłam, ale efekt mojej furii był taki, że panowie nie dość, że położyli w kuchni fugę właściwą (jasobeżową) to jeszcze za własne pieniądze odkupili zmarnowaną fugę, która miała iść na balkon...

W każdym razie nawet paznokciem sama tej pomylonej fugi nie dotknęłam. Bądź twarda! :)

Pozdrawiam Imienniczkę

Marta żona Jakubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na weekend wyjechałam, a tu tyle sie dzieje :)

 

Co do kłopotów z autkiem, to chyba ten weekend był pechowy. My dla odmiany straciliśmy śilniczek od chłodnicy. Jechaliśmy jakieś 200km z orkiestrą zgrzytów, niezapomniane wrażenie :) A teraz czeka nas nie mały wydatek na naprawę :(

 

Martka podziwiam Twój zapał co do tych fug. Mam nadzieję że teraz już panowie położą je odpowiednio :)

 

Trzymam kciuki, oby bankowcy wreszcie się ruszyli

 

Pozdrowienia Anula75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do usuwania fug jest przystawka do tzw dremelka. Przystawki tej nie posiadam bo nic wydłubywać nie musiałem ale dremelka jak najbardziej. Jak Cię to uszcześliwi to mogę ew. owego dremelka pożyczyć. niestety o przystawkę musiałabyś się zatroszczyć sama. Jeśli tego dłubania u Ciebie dużo to chyba miałoby to sens. tel. do mnie znasz jakby co.

Pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...