Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje projekt kominka?


YEYO

Recommended Posts

yeyo dziwne pytanie zadajesz

zastanow sie ile jestes gotow zaplacic i zaroponuj tym co sie tym zajmuja

albo od takich firm zbierz wlasnie oferty

mysle ze pomysl na tyle originalny, ze chyba nikt nie zamawial u nikogo jeszcze samego projektu

bo nie ma takiego wymogu

wiec ci co robia sami nei beda kasy wyrzucac w bloto

a ci co kase wydaja nei beda sami sie grzebac

a swoja droga jak patrze na te kominki od firm to sie zastanawiam czy

jest taniej zamawiac kominek u takiej firmy czy moze u takiego goscia co nagrobki robi bo to przeciez ta sama robota

a moze w cenie sa roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeyo dziwne pytanie zadajesz

 

Czemu dziwne. Budując chałupę z bardzo dziwnymi już rzeczami się spotkałem najczęściej z cyklu "tego nie da się inaczej", a to jest w 99% na 100 g... prawda. Ja nie chce mieć kominka, który łatwiej postawić wykonawcy. Ja chcę mieć kominek taki jaki ja chcę. Jeżeli wchodzę do sklepu i stoi przykładowa obudowa z kilkoma kaflami + GK + Ytong. Pytam ile to kosztuje i pani mi rzuca 7tyś PLN to widząc, że to są kafle polskie kolor standard cena średnia 50/60 zł/sztukę jakoś nie moge doliczyć się ich 100 sztuk. A powiedzmy 20-30. Ja nie chcę obudowy z fotki ponieważ lubię wydziwiać sam i potrzebuję projektanta któremu powiem że chcę to i tamto i on mi doradzi to i to. Jeżeli zlecę komuś wykonanie projektu to chcem wiedzieć ile za niego mogę zapłacić czy coś nie tak myslę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia - właśnie kończą zabudowę kominka - wynika, że firmy zajmujące się wykonywaniem obudów i montażem kominków, projeky robią gratis, pod warunkiem, że go potem wykonają. Samego projektu pewnie nie dostaniesz, np efekt pracy na komputerze w danej firmie w formie wydruku.

Możesz - tak było w moim przypadku - do znudzenia zmieniać koncepcję zabudowy lub projekty aż będzie właśnie to o co Ci chodzi.

Metoda na poznanie cen jest inna. Jedziesz do kilku firm z katalogiem i wybranym modelem i pytasz: ile?

I tak ktoś powinien wykonać montaż. Sam zrobiłem dużo profesjonalnej pracy w domu, ale montażu kominka nie polecam, lepiej zostawić to fachowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale są firmy, które projekt wyglądu kominka robią za free :lol:

 

Pod warunkiem, że taki kominek wykonają. A ja chcę sam projekt taką mam zachciankę.

 

Za zachcianki trzeba płacić. Jeżeli nie liczą się pieniądze tylko koncepcja to najlepiej do projektanta wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt kominka z kafli wykonujemy mając dane : uklad pomieszczenia , model wkładu kominkowego , wskazany wzór kafla. Niestety program do projektowania kosztuje , czas pracy jest " coś wart " , kafle obrobione komputerowe mają pewną cene. Opisany kominek kaflowy te 20 - 30 kafli to zapewne tzw Tomaszek czyli Spartherm K 45 w rogu .... A podana cena to kafle + sklejanie + reszta. Ostatnio wiele firm płaci za spanelizowane obudowy kaflowe a potem oferuje je w klientą , musi zarobić na "sklepie". Praktycznie codziennie firma dobija sie do nas o kafle "bo ma klienta" i koniecznie szuka kafli najlepiej najtańszych i do natychmiastowego odbioru ... + instrukcje jak te kafle posklejać . Kilka kupionych zestawów kafli poklejono na atlas i zaizolowano wełna mineralną .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...