Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ściana oddycha? Wełna czy styropian? Mity i fakty


Sp5es

Recommended Posts

A super ważna sprawa w tym układzie tynk jaki proponujecie?

 

Panowie i Panie żeby była pomroczność jasna: żaden podkreślam żaden materiał izolacyjny nie jest zły jak się wie kak go użyć.

Czy to będzie sierść kuny, czy liście, czy słoma, wełna drzewna pod folie iso booster .. czy inne naciągane wynalazki foliowe. To podstawą jest wiedza.

 

A nie chłopek roztropek w podaniu ustnym powie że oddycha lub nie i to już jest wyrok.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mam dom postawiony w 1990 r. Zabieram się do remontu i do ocieplenia. Jakim styropianem ocieplić? Ściana zewnętrzna to cegła dziurawka

25 cm. dalej jest "pustka" 5 cm. Od wewnątrz jest suporex 12,5 cm. Okna wymienione na plastiki rok temu. Dach będzie zmieniony i ocieplony. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to okna na 100% trzeba będzie przemontować, izolacja jak wiesz musi być ciągła.

To znaczy że jak jest jakiś wypust = trzeba skuć, podkuć, wykuć, nad kuć, przekuć itp ...

Co najmniej 20cm izolacji z EPSG (grafitowego lamba 0,31-0.033 W/mK) lub 25 i więcej zwykłego białego Lambda od 0,04 do 0,045

proporcjonalnie 0,2 / 0,031 = tyle 1/ tyle = U ... szukane jest ile X/0,045 = tyle 1/tyle = U .. takie samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to okna na 100% trzeba będzie przemontować, izolacja jak wiesz musi być ciągła.

To znaczy że jak jest jakiś wypust = trzeba skuć, podkuć, wykuć, nad kuć, przekuć itp ...

Co najmniej 20cm izolacji z EPSG (grafitowego lamba 0,31-0.033 W/mK) lub 25 i więcej zwykłego białego Lambda od 0,04 do 0,045

proporcjonalnie 0,2 / 0,031 = tyle 1/ tyle = U ... szukane jest ile X/0,045 = tyle 1/tyle = U .. takie samo .

przepraszam, ale Twój post jest odpowiedzią na mój? jeżeli tak proszę "trochę" jaśniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli decydujemy się na izolację garażu od wewnątrz, to najczęsciej ze względu na jego izolację termiczną. W przypadku gdy do ocieplenia użyjemy wełny mineralnej, uzyskujemy również świetną izolacją akustyczną. Wełny mineralne produkowane przez Isover są bardzo dobrymi izolatorami akustycznymi, dlatego owszem można ich używać do "wygłuszania" pomieszczeń.

 

Pozdrawiam,

Paweł Stefański

____________________

Online Ekspert ISOVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a jest jakiś współczynnik którym liczy się wygłuszanie?? :)

zastanawia nie czy np miejsca gdzie się nagrywa muzykę też można w taki sposób wygłuszyć.nie chodzi mi o profesjonalne miejsca. takie bardziej amatorskie.

 

Dzień dobry,

 

Izolacyjność akustyczną przegród mierzy się w decybelach [dB]. Zwracam uwagę, iż wartość ta odnosi się nie tylko do samej wełny, lecz do całej przegrody. Oczywiście może Pan w ten sposób wygłuszyć pomieszczenie używając do tego celu wełny mineralnej np. Isover Aku-Płyta:

http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Aku-Plyta

Zachęcam również do zapoznania się z przewodnikiem dotyczącym izolacyjności akustycznej, dostępnym na stronie Isover'a pod adresem:

http://www.isover.pl/content/download/604/4063/version/5/file/Aku-Matrix_04_2013_light.pdf

 

Pozdrawiam,

Paweł Stefański

____________________

Online Ekspert ISOVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zwiększenia izolacyjności akustycznej ścian czyli poprawy od przenikających dźwięków warto uwzględnić fakt odbicia fal dźwiękowych od powierzchni od strony studia. Wełna dzięki włóknistej strukturze ma bardzo dobre wskaźniki pochłaniania dźwięków ale od strony studia powinna być osłonięta materiałem perforowanym. Przez wyłożenie materiałem pochłaniającym dźwięk można uzyskać obniżenie natężenie dźwięku w pomieszczeniu przez eliminację odbicia fal dźwiękowych od powierzchni gładkich/twardych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplanie wełną i styropianem ma sens? Czy ociepla się tylko jednym z tych materiałów? FYI Jestem zielony w temacie ;)

 

Witam,

 

 

Nie do końca rozumiem pytanie, czy mogę prosić o uściślenie? Czy pyta się Pan o to czy bezpośrednio na wełnę układa się jeszcze styropian? Czy może o to czy łączy się obydwa systemy w jednym domu?

 

 

Pozdrawiam,

Paweł Stefański

____________________

Online Ekspert ISOVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Konto usunięte na żądanie

Zapraszam do studiowania artykułu, mimo to, że ustalone już zostało z niektórymi forumowiczami,

iż opracowanie dedykowane jest do 5% społeczności ;) - ponieważ:

Podobno 50% inwestorów w Polsce buduje domy metodą gospodarczą, przy użyciu jako ocieplenie wyłącznie styropianu. Podobno 30% budujących domy z Silikatów jest już przekonanych do tego, by jako izolację ścian zewnętrznych wykorzystać wyłącznie wełnę. Podobno domy pasywne w Polsce to nawet nie 1% rynku. Podobno szybkimi w realizacji, ekologicznymi technologiami wysoce energooszczędnymi zainteresowanych jest w Polsce jedynie 5% inwestorów. Podobno 70% Polaków nie rozumie czytanego tekstu.Pozdrawiam.

 

http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/2621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
W ilu wątkach wkleisz jeszcze tą zabawną, archaiczną tabelę ?

Chyba deklarowałeś sie, że zaktualizujesz te dane i wrócisz z nowa tabelą ?

 

Na szczęście nie masz na to wpływu;). Dobrego dnia;).

 

P.S.

Nie deklarowałem, że zaktualizuję - bo aktualizować nie ma czego, a napisałem, że jak znajdę czas to podstawię ocieplenie 20 cm i analogicznie 30 cm by Ci którzy tego nie potrafią uczynić sami dostali gotowy materiał, z którego być może będą w stanie zrozumieć, że zdrowe, ekonomiczne, komfortowe budownictwo nie sprowadza się jedynie do parametru wyrażanego współczynnikiem "U".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...