Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No Jak będziesz miał ścianę trójwarstwową z pustką powietrzną i cegłą klinkierową to może wystarczy Ci to ocieplenie 12 cm wełny. My też się cały czas zastanawiamy - 12 czy 15???

 

Ja też chcę 15cm. Sprawdziłem ceny. 5złx150m2 to raptem 750zł różnicy. Nie ma o czym gadać. Nie rozumiem, że ludzie tak nażekają na wysokie ceny wełny mineralnej i kupują styropian. Ta oszczędność to kropla w morzu. Ja się tylko boję, że mi ścian za gruba wyjdzie. 1+25+15+3+12=56cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowaliśmy z płyt żelbetowych nad garażem i kotłownią.

 

To znaczy, że w projekcie nad kotłownią i garażem jest inny strop niż nad pozostałymi pomieszczeniami?

Ja to chcę wszędzie zrobić strop monolityczny. Rozważaliście taką opcję?

To będzie taniej czy drożej? Jak myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 m3 betonu B20 ekstra :evil: :evil: :evil: po 300 zł/m3 = 600 zł;

 

Ja bym nie odpuścił. Nie chodzi o te pieniądze ale jak ktoś mi wyrządza krzywdę to się mściwy robię. :evil:

 

Ja też tak mówiłem, ale mam juz dość nawet oglądania tych zakazanych mord, nie mówiąc o tym, że nawet nie chce mi się z nimi użerać. Jakoś to przeżyję, ale trzęsło mnie niesamowicie, szczególnie za to, że nie chcieli mi nawet dowieźć tych 2 m3 które zabrakły :evil:

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podroży ale nie aż tak bardzo. Widziałem fajne cegły po 1,30-1,50. Pamiętaj też, że nie będę robił już tynku.

 

Pamiętam pamiętam, że nie będzisz miał tynku, tylko cegiełkę, ale ciemną, czy jasną?

 

Ja też chcę 15cm. Sprawdziłem ceny. 5złx150m2 to raptem 750zł różnicy. Nie ma o czym gadać. Nie rozumiem, że ludzie tak nażekają na wysokie ceny wełny mineralnej i kupują styropian. Ta oszczędność to kropla w morzu. Ja się tylko boję, że mi ścian za gruba wyjdzie. 1+25+15+3+12=56cm

 

Hej Klaus, ale tej ściany jest trochę więcej. Wg zestawienia do ocieplenia jakie mi zostało zrobione to jest to jakieś 206 m2, a nie 150. Napisz jakie to są ceny - jeżeli chodzi oczywiście o wełnę - ile za m2 czy za m3 (jak m3 - to ile z tego wyjdzie na ścianę) przy użyciu 1) 12 cm lub 2) 15 cm (czyli co - różnica na 1m2 pomiędzy styropianem a wełną wynosi tylko 5 zł??? - no wiesz, niektórzy wolą termosy, ale mają do tego pełne prawo).

Dzięki

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jaki wzięliście przydział mocy w elektrowni ale nie na czas budowy tylko do warunków technicznych docelowego przyłącza?

 

Moc przyłączeniowa (docelowa), o jaką wystąpiliśmy to 12,0 kW w układzie 3 - fazowym na napięciu 0,4 kV. Licznik kWh 3 - fazowy 2-strefowy bezpośredni z zegarem sterującym.

 

Swoją drogą to dziwnie mie potraktowano w Domusie. Chcę u nich kasę zostawić a oni mi odradzają.

 

Napisz coś więcej na temat tego odradzania. Konkretnie co takiego Ci odradzają, bo chyba nie budowę domu wg tego właśnie projektu. Przecież im też zależy na klientach, a najbardziej na tych zadowolonych. A z kim tam rozmawiałeś? bo ja tylko rozmawiam z P. Tomaszem Flakiem.

Czy nie chcą Ci zrobić przeliczenia na ścianę trójwarstwową?

Ja też kupiłem projekt na Ytonga, a w ramach adaptacji projektu mój architekt wprowadził zmianę na ścianę dwuwarstwową budowaną z Silki. Oprócz tego mieliśmy kosultację tej zmiany architekta Xelli. Pozostawiliśmy tylko grubość muru na 24 cm, choć wstępnie była mowa o 18-tce. Wiesz, może nie mają czasu na robienie takich rzeczy, bo jest duże zapotrzebowanie na domki z podwójnymi garażami - i jak widać na ich stronie dążą do tego aby mieć w swojej ofercie projekty domów z pojedynczym i podwójnym garażem.

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że w projekcie nad kotłownią i garażem jest inny strop niż nad pozostałymi pomieszczeniami?

Ja to chcę wszędzie zrobić strop monolityczny. Rozważaliście taką opcję?

To będzie taniej czy drożej? Jak myślicie.

 

Wg projektu strop nad: wiatrołapem, częścią holu, gabinetem, łazienką, spiżarnią, kuchnią, jadalnią i pokojem dziennym to Terriva. Nad częścią holu przy otworze na schody oraz nad pomieszczeniem gospodarczym jest projektowana płyta monolityczna grubości 12 cm. Natomiast nad garażem ma być 20 cm.

 

Jaka miała by być grubość tego stropu na całości? Myślałeś o tym, lub ktoś Ci już sugerował? Przelicz, ile wyjdzie m3 betonu. Do tego musisz jeszcze doliczyć zbrojenie, które musi być zrobione na całości. U nas na strop, balkony, podciągi P1, P2 i największy i najcięższy P3, wieniec na stropie i wieniec górny potrzebne było ok. 2,3 tony różnej średnicy drutu (od 6 do 18 mm). Nie wiem, czy nie potrzebne są także jakieś metalowe belki (kiedyś dawano, tzw. tregry), a one też jeszcze by kosztowały. Nie wiem, czy drożej, czy taniej. Nam "experci" mówili, że będzie lepiej i taniej, ale sam tego nie liczyłem. Zastosowaliśmy zamiast zimnych pustaków stropowych szlakowych ciepłe pustaki keramzytowe.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie to są ceny - jeżeli chodzi oczywiście o wełnę -

ile za m2 czy za m3 (jak m3 - to ile z tego wyjdzie na ścianę)

przy użyciu 1) 12 cm lub 2) 15 cm

 

Np płyty "Polterm Uni" firmy ISOVER

120mm 16,47zł/m2

150mm 19,36zł/m2

Nawet jeśli jest 206m2 ściany to różnica wynosi 595,34zł. Nie ma o

czym mówić trza brać 150mm. Jak to się ma do styropianu to nie wiem

ale ile by nie było kwotę 4000 zł na wełnę mineralną czy szklaną da

się przeżyć.

 

Moc przyłączeniowa (docelowa), o jaką wystąpiliśmy to 12,0 kW w

układzie 3 - fazowym na napięciu 0,4 kV. Licznik kWh 3 - fazowy

2-strefowy bezpośredni z zegarem sterującym.

 

No też myślę o 12 kW tylko wyczytałem, że przy tej mocy bezpieczniki

przedlicznikowe są 20A. Chciałoby się 25A. Nie wiesz o ile wzrasta

opłata stała jakby wziąć 16kW?

 

 

Napisz coś więcej na temat tego odradzania.

 

Chciałem być kompleksowo obsłużony jeśli chodzi o prace projektowe.

A więc:

- projekt

- adaptacja na strop monolityczny

- adaptacja na ściany monolityczne

- adaptacja na schody monolityczne

- kosztorys inwestorski

- projekt zagospodarowania działki

Byłoby prościej a może i trochę taniej. Zależy mi też aby zrobili mi

rysunki wykonawcze ściany trójwarstwowej żeby się murarz nie

zastanawiał jak ma te cegły układać. Poza tym u mnie ściana będzie dużo

grubsza więc aby zachować niezmienioną powierzchnię być może trzeba

zmienić trochę dach. Ogólnie jest do zrobienia sporo fachowej roboty i

chciałem aby to zrobił autor projektu a nie fachowiec z łapanki. Za

każdą z tych pozycji płaci się tyle co za sam projekt, więc jest

trochę grosza do wyjęcia od klienta. Tymczasem panienka z którą

koresponduję e-mailowo mnie zbywa. Oczywiście niby mogą mi to mogą zrobić

ale najlepiej jak kupię projekt a resztę lokalnie sobie załatwię.

Rozumiem, że tak jest dla niej najprościej. Paczka z projektem raz i

klient z głowy. A że firma straci kilka tysięcy zł to już nie jej

problem, że o satysfakcji klienta nie wspomnę. Stanęło na tym, że w

przyszłym tygodniu jak ktoś tam wróci z urlopu to ofertę dostanę.

Oczywiście jak Pani o mnie do tego czasu nie zapomni.

 

Nie wiem, czy nie potrzebne są także jakieś metalowe belki (kiedyś dawano,

tzw. tregry), a one też jeszcze by kosztowały. Nie wiem, czy drożej, czy taniej.

Nam experci mówili, że będzie lepiej i taniej, ale sam tego nie liczyłem.

 

Mnie fachowiec tłumaczy, że profesjonalny strop to strop monolityczny.

Inne systemy wymyślono dla budowlańców amatorów, żeby mogli sami z

pomocą rodziny ten strop poukładać i zalać betonem

 

Skoro tak myślisz to wysyłam Ci go na e-maila.

 

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też myślę o 12 kW tylko wyczytałem, że przy tej mocy bezpieczniki przedlicznikowe są 20A. Chciałoby się 25A. Nie wiesz o ile wzrasta opłata stała jakby wziąć 16kW?

 

A co Ty bedziesz miał wszystko na prąd??? Ogrzewanie też???

W moim przypadku podłączenie 12 kW będzie kosztowało 1815,36 zł brutto, czyli 151,28 zł za 1 kW, czyli jeśli chciałbyć wziąć 16 kW cena ta by wzrosła o 605,12 brutto, czyli przyłączenie kosztowałaby 2420, 48 zł.

Zabezpieczenie główne 3x25A, zabezpieczenie przedlicznikowe 3x20A. A kto Ci będzie sprawdzał, jakie masz faktycznie zabezpieczenie (np. oficjalnie 20A, a nieoficjalnie 25 albo 32A - wszyscy wykonujący instalacje elektryczne tak robią).

 

Chciałem być kompleksowo obsłużony jeśli chodzi o prace projektowe.

...

- adaptacja na ściany monolityczne

 

A co to są za ściany???

 

A tak przy okazji nie gadaj z pionkami, tylko rozmawiaj z Flakiem.

Czyli co - za każdą taką zmianę życzą sobie tyle co za projekt???, czy za wszystkie tak jak za projekt. Bo jeśli ta pierwsza wersja to taniej chyba by było zrobic projekt indywidualny. Jeśli to ta druga to do przyjęcia.

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku podłączenie 12 kW będzie kosztowało 1815,36 zł brutto, czyli 151,28 zł za 1 kW, czyli jeśli chciałbyć wziąć 16 kW cena ta by wzrosła o 605,12 brutto, czyli przyłączenie kosztowałaby 2420, 48 zł.

 

Myślałem o czym innym. O stałych miesięcznych opłatach uzależnionych od tzw mocy zamówionej czy umownej, jakoś tak się to nazywa.

 

 

A co to są za ściany???

 

Pomyłka, maiłem na myśli 3W

 

Czyli co - za każdą taką zmianę życzą sobie tyle co za projekt???,

 

Prawie. Np. za ścianę 3W z rysunkami wykonawczymi 1200zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czym innym. O stałych miesięcznych opłatach uzależnionych od tzw mocy zamówionej czy umownej, jakoś tak się to nazywa.

 

Niestety, nie wiem ile one wynoszą :(

Może są na stronie dostawcy energii? U nas jest to ENEA - nie wiem jak to się u Was nazywa.

 

Prawie. Np. za ścianę 3W z rysunkami wykonawczymi 1200zł netto

 

No to naprawdę nieźle każą sobie za coś takiego płacić :evil:

To co chcesz za te wszystkie zmiany taką kaskę dać???

 

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,witam.Ale za ta wiezbe troszke drogo :( u mnie bezłachy po 590 netto :wink: impregnowana zanuzeniowo.jak by ktos chcial to deski na dach po 350 bez f-ry,(pierwyj sort).pozdro

 

Dzięki chomik.

To i tak u mnie wychodzi 636 netto - w pobliżu Poznania. Przy Twojej cenie byłoby na kubik więcej. Ale tartak też był mi poleceny, że daje dobre drzewo. Poza tym mam w projekcie trochę drzewa, które jest bardzo duże, np. 4 krokwie narożne o przekroju 18x28 i długości ponad 11 m oraz 4 płatwie długości po 5 m każda o przekroju 20x30 i dlatego mam trochę wyższą cenę. Może u Was jest taniej. Podaj gdzie masz taki fajny tartak? Może te deski możnaby skubnąć. Tylko jak z okolic Słupska to chyba nie będzie mi się kalkulować to wieźć :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy cynk, że ekipa cieślarsko-dekarska może!!! wejdzie kilka dni wcześniej na nasz dach

 

Czyli kiedy mogliby wejść a kiedy skończyć ten dach? Chętnie bym już zobaczył Wasz domek. Co do tej Emanueli, która się buduje koło mnie to okazała się Manuelą. Byłem w środku. Wrażenie bardzo pozytywne. Pokoje nie są za małe jak się tego obawiałem ale bez szaleństw, zbędnych powierzchni nie stwierdziłem. Salon nie za duży ale dla nas w sam raz. W jadalni da się w razie większej liczby gości 2 stoły ustawić, więc jest OK.

Dzisiaj przeprowadziłem testy wytrzymałości Porothermu. Po testach stałem się fanem Silki. Jeśli Was to interesuje to szczegóły i zdjęcia zamieściłem tu:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48634

Pisałem też kilka dni temu do Xelli w sprawie przydatności Silki 18cm na budowę warstwy nośnej w ścianie 3W ale nie kwapią się odpowiedzieć. Na pociechę zobaczyłem dziś u mojego przyszłego sąsiada dom budowany z takiej właśnie Silki i z szerokim fundamentem więc pewnie też 3W. Jestem więc dobrej myśli. Zresztą jak nie Silka to co by się miało nadawać? Porotherm 19 to utopia.

No a co u was jeszcze ciekawego? Myślę o tych Waszych rynnach wpuszczonych w elewację i jakoś nie mogę się do tego przekonać. Z tego muszą być problemy. Zresztą czemu wam sie te rynny tak nie podobają? Jak się je zrobi z głową to wręcz mogą dodać domowi uroku. Ostatnio był o tym gdzieś artykuł. W Muratorze chyba. Przemyślcie to jeszcze dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kiedy mogliby wejść a kiedy skończyć ten dach?.

Mamy w umowie datę wejścia ekipy na 27 czerwca. Teraz słyszeliśmy o 23 czerwca, ale wszystko zależy od pogody. Szef ekipy powiedział, że na początku istnienia jego firmy było tak, że pracowali w pogodę i niepogodę, po czym po kilku dniach pracownicy przynosili zwolnienia lekarskie i dach kończyć musiał sam. Teraz jeśli pada, nie przyjeżdżają na budowę. Więźbę mają położyć w 2 tygodnie i w 2 tygodnie ułożyć dachówkę. Na wszelki wypadek w umowie założył termin 1,5 miesiąca, żeby nie płacić odsetek, w razie niepogody i ewentualnych problemów.

 

Co do tej Emanueli, która się buduje koło mnie to okazała się Manuelą. Byłem w środku. Wrażenie bardzo pozytywne. Pokoje nie są za małe jak się tego obawiałem ale bez szaleństw, zbędnych powierzchni nie stwierdziłem. Salon nie za duży ale dla nas w sam raz. W jadalni da się w razie większej liczby gości 2 stoły ustawić, więc jest OK.

Ale pamiętasz, że układ pokoi w Emanueli jest inny. Dla nas lepiej przemyślany. Balkon nie jest na korytarzu, ale w pokoju. Ale na pewno korytarz będzie trzeba dodatkowo oświetlić. No i Emanuela jest ciut większa.

 

Dzisiaj przeprowadziłem testy wytrzymałości Porothermu. Po testach stałem się fanem Silki. Jeśli Was to interesuje to szczegóły i zdjęcia zamieściłem tu:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48634

Pisałem też kilka dni temu do Xelli w sprawie przydatności Silki 18cm na budowę warstwy nośnej w ścianie 3W ale nie kwapią się odpowiedzieć. Na pociechę zobaczyłem dziś u mojego przyszłego sąsiada dom budowany z takiej właśnie Silki i z szerokim fundamentem więc pewnie też 3W. Jestem więc dobrej myśli. Zresztą jak nie Silka to co by się miało nadawać? Porotherm 19 to utopia.

Myślę, że powinieneś być obiektywny i taki test przeprowadzić na silce np. żeby się do niej przekonać albo poszukać innego materiału. Ja uważam, że nie ma idealnego materiału. Widziałam u nas na budowie też trochę gruzu po silce, ale jak to mówi Tadek - docinali. Na początku murarze zgłaszali nam, że cegły nie są idealnie równe, więc bywa różnie.

A co grubości cegły 18 czy 24 ja mam takie przekonanie, że architekt projektu namawiał nas do 24, bo nie musiał dawać zlecenia konsultantowi Xelli do zmiany projektu na 18. Tak jak pisał któryś z Manuelowiczów, pracownia Archipelag miała rysunki na silke 18 (zmiany był wszędzie w wieńcach, trzpieniach, całe zbrojenia i inne). Tylko my inną drogą też daliśmy ten projekt do Xelli i ponoć stwierdzili, że lepiej budować z 24. Tadek był w to bardziej wtajemniczony.

 

Myślę o tych Waszych rynnach wpuszczonych w elewację i jakoś nie mogę się do tego przekonać. Z tego muszą być problemy. Zresztą czemu wam sie te rynny tak nie podobają? Jak się je zrobi z głową to wręcz mogą dodać domowi uroku. Ostatnio był o tym gdzieś artykuł. W Muratorze chyba. Przemyślcie to jeszcze dobrze.

Myślimy, myślimy. Wpuszczenie w elewacje rynien spowoduje w tych miejscach mniejszą grubość ocieplenia ścian. Chyba że wymyśli się jakieś cokoły (obmurowania) w narożnikach domu. Nam się marzą łańcuchy, ale nikt nie umie tego zrobić.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...