Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

Szarpnąłeś się na kosztorys czy Ci pokazali po dobrej znajomości?

 

Cześć Klaus,

 

Miło, że pytasz. Chyba nie sądzisz, żebym wydawał jeszcze pieniądze na kosztorysy, które i tak myślę, że są nierealne. Dostałem go po dobrej znajomości w ramach wymiany barterowej. Ja im projekt rekuperacji, a oni mi kosztorys. Transakcja wiązana. Jestem ciekaw, jak taki kosztorys wygląda w Librze, ale Thaurus się jeszcze nie odezwał.

Pozdrawiam :D

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miło, że pytasz. Chyba nie sądzisz, żebym wydawał jeszcze pieniądze na kosztorysy, które i tak myślę, że są nierealne. Dostałem go po dobrej znajomości w ramach wymiany parterowej.

 

A mógłbyś tak jeszcze parę ciekawych szczegułów z tego kosztorysu zaserwować np. koszt dachu (dla jakiej dachówki) może coś jeszcze.

 

Strasznie mnie to interesuje bo podoba mi się ta Emanuela II i chciałbym ją budować ale mnie wszyscy straszą na około, że jest wyjątkowo kosztowna w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klaus,

Wyciągnąłem dla Ciebie (i nie tylko) szczegóły z tego kosztorysu. Podzielone to jest na etapy i zawiera koszt robocizny, materiałów i sprzętu w kolejnych etapach budowy. I tak:

- roboty ziemne i fundamentowe - 26522,21 zł

- konstrukcja parteru i poddasza - 42872,85 zł

- strop na parterem oraz elementy żelbetowe - 27422,21 zł

- wykonanie dachu (Dachówka Braas Celtycka) - 54985,19 zł

(w tym okna dachowe Braas Smart 2 oraz rynna Braas StabiCar)

- tynki wewnętrzne i zewnętrzne - 11633,61 zł

- posadzki w budynku - 14704,44 zł

- zewnętrzne elementy budynku - 5457,15 zł

- stolarka okienna i drzwiowa - 25 540,02 zł

Razem 209137,68 zł + 7% Vat = 223777,32 zł

 

I co Ty na to??? :D

A masz jakieś GG, Tlen albo Skype, to moglibyśmy pogadać???

Moje GG to 2604328, a Skype tadekl1212

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klaus,

Wyciągnąłem dla Ciebie (i nie tylko) szczegóły z tego kosztorysu. Podzielone to jest na etapy i zawiera koszt robocizny, materiałów i sprzętu w kolejnych etapach budowy. I tak....

 

I co Ty na to??? :D

A masz jakieś GG, Tlen albo Skype, to moglibyśmy pogadać???

 

No kawał dobrej roboty odwaliłeś. Masz u mnie piwo.

Nie wybierasz się do Szczecina? Jak by co to daj znać.

 

Niestety nie opanowałem tych wysokich technologii chatowych, ale

bardzo często odbieram e-maile więc może tak póki co pogadamy.

 

No a jak już będziesz miał stan surowy to pozwalam sobie się wprosić

na oględziny z butelką szampana.

 

Co do cen to muszę je sobie dokładnie przestudiować. Gdyby ten kosztorys był chociaż podobny do rzeczywistego to było by super.

Póki co to nie umiem tego ocenić bo nie mam jeszcze żadnego

rozeznania w cenach.

 

Przy okazji, a masz już jakąś ekipę na oku? Bo właśnie dostałem

kontakt do jakichś górali. Podobno są nieźli. Zbudowali już 30 domów.

Ja dopiero za rok, więc beż żalu mogę Ci podać do nich kontakt.

 

No to jeszcze raz dzięki za ceny bo wprawiły mnie w dobry humor.

Aha, a VAT to liczysz 7%? Myślisz, że to się uda zawsze przez

wykonawców przepuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Klaus, też chcę robić elewację z klinkieru, i u mnie podobnie wychdzi ok 100zł/m2 za klinkier, oczywiście że drążony, producent najprawdopodobniew CRH, kalahari albo sahara cieniowana. Jaki klinkier będziesz dawać u siebie?

 

Jak byś czytał w moich myślach.

Sachara cieniowana, ochra albo kalahari właśnie z kolekcji CRH.

 

Która ostatecznie to się okaże jak obejżymy z żoną w naturze.

Na razie typuję kalhari.

 

A skąd pochodzą twoje informacje o kosztach? Rozmawiałeś z fachowcami

czy to tylko teoretyczne informacje tak jak w moim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus,

 

Mam ogromną prośbę, czy mógłbyś łaskawie pisać komentarze w tym poście a nie w moim dzienniku budowy???!!!! Jak możesz to przenieś ten post tutaj a usuń go z dziennika budowy. Do wszystkich śledzących nasze dzieje mam tę samą prośbę. Swoje komentarze piszcie właśnie tutaj. Dziękuję

 

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TadkuL, to Wy nie macie wody na działce?

A co zrobisz jak się nie dokopiesz do wody?

 

Przy okazji - aby wykorzystać link do "Photo" trzeba mieć jakieś hasło.

Wiem, że to jakoś inaczej da się to rozwiązać. A w ogóle to nie warto korzystać z foto.onet.pl bo tam przeskalowują zdjęcia w dół. Ja korzystam z republika.pl do składowania zdjęć i mogę je pokazywać w dowolnej rozdzielczości na forum. Ważne zwłaszcza dla rysunków

technicznych. Zobacz link do strony w mojej stopce.

 

Klaus,

O wodę to już chyba nie muszę się martwić. Pewnie nie zauważyłeś, ale studnia została już wywiercona - 14 m, choć woda zaczyna się już na ok 8 metrach. Ta głębokość uchronić powinna przed obniżaniem się latem pod wpływem upałów wód gruntowych. W odróżnieniu od wody zasilanej z wodociągu - nie bedę za tą ze studni musiał słono płacić, a jak już będzie wodociąg, będę jej mniej zużywał, np. do podlewania działaki.

 

Co do zdjęć dostęp powinien już być możliwy bez hasła. A na republice, którą masz opcję, bo na bezpłatnej jest tylko możliwośc zamieszczenia max. 9MB a to chyba trochę mało.

 

W najbliższym czasie będę w Szczecinie 20/21 kwietnia, choć nie wiem, czy dam radę wypić to piwo, ale serdeczne dzięki. Stan surowy - mury bez dachu powinny być gotowe na końcówkę maja. W czerwcu - czapeczka dla naszego domku (więźba + dach), tak więc już zaczynaj chłodzić tego szampana. Ekipę już mam, nawet kilka, które chciałyby budować - wszystkie w podobnej cenie, ale o jednej tylko wiem na pewno, że budowała już na Silce na zaprawę klejową i chyba przy niej zostanę.

Co do Vatu - to na pewno nie wszystko będzie można przepuścić przez wykonawców, ale na razie nie chcę się tym stresować.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus,

 

Mam ogromną prośbę, czy mógłbyś łaskawie pisać komentarze w tym poście a nie w moim dzienniku budowy???!!!! Jak możesz to przenieś ten post tutaj a usuń go z dziennika budowy. Do wszystkich śledzących nasze dzieje mam tę samą prośbę. Swoje komentarze piszcie właśnie tutaj. Dziękuję

 

Pozdrawiam

Tadek

I am sorry, so sorry.

 

Coś mi się pomieszało.

Post już usunąłem. Nie przenoszę bo zacytowałeś go w całości więc nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć dostęp powinien już być możliwy bez hasła. A na republice, którą masz opcję, bo na bezpłatnej jest tylko możliwośc zamieszczenia max. 9MB a to chyba trochę mało.

 

Hasło trzeba znać. Być może twój Windows je zapamiętał i podstawia w locie więc nie masz problemu z logowaniem. Ja jestem zatrzymywany monitem o hasło.

Opcję mam bezpłatną. Ale do 9MB to mi daleko jeśli tylko używam gifów dla rysunków i zoptymalizowanych jpegów dla zdjęć.

 

W najbliższym czasie będę w Szczecinie 20/21 kwietnia, choć nie wiem, czy dam radę wypić to piwo, ale serdeczne dzięki.

 

20 jestem na delegacji ale 21 jeśli tylko jesteś w stanie to serdecznie zapraszam. Wyskoczymy do Pubu na jakąś kolacyjkę i piwko. Ja stawiam oczywiście.

 

Stan surowy - mury bez dachu powinny być gotowe na końcówkę maja. W czerwcu - czapeczka dla naszego domku (więźba + dach), tak więc już zaczynaj chłodzić tego szampana.

 

No to czuję się zaproszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Klaus.

Co do Photo, to za nic nie mogę tego zmienić na onecie, żeby się wyświetlały bez problemu. Myślę, co z tym zrobić.

Moze podsuniesz jakiś dobry pomysł oprócz republiki.???

 

Pozdrawiam

Tadek

 

Zapytaj ludzi na forum. Oni to jakoś robią. Jak nie to poeksperymentuję.

A masz już tam jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj ludzi na forum. Oni to jakoś robią. Jak nie to poeksperymentuję.

A masz już tam jakieś zdjęcia?

 

Na Onecie mam już kilka zdjęć, ale także jak wyjdę z netu to następnym razem jak już wchodzę muszę się też zalogować. Nina i Bard mają wejście na swój album także na onecie, ale nie trzeba się wcale logować. Rozumiem. Jak chcę zarządzać to musze się logować, ale jak chcę tylko oglądać to chyba nie powinienem tej operacji logowania przechodzić. Jak się dowiem wszystkiego to będzie można spokojnie oglądać te zdjęcia.

 

Co do 21 to dzięki za zaproszenie na tę kolację z tym piwem, ale chyba będę tego dnia wracał już do Poznania (do moich dziewczyn i oczywiście do budowy Naszej Emanuelki.

 

Przesyłam Ci linki do komunikatorów: http://www.skype.com.pl/ i

http://www.gadu-gadu.pl/ lub tlenu: http://www.tlen.pl/

 

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trywialne pytanie mi nie daje mi spać.

Na początku jest pole. Trzeba więc zdjąć humus. Ale jak to zrobić

jeśli nie ma znaków granicznych? Trzeba zawołać geodetę. Jak ten już przyjdzie to najlepiej jak wyznaczy dom na działce. No ale jak potem

wjedzie spychacz to już po ptakach. I co, znowu wzywać geodetę?

No, a przecież takie rzeczy jak wyznaczenie fundamentów pod dom czy chociażby pod płot to nie w kij dmuchał, musi być precyzyjne. Więc jak to wszystko razem pogodzić?

 

TadkuL a jak to było w twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Klaus,

nie wiem, ale ja sobie na oko określiłem (a raczej wymierzyłem krokami, gdzie mniej więcej będzie stał nasz dom) na podstawie planu zagospodarowania działki budowlanej (dokładnie mapki z wrysowaną bryłą domku). Dołożyłem jeszcze po metrze z każdej strony. Następnie przyjachała fadroma (czy jak to się nazywa), ale nie spychacz w moim przypadku i wybrała na tej powierzchni warstwę ok 30 cm do tzw. martwicy. Co dalej to napisze pewnie w środę, bo jutro chyba wszystko się zacznie od wymierzenia i wyznaczenia domku przez geodetę. Niestety nie będzie mnie przy tym, bo muszę jechać służbowo do Kielc. Będzie obecny przy tym oprócz geodety kierownik budowy i murarz. Wyślę ci na e-maila jak wygląda teraz nasza działka.

 

pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Klaus,

To chyba kupiłeś ileś hektarów tej ziemi. Przecież żeby notarialnie kupić działkę musi być ona wytyczona, tzn. musi mieć wkopane kamienie graniczne i naniesione na mapy geodezyjne. Czy tego jeszcze nie masz??? A czy istnieje plan zagospodarowania przestrzennego w którym określone jest, że teren jest pod zabudowę mieszkaniową??

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, jak taki kosztorys wygląda w Librze, ale Thaurus się jeszcze nie odezwał.

 

Witam,

 

no cóż w weekend niewiele miałem wolnego czasu, ale już spieszę nadgonić opóźnienie. Oto kosztorys Libry:

 

Fundamenty 29.204,47

Ściany parteru 22.676,43

Strop nad parterem 17.944,72

Ściany poddasza (kolankowe) 5.682,25

Dach 37.735,08

Stolarka i ślusarka 32.078,25

Ścianki działowe, ocieplenie dachu, obudowy g-k 17.229,23

Posadzki 32.415,02

Tynk, glazura 10.877,38

Malowanie 3.460,03

Elewacja 10.679,55

Roboty zewnętrzne 14.827,74

 

RAZEM 234.810,15 zł

 

Kosztorys wg cen w województwie dolnośląskim bez VAT z II kw. 2004

przyjęto:

 

stawka robocizny 7,00 zł/r-g

koszty zakupu 5%

koszty pośrednie 62% R+S

zysk 12% R+S+Kp(R+S)

 

 

Pozdrawiam,

Thaurus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...