Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będziemy wspólnie liczyć powierzchnie ścian, bo szefunio wyliczył chyba 80 m2 powierzchni więcej niż nam to wyszło.

 

Standard

 

Dekarzom jeszcze nie zapłaciliśmy, bo kiedy im pasowało, to Tadkowi nie, a potem na odwrót. Jak poprawią, to zapłacimy.

 

Nie ma zmiłuj się. Ja zapłaciłem Domusowi przedwcześnie i teraz mają mnie gdzieś mimo, że zrobiłem im wygawor i interweniowałem u Flaka. A ja już chcę projekt adoptować i do urzędu składać.

 

 

Podłogówkę instalatorzy mogą zacząć kłaść dopiero za tydzień, czyli przez tydzień nic specjalnego się nie będzie dziać na budowie. Dlatego więc w przyszłym tygodniu w piątek i sobotę chłopaki położą folię i styropian jakiś twardy 5 cm. Oczywiście, elektryk kończyć będzie instalować alarmówkę i coś tam jeszcze, więc wpadnie na budowę.

Rozmawialiśmy z tynkarzami i po tej rozmowie myślimy nad zmianą kolejności prac na budowie, żeby przyspieszyć prace.

 

Beatko, jestem pełen podziwu dla Ciebie za tak dobre zorientowanie w tych wszystkich "męskich" sprawach, posadzkach, foliach, styropianach, kolejnościach robót, itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy wspólnie liczyć powierzchnie ścian, bo szefunio wyliczył chyba 80 m2 powierzchni więcej niż nam to wyszło.

 

Standard

 

Wyszło 570 m2 a nie 600. Nie wiedziałem tylko, że jak obrabiane są okna to nie odejmuje się tej powierzchni.

 

Dekarzom jeszcze nie zapłaciliśmy, bo kiedy im pasowało, to Tadkowi nie, a potem na odwrót. Jak poprawią, to zapłacimy.

 

Nie ma zmiłuj się. Ja zapłaciłem Domusowi przedwcześnie i teraz mają mnie gdzieś mimo, że zrobiłem im wygawor i interweniowałem u Flaka. A ja już chcę projekt adoptować i do urzędu składać.

 

Najwyższy czas, nie odpuszczaj :evil:

 

Beatko, jestem pełen podziwu dla Ciebie za tak dobre zorientowanie w tych wszystkich "męskich" sprawach, posadzkach, foliach, styropianach, kolejnościach robót, itd, itp.

 

Taka jest już moja najukochańsza żona :D

 

Znowu nie będę miał czasu, żeby na bieżąco opisywać w dzienniku wszystkiego co się chociażby działo przez weekend na budowie. Może uzupełni coś Beatka.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, jestem pełen podziwu dla Ciebie za tak dobre zorientowanie w tych wszystkich "męskich" sprawach, posadzkach, foliach, styropianach, kolejnościach robót, itd, itp.

 

Wiesz Klaus, ja jestem taką bardzo ciekawską kobietą, która nawet gdyby teraz chodziła do pracy, to i tak z dzieckiem jeździłaby popołudniami na budowę i wszystkim by się interesowała. To przecież moja największa przygoda życia (tyle nerwów i wzruszeń). Chyba mnie nie będzie stać już na to, żeby zbudować następny dom, więc muszę teraz sporo wiedzieć na ten temat, co by i kolegom w pracy poszpanować.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Klaus, ja jestem taką bardzo ciekawską kobietą, która nawet gdyby teraz chodziła do pracy, to i tak z dzieckiem jeździłaby popołudniami na budowę i wszystkim by się interesowała.

 

Moja żona niestety przeciwnie. Jak remontowaliśmy mieszkanie to w trakcie robót nie chciała tam nawet zajżeć. Kafelki, meble, tapety i inne bzdety to tak. Ale wylewki, ścianki, zaworki, otworki to już nie dla niej.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowali nam również ozdobną iglicę na czubku dachu. Jest akurat, bałam się, że będzie za duża, za wysoka. Jest bardzo ładna (ale też ten element kosztował). Szukaliśmy takich cudeńków od kilku miesięcy i pomogła nam hurtownia.

 

Oj czekam niecierpliwie na zdjęcia z iglicą. A gdzie się ją Wam udało kupić i ile kosztowała?

 

8 albo 9 tys. zł!!!!!!!!!!!!!! Sami zamierzamy kupić materiał i

 

...zgroza, a ile kosztował materiał na więźbę? Chyba nie wiele więcej. A nie rozważaliście bez podbitki? Widziałem takie dachy ładnie zrobione, możnaby rozważyć delikatne rzeźbienie końcówek krokwi.

 

zastanawiamy się, czy chować rynny (kierownik odradza).

 

Nic na razie nie powiem bo moje zdanie znacie. Ale jak dokonacie słusznego wyboru to wam szczerze pogratuluję. :D

 

Jeśli uprzemy sie na Portę, to teraz będziemy czekać aż 8 tygodni. Tadek jest wściekły i czeka na telefon z Porty.

 

To co oni jadą dopiero do lasu po drzewo na te drzwi?

Skandal.

 

 

Aha, Beatka a masz może numer na komórkę do Tomasza Flaka?

Powoli tracę cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato, Tadku, cały czas czytam Wasz dziennik budowy i na bieżąco śledzę postępy w pracach budowlanych. Tempo jest naprawdę zachwycające, a domek wygląda cudownie.

 

Mam pytanie odnośnie więźby dachowej ( bo informacji nie mogłem znaleźć w dzienniku). Jakie ilości mieliście podane w zestawieniu materiałów a ile kupiliście??

Pytam, bo u mnie w zestawieniu bylo 9,6m3 a przyjechalo 14,4m3. Co prawda zestawienie nie obejmowalo np.łat, kontrłat a tego idzie sporo.

Dla przypomnienia buduję Virgo II z pojedynczym garażem, konstrukcje dachu są podobne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato, Tadku, cały czas czytam Wasz dziennik budowy i na bieżąco śledzę postępy w pracach budowlanych. Tempo jest naprawdę zachwycające, a domek wygląda cudownie.

 

Mam pytanie odnośnie więźby dachowej ( bo informacji nie mogłem znaleźć w dzienniku). Jakie ilości mieliście podane w zestawieniu materiałów a ile kupiliście??

Pytam, bo u mnie w zestawieniu bylo 9,6m3 a przyjechalo 14,4m3. Co prawda zestawienie nie obejmowalo np.łat, kontrłat a tego idzie sporo.

Dla przypomnienia buduję Virgo II z pojedynczym garażem, konstrukcje dachu są podobne.

Pozdrawiam

 

Cześć mariucha

Dziękujemy za miłe słowa. Natomiast odpowidając na Twoje pytanie to płaciliśmy za 10.73 m3 drewna. Oczywiście na pewno przyjechało go trochę więcej. Zgodnie z wytycznymi każda krokiew czy to gradowa, czy każda inna była dłuższa o ok. 20 - 30 cm. Tak więc ile dokładnie było tego drewna to nie wiem, ale raczej nie było tego aż więcej o 4,8 m3.

Ale łaty i kontrłaty kupowaliśmy osobno (razem z całością pokrycia dachowego). Ile tego było w m3 to nie wiem. Na fakturze mam łat impregnowanych (40/60mm) 4,5m łacznie 1080 mb [chyba stanowi to 2,592 m3], kontrłat (20/60 mm) 2,00 m łącznie 540 mb [0,648 m3]. Czyli łaty i kontrłaty dodatkowo 3,24 m3. Razem wyniosło to 13,97 m3. Oczywiście wszystko też przy łatach i kontrłatach zależy od dachówki, jaką będziesz miał na dachu. My jak wiesz mamy Koramika L15. To tyle, gdybyś miał oczywiście jakieś pytania pisz proszę. A tak w ogóle to mario to gdzie znajdziemy jakieś Twoje zdjęcia z budowy???

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek ma numer telefonu bezpośredni do pana Flaka na prywatną komórkę. Wiem, że pan Flak zastrzegł sobie ten numer i dlatego Tadek nie może podać Tobie tego numeru.

Pozdrawiam

Beata

 

OK, rozumiem.

 

Klaus, ale informuj jak tam się posuwają sprawy. Jakby coś nie tak z nimi to daj znać. Polobbuję wtedy trochę u Flaka w Twojej sprawie.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć mariucha

Dziękujemy za miłe słowa. Natomiast odpowidając na Twoje pytanie to płaciliśmy za 10.73 m3 drewna. Oczywiście na pewno przyjechało go trochę więcej. Zgodnie z wytycznymi każda krokiew czy to gradowa, czy każda inna była dłuższa o ok. 20 - 30 cm. Tak więc ile dokładnie było tego drewna to nie wiem, ale raczej nie było tego aż więcej o 4,8 m3.

Ale łaty i kontrłaty kupowaliśmy osobno (razem z całością pokrycia dachowego). Ile tego było w m3 to nie wiem. Na fakturze mam łat impregnowanych (40/60mm) 4,5m łacznie 1080 mb [chyba stanowi to 2,592 m3], kontrłat (20/60 mm) 2,00 m łącznie 540 mb [0,648 m3]. Czyli łaty i kontrłaty dodatkowo 3,24 m3. Razem wyniosło to 13,97 m3. Oczywiście wszystko też przy łatach i kontrłatach zależy od dachówki, jaką będziesz miał na dachu. My jak wiesz mamy Koramika L15. To tyle, gdybyś miał oczywiście jakieś pytania pisz proszę. A tak w ogóle to mario to gdzie znajdziemy jakieś Twoje zdjęcia z budowy???

Pozdrawiam

TadekL

 

Dzięki za odpowiedź, czyli w sumie wyszło Wam podobnie jak u mnie.

Ale przewertowałem jeszcze kosztorys i tam w sumie mam okolo 13,6 m3, czyli powinno być OK.

Ile Wasz dach ma m2 i czy zakupiona ilość dachówki podstawowej 3480 sztuk była wystarczająca??

 

Skąd wiecie, że wołają na mnie Mario, to tak przez przypadek Wam się napisało :D

 

Co do zdjęć z budowy to będzie problem, bo nie mamy cyfrówki :oops: ale chyba kupimy :lol:

:lol: :lol: :lol:

 

U nas dzisiaj zaczęli kłaść więźbę, przyjechała też część dachówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...