Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

to jesteśmy jakiś tydzień opóźnieni - u nas będą już układać płyty a w przyszłym tygodniu zbroić ..

robisz całość żelbet czy jak w projekcie - częściowo terrivę? my będziemy lać monolit

 

PS. Twoich zdjęć też się nie doczekaliśmy - nieładnie, oj nieładnie :evil:

:wink: :wink:

Hej misiaczki.

A jakie to płyty układacie na stropie ?????? :o

Robię jak w projekcie, terriva + monolit.

Zastanawiałem się nad monolitem, ale wyjdzie 2-krotnie droższy, już poszło 4tony stali, przy lanym stropie wyjdzie z 8ton.

Poza tym szalunki i las podpór. :o

Zdjęcia, no tak mam zrobione, prześlę te ładniejsze na priva. :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

moja więźba jest zrobiona starą metodą z zarzynanymi koszami ciesielskimi na krokwiach i płatwiach. Są to połączenia mocniejsze od zwykłych połączeń okuciami blacharskimi.

 

A słupy są pod czterema krokwiami koszowymi, są one oparte na stropie który został doprojektowany do mojej Emanueli więc podparcie raczej mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesteśmy jakiś tydzień opóźnieni - u nas będą już układać płyty a w przyszłym tygodniu zbroić ..

robisz całość żelbet czy jak w projekcie - częściowo terrivę? my będziemy lać monolit

 

PS. Twoich zdjęć też się nie doczekaliśmy - nieładnie, oj nieładnie :evil:

:wink: :wink:

Witam misiaczków.

Siedzę przed compem i usiłuję wkleić zdjęcia wg waszej rady.

I coś mi nie wychodzi.

Założyłem konto wg instrukcji, przesłałem fotki i ni cholery nie chce się ładować; na poniższym adresie są fotki a jak się kliknie adres to wychodzą banialuki.

http://s232.photobucket.com/albums/ee315/Zbyszek_SK/[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz albo:

strona zbyszka_sk

wtedy podświetli się na czerwono o tak:

Album Zbyszka_SK

 

a pojedyncze zdjęcia:

 

adres zdjęcia

 

Uwaga photobucket ma już wstawione [/img] więc w poście powyżej masz jedno zamknięcie czyli za dużo - dlatego nie wyświetla się :-)

no i poza tym to adres całego albumu - a nie pojedynczego zdjęcia...

 

wystarczy że klinkniesz na odnośnik IMG CODE - samo się skopiuje - nic więcej robić nie musisz - tylko wkleić na muratorze (ctrl+V)

 

aha, przed wysłaniem daj sobie na podgląd - wstawiłeś dosyć duże zdjęcia na serwer photobucketa - jak klikniesz tam na zdjęcie - możesz je zmniejszać, tylko uważaj - tego nie da się odwrócić, jak za bardzo zmniejszysz - będziesz musiał załadować fotkę na nowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ;)

Wczoraj zamowilem juz projekt Emanuela II. Z niecierpliwoscia teraz czekam na przesylke. Planuje troszke zmian w projekcie, ale przed ich dokonaniem sporo przedemna czytania forum muratora, aby wylapac opinie uzytkownikow tego domku.

Moja Emanuela II bedzie budowana 60 km na zachod od Warszawy na dzialce 1074 m2.

Mam nadzieje, ze przez najblizsze kilkanascie miesiecy bedziecie wspierali mnie poradami podczas budowy.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy kolejnego emanuelowicza :-)

nasza emanuelka właśnie się zbroi, jak się uda - w sobotę wyleją strop - i oby na weekend padało :roll:

Witam sąsiadów.

W poniedziałek wylałem strop. Koszmar - 24m3 poszło B20. :evil:

Własnie muruja ściankę kolankową. :lol:

Podajcie swój adres mailowy to wyślę Wam parę fotek. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie... zamowiony projekt jest juz w moich rekach ;-)

Wraz z projektem zamowilem kosztorys stanu surowego zamkniętego (bez instalacji wewnętrznych). Jutro ide z cala dokumentacja do projektanta i zabieram sie za umawianie ekipy do postawienia budynku (jedna od fundamentu po sam dach).

Teraz zapewne bede czesto goscil na forum zadajac trudne pytania :p

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężej niż się nam wydawało, że będzie, bardzo długo szukaliśmy wykonawcy dachu, ale udało się - wchodzą 15.09 :-) czyli zamkniemy budynek przed zimą 8) i będziemy mieli rzeźbione krokwie :-)

a poza tym ja to ona (m w m&k) ;-)

Maryśka czy Małgośka ? :o

Bo ja też mam Małgośkę w domu. :lol:

A jak moje fotki się podobają ?

Proszę o krytyczne uwagi dopóki budowlańcy jeszcze siedzą na budowie.

A poza tym mam już ściankę kolankową i lukarny przygotowane do więźby. :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...