Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

maja ;-)

 

stawiasz betonowe słupy? my postawimy metalowe..

 

nie chciałeś od razu robić posadzki na parterze? czyli lać płyty przed stawianiem ścian parteru?

A to witam serdecznie pszczółkę Maję.

Słupy w ściance kolankowej żelbetowe - jak w projekcie.

Na parterze wyleję chudziaka po hydrauliku a potem ścianki działowe postawię na belkach żelbetowych (wylewanych) aby nie "siadały".

Jaki jest powód stawiania słupów stalowych ? Chodzi o nacisk od krokwi głównych ?

Ja dodatkowo krokwie główne będę podpierał słupami żelbetowymi opartymi na ścianach nośnych (w 3 punktach) i belce żelbetowej ( w 1pkt), dlatego nacisk na główne trzpienie T2 znacznie mi się zmniejszy. Zabudowane będą w ścianach działowych i będą niewidoczne.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu zostawilem projekt ekipie budowlanej, ktora polecil mi znajomy. Stawiaja oni domek od fundamentow po dach z przykryciem. Dzis zadzwonil do mnie wlasciciel ekipy i poinformowal, ze kosztorys gotowy.

Za postawienie Emanueli II od fundamentu po dach wraz z ulozeniem dachowki chca 45 tys PLN. Dodam, ze dom stawiam w centralnej Polsce pod Warszawa.

Ekipa sprawdzona, podobno bezproblemowa i solidna - stawiali dom koledze. Myslicie, ze cena jest do zaakceptowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu zostawilem projekt ekipie budowlanej, ktora polecil mi znajomy. Stawiaja oni domek od fundamentow po dach z przykryciem. Dzis zadzwonil do mnie wlasciciel ekipy i poinformowal, ze kosztorys gotowy.

Za postawienie Emanueli II od fundamentu po dach wraz z ulozeniem dachowki chca 45 tys PLN. Dodam, ze dom stawiam w centralnej Polsce pod Warszawa.

Ekipa sprawdzona, podobno bezproblemowa i solidna - stawiali dom koledze. Myslicie, ze cena jest do zaakceptowania??

Uważam że to dobra cena za ten zakres robót a nawet bardzo dobra.

U mnie za postawienie fundamentów, ścian parteru, strop, ściankę kolankowa, ścianki działowe oraz posadzkę (chudziak) parteru oraz kominy uzgodniliśmy netto 27000PLN.

Ze wstepnych uzgodnień ciesle chcą za więźbę z pełnym deskowaniem ok.15000 PLN, do tego jeszcze pokrycie dachówką i orynnowanie ok. 12000PLN i już wychodzi 54k PLN. A ja mam EI a nie EII.

Jeśli ekipa pewna to bierz ją bo już jesień i każdy chce zdążyć przed zimą.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podniosłem do wysokości 125cm. Patrząc na wnętrze teraz nie wyobrażam sobie jak by miała być niżej.

Pawaroti czy ta wysokość jest razem z górnym wieńcem ?

Ja mam ściankę wymurowaną na 3 Porotermy 24cm + pełna cegła + wieniec - czyli ok.110 cm od poziomu stropu.

Do tego dojdzie ok.20cm murłata ale odejdzie ok.3-5 cm na posadzkę.

Czyli bedzie na gotowo 125cm od posadzki.

Biorąc pod uwagę skos krokwi - najniższa wysokość będzie ok.140-150cm.

I wg mnie będzie zupełnie ok.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYSZEK_SK - ta wysokość jest na czysto po otynkowaniu, w tej chwili jest nieco więcej ale mam zrobiony strop murowany z cegły nad poddaszem więc łatwo było mi obliczyć ile zostanie po zrobieniu wylewki i tynków.

A co do bryły budynku to nie wydaje mi się aby mocno na tym ucierpiał jego wygląd zewnętrzny, ale to już sprawa każdego z osobna. Ja wybrałem wygodniejsze wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze wielu nowych emanelowiczów, to super, mnie też w końcu udało się ruszyć, ale mój wykonawca który już na wstępie załapał 2 miesiące opóźnienia, przedstawił mi oferte nie do odrzucenia, pozwólcie że wam przedstawie cytat który umieściłem na "Grupa zaczynających wiosna 2007 - Wielkopolska":

 

"Lukasz_Ko"]Witam wszystkim

 

Trochę mnie nie było, ale cóż, taka praca na obczyźnie. Mam pytanie, właśnie rozpoczęto mi robić fundamenty i mój wykonawca przedstawił mi kosztorys, który wydaje mi się wzięty z kosmosu, a może nie? Projekt domu to Emanuela 2 z pracowni Domus, http://www.dobredomy.pl/?id_project=61, całkowita powierzchnie 191m2, użytkowa 153m2. Dzisiaj wieczorem mam rozmowę z wykonawcą więc jak by ktoś mógł mi poradzić tempie ekspresowym, będę naprawdę wdzięczny. A oto szczegóły:

 

Fundamenty – 11855, Podłoża i podkłady – 10903, Ściany nośne – 43472, Stropy i elementy żelbetowe – 21590, Konstrukcja dachu -15946, Pokrycie dachu - 26058, Elewacja – 25403, Schody tarasy podjazdy – 9224

 

Ceny obejmują tylko robociznę, nic więcej.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

 

............no i co???, pracuje obecnie z panem co kupuje domy koło Liverpulu to powiedział mi że za taką cene to podeśle mi swoich ;). ...więc ten Pan zrobi mi tylko fundamenty i podkłady, przynajmniej tak myśle, ostateczną decyzje podejmiemy z żoną w ciągu tygodnia, ale niestety z wykonawcami kruchszczególnie od murarki, ale może kogoś znajde. Bo bez scian to ani rusz dalej, trzymajcie sie i jak to mówią uszy do góry bo inni mają gorzej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale tej ekipy Ci nie odstapie :D

Szukaj dalej innych wykonawcow, bo Ci ktorych znalazles chyba przed liczeniem Twojego kosztorysu dostali cegla w glowke :lol:

Moj brat znalazl ekipe z mazur na postawienie domu o podobnym metrach jak moj za 42000 PLN :wink:

Nic tylko szukac dalej.... Nie daj sie okrasc :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będę szukać, ale póki co to ci sami kontynuują ceny już spadły, coś mi się wydaje że jak stawiam sprawy na ostrzu noża, to im się polepsza, wszystkie ceny zbijam ponad 30%, to i tak nie rewelacja, ale alternatywa jest czekać kolejny rok, a umowy z innymi wykonawcami odpisane. Podłogówka, PC, POŚ, Dachówki, Siporex…..długo by wymieniać, wszystko czeka.

Ale wracając do tematu, w przyszłym roku mam zamiar zacząć następny budynek, możesz się tych swoich zapytać czy mają termin na koniec lipca przyszłego roku?

I jak skończą u ciebie dałbyś mi namiary.

Pozdrawiam

 

.......właśnie zobaczyłem skąd jesteś tak, że chyba ekipa do Poznania to nie podjedzie :( :( :( :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...