Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

Witam, ale burzliwa dyskusja się tu zrobiła.

 

W oryginale ścianka kolankowa ma 52,5 cm, ale po obrobieniu płytą doliczając wysokość murłaty ścianka od wewnątrz ma 70 cm - taka wysokość jest u nas. Może przydałoby się ją podnieść ale nie więcej niż o jeną cegłę. Naprawdę nie ma co przesadzać. Jak ktoś nie chciał mieć poddasza ze skosami to mógł wybudować sobie kostkę bez dachów tego typu. Jeśli dla kogoś ważna jest funkcjonalność to OK. Jednak nadmiernie podniesiona ścianka kolankowa bez wydłużenia połaci dachu powoduje zaburzenia w proporcjach tego projektu. Po tylu latach bez problemu z daleka jak patrzę na dom budowany wg tego projektu mogę ocenić o ile podniesiona jest ścianka. Co do salonu i tak uważam, że jest wystarczająco duży, bez powiększenia. Ci co jeszcze budują przekonają się, jak będzie trzeba to wszystko sprzątać :lol: , chyba, że będzie to za nich robił ktoś inny.

Powierzchnia podług w oryginale razem z garażem to ok. 230 m2 , użytkowa z garażem i kotłownią to 191,4 m2 a bez (czyli tylko sama powierzchnia mieszkalna) 149,8 m2.

Hubert, co do okien dachowych to jak na razie pomimo tego, że są w koszach to nie ma problemu, nie ciekną - są tak obudowane, że chyba tak szybko nie zgniją :lol:

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W ten weekend mieliśmy okazję podziwiać budowę Huberta(sain) i zawitaliśmy też do Waldka(valdiv) i mamy jeszcze większy mętlik w głowie ;)

 

Przede wszystkim projekt domku Huberta jest zrobiony na bazie projektu Emanueli II i do tego istotnie zmienionym. Dom jest po prostu duży i to nie tylko dlatego, że przesunięta jest ściana w salonie a zatem i góra istotnie się powiększyła oraz ścianka kolankowa jest sporo wyżej niż "standard".

Nie mieliśmy aż tyle czasu aby zrobić sobie kilka pomiarów(dlatego jeszcze raz odwiedzimy Huberta ;)) ale dom sam w sobie wydaje nam się większy w samej kubaturze. Po samej podłodze jest ponad 300m i to naprawdę widać.

Lubimy duże przestrzenie więc wcale nas to nie przeraża - może oprócz ogrzewania. Boimy się, że całe ciepło pofrunie na górę przez ogromną klatkę schodową(też inna niż w projekcie standardowym).

Wielki + dla powiększonego salonu! Tego, że przesuniemy u siebie ścianę salonu o jakiś metr jesteśmy pewni na 100%! Oryginalny salon jest po prostu maleńki jak na tak spory domek.

Gratulujemy też pięknych tynków!

Ogólnie więc jesteśmy na TAK!

 

U Waldka i rodzinki natomiast wszystko jest bliżej standardów. Piękna elewacja choć jak sam Waldek przyznaje niekoniecznie praktyczna. Przede wszystkim to Emanuela I więc inne wymiary. Ale wnętrze też całkiem zmienione od tego które znamy z projektu.

Generalnie piękna Emanuelka ;)

 

Bardzo chcielibyśmy więc zobaczyć Emanuele II jak najmniej odbiegającą od standardów z projektu dlatego mamy ogromną chęć odwiedzić was Tadku i Beatko w przyszłą sobotę ;)

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiv, nie ma problemu, zapraszam ponownie jak już będziemy mieli wykończony domek, tzn. zapraszam na parapetówkę hehehe :D

Mam nadzieję, że do końca stycznia będziemy mieli zrobione wszystko na tip-top :wink:

Co do tynków to robiła to moja firma, tak jak Wam mówiłem, nie ma problemu aby Wam jak i innym forumowiczom zrobić takowe w identycznym standardzie i z dokładnie takimi samymi glifami okien jak u mnie (w 99% żadna firma nie robi ich tak jak my :p ). Nie ma jak to reklama, więc podam kontakt do mnie - 509-499-922. :lol:

 

W środę montują meble kuchenne i zaczynają kominek, więc za około tydzień pochwalę się efektami.

A oto projekt kominka:

 

http://images38.fotosik.pl/15/4211488518896dd4med.jpg

 

P.S.

Hiv czekam na fotki domku o którym rozmawialiśmy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pojawimy się na pewno i to szybciej niż na parapetówce ;)

 

We czwartek będziemy u naszej projektantki i będziemy omawiać projekt.

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

Przez telefon dowiedzieliśmy się, że zmiany sa możliwe właściwie wszystkie. To tylko kwestia ceny!

 

Ciekawy jestem ile Wam powie za ten projekt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj Zeljka dobry duszku tego forum :lol:

Tych postów napisanych przez Ciebie się tak namnożyło, że szok!

Co zrobic, dlugo sie budowalo.., a potem to juz mnie tu zameldowali na stale. :lol:

Sam widzisz, ze nie mozna stad tak po prostu odejsc... :lol: :wink:

Z reszta moje posty to pikus :D Znam lepszych forumowiczow. :D

:wink:

A Ty awatarek masz bombowy- zazdraszczam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć u Beaty i Tadeusza.

 

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Was, oczywiście Emanueli ale chyba najbardziej pod wrażeniem waszych dzieciaków :D Dziewczynki sa po prostu cudowne ;)

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i podejrzewam, ze będziecie nam radą jeszcze nie raz.

 

Jesteśmy już na 100% zdecydowani na Emanuele II, pozostaje tylko kwestia ew. przeróbek ale powierzchnia nam super pasuje a i standardowa wysokość ścianki kolankowej jest ok. Naprawdę bardzo ładnie mieszkacie!

 

Coraz bliżej jesteśmy rozpoczęcia budowy więc chyba czas na założenie własnego dziennika ;)

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć u Beaty i Tadeusza.

 

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Was, oczywiście Emanueli ale chyba najbardziej pod wrażeniem waszych dzieciaków :D Dziewczynki sa po prostu cudowne ;)

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i podejrzewam, ze będziecie nam radą jeszcze nie raz.

 

Jesteśmy już na 100% zdecydowani na Emanuele II, pozostaje tylko kwestia ew. przeróbek ale powierzchnia nam super pasuje a i standardowa wysokość ścianki kolankowej jest ok. Naprawdę bardzo ładnie mieszkacie!

 

Coraz bliżej jesteśmy rozpoczęcia budowy więc chyba czas na założenie własnego dziennika ;)

 

Pozdrawiamy!

 

Witam,

Cieszymy się, że podobała się Wam nasza EII. Gratulujemy wyboru "jedynego właściwego" projektu :lol:

Jakby coś to jesteśmy do dyspozycji. A dziewczynki cały dzień nas katowały - kiedy znowu do nas przyjedziecie.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

TadekL dziękujemy za życzenia i Wam także składamy najserdeczniejsze życzenia Świąteczne 8)

My mieliśmy w tym roku spędzić swoje pierwsze święta w nowym domku, ale niestety ekipa od poddasza nie wykonała swojej pracy należycie i mają poprawki, co stopuje zamontowanie schodów oraz podług drewnianych.

Mamy już gotowy garaż i kotłownię, kominek do kosmetycznego wykończenia oraz prawie zrobioną kuchnie.

Oto fotki:

http://images37.fotosik.pl/41/1c18108e342abb72med.jpg

 

http://images24.fotosik.pl/307/48971eb7bcdf4bd3med.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/42/9db48c9422c3e852med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/41/20fe03cbdb538ca4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z planu wynika, że kuchnia ma 328x373,5 więc ponad 1m2 więcej niż "seryjna" ;)

 

Właśnie sobie przeanalizowałem Twój projekt w porównaniu z naszym i już widzę skąd przybyło ci cm tu i ówdzie ;)

Wymiary budynku są bez zmian ale projektant przesunął nie tylko prawą ścianę.

 

Ogólnie w ciekawym kierunku poszedłeś ale faktycznie wymaga to już projektu indywidualnego.

 

Dzięki za skany!

 

PS. Jaką masz różnicę poziomów między garażem a resztą domu? Tego nie mogę znaleźć w projekcie.

 

EDIT:

-0,30m znalazłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hubert - no pięknie. Ile kosztowały Cię płytki do garażu i kotłowni. Jak Ty masz tak w garażu, to co dopiero będzie w całym domu, poza kuchnią i salonem, którym się już pochwaliłeś.

Pozdrawiam

TadekL

 

Płytki do garażu kupowałem po około 23pln/m2. Jest to drugi gatunek płytki, która kosztuje 60pln/m2, a powiem Ci, że tragedii na ścianach nie ma, glazurnik, mówił, że niewiele odbiegają od idealnych.

W sumie na podłogę i ściany wyszło koło 130m2 płytek.

Za to komfort użytkowania to bajka, jak się ściana ubrudzi to szmateczka w ruch i zawsze będzie czyściutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 3 weeks później...
Witajcie!!Jestem na tym forum od niedawna,jednak już jakiś czas obserwuje wasze Emanuelki.My też budujemy ten domek,jesteśmy na etapie gipsowania.Mam do Was prożbe-czy mozecie przeslac mi zdjecia wnetrz waszych Emanuelek?Szukam inspiracji, w w necie nic nie moge znalezc.Moj e-mail [email protected].Z gory dziękuje i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...