Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II Tadka, Beaty, Wiktorii i Kasi ;))) - komentarze


TadekL

Recommended Posts

Ale dopiero za miesiąc zaczynamy starania.

I bardzo dobrze, może nawet warto jeszcze poczekać z 2-3 mies.

Mama powinna być dobrze odżywiona jak dzidziuś zacznie się rozwijać a po zimie organizm jest wyjałowiony.

 

A jak będzie córeczka?

To trzeba próbować do skutku. :wink:

A poważnie to z męskiego punktu widzenia to nawet lepiej.

Córeczki są takie słodkie...

 

Klaus!

A Ty jakie duże masz już swoje córeczki?

Beata

5 i 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nam się udało, mamy dziewczynke 3,5 roku i synka 1,5 roku równo 2 lata róznicy bez dwoch dni, i jest coraz weselej, nie pytajcie jak to sie robi, najwazniejsze ze zdrowe od samego poczatku,

córeczka Natalia- tatusiowa, synek -Jakub -mamusi.

jest dla kogo budowac dom.

 

Basiu!

Podaj przepis na chłopca? Żartuję oczywiście. :p :p :p . Klaus zakochał sie w dziewczynkach i nie stara się już o Klausa Juniora!

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zdjęcia Manueli Adamskiego i pamiętając salon podczas wizyty w Manueli w Kostrzyniu pod Poznaniem, postanowiliśmy zrobić dodatkowe okno w salonie. Bo jest trochę ciemno

 

A nie myśleliście aby drzwi wyjściowe z salonu na taras zastąpić oknem a wielkie nieotwierane okno w jadalni zastąpić potrójnymi drzwiami?

Ja tak chyba zrobię. Można wtedy lepiej wykorzystac miejsce w salonie

bo nie trzeba zostawiać powierzchni na komunikację.

A gdzie by było to wasze dodatkowe okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście aby drzwi wyjściowe z salonu na taras zastąpić oknem a wielkie nieotwierane okno w jadalni zastąpić potrójnymi drzwiami?

Ja tak chyba zrobię. Można wtedy lepiej wykorzystac miejsce w salonie

bo nie trzeba zostawiać powierzchni na komunikację.

A gdzie by było to wasze dodatkowe okno?

 

Klaus,

Jakbyśmy tak zrobili to moglibyśmy prawie przejechać samochodem przez środek domu :lol: :lol: :lol: . Ta witryna jest ładna, a i drzwi wyjściowe na taras też nam się podobają. Ale wydaje mi się, że ktoś z Manuelowiczów już zrobił coś takiego jak Ty chciałbyś. Prześledź wątek Manueli. A gdzie chciałbys zrobić jadalnie? W tym samym miejscu? To co chwilę będzie przenoszenie stołu i krzeseł. A jeżeli w salonie? My już widzimy jak duży, mały jest salon. Tam nie ma miejsca na jadalnie!

A to dodatkowe okno w salonie to na tej ścianie, na której nie było okna, tzn. jak wejdziesz do e-Manuelki w wersji podstawowej to na ścianie po prawej stronie. Takie samo jak okno z salonu na część ogrodową. Będzie zdecydowanie jaśniej w salonie.

 

Pozdrawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie chciałbys zrobić jadalnie? W tym samym miejscu? To co chwilę będzie przenoszenie stołu i krzeseł. A jeżeli w salonie? My już widzimy jak duży, mały jest salon. Tam nie ma miejsca na jadalnie!

 

Jadalnia pozostaje w tym samym miejscu. Myślę, że z otwieraniem nie byłoby problemu, stół i tak musi stać w pewnym oddaleniu od witryny aby zapewnić swobodną komunikację w około niego. A pomyśl jak miło w niedzielny poranek zasiąść do śniadania przy szeroko otwartych drzwiach na ogród - las, świeże powietrze, ptaszki śpiewają, słoneczko świeci a wy w miłym chłodziku, rogaliki z konfiturą wiśniową i pachnąca kawa...

 

Ale się rozmarzyłem.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto treść maila, która dotarła dziś do nas:

 

Witam!

Jestem jednym z rozpoczynających budowę Emanueli I. Mam pytanie jak Państwo technicznie rozwiązaliście wentylację w kuchni i w łazience. Stoję przed dylematem czy rezygnować z konina wentylacyjnego czy nie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Mirosław Z.

PS. Przesyłam fragment z waszego dziennika (jest bardzo przydatny)- jeżeli mogę prosić o numer telefonu, to z chęcią do Państwa zadzwonię.

"Żeby nie zanieczyszczać centrali wentylacyjnej okap kuchenny będzie

podłączony do specjalnie wymurowanego kanału w ścianie w kształcie Z, m. in. też z tego powodu, że nie będzie komina wentylacyjnego usytuowanego w projekcie między łazienką a spiżarnią."

 

Witamy Pana Mirka i cieszymy się, że również Pan będzie budował ten dom. Budujemy niby systemem gospodarczym, ale de facto przy pomocy osób z PSB. Na działce jesteśmy 2-3 razy w tygodniu i dopilnowujemy tej budowy z doskoku. Na pewno można ten dom budować taniej niż my.

Co do komina wentylacyjnego znajdującego się pomiędzy spiżarnią a łazienką. Zlikwidowaliśmy go, ponieważ w naszym domu zainstalujemy za około 15 tys. zł system wentylacji mechanicznej tzw. rekuperator. Anemostaty wywiewne znajdować się będą w tych dwóch pomieszczeniach, a także w kuchni. Tak nam zaprojektowało biuro nie pamiętam nazwy (http://www.rekuperatory.pl). Ponieważ czasami kominiarze czepiają się, że nie ma wentylacji grawitacyjnej, dlatego my nie będziemy wznosić komina, tylko za pomocą kształtek Z w ścianie odprowadzać grawitacyjnie powietrze z kuchni. W przypadku braku wentylacji mechanicznej komin wentylacyjny jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania zwykłej wentylacji (grawitacyjnej). Dzięki wentylacji mechanicznej nie musimy w oknach umieszczać nawiewników. Docelowo do rekuperatora będzie podłączony gruntowy wymiennik ciepła. W tym celu w fundamentach są umieszczone rury.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto treść maila, którą nieopatrznie Ewoja wpisała do naszego dziennika:

 

"Ja z mężem też planuję budować wg tego projektu, więc będę wdzięczna za wszelkie uwagi i poprawki. Jak już zrobićie dach to podjcie, ile was kosztował (podobno to największy koszt stanu surowego)."

 

Ewojo!

Cieszymy się bardzo, że również Ty będziesz budować ten dom. Więc wreszcie trochę nas będzie. Wszystkie zmiany, uwagi zapisujemy na bieżąco w naszym prywatnym dzienniku. Podajemy nawet wszystkie koszty materiałów, robociznę, sprzęt. Ceny zawierają 22-procentowy vat. Podsumowujemy wszystkie etapy zgodnie z kosztorysem. Już zaczęliśmy robić strop.

A ile kosztować będzie dach? Właśnie mój mąż zamówił więźbę. Około 10 tys. zł. Gdzie indziej na pewno można kupić taniej. Wybrana przez nas dachówka ceramiczna z akcesoriami kosztuje 26,5 tys. zł. Można kupić tańsze blachodachówki czy dachówkę cementową. Dalej robocizna cieśli i dekarzy będzie wynosić 13 tys. zł. Ale to Poznań. Gdzieś w Polsce może to kosztować o wiele, wiele mniej. To już jest 50 tys. zł. Oprócz tego 7 okien połaciowych. Mamy wycenę okien Fakro to jakieś 8 tys. zł. Okna najtańsze. Choć mąż cały czas myśli o Veluksach, bo wcale nie są aż tak droższe. Dalej rynny i akcesoria, to według wyceny jakieś 3 tys zł. I została podbitka. Nadal nie możemy zdecydować się, czy kupić plastikową, a może wykonać ją z drewna. Tylko ta konserwacja późniejsza. Ceny nie znamy. Tak więc liczymy, że 65-70 tys. zł wynosić bedzie nasz dach. A ile kosztować będą inne dachy, to wszystko zależy, gdzie się ktoś buduje. Czy blisko czy daleko od wielkich miast? Czy wybiera się najtańsze pokrycie czy najdroższe? Czy okna Fakro, Roto czy Velux? Czy podbitka plastikowa czy drewniana? Widzieliśmy na zdjęciach w dziennikach, że wiele osób wcale jej nie robi. A więc dach można zrobić nawet za 40 tys. zł lub 70 tys. zł. Zajrzyj za jakiś czas do naszego dziennika. Na pewno zrobimy podsumowanie kosztów dachu.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc wam, czy mozecie napisac jakiej firmy klej stosujecie do murowania silki?

Jeszcze jedno zapytanie nadproża okienne ( betonowe)jaki mają wymiar i czy nie obawiacie się,że scianki dzialowe z silki 8 będą za cienkie i wszystko będzie slychac?

 

Acco5!

Do murowania silki stosujemy zaprawę klejową do silikatów 25 kg AZ110. Jakiej to firmy, sprawdzę w sobotę, jak będę na działce.

Prefabrykowane L-19 do nadproży zarówno okiennych i drzwiowych (wszystkie do naszego domu): 12 szt. - 100 cm, 8 szt. - 120 cm, 2 szt. - 170 cm, 6 szt. - 180 cm, 6 szt. - 220 cm, 2 szt. - 240 cm.

Silka to materiał ciężki, świetnie wyciszający hałas. To nie lekki materiał typu beton komórkowy i jego odmiany, porotherm, ytong, które są ciepłe, ale mają problemy z akustyką. Hałas i tak będzie się roznosił przez drzwi!

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TadekL

 

przepraszam za to wciśnięcie się w dziennik ale jestem "świeżak" więc nie znam jeszcze dokładnie zasad i mam nadzieję że teraz wpisuję się dobrze

ja jestem z Warszawy a planuję budowę (mam nadzieję) w Chotomowie ale działka niestety dopiero się dzieli natomiast projekt znalazłam już jakiś czas temu ; znajomy zbudował Manuelę i spodobała nam się ale potrzebowaliśmy czegoś w tym stylu z podwójnym garażem. dzięki za wszystkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewojo!

A czy możesz zlikwidować, usunąć swój post z dziennika budowy?

Bedziemy wdzięczni

Beata i Tadek z Wiktorią

P.S. Widziałaś powyżej napisaliśmy odpowiedź na temat kosztów naszego dachu.

no włśnie próbuję i za nic nie mogę owszem wyświetla się zmień a nie wyświetla usuń pomóżcie bo wcale nie chcę figurować w waszym dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...