Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dostałam to w mailu.....co wy na to?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pokazałem ten mail pracownikom.

Dodali, że:

Karol Wojtyła został wybrany na papieża w 58 roku życia 5+8=13

Pontyfikat trawał 319 miesięcy (październik 78 liczony jako cały miesiąc) 3+1+9=13

Karol Wojtyła został wybrany podczas konklawe głosami 94 kardynałów 9+4=13

Matka Karola Wojtyły zmarła 13 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że na żadną z tych dat Papież nie miał wpływu... Nie chodzi o namawianie, tylko o pewną prawidłowość, niezależną od człowieka.

Ponieważ numerologia opiera się na liczbach od 1 do 9, 1+3 daje 4 - symbol prawdy.

 

 

 

 

 

    "W Chrześcijaństwie, pisarze ewangeliczni niechętnie oddawali się grze w liczby. Nie mniej preferowali liczbę siedem i jej krotności. Można wspomnieć o siedmiu bochenkach chleba dla 4000 ludzi, siedemdziesięciu siedmiu razach, gdy Chrześcijanin powinien wybaczyć bliźniemu, siedmiu braciach którzy poślubili siedem kobiet. Tendencja do liczbowych przyporządkowań znalazła w Chrześcijaństwie najpełniejszy wyraz w "Księdze Objawienia". Dzieło to przepełnione symboliką liczb, w większości nieczytelną, wywoływało mniej lub bardziej spektakularne komentarze. I znów wybija się liczba siedem: siedem duchów przed tronem Boga, siedem gwiazd, siedem złotych lichtarzy, siedem lamp przed tronem, siedem pieczęci. Najczęściej powtarzającą się symboliczną liczbą jest sześćset sześćdziesiąt sześć, która oznacza Bestię." [źródło]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu szukamy jakiejś sensacji.... :-? W jakim celu?

nie rzucaj kamieniami, bez przesady to tylko zostało podane jako ciekawostka

 

To żaden kamień, nawet nie kamyczek. Skoro autorka tematu pyta "co Wy na to?" to ja na to właśnie to! Takie maile wzbudzają po prostu mój niesmak i niczemu nie służą (tak jak pisali inni Forumowicze). Ale to tylko tyle, nic ponad to, a już na pewno nie atak na autorkę tematu. Ani mi to w głowie w tej chwili, jestem naprawdę bardzo pokojowo nastawiona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol Wojtyła został wybrany na papieża w 58 roku życia 5+8=13

 

Ekhem, chyba jednak w 78, a 7+8 nijak nie daje 13.

Dziwi mnie niezmiennie, ze ludzie wyksztalceni wierza w takie rzeczy :roll: Za pomoca numerkow mozna udowodnic dowolna teze.

 

Cóż...... nie wiem czy status/rodzaj Twojego wykształcenia ma jakiekolwiek przełożenie na umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem go niemniej wyjaśniam, że w moim poscie chodziło nie o datę roczna konklawe lecz wiek Karola Wojtyły w dniu wyboru Go na papieża. Wyraźnie o tym napisałem - w 58 roku życia

 

Weź pod uwagę, że zarówno Edyta jak i ja podaliśmy te fakty (a są to fakty) jako ciekawostki bez żadnych kabalistycznych wniosków.

Oczywiście, że życie każdego z nas jest pełne dat których sumy tworzą różne liczby. Czy ma to jakieś znaczenie? Tego nie wiem. Nie zastanawiałem się nad tym.

 

Ktoś napisał, że wysokość piramidy pomnożona przez jej obwód jest równa odległości ziemi od księżyca. Cóż... wysokość mojego domu od poziomu opaski przy fundamencie do czapy na kominie pomnożona przez obwód budynku na wysokości parapetów okien parteru i ten iloczyn pomnożony następnie przez kabalistyczną liczbę 7 lub 13 z pewnością wyznaczy odległość ziemi od jakiegoś obiektu astronomicznego. Oczywiście przy zamianie metra na kilometr, wiorstę, stajnię lub milę angielską bądź amerykańską. :wink:

 

Wiem natomiast, że zdecydowana większość z nas wierzy w coś co dla innych jest irracjonalne. Są ludzie którzy spluną trzykrotnie na widok czarnego kota przebiegającego przed nogami. Inni złapią się za guzik na widok kominiarza. Jeszcze inni "nie przepuszczą" horoskopowi na dany miesiąc, rok czy tydzień. Dla innych ważne są znaki zodiaku. Są osoby które swoje mieszkanie kreują pod kątem wymogów Feng-shui. A dla innych nieodzowne jest codzienne wypicie kilku gram wody naelektryzowanej przez niejakiego Zbyszka N. - znanego niegdyś bioenergoterapeuty z Polsatu.

Bez takich smaczków życie byłoby ubogie. Nieprawdaż?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...