Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaz płynny


Mira

Recommended Posts

Mam od roku zbiornik z BP (2700 l). Tankowalem juz cztery razy. Gdy zastanawialem sie nad dostawca zadzwonilem do Gaspolu i BP. Gaspol do dzisiaj sie nie skontaktowal :smile:. Z BP przyjechal konsultant i dogadalismy wszystko w dwa spotkania. Co trzy miesiace musze sprawdzic poziom gazu i to wszystko. Jeszcze jedno zbiornik dzierzawie - nie musze myslec od badaniach technicznych, ale to kosztuje ok. 160 zl na kwartal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zdecydowalem sie na gaz plynny a nie na olej opalowy bo:

wykonanie zbiornikow na OO jest kosztowne czy to beda w ziemi poza domem czy w domu, kociol trzeba czesciej ustawiac (po kazdym tankowaniu zbiornikow), gaz plynny mozna wykorzystac do kuchenki gazowej w kuchni, latwiej "przestroic" kociol z gazu plynnego na ziemny w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ja tak z czystej ciekawości, bo u mnie jest gazociąg.)

 

Wydaje mi się, że zbiornik na olej jest tańszy i mniej kłopotliwy niż na PROP-BUT (nie stoi taka kobyła na działce)

Co do kuchni gazowej to masz rację. A czy porównywaliście ceny tych paliw?

 

Pozdr.

Wladek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliw porownywalem ale w 1999 i wtedy zapadla decyczja o gazie. Porownywalem ceny kotlowni olejowej i gazowej. Porownywalem powierzchnie zajmowana prze kotlownie olejowa i gazowa - buduje dom do mieszkania dla siebie, a nie dla pieca. Porownywalem minimalne moce piecow - mam maly domek i potrzebuje "malego" pieca, a "olejowki" zaczynaja sie od ... kW. Zona i ja jestesmy przyzwyczajeni do gotowania na gazie i na razie nie chemy wymieniac garnkow. Dochodza jeszcze argumenty podane przez Dave'a.

 

Zbiornik na olej JEST tanszy, ale musisz go kupic, a na gaz mozna dzierzawic. Zbiornik na gaz mozesz postawic za garazem i otoczyc zywoplotem (oczywiscie w rozsadnej 5-cio metrowej odleglosci).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Na gaz jest Polska Norma wię jakość musi być zapewniona różnice polegają na cenie gazu i sposobie użytkowania zbiornika .Generalnie wszędzie jest drogo a na dodatek jak przeczytałem umowę na dostawę gazu to miałem wrażenie ,że biorę duży kredyt w bezdusznym banku .Klient to odbiorca który jak podpisze to ma grzecznie brać ustaloną hipotetycznie ilość gazu za wszystko słono i terminowo płacić i nie próbować oszczędzać na zużyciu do tego cała masa kruczków natury prawnej.Ponieważ lubię wolność wybieram olej opałowy .Kotłownia trochę droższa ale powinna się szybko zwrócic .Zbiornik będzie mój , nie będę nikomu nic płacić, a olej kupię tam gdzie bedę chciał .No i nie podpisuję żadnych upokażających umów ze zwykłymi handlowcami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

On 2002-06-14 09:59, macp wrote:

Potrzebuję pomocy w wyborze dostawcy gazu płynnego do ogrzewania domu. Gaspol ma najkorzystniejsze warunki dzierżawy zbiornika ale co z jakością usług i gazu - w porównaniu z np. Shellem czy BP?

nie wybieraj shell'a. Podpiszą z tobą złodziejską umowę. na dzień dobry zatankują ci gaz po cenach rynkowych (czyli coś w okolicach zlotowki) a nastepne tankowanie bedzie po cenie shell'a dla tych co podpisali z nimi cyrograf. w tej chwili gdy na rynku można kupić gaz za złotówkę(np. w firmie Continental)shell dyktuje swoim klijentom cenę w okolicach 1,50zł. Najlepiej kupić zbiornik na własność (koszt około 6000zł) i zamawiać gaz niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro, a właściwie to już dzisiaj ekipa z Gaspolu montuje mi instalację zewnętrzną gazu. Moje doświadczenia z tą firmą są zgoła odmienne od przeżyć Darka - póki co bardzo pozytywne. Przedstawiciel zadzwonił do mnie co prawda po tygodniu od zgłoszenia, ale bardzo za to przeprosił - był chory. Potem juz wszystko prosto i sprawnie. Jak będzie w trakcie eksploatacji, to się okaże.

A teraz trochę może efektów s.f. Otóż Gaspol montuje (od około miesiaca) na instalacji gazu płynnego gazomierz, według którego płaci się za zużyty, a nie magazynowany gaz. I żeby było śmiesznie to ten gazomierz sam porozumiewa się (chyba GSM-em) z centralą, czyli żaden "pan z gazowni" nie chodzi.

Są to informacje od monterów, którzy odwiedzili mnie wczoraj, by dokładnie omówić wykonanie wykopów.

 

Dla mnie jest to mały szok i jeszcze nie wiem czy to dobrze czy źle.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten temat bardzo interesuje. Zbiornik będę chyba dzierżawić, bo za parę lat mają nas podłączyć do gazowej sieci miejskiej, więc chyba nie ma sensu kupować na parę lat (chyba, ze da się go sprzedać ?)

Napiszcie coś więcej, czy umowę da się negocjować ? Widziałam na stronach gaspolu i BP, że mają formularz do zamawiania dostawy gazu, więc nawet dzwonić nie trzeba :smile:.

Gdzie można dowiedzieć się o ceny gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zestawienie ofert ale wnioski:

1. Najnizszy koszt instalacji: Gaspol (501zl) gdy przylacze jest do 10m (przy dluzszym nieco drozej ale i tak Gaspol wygrywa).

2. Najnizsze koszty dzierzawy: BP (366zl rocznie), ale instalacja u BP najdrozsza (1070zl) - za to nie ma ograniczenia w dlugosci przylacza.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w temacie LPG. Testowałem oferty Gaspolu, ShellGas, BP Gas oraz Progaz Eurogaz pod różnymi względami. Jak znajdę czas to forwardnę wam na forum ich oferty.

1. ShellGas jest najdroższy pod kątem gazu. Mimo że pozostałe rzeczy mieli ceny duopolowe (nie taniej niż konkurencja) to minimalny okres zawarcia umowy to 7 lat. Jeden plus że można nie płacić dzierżawy a zapłącić zwrotną kaucję za zbiornik. Ceny z sufitu za gaz. Terminy długie.

2. BP Gas - liczą instalację + projekt osobno zupełnie nie konkurencyjnie - zdzierstwo. Negocjowałem mailem - ale gość nb sales z Krakowa na końcu napisał, żebym sobie poszukał innej firmy co uczyniłem. Terminy luzackie - projekt za 3 tygodnie etc. Jeśli zobowiążesz się do pobierania gazu 5000 litrów rocznie - dzierżawa roczna za darmo - ale wy nigdy nie zużyjecie 3500 litrów - więc bzdura. Ceny gazu publikowane w RP piątkowej.

3. Gaspol - dają z warunkiem że trzeba pobrać 22,5 tys litrów a potem umowa nowa. Sęk w tym jak nie wykorzystasz 22,5 tys litrów w ciągu 5 lat to płacisz karę i w sumie gaz cię wynosi drogo. Ceny gazu publikowane w RP piątkowej.

4. Eurogaz - mam nadzieję że się nie oszukałem. Ceny na poziomie, to co ma konkurencja jest w tej samej cenie u nich. Ceny gazu mniejsze. Gość konkretny i krótkie terminy. Dzierżawa miesięczna 45pln net. Termin 3 dni (projekt) i instalacja w dniu uprawomocnienia się pozwolenia na budowę.

 

Wy sobie wybierajcie co chcecie - to mój wybór i moje opinie testowania wszystkich graczy gazowych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa:

 

1. nie patrzcie na ceny pierwszego zalania zbiornika - a ceny z infolinii tych firm nt bieżących cen gazu LPG - pytajcie czy to już cena zimowa czy letnia (Shell miał cenę która wyglądała na ziomową a była latem :-(

2. pytajcie o koszty zerwania umowy np. z okazji inauguracji gazociągu mafijnego (czytaj pgnig) - to też może być szok.

3. nie zobowiązujcie się do zużycia gazu - nigdy nie wiadomo - a kary potworne

 

 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progas-Eurogas ma tez dosc interesujaca oferte. Instalacja stosunkowo niedroga i dzierzawa rowniez. Ja jednak wybralem BP bo - najnizsza dzierzawa (25zl netto miesiecznie) i jestem zwolniony z niej jak zatankuje 3000l gazu rocznie (czemu ktos mowil o 5000 ?). Poza tym w umowie mam ze oplata dzierzawna nie zmieni sie wiecej niz inflacja (niektore firmy, np. Gaspol nie maja takiego warunku w Umowie). Aha - mi gosc z Progasu obiecywal dzierzawe 40zl netto za miesiac - wiec pewnie duzo zalezy od naszych zdolnosci negocjacyjnych a ceny nie sa ustalane odgornie ale zaleza od danego przedstawiciela i jego woli. Warto wiec negocjowac.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto przykład: z maili od BPGAS

 

Panie Griszka,

moja propozycja jest w skali czasu jest lepsza bo proponuje Panu opcje

dzierzawy 1 zl - od razu, pod warunkiem gwarancji zuzycia w umowie 5000l

rocznie.

 

 

na ostatniej wersji wymiany mailowej gosc z BP GAS napisał:

"rozumiem, że znalazł Pan już innego dostawcę gazu....."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-09-18 13:49, Rad-T wrote:

Witam

A jak wyglada oferta cenowa poszczegolnych firm ? ma ktos moze takie zestawienie - koszty dzierzawy, instalacji .. etc ?

W sobote mam wizyte gaspolu i dopiero zaczynam porownanie...

 

Pozdrawiam

Rad-T

 

Znalazłem producenta zbiorników. Butlę 2,7m sześc. można tam kupić za 4200+ VAT to jest mniej więcej tyle co kaucja jaką zapłaciłem 5 lat temu shelgazowi. jeśli chodzi o ceny gazu to w okolicach warszawy można w tej chwili zamówić propan za cenę 1,10 za litr Brutto. w shelgazie chcą za litr 1,57. Jak postraszyłem że w takiej sytuacji gotów jestem zerwać umowę to dostałem 10 gr rabatu na litrze jednak na jednym tankowaniu i tak jestem do tyłu jakieś 700 zł. koszt zerwania umowy w przypadku shellgazu to ok 1500 zł (koleś z shella nie chciał mi przesłać aktualnego cennika bez oficjalnego wniosku na piśmie)

Zastanawiam się nad zerwaniem umowy albo podrobieniem plombownicy i tankowaniem do butlu shella gazu od innego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...