Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej platformy TV SAT używacie?


Jakiej platformy cyfrowej używacie?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej platformy cyfrowej używacie?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanko, mam nadzieje ze czyta to jakis fachowiec. Chcialabym bardzo kupic sobie cyrfe z antena i zestawem, ale mam 2 telewizory, pan w sklepie powiedzial ze nie jest mozliwe zebym ja na swoim ogladala wiadomosci, a w tym samym czasie dziecko u siebie ogladaloby bajeczke... To jest naprawde niemozliwe? nie mozna majac dekoder jeden i jedna antene na 2 telewizorach ogladac co innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli: dekoder i antena np.: od Cyfry a kupno tunera w sklepie? Ile to kosztuje? Tuner montuje się na "talerzu" czy w domu, gdzieś przy modemie? Pytania pewnie debilne, ale akurat ta "działka" to dla mnie zupełnie obcy temat ... Pozdrawiam

Pearl

 

1. Tuner montuje sie w domu - skrzynka wyglada jak DVD, czy magnetowid i podłacza do telewizora. Pilotem zmienia sie kanały w tunerze, nie w telewizorze jak to ma miejsce w sieciach kablowych

 

2. Potrzeba na antenie zamontowac podwójny konwerter (to coś co jest na środku anteny - najczęściej szare z żółtym kapselkiem i od tego idą kabelki do KAŻDEGO tunera, czy 2 tunery 2 kable.

 

3. Jeśli ma byc cyfra, a nie odkodowany FTA musą byc jeszcze podzielone uprawnienia z karty dostępowej np. cardsplitterem i od niego kabelek do obu tunerów.

 

4. Nie wszystkie tunery nadają się do cyfry - najtańsze pozwalaja oglądać tylko FTA (niekodowane).

 

Ceny (bardzo orientacyjne - kupowałem ponad rok temu):

-konwerter TWIN(podwójny) 50zł zamiast 30zł (za pojedynczy)

-cardsplitter ok 150zł

-tuner uzywany na allegro od 300zł.

 

Jakby jakies pytania to ja chętnie.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może taniej dwa abonamenty wykupić i "jechać" na dwóch antenach i dekoderach... na krótką metę taniej wychodzi na pewno :D. Myślałem, że jak już jest ten cardsplitter to wystarczy, a tu jeszcze dodatkowy tuner :( A nie można prościej? Zdaje się, że ZBYCH kiedyś opisywał to w jakiś mniej skomplikowany sposób... ale znaleźć nie mogę :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może taniej dwa abonamenty wykupić i "jechać" na dwóch antenach i dekoderach... na krótką metę taniej wychodzi na pewno :D. Myślałem, że jak już jest ten cardsplitter to wystarczy, a tu jeszcze dodatkowy tuner :( A nie można prościej? Zdaje się, że ZBYCH kiedyś opisywał to w jakiś mniej skomplikowany sposób... ale znaleźć nie mogę :-? .

Nie wychodzi taniej - płacisz cyfrze, lub polsatowi za wynajecie tunera i 2 abonamenty za co najmniej 30 złociszy - splitter zwróci sie w 3-4 miesiace a tuner i tak musisz drugi mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na jakich forach dyskusyjnych lub stronach www można dokształcić się w temacie platform telewizyjnych, oprogramowania, zmiany list programów w tunerach.

http://laki.dvhk.pl/

Moi drodzy tak się składa że przez 4 lata byłem abonentem C+, i po tym doświadceniu powiedzialme

NIGDY WIĘCEJ, NIGDY WIĘCEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na te strony, a tam jakieś "robaki" :D :D :D laik sobie nie poradzi. Wczoraj za to poznałem nową opcję... ponoć można sobie kupić jakąś antenę i mieć około 1000 kanałów z satelity hotbird i astra. Czy jest tak w rzeczywistości? Programy te są oczywiście w obcych językach, ale akurat mnie właśnie o to chodzi! Nie wiem zupełnie jak się tym "zestawem" steruje i czy/jakie są wymaganie sprzętowe... Czy ktoś z Was wie o czym tu napisałem i może przybliżyć ten temat? Z góry wlk. dzięki!!! Pozdrawiam

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na jakich forach dyskusyjnych lub stronach www można dokształcić się w temacie platform telewizyjnych, oprogramowania, zmiany list programów w tunerach.

http://laki.dvhk.pl/

Moi drodzy tak się składa że przez 4 lata byłem abonentem C+, i po tym doświadceniu powiedzialme

NIGDY WIĘCEJ, NIGDY WIĘCEJ

 

Ja mam ich dosyć już po 7 miesiącach. Podejście do klienta gorsze niż za komuny i tylko patrza gdzie by tu orżnąć człowieka (vide - opłata 100 zł za kartę). Czekam z niecierpliwościa do końca obowiązkowego okresu i adieu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy 2 lata Polsat, ale już go zwrociłem.

Paleta programów była wystarczająca jak dla mnie, ale nie wytrzymałem z tym dekoderem (bardzo, bardzo wolny, ograniczone możliwości ustawień, itd).

Jesienią zamierzamy mieszkać w nowym domku i bedę musiał coś wykombinować.

Gdyby dekodery Polsatu były dużo lepsze bo byłbym zadowolony.

No i po przeprowadzce wybór znów padł na Polsat Cyfrowy...

Cena zadowalająca 29,90

Ilośc programów - OK (mam 2 konwertery)

Sprzęt: :-? troche lepszy niz ten poprzedni, jednak jeszcze wiele mu brakuje do doskonałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na te strony, a tam jakieś "robaki" :D :D :D laik sobie nie poradzi. Wczoraj za to poznałem nową opcję... ponoć można sobie kupić jakąś antenę i mieć około 1000 kanałów z satelity hotbird i astra. Czy jest tak w rzeczywistości? Programy te są oczywiście w obcych językach, ale akurat mnie właśnie o to chodzi! Nie wiem zupełnie jak się tym "zestawem" steruje i czy/jakie są wymaganie sprzętowe... Czy ktoś z Was wie o czym tu napisałem i może przybliżyć ten temat? Z góry wlk. dzięki!!! Pozdrawiam

Pearl

 

Dzięki tym "robakom" mozna wiele. Gdyby ludzie z tamtych forów poczytali nasze muratorowe też napisaliby "robaki". Ale rzeczywiście na tamtych forach są super przydatne informacje.

KAŻDĄ anteną satelitarną i prawie każdym tunerem mozna oglądać "tysiace programów" z hotbirda i astry. Ale żeby nie było Ci za łatwo ;-) też musisz mieć dwa tunery jeśli chcesz oglądać na dwóch telewizorach co innego w tym samym czasie. Dodatkowo potrzebujesz konwerter w układzie zeza, czyli tak naprawdę 2 konwertery - jeden na astrę drugi na HB a tak własciwie to 4 bo po jednym takim zestawie dla każdego tunera i jeszcze diseq, czyli urządzonko które bedzie wiedziało, czy chcesz HB czy astrę (dla pocieszenia część tunerów na diseq wbudowany).

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy oficjalnie wiedzą że mozna tak robić. a soft wgrywam sobie sam :lol: :lol: :lol:

Jeszcze dzień, może dwa...

Proces wymiany kart kodowych w związku z przejściem na Nagravision Aladin przebiega sprawnie.

Natomiast Cyfra kodowana w Seca2 bez zaangażowania zagranicznych hakerów może spać spokojnie. A zagraniczni hakerzy już nie pomogą polskim, bo nie chce im się już rozpracowywać systemu, od którego odeszły TV Sat zachodnie...

 

mineło 7-8 miesiecy i dalej sie nic nie zmieniło,

cyfra i polsat śmiga dalej bez problemu,

prawda jest taka ze kazdy nowy system kodowania jaki zostanie

wprowadzony zostanie złamany wczesniej czy pózniej

i raczej skłaniam sie ku wersji wczesniej,

inna sprawa że nielegalne dekodowanie sygnału jest kradzieżą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...