Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej platformy TV SAT używacie?


Jakiej platformy cyfrowej używacie?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej platformy cyfrowej używacie?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na cyfrze (nie mówiąc już o kanałach "filmowych" polsatu) nie ma niestety nowych filmów. Wiadomo, filmy trafiają pierw do dystrybucji w kinach, potem do wypozyczalni, potem do sprzedaży i na końcu do płatych telewizji. Cyfra niestety nie wyświetla nowości. Kiedyś było o niebo lepiej - było po kilka premier w tygodniu. teraz często jest tak, że kończy się film na c+ i za kilka minut rozpoczyna na "c+ film", podobnie jest z HBO.

Kino jest najlepsze, potem raczej divx. Co prawda mozna mieć moralne obiekcje ogladając "piraty", ale często wcześniej pojawia się w Polsce film na divx, nim wchodzi do dystrybucji w kinach.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cyfrze (nie mówiąc już o kanałach "filmowych" polsatu) nie ma niestety nowych filmów. Wiadomo, filmy trafiają pierw do dystrybucji w kinach, potem do wypozyczalni, potem do sprzedaży i na końcu do płatych telewizji. Cyfra niestety nie wyświetla nowości. Kiedyś było o niebo lepiej - było po kilka premier w tygodniu. teraz często jest tak, że kończy się film na c+ i za kilka minut rozpoczyna na "c+ film", podobnie jest z HBO.

Kino jest najlepsze, potem raczej divx. Co prawda mozna mieć moralne obiekcje ogladając "piraty", ale często wcześniej pojawia się w Polsce film na divx, nim wchodzi do dystrybucji w kinach.

 

Arecki

Tylko jakosc obrazu na divx jest mierna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format diviX nie oznacza samego filmu który możemy odtworzyc na PC, przy pomocy cd-romu. DiviX jest formatem klipu filmowego bardzo silnie skompresowanego przy pomocy odpowiednich dekoderów. Jakość takiego formatu jest bardzo wysoka. Moim zdaniem jacekm22 poprostu miał na myśli zwykły mpeg lub w porywach avi nazywane potocznie (choć błędnie) diviXami. Klip w formacie diviX jakościowo jest lepszy od DVD, a poznać go można po rozszerzeniu *.divix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są jeszcze inne metody, już mniej legalne.... (paczkę Polsatu mało kto ogląda teraz legalnie, bo ma słaby system kodowania).

Chętnie odpowiem na kolejne pytania.

 

Arecki

Zbawco lejesz miód na moje serce :D :D

Pisz pisz kochany jak to się robi aby płacąc za jeden abonament Polsatu można było go oglądać na kilku odbiornikach i na każdym inny program. Pisanie o takich innowacjach to chybe nie żadne przestępstwo.

Czekam z niecierpliwością na twoją odpowiedź. Wkońcu sam napisałeś że chetnie odpowiesz na kolejne pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Senser, @AxLe

Divx nie jest lepszy od DVD, chociażby dlatego, że każda kompresja obrazu jest w jakims stopniu kompresją stratną. Kiedyś, pierwsze filmy kodowane w mpg i pierwszych divx pozostawiały sporo do zyczenia. Obecnie jakość obrazu nie odbiega od jakości DVD, dźwięk często również jest w wersji 5.1. Nie ma ograniczenia wilekości pliku do 1 płytki, filmy z bardzo dynamiczną akcją lepiej jest kodować na 2 lub nawet 3 płyty. Wtedy nawet wideofil nie odróżni dvd od divx. Divx - filmy potocznie zwane divx - nie mogą mieć jakości lepszej niż dvd, chociażby dlatego, że ich źródłem najczęsciej jest płyta dvd.

 

@Dżony

Dzielić można tylko uprawnienia, ale i tak TRZEBA MIEĆ TUNER DO KAŻDEGO TELEWIZORA.

Nie wiem, jak dzieli się uprawnienia polsatu, ponieważ wszyscy których znam oglądają bez kart na emulatorach. Cyfrę mam osobiście na 2 telewizorach (oczywiście 2 tunery i konwerter TWIN)

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klip w formacie diviX jakościowo jest lepszy od DVD, a poznać go można po rozszerzeniu *.divix.

 

Że co?? :o

Jak coś, co ma750 MB pojemności...jest lepsze od...4,7 GB??

 

Odpowiedź prosta. W DVD każda klatka jest klatką kluczową, w Divix w zależności od ustawienia, może być co 1 sec. lub co 50 sec. zatem zaoszczedzamy mnóstwo miejsca. A akcje widzimy dlatego, że kolejne klatki zawierają wyłącznie info o zmianach! Tą samą techniką posługuje się program flash dobrze znany webmasterą. Plik roboczy (pełen) potrafi być 8-10x większy od wyjsciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dla tych, którzy chcą oglądać TV SAT w kilku pomieszczeniach, ale posiadają 1 tuner sat polecam stosowanie pilotów, tzw. "przedłużaczy", ktorymi z dowolnego pomieszczenia przełączamy kanały w tunerze (rozwiązanie to koliduje oczywiście z innym użytkownikiem w innym pomieszczeniu). Dla tych, którzy chcą oglądać programy z kilku anten (zarówno kilku sat jak i naziemnej) w wielu pomieszczeniach i bezkolizyjnie z innymi użytkownikami najlepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie instalacji na multiswitchach, które pozwalają spiąć kilka anten zewnętrznych i zapewniają niezależny odbiór każdemu odbiorcy, ale w każdym pokoju musimy posiadać oddzielny tuner, aby oglądać programy z tv SAt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cyfrze (nie mówiąc już o kanałach "filmowych" polsatu) nie ma niestety nowych filmów. Wiadomo, filmy trafiają pierw do dystrybucji w kinach, potem do wypozyczalni, potem do sprzedaży i na końcu do płatych telewizji. Cyfra niestety nie wyświetla nowości. Kiedyś było o niebo lepiej - było po kilka premier w tygodniu. teraz często jest tak, że kończy się film na c+ i za kilka minut rozpoczyna na "c+ film", podobnie jest z HBO.

Kino jest najlepsze, potem raczej divx. Co prawda mozna mieć moralne obiekcje ogladając "piraty", ale często wcześniej pojawia się w Polsce film na divx, nim wchodzi do dystrybucji w kinach.

 

Arecki

Ja dość często korzystam z "divX'a" choćby z tego względu że już lilka razy oglądałem filmy których nie udało mi się zdobyć ani w wypożyczalniach ani nie wyświetlano ich w kinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądam I to i to :D - i obydwie platformy pozostawiają wiele do życzenia.

 

 

Dla tych, którzy chcą oglądać TV SAT w kilku pomieszczeniach, ale posiadają 1 tuner sat polecam stosowanie pilotów, tzw. "przedłużaczy", ktorymi z dowolnego pomieszczenia przełączamy kanały w tunerze (rozwiązanie to koliduje oczywiście z innym użytkownikiem w innym pomieszczeniu). Dla tych, którzy chcą oglądać programy z kilku anten (zarówno kilku sat jak i naziemnej) w wielu pomieszczeniach i bezkolizyjnie z innymi użytkownikami najlepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie instalacji na multiswitchach, które pozwalają spiąć kilka anten zewnętrznych i zapewniają niezależny odbiór każdemu odbiorcy, ale w każdym pokoju musimy posiadać oddzielny tuner, aby oglądać programy z tv SAt.

 

 

Ja bym polecił konwertery typu TWIN (na 2 tunery) lub QUAD (na 4 tunery)

 

Multiswitch jest potrzebny gdy oglądamy z więcej niż jednej satelity (Np. Astra + Hotbird) - oczywiście tuner w każdym pokoju... choć dzisiaj to nie aż tak duży problem. Poczciwy tuner z obsługą DISEQC (switche) + DOLBY 5.1 + spore możliwości przeróbek to koszt około 300zł za sztuke (mowa o tunerach Ferguson).

 

Przykładowo 2x ferguson = 580zł

Antena Offset (90-110cm) = około 120zł

2xkonwerter TWIN Fulband 0.3db + uchwyt zeza = około 180zł

uchwyt na antenę = 50zł

Switch DiSEqC 5/2 = 60zł

 

całość około 1000zł

 

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

Dodam jeszcze jedno:

 

za 100zł drożej (380zł) jest ferguson który umożliwia poprzez wbudowany czytnik kart obsługę kart Cyfry+. Kartę cyfry+ można podzielić bez problemu między 2 tunery (max 5-6 tunerów i na każdym ogląda się dowolny kanał z pakietu). Splitter (podzielnik oryginalnej karty) to koszt około 100zł.

 

Reasumując za około 1300-1400zł można oglądać Cyfre+ na 2 odbiornikach niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

 

Czyli jezeli kupie splitter na np. 4 pokoje, ale bede mial konwerter typu Twin, to rownoczesnie bede mogl ogladac tylko 2 rozne progamy? Dobrze wnioskuje? Jezeli tak, to kolejne pytanie: czy sa konwertery np Triple (na 3 stanowiska). I jeszcze czy wiesz gdzie mozna kupic tego rodzaju dobry splitter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli kupie splitter na np. 4 pokoje, ale bede mial konwerter typu Twin, to rownoczesnie bede mogl ogladac tylko 2 rozne progamy? Dobrze wnioskuje? Jezeli tak, to kolejne pytanie: czy sa konwertery np Triple (na 3 stanowiska). I jeszcze czy wiesz gdzie mozna kupic tego rodzaju dobry splitter?

 

Są konwertery quattro (4 konwertery w jednej obudowie - cena w sklepie ok. 150zł, na allegro pewnie bedzie taniej). Ale nie zwalnia to od potrzeby posiadania 4 tunerów.

Ja kupiłem splitter od gościa z allegro z Wrocławia, jak Ci bedzie zależało poszukam dokładnych danych

 

Sądze, że w takim przypadku sprawę by rozwiązało zastosowanie Multiswicha..."rozbija" full sygnał na wybraną ilość gniazdek...i w odpowiednich miejscahc trzeba by wpiąć splitter-a

 

No, rozbija, ale jak ze sterowaniem konwertera przez tuner? Przejdzie sygnał zmiany polaryzacji?

 

 

Nowa Promocja Cyfry +

 

pakiet startowy z abonamentem za 24zł

 

 

Raczej nieciekawa. Dają tuner philips6010 z zablokowanym portem do programowania. Po pierwsze nie jest to szczyt techniki (ja taki mam), po drugie wszelkie zmiany oprogramowania odpadają.

Ponadto oferta programów jest naprawdę uboga: TVP1, TVP2, TVP3, TV Polonia, TV4, TV Puls, TVN, TVN7, TVN24, Turbo, Meteo, Style, Planete, Podróże TV, BBC, CNBC, ZigZap, Minimini, TraceTV + oczywiscie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadly ja się z Tobą zgadzam, ale ..... ten Philips to stabilny tuner, niedługo słonko, tps, i inne zgaśną, wiec przeprogramowanie będzie mniej istotne. Można podpisać umowę bez tego tunera i kupić sobie coś lepszego. Abonament za 24zł to dobra oferta dla posiadających antenę siatkową gdzie odbierają 4 programy w nędznej jakości.

Ja tam nie oglądam za dużo TV, ale jak już włącze to chciałbym ten TVP czy TVN obejrzeć w dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

a co w tej materii słychać dzisiaj? Stoję właśnie przed wyborem: Polsat albo Cyfra (innych opcji nie znam)... właściwie to chodzi głównie o jakieś newsy w jezyku francuskim i angielskim, by nie stracić kontaktu z językiem, no ale dobry film też czasem... Jakość obrazu wolałbym mieć jak najlepszą, nawet za wyższą cenę. W domu są cztery gniazda RTV+SAT, jest centrala tj.główne centrum dowodzenia... a najlepiej by było by w każdym z 4 punktów móc oglądać co innego :D no przynajmniej w dwóch. Nie pytam od czego to zależy, bo już gdzieś o tym było. Mieszkam w domu jednorodzinnym pod W-wą (30km na zachód od W-wy). Może ktoś właśnie rozwikłał podobny dylemat z cyfrą bądź polsatem? Chętnie wysłucham. Pozdrawiam

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cyfrę +, od poczatku istnienie. jeszcze od analogowego, naziemnego nadawania..... i trochę przyzwyczajenie, a duzo to jednak dlatego ,że jest liga polska... żużel....

ale mam do cyfry sporo zastrzeżeń, co do traktowania klienta bezprzedmiotowo..... nie można u nich załatwić, żadnej reklamacji... pisma faxy gdzieś przepadają bez odpowiedzi.......

nóz się otwiera w kieszeni..... zostaja tylko konsultanci... ale cóz oni winni, ze nie mogą podjąć żadnej decyzji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...