Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam farb do wnętrz wysokiej jakości, które dobrze się rozprowadzają i kryją

w takim razie maluj Barwami Natury, Śnieżki! ja mam już u siebie kilka ich kolorów i nie narzekam. Z malowaniem nie było problemu, wszystko gładko poszło, kolor jest trwały i można z niego wielokrotnie zmywać, jednym słowem - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polecam sprawdzone farby takie jak farby Barwy Natury, Bekers, czy też Magnat. Te farby nad którymi się zastanawiasz nie należą do czołówki i ludzie nawet nie pytają o tego rodzaju farby. Powiem szczerze że w swoim asortymencie posiadamy również farby o których wspomniałeś, ale sprzedają się bardzo słabo. Chyba to coś oznacza...

No powiem Tobie że mnie zaskoczyłeś taką odpowiedzią, szczególnie to "że nie należą do czołówki". Być może nie znam się na farbach ale firmę Caparol tak jak i Sto znam z każdej poznańskiej elewacji. No cóż muszę jeszcze powertować w Necie i thx za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałam samodzielnie kuchnię i łazienkę lateksową Tikkurilą - biała satyna. Mimo że żadnym fachowcem nie jestem, efekt wyszedł całkiem, całkiem. Farba dobrze kryje i ma delikatny, lekko perłowy połysk. Jest bardzo gęsta, a co za tym idzie - nawet przy dwóch warstwach niewiele jej schodzi. Niestety, jest bezlitosna dla wszystkich nierówności na ścianach (nie wiem, czy wszystkie lateksy tak mają - do tej pory wszelkie remonty robiłam akrylami). U nas już po pomalowaniu, tuż przed montażem kuchni okazało się, że elektrycy machnęli się o kilka centymetrów i trzeba wykuć kable :evil: Namęczyłam się, żeby zamaskować potem poprawki.

 

Do reszty pomieszczeń przymierzam się do akrylowego Dekorala lub Beckersa - obydwie polecane przez naszego generalnego wykonawcę w kategorii stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak bylam w Hebanie to właśnie robili porownanie farb. Udało mi się podpatrzeć zanim zakleili nazwy. Sprawdzali krycie. Czarnym markerem zakreskowali plyty i robili po warstwie każdej farby.

Najlepiej kryła farba Ralston (dostępne tylko w Hebanie). Ja mam ją w dwóch pokojach i rzeczywiście fajna. Super krycie i duża wytrzymałość na szorowanie i ścieranie. Potem był Beckers, też super krył, dużo lepiej niż tikkurilla. Potem tikurilla (ja mam w większości domu i jestem zadowolona,ale kolor zlamana biel więc nie trudny do malowania). Farby Benjamin Moore i Para wypadły najgożej w teście na krycie. Była jeszcze jedna firma ,ale juz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o flugger'ze rzadko się tu wspomina

 

Może jednak ktoś stosował?

 

Znajoma ma w kuchni nad blatami (oczywiście lateksową do kuchni).

Smaży, gotuje i... szoruje całe ściany - nawet zaschnięty tłuszcz, plamy, których mnóstwo. Wszystko schodzi, śladów brak. I tak od 4 lat.

 

Sama zaczynam brać ją pod uwagę. :roll:

 

Ostatnio jak bylam w Hebanie to właśnie robili porownanie farb.(...)

Najlepiej kryła farba Ralston (dostępne tylko w Hebanie).

 

A czy to czasem nie wygląda na autoreklamę tego "Hebanu"? :wink:

Bo ostatnie miejsce B.M. i PARY w teście na krycie i odp. na szorowanie wydaje się dziwić.

Chyba, że Ralstone wzięli najlepszy, a inne zwykłe akrylówki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce mamy wystarczającą ilość dobrej farby, a gdzie to ściągać jeszcze z kanady.

 

Drogi kolego fakt nie jest to polski produkt, ale miałem możliwość malowania farbą ogólnie dostępną w markecie dokładnie dekoralem. Pomalowałem pokój, ale nie długo przyszło mi się cieszyć z czystych ścian no i kolor troszkę się różnił od tego co było na wieczku, ale to mniejszy kłopot. Dlatego nauczony poprzednim doświadczeniem zacząłem czytać fora i w ten sposób trafiłem na parę, z której jestem zadowolony i polecam ją każdemu znajomemu.

 

 

nougatina malowałem farbą o perłowym połysku i niestety ale pokazują wszystkie! nierówności, mówili mi o tym w sklepie ale myślałem że moja ściana jest ok :wink: po pomalowaniu mocnym bordo okazało się coś zupełnie innego. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor pozostaje z nami na długo, dlatego przemyśl dokładnie jego wybór i zadbaj o harmonię wnętrza.. Należy również pamiętać, że ma on odpowiadać mieszkańcom, a nie tylko gościom. Moja rada jest taka abyś najpierw dobrze przejrzała farby emulsyjne http://www.przemaluj.pl/1128.htm i nie wybierała zbyt pochopnie. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tikurrila,u większość klientów malujemy tą farbą.Dobrej jakość jest też Magnat -tylko ma b.mały wybór kolorów

I

 

Musze sie zgodzic z przedmowca co do farb magnat. Znajomy ma firme, zajmują sie wykonczeniami. Koles bardzo solidny przyklada sie do tego co robi, chyba jedyny ktrórego znam. Robili u mnie pokój. Polecil wlsnie magnata. Powiem ze wyszlo bardzo dobrze. Jak dlugo zyje nie widzialem tak dobrze pomalowanej sciany. Pozdrawiam kolege, jak czyta to wie o kim mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...