Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolor pozostaje z nami na długo, dlatego przemyśl dokładnie jego wybór i zadbaj o harmonię wnętrza.. Należy również pamiętać, że ma on odpowiadać mieszkańcom, a nie tylko gościom. Moja rada jest taka abyś najpierw dobrze przejrzała farby emulsyjne http://www.przemaluj.pl/1128.htm i nie wybierała zbyt pochopnie. Powodzenia

 

Dodalbym jeszcze ze kolory musza pasowac do stylu mieszkania. Drzwi meble wszystko musi grac. Najlepiej zainwestowac pare zlotych i zamowić specjaliste od wystroju wnetrz. Ja mam znajomą ktora zrobila mi to free. Mozesz sie tez zdecydowac na neutralne kolory. Nie do konca sie na tym znam ale jestem z tych co szukaja az znajda. Bylem na tej twojej stronie. Podobalo mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widze ze ktos mysli podobnie jak ja. Tez malowalem dekoralem i rowniez bylem przez jakis czas zadowolony, podobnie jak mój przedmówca. Nie bede tego powtarzal.Tych farb Para nie stosowaleem nigdy. Ostatnio malowalem farbami Magnat, tzn konkretnie firma mi malowala, ale efekt porażający. Porażająco dobry. Mam nadzieję ze kolory wygrają z uplywajcym czasem i kolejne odnawianie zrobie nie wczesniej jak za 3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Tobie że mnie zaskoczyłeś taką odpowiedzią, szczególnie to "że nie należą do czołówki". Być może nie znam się na farbach ale firmę Caparol tak jak i Sto znam z każdej poznańskiej elewacji. No cóż muszę jeszcze powertować w Necie i thx za odpowiedź.

 

Wiesz to jest moje zdanie które wyrobiłem sobie na podstawie moich doświadczeń, zapewne są tacy którzy myślą zupełnie inaczej i trzeba również uszanować ich pogląd na ten temat.

 

 

Drogi kolego fakt nie jest to polski produkt, ale miałem możliwość malowania farbą ogólnie dostępną w markecie dokładnie dekoralem. Pomalowałem pokój, ale nie długo przyszło mi się cieszyć z czystych ścian no i kolor troszkę się różnił od tego co było na wieczku, ale to mniejszy kłopot.

:p

 

Co do firmy dekoral zgadza się nie jest doskonała. Ale pamiętaj że tak naprawdę na wygląd twoich ścian wpływa wiele czynników, o czym nie będę się rozpisywał bo to temat rzeka. Co do próbki kolor na wieczku to nie masz co się łudzić że identyczny będziesz miał na ścianie. To tak jak z barwami w katalogach nigdy nie są i nie będą w 100 % odwzorowaniem naturalnych kolorów.

 

Widze ze ktos mysli podobnie jak ja. Tez malowalem dekoralem i rowniez bylem przez jakis czas zadowolony, podobnie jak mój przedmówca. Nie bede tego powtarzal.Tych farb Para nie stosowaleem nigdy. Ostatnio malowalem farbami Magnat, tzn konkretnie firma mi malowala, ale efekt porażający. Porażająco dobry. Mam nadzieję ze kolory wygrają z uplywajcym czasem i kolejne odnawianie zrobie nie wczesniej jak za 3 lata.

 

Jeżeli chodzi o farby magnat to może być Pan spokojny. Jakość tej farby jest naprawdę bardzo dobra i przy takiej intensywności odnawiania jaką Pan preferuje z pewnością można spać spokojnie. Powiem tak ze podobnie jak Pan jestem zwolennikiem odnawiania cyklicznego co 3 lata. Chociaż zdarza się że człowiek potrzebuje zmiany troszkę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam nasza projektantka poleciła farby lateksowe firmy Caparol i takie kupiliśmy. Są naprawdę super, ładnie kryją, łatwo z nich zmyć jakieś zabrudzenia a do tego są bardzo wydajne. Kupiliśmy zgodnie z zaleceniem na wiadrze i połowa farb nam została więc spokojnie można brać mniej. A to, że nie są tak znane to wedłg mnie nie jest to wynikiem złej ich jakości ale raczej tym, że nie kupi się ich w każdym sklepie czy składzie budowlanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nougatina malowałem farbą o perłowym połysku i niestety ale pokazują wszystkie! nierówności, mówili mi o tym w sklepie ale myślałem że moja ściana jest ok :wink: po pomalowaniu mocnym bordo okazało się coś zupełnie innego. :p

 

Dlatego właśnie ostatniej ściany w kuchni, która też ma być bordowa, wciąż nie pomalowałam. Nawet nie wybrałam jeszcze farby. O ile na bieli te drobiazgi są prawie niezauważalne, o tyle satynowy połysk na ciemnym kolorze wydobędzie każdą moją niezręczność. Zastanawiam się więc poważnie nad kupieniem farby matowej - akurat ta ściana i tak będzie się różnić, bo ma symbolicznie wydzielać strefę jadalni. Może więc ten misz-masz satyny i matu aż tak bardzo nie będzie raził?

W każdym razie dzięki za przestrogę, że będzie widać niedoróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki temat: łazieneczka 2m x 2m, w której płytki są do wysokości 2m. W łazience będzie m.in. prysznic (będzie parowało). Łazienka posiada okienko, które będzie można w razie czego otworzyć, a oprócz tego będzie wentylator.

Pytanie, jaką farbą pomalować tą górę ścian i sufit na biało?

Powierzchnia została oskrobana ze starej farby i zagipsowana przez majstra, który kładł płytki, a malować zamierzam sam. Majster powiedział, żebym zagruntował sufit gruntem Ceresit CT, który został mu spod płytek. Dobry to pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj napewno jakąś farbą lateksową o wyższym stopniu zmywalności. Proponowano w tym watku kilka fajnych farb. Kolor sufitu i ścian zdecydowanie taki sam ale jaki zalezy jaką masz kolorystyckę płytek. Ja bym pomalowała złamana bielą w odcieniu płytek . (chyba że masz wiecej różnych kolorów) to trudno sie wypowiedziec. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem głównie dlatego, żebym potem nie musiał się wypowiadać w wątku Pęka farba w łazience.

Początkowo myślałem o dulux (w lecie pomalowałem dwa pokoje duluxem i wg mnie było spoko), ale po przeczytaniu wątku o pękaniu to zrezygnowałem.

Czy malował ktoś może łazienkę Tikkurilą Super Mat, czy też ona nie nadaje się raczej do łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Wybrałem już farbę - Tikkurila [benajmin moore trochę drogawy w Polsce]. Teraz próbuję dobrać kolory w pomieszczeniu. 3 producentów posiad programy do aranżacji kolorów w pomieszczeiach - śnieżka - nie działa, tikkurila - nie chce się nawet ściągnąć, dulux - uporczywie prosi o flash playera pomimo jego istnienia na kompie.

Czy ktoś z Was zna jakiś dobry program gdzie można sobie wstępnie dobrać kolory farby do gotowych pomieszczeń? Benjamin Moore właśnie ma w miarę fajny program, ale niestety wnętrza w gotowcach są mało ciekawe.....

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0lish wlacz inna przegladarke, bo mi idzie ten program bez problemu. Wnetrza no jak to bywa ;] "ciekawe". Wiekszosc staroswiecka a inne za bogate dla mnie, ale wszystko mozna zmienic. Kolor chocby krzesla na zdjeciu :p wiec mozna to bogactwo ukrys i zobaczyc efekt, no bo ja np nie rozumiem jak mozna miec 5 kolorow na 2 scianach :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...