Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nikt jakos nie pisze o Caparolu. na budowie ktora prowadze, inwestor uparl sie na farbe beckersa. ok, mowie, przeciez nie zmusze go do kupna innej, skoro wie lepiej i sam chce malowac to jego sprawa. kupil wiec puszke 3 litry koloru brzoskwinia za 80zl. pomalowal tym kuchnie ktora byla podlozona biala farba. jak wyszlo? zenujaco slabo, beckers nie pokryl nawet sladow olowka po wyprawkach. inwestor mowil ze trzeba jeszcze raz ale to kolejne 3 litry i 80zl. dal sie przekonac i pojechal do sklepu caparola. kupil biala farbe silikatowa bo chcial zamalowac te brzoskwinie na bialo. wydal na 12 litrowe wiadro 200 zl jaki efekt? biala farba pokryla na raz te brzoskwinie. sciany byly snieznobiale zaledwie za jednym kryciem. nigdy nie dam sie namowic na malowanie farbami klienta, chyba ze po wyzszej cenie. przyznam ze nigdy nie malowalem tikurrilla wiec sie nie wypowiadam, ale inne fraby mozna sobie o kant **** rozbic. szkoda tylko ze stracil te 80 zloty na becersa.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciany wyszly duluxem piknie -jest jedno ale. Smug nie ma przy malowaniu wałkiem, do ktorego wlewa się farbę (allegro, ok 44 zł). Przy uzuciu innych wałków-lipa. W wałku wlewanym farba gospodarowana jest b oszczednie i wydajność taka jak na opakowaniu wychodzi. Ale do pomieszczen b uzywanych będzie tikkurila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nobiles ma u mnie plusa. Jutro testuje Dulux'a na scianach w wiatrolapie. Jak sie sprawdzi, to pojdzie rowniez na reszte domu.

 

Ja mam doświadczenia z Duluxem i Beckersem, ale zmywalnymi. I o ile Beckersa mogę polecić to Duluxa nigdy więcej nie kupię. Szkoda pieniędzy. Podejrzewam, że zwykła farba byłaby tak samo dobra jak nie lepsza.

Jeszcze jasne kolory były ok, ale pomalowanie (tak aby nie było smug) ciemnym Duluxem graniczyło z cudem. Co się narobiłam to tylko ja wiem. Na dodarek chlapie niemiłosiernie. O zmywalności nie wspomnę.

 

Tamtu

 

duluxem maluje sie kiepskawo zwyklym wałkiem ale nie rozumiem w jaki sposób chlapie? malowałes duluxem? bo akurat ta farba ma konsystencję przerażajacej galarety i słabo z chlapaniem. Zmywalna jest-czyscilam szczoteczką i mokra szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nobiles ma u mnie plusa. Jutro testuje Dulux'a na scianach w wiatrolapie. Jak sie sprawdzi, to pojdzie rowniez na reszte domu.

 

Ja mam doświadczenia z Duluxem i Beckersem, ale zmywalnymi. I o ile Beckersa mogę polecić to Duluxa nigdy więcej nie kupię. Szkoda pieniędzy. Podejrzewam, że zwykła farba byłaby tak samo dobra jak nie lepsza.

Jeszcze jasne kolory były ok, ale pomalowanie (tak aby nie było smug) ciemnym Duluxem graniczyło z cudem. Co się narobiłam to tylko ja wiem. Na dodarek chlapie niemiłosiernie. O zmywalności nie wspomnę.

 

Tamtu

 

Nie mam pojecia skad sie wziely twoje doswiadczenia. W tym momencie mam juz pomalowane roznymi kolorami duluxa pol domu. Wszystko to kolory gotowe. Farba kryje pieknie i nie zostawia zadnych smug, a w kwestii malowania nie jestem zadnym specem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciany wyszly duluxem piknie -jest jedno ale. Smug nie ma przy malowaniu wałkiem, do ktorego wlewa się farbę (allegro, ok 44 zł). Przy uzuciu innych wałków-lipa. W wałku wlewanym farba gospodarowana jest b oszczednie i wydajność taka jak na opakowaniu wychodzi. Ale do pomieszczen b uzywanych będzie tikkurila

 

Ja malowalem zwyklymi walkami i nie mialem zadnych problemow. Nic nie chlapie, bo i jak ma kapac, skoro to galareta. Jedno co zauwazylem, to ze lepiej sie maluje walkiem z krotszym wlosem, wystarcza wtedy mniej pociagniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trzy slowa odnosnie gruntowania. Na forum krazy wiele mitow o wyzszosci jednego srodka nad drugim. Ja gruntowalem tym co zostalo z prac poprzednich. Mieszalem grunt z biala farba, tak jak zalecili mi spece od gladzi. Wykorzystalem kilka rodzajow gruntow roznych producentow i resztki bialej farby. Zuzylem nawet jakis stary grunt atlasa, ktory znalezli rodzice w swoim domu. Wszystkie mieszanki daly w przyblizeniu podobny efekt. Farba docelowa zlapala bez problemow i nie wchlaniala sie za bardzo. Moze minimalnie ocenilbym na plus unigrunt atlasa oraz ... grunt Casto z Ciastoramy, ktore chyba nieco lepiej zmniejszaly chlonnosc podloza, nie byla to jednak znaczna roznica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! MAM PYTANIE

JAKIEJ MARKI FARBY ZA ROZSĄDNĄ CENĘ MOGLIBYŚCIE POLECIĆ DO POMALOWANIA POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH I KUCHNI

 

 

 

Zdecydowanie polecam farby Śnieżki świetna jakość za rozsądna cenę np .Kuchnia i Łazienka, natomiast do salonu Farby Barwy Natury, czytałem ostatnio zę zostały wzbogacone o Teflon zaczyna sie sezon więc pewno je wypróbuje, maluje juz 4 lata farbami Śniezki i jeszcze się nie zawiodłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulux jest jednak zbyt kleisty i zbiera gips ze ścian, i to zagruntowanych :o

 

Nasi spece mówią, że o wiele lepszy, a tańszy jest Decoral. Prawda to?

 

Prawda jest taka, że przy rzadszej farbie lżej wałkiem machać. "Zdolny" malarz każdą farbą (a im rzadszą tym szybciej) zbierze gładź ze ściany, wystarczy zbyt długo w jednym miejscu jeździć i masz kaszanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego w jakim stosunku mieszałeś grunt z białą farbą. Czy można zagruntować taką mieszanką tynki gipsowe i na to pomalować tikurillą lateksową. Oczywiście grunt i biała farba coś z tańszych produktów.

 

pozdrawiam

 

Grunt z farba mieszalem mniej wiecej w stosunku 3:1, na oko. Grunt dawalem rozny, bo zostalo mi tego troche z wczesniejszych prac. Farba - podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulux jest jednak zbyt kleisty i zbiera gips ze ścian, i to zagruntowanych :o

 

Nasi spece mówią, że o wiele lepszy, a tańszy jest Decoral. Prawda to?

 

Nie stwierdzilem nic takiego. Jedyna "awaria" to troche farby sciagnietej razem z tasma malarska. W "oczyszczonym" miejscu widac bylo troche pylu, wiec podejrzewam, ze pominalem to miejsce przy gruntowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek jest z 2005 roku..

 

a jak jest teraz.. co wybieracie i jak jest z jakoscia, wytrzymaloscia i zmywalnoscia tych farb...

 

 

czy miedzy Tikkurilą i Beckersem dalej jest taka roznica cenowa.. ?

Czy Tkkurila spadla w porownaniu do duluxa i innych ?

 

no i czy jakos duluxa i decoral sie porawily ? w koncu minelo troche lat a wiadomo wprowadzane sa nowe ulepszenia itp..

 

jestem tuz przed malowaniem...

dlatego pytam za wczasu co wybrac...

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałam wczoraj sufit w łazience białym Dulux'em (chyba lateksowy-do łazienek). Rewelacja.... gęsta farma, malowanie wałkiem-ładnie pokryło , naprawdę jestem zadowolona.

Jedna uwaga...na opakowaniu jest napisane że wystarczy jedna warstwa.... ja malowałam wczesniej zwykłą emulsją jako podkład i na to dopiero 1 warstwa dulux i jest ok. Natomiast szczerze wątpię żeby to wystarczyło w przypadku farby kolorowej.... tak mi się wydaje że raczej trzebaby malować dwa razy :roll: .

Tak, że polecam Dulux'a .

A jak kształtują się ceny Tikkurili? wie ktoś? nie mogę jej znaleźć w sklepach na moim zadupiu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikkurila w zielonej - 25 zl za litr z barwnikiem jasnym... mniej wiecej...

w drugim sklepie 27 takze roznie..

 

kupilam i jestem w siódmym niebie... jaki kolor i jak sie rozprowadza...nie chlapie..

bajka... zaskoczyla mnie wydajnosc... to co podaja to chyba minimum, wychodzi duzo wiecej...

 

takze polecam rowniez...

 

rozmawialam z kolezanka okazalo sie ze tez 5 lat temu malowala nimi i sie sprawdzaja super w domu gdzie biegaja dzieci i dwa psy :)

niedawno musiala postawic nowa scianke, miala farbe jeszcze w piwnicy i pomalowali nia.. nie ma roznicy...

 

takze chyba tez na plus..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończymy malowanie.

Po lekturze forum i radach naszych malarzy kupiliśmy na sufity Sigmę. I wielka porażka- malarze zdziwieni jak bardzo się ta farba popsuła ostatnimi czasy. Także - nie polecam Sigmy.

Na ściany miała być Tikkurila. Spodobała się i poprosili o taka samą białą- by zamalować na sufitach Sigmę. Byli zadowoleni z jakości. Co do koloru to ciężko ocenić- bo zawsze jadę jak już nie ma światła dziennego. Ale w sztucznym jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...