Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grunt wzmacnia podłoze i powoduje ze powierzchnia sciany nie pyli się.

Podkład wyrównóje chłonnośc sciany powoduje ze po wymalowaniu kolor na scianie jest w kazdym miejscu jednolity.

 

Teraz zastanów sie co chcesz osiagnąć Mozna najpierw zagruntowac potem nałozyc podkład a potem farbe ostateczną.

 

Powinno sie uzywac gruntów tej samej firmy co farba. Powinno się, ale mozna inaczej.

 

Nie stosujcie gruntów uniwersalnych albo do płytek, Grunt do farby to inny grunt niz do płytek.

 

Witaj :D

Jestem kompletnie zielona jesli chodzi o malowanie a juz niedługo mnie to czeka,dałes kilka cennych informacji i dzieki Ci za to,mam jednak pytanko:

Mieszkanie wykonczone developersko tzn.wykończenie ścian wewnętrznych oraz sufitów - tynki wykonane z gipsowych mas tynkarskich, gruntowane i malowane 1x farbą emulsyjną białą,Czy na to moge pomalowac np.Duluxem???czy musi byc jeszcze jakis podkład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonczenie deweloperskie tzn zadne wykonczenie. Farba zapewne niewiadomego pochodzenia. Sciana zepewne "pyli" tzn po przetarciu dłonią zostaje pył na powierzchni dłoni. Ja proponuje połozenie farby podkladowej , gruntu i to przemalowanie dwukrotnie farbą. Jaka ona bedzie - sama zdecyduj. I tylko niech nikt Tobie w sklepie nie wmówi że jednokrotne pomalowanie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonczenie deweloperskie tzn zadne wykonczenie. Farba zapewne niewiadomego pochodzenia. Sciana zepewne "pyli" tzn po przetarciu dłonią zostaje pył na powierzchni dłoni. Ja proponuje połozenie farby podkladowej , gruntu i to przemalowanie dwukrotnie farbą. Jaka ona bedzie - sama zdecyduj. I tylko niech nikt Tobie w sklepie nie wmówi że jednokrotne pomalowanie wystarczy.

 

Dziekuje bardzo mi pomogłes ,bedziemy malowac sami wiec pewnie popełniłabym gafe a póżniej pewnie zwaliła na farbe :) co do firmy to jeszcze zobacze zbyt duzo sie naczytałam i jestem w rozterce :cry:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

W sklepie polacano nam farby Bondex, tutaj przeczytałam, że są do kitu,

ale to był tylko jeden post. Może ktoś jeszcze malował bondexem i coś napisze...Albo coś wie o tej farbie?

dodam jeszcze, że planowałam malować beckersem, ale jest 2 x droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie kanadyjska PARA.

Farby bardzo dobrej jakości, bez problemu można pomalować samodzielnie, bardzo wydajne i najważniejsze - zwykłą ściereczka z woda można zetrzeć wszelkie zabrudzenia.

Nie orientowałam się jak to cenowo wygląda, ale na pewno jest nieco droższa niż Decoral, Dulux czy inne "marketowe". Za litr płaciliśmy 50 zl, za galon 150 zl (w galonie ponad 3 litry).

Maja bardzo bardzo bardzo dużą paletę kolorów, więc zawsze można wybrać coś w 100% odpowiedniego dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku jestem bardzo zadowolona z beckersa z mieszalnika. Mam jsniutki szary, prawie biały. Świetnie się domywa, nawet po psie.

Para też jest dobra ale beckers mam z minimalną poświatą i to dodaje mu uroku. Para jest matowa. Myje się równie dobrze. Obie farby są bardzo wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie kanadyjska PARA.

Farby bardzo dobrej jakości, bez problemu można pomalować samodzielnie, bardzo wydajne i najważniejsze - zwykłą ściereczka z woda można zetrzeć wszelkie zabrudzenia.

Nie orientowałam się jak to cenowo wygląda, ale na pewno jest nieco droższa niż Decoral, Dulux czy inne "marketowe". Za litr płaciliśmy 50 zl, za galon 150 zl (w galonie ponad 3 litry).

Maja bardzo bardzo bardzo dużą paletę kolorów, więc zawsze można wybrać coś w 100% odpowiedniego dla siebie.

Ja wiem, ze Para jest super, bo wiele lta na tych farbach pracowałam, ale w moim mieście nie ma Pary, a nie chce mi się jechać po nią do warsaw jak mi zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku jestem bardzo zadowolona z beckersa z mieszalnika. Mam jsniutki szary, prawie biały. Świetnie się domywa, nawet po psie.

Para też jest dobra ale beckers mam z minimalną poświatą i to dodaje mu uroku. Para jest matowa. Myje się równie dobrze. Obie farby są bardzo wydajne.

PARA występuje w 7 stopniach połysku jest nie tylko matowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkowe farby są zazwyczaj droższe. :roll:

Kurcze nie pamietam już ile my placiliśmy ale jak porównywaliśmy do pozostalych farb to nie było drastycznej różnicy. Owszem była napewno ale nie taka, zeby miała istotne znaczenie. Beckersa bardzo polecał nam nasz wykonawca. Parę zresztą też. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie kanadyjska PARA.

Farby bardzo dobrej jakości, bez problemu można pomalować samodzielnie, bardzo wydajne i najważniejsze - zwykłą ściereczka z woda można zetrzeć wszelkie zabrudzenia.

Nie orientowałam się jak to cenowo wygląda, ale na pewno jest nieco droższa niż Decoral, Dulux czy inne "marketowe". Za litr płaciliśmy 50 zl, za galon 150 zl (w galonie ponad 3 litry).

Maja bardzo bardzo bardzo dużą paletę kolorów, więc zawsze można wybrać coś w 100% odpowiedniego dla siebie.

Czy ktoś z Was malował może Parą - Elite Ceramic 4090 ?

 

Generalnie zastanawiam się nad wyborem pomiedzy Parą a Flugerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was malował może Parą - Elite Ceramic 4090 ?

 

Generalnie zastanawiam się nad wyborem pomiedzy Parą a Flugerem...

 

Mamy kupione farby z Pary - malowanie zaczynamy za tydzien. Mamy kilka typow farby, nie jestem pewna czy akurat ten tez, ale jakis Elite tam jest. Moge dac znac jesli mozesz tyle poczekac.

Malowalismy Parą 2 lata temu mieszkanie - z cała pewnością są to najlepsze farby jakich kiedykolwiek uzywalismy ! I pod wzgledem technicznym (malowanie) i uzytkowym (kilkulatek w domu) no i sprzedawcy sa u nas rewelacyjni (upusty, mnostwo gratisow, rewelacyjny sprzet malarski za 1PLN - polecam ich pędzle i wałki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...