Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W Nobilesie najbardziej mi sie podoba, że ma testery za 31 groszy :D Inne firmy sprzedają taki sam tester za 3,5 zł. Więc nobilesa można nakupić kolorów i testować. A z Duluxem by się to przydało bo ich farby wychodzą inaczej niż na pokapowaniu, ale niestety testera duluxa nie spotkałam już nie mówiąc o cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na sufit dałem Eko-śnieżka biała. Na ścianiesłomkowo- żółty Caparol z mieszalnika za 22 zł/L i jest OK. Sam malowałem "tymi ręcyma" kilka tyg. temu - krycie jednej i drugiej dobre.

Eko-śnieżka akrylowa biała bezzapachowa. Caparol Santex-7 lateksowa - pachnie trochę przez dobę, w pełni zmywalna (ponoć).

Dekoral akrylit-W z 5 lat temu wydawało mi się , że podczas malowania capił amoniakiem. Jak jest z nim teraz nie wiem. Ale nie dajmy się zwariować .... farba to tylko farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby farba to tylko farba, ale prolem, jak się ma dzieci, ktore nie oszczędzają scian. Wtedy chyba warto zainwestowac w dobre zmywalne farby, żeby nie wsiekac się niepotrzebnie na dzieci. A swoją drogą mój 4 letni syn nigdy dotąd nie malowal po scianach, aż do wczoraj....;) Dobrze, że to tylko sciana w starym domu, zresztą nadająca sie już do malowania:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nobilesie najbardziej mi sie podoba, że ma testery za 31 groszy :D Inne firmy sprzedają taki sam tester za 3,5 zł. Więc nobilesa można nakupić kolorów i testować. A z Duluxem by się to przydało bo ich farby wychodzą inaczej niż na pokapowaniu, ale niestety testera duluxa nie spotkałam już nie mówiąc o cenie.

Ja mam testery Duluxa, płaciliśmy coś koło 3 zl, takie małe plastikowe z pędzelkiem. My do tej pory malowaliśmy Magnatem i Duluxem. Jedna i druga tak samo dobra, chyba wszystko zależy od przygotowania ścian, a najbardziej uwielbiam jasny beż Duluxa - jest super i do wszystkiego pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My malowaliśmy ściany w całym domu Nobilesem Cztery Pory Roku i jesteśmy bardzo zadowoleni, można myć i czyścić ściany. Po raz pierwszy malowaliśmy tymi farbami 3 lata temu w mieszkaniu i bardzo dobrze się sprawdziły. Mielismy mały przedpokój i dużego włochatego psa, który po spacerze (nie raz w deszczu) otrzepywał się niemiłosiernie w przepokoju. Wszystkie ślady ze ściany mogłam spokojnie zmyć.

DuluXa i Dekorala nie testowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pod duluxa trzeba bardzo dobrze przygotować podłoże i dokładnie zagruntować. Ja najpierw porządnie zagruntowałam ściany więc z prawie żadną farbą nie było problemów. Najlepiej maluje się duluxem, bo wcale nie chlapie. Przy jasnych kolorach wystarcza jedna warstwa (oczywiście na farbę podkładową), ciemnymi kolorami trzeba malować 2 razy. Beckers i bondex podobnej jakości. Trochę lepiej kryją, ale mniej kolorów do wyboru. Wszystkie 3 można zmyć a duluxa w wersji kuchnia łazienka nawet wyszorować. Przy okazji malowania domu odkryłam też farby magnat. Niestety dopiero pod koniec robót malarskich. Super się nimi maluje i są baaardzo wydajne i najbardziej kryjące. Nie polecam śnieżki bo więcej farby na malarzu i na podłodze niż na ścianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nobilesie najbardziej mi sie podoba, że ma testery za 31 groszy :D Inne firmy sprzedają taki sam tester za 3,5 zł. Więc nobilesa można nakupić kolorów i testować. A z Duluxem by się to przydało bo ich farby wychodzą inaczej niż na pokapowaniu, ale niestety testera duluxa nie spotkałam już nie mówiąc o cenie.

Ja mam testery Duluxa, płaciliśmy coś koło 3 zl, takie małe plastikowe z pędzelkiem. My do tej pory malowaliśmy Magnatem i Duluxem. Jedna i druga tak samo dobra, chyba wszystko zależy od przygotowania ścian, a najbardziej uwielbiam jasny beż Duluxa - jest super i do wszystkiego pasuje.

 

Szczęściara :) ja obeszłam wiele sklepów na śląsku, ale nie spotkałam testerów Duluxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My malowaliśmy ściany w całym domu Nobilesem Cztery Pory Roku i jesteśmy bardzo zadowoleni, można myć i czyścić ściany. Po raz pierwszy malowaliśmy tymi farbami 3 lata temu w mieszkaniu i bardzo dobrze się sprawdziły. Mielismy mały przedpokój i dużego włochatego psa, który po spacerze (nie raz w deszczu) otrzepywał się niemiłosiernie w przepokoju. Wszystkie ślady ze ściany mogłam spokojnie zmyć.

DuluXa i Dekorala nie testowałam.

i nie próbuj ani jednej ani drugiej a nie pożałujesz 8) Bondex,Beckers czy w ostateczności Tikurrilę,nie żałuj pieniędzy bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My malowaliśmy ściany w całym domu Nobilesem Cztery Pory Roku i jesteśmy bardzo zadowoleni, można myć i czyścić ściany. Po raz pierwszy malowaliśmy tymi farbami 3 lata temu w mieszkaniu i bardzo dobrze się sprawdziły. Mielismy mały przedpokój i dużego włochatego psa, który po spacerze (nie raz w deszczu) otrzepywał się niemiłosiernie w przepokoju. Wszystkie ślady ze ściany mogłam spokojnie zmyć.

DuluXa i Dekorala nie testowałam.

i nie próbuj ani jednej ani drugiej a nie pożałujesz 8) Bondex,Beckers czy w ostateczności Tikurrilę,nie żałuj pieniędzy bo warto.Nobiles jesze ujdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bondex jest bardzo fajny. Dużo lepszy od Duluxa, kolor wychodzi jak na opakowaniu. I fajnie się nim maluje. Niestety mały wybór kolorów (jak ktoś już tu napisał).

Nobilesa nie testowałam jako tako. Mam nim pomalowany kawałek sufitu podwieszanego i nawet fajnie kryje, ale to za mała powierzchnia, żeby ocenić.

Dulux ma za to ładne kolory, chociaż na ścianie wychodzą inaczej niż podane na opakowaniu

U mnie większość mieszkania pomalowana jest Bondexem, sufity wszędzie Bondexem, tylko sypialnia i 2 małe pokoje Duluxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 3 różnych farb w domu.

dulux - fajnie sie maluje, farba się dobrze "rozciąga" na ścianach. Ciemniejsze kolory wymagaja malowania dwukrotnego ale to akurat dla mnie nie nowina.

decoral - malowałem tym sufit w kuchni i łazience (białą farba do kuchni i łazienki) i jak dla mnie masakra. Farba mi sie zrywała pod wałkiem mimo że gruntowałem sufit gruntem decorala.

magnat - niby jednowarstwowa farba. Pod wałkiem odrywała się od ściany (gruntowanej wczesniej jakimś standardowym gruntem). I oczywiście musze malować jeszcze raz bo miejscami sie niedomalowało (farba została na wałku).

beckers - malowałem nim kilka razy. Na niebiesko pokój na poddaszu, dobrze sie malowało przy czym kolor dość intensywny więc malowałem 2 razy. Później przemalowywałem ten pokój na żółty też farbą z tej samej firmy - 2 razy i nic nie wystawało niebieskiego.

 

Reasumując jak dla mnie najlepsza farba vs cena jest Dulux i tej farby będę się trzymał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem na etapie malowania, używałam dekorala i śniezkę - barwy natury. To prawda że śnieżka chlapie, cała byłam w kropkach jak skończyłam. Ale nie mam zastrzeżeń co do efektu, równo się pomalowało co prawda to był jasny kolor więc może nie widac tak ewentualnych nierówności.

Spodziewałam się że dekoralem malowało się będzie lepiej a tu zonk. Nieco chlapie, ale to i tak nie o to chodzi. Po pomalowaniu pierwszej wartswy stwierdziłam że nie potrafię malować, strasznie nierówno było. Na szczęście po drugim razie jest ok, ale po dokładnych obserwacjach można się do niektórych miejsc przyczepić. Może naprawde nie umiem malować.

Mam też ściany pomalowane duluxem - sama ich nie malowałam, użytkuje się je super. Slady po morderstwach komarów można zmyć, z dekorala nieco słabiej.

Dulux jak dla mnie ma jeden minus. W przypadku domalowywania po jakimś czasie fragmentu ściany - widać to domalowanie, nie stapia się to z całością. Nie chodzi o odcień bo tu nie ma różnicy ale pod słońce widać taką plamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...