Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bezczelny elektryk


JoShi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość M@riusz_Radom
No... jeszcze nie czytalam na tym forum, zebys sie do kogos zwrocil w sposob mily i bez zlosliwosci.

 

Widocznie strasznie wybiórczy czytasz posty ;) Czy TY nie masz SOBIE nic do zarzucenia w tej całej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie strasznie wybiórczy czytasz posty ;)

Ty rowniez.

 

Czy TY nie masz SOBIE nic do zarzucenia w tej całej sytuacji ?
Mam, ze nie poprosilam sasiadow o zerkanie czy u mnie wszystko w pozadku. Psy mi karmia jak wyjezdzam to i na swiatlo mogliby zerkac. Obiecali, ze teraz beda i w razie co zadzwonia. Nie zmienia to faktu, ze elektryk nie wykonal swych obowiazkow do konca i spowodowal moje straty materialne, za co odpowie, czy mu sie to podoba czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie bylo zwierzat to moze co innego by sie zdazylo.

 

chyba tutaj trochę przesadzasz.

 

 

Ja jednak uważałem już od 7 Marca iż to Ty ponosisz też winę za ten wypadek i jak widze nie jestem osamotniony w tej opini, już wtedy Cię pytałem czy go powiadomiłaś, że masz takie zwierzaki.

 

Przykro mi bardzo z wynikłej sytuacji, ale moja opinia jest obiektywna, gdyż nie jestem tak emocjonalnie związany jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Nie zmienia to faktu, ze elektryk nie wykonal swych obowiazkow do konca i spowodowal moje straty materialne, za co odpowie, czy mu sie to podoba czy nie.

 

Obawiam się, że przegrasz z kretesem w sądzie. Obowiązkiem elektryka było wykonanie określonej pracy która wymagała odłączenia prądu na czas jej wykonywania, Wynajmnij sobie papugę to Cię uświadomi..

 

Szkoda mi zwierzaków. Ale obarczanie za ich śmierć elektryka jest nie do końca poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie bylo zwierzat to moze co innego by sie zdazylo.

 

chyba tutaj trochę przesadzasz.

Nie. Obecnosc zwierzat powodowala, ze w domu, a przynajmniej w jego czesci panowala wyzsza temperatura. Gdyby nie to to kto wie, moze jednak rury by pozamarzaly, bo z cala pewnoscia byloby jeszcze zimniej po moim powrocie.

 

 

Ja jednak uważałem już od 7 Marca iż to Ty ponosisz też winę za ten wypadek i jak widze nie jestem osamotniony w tej opini, już wtedy Cię pytałem czy go powiadomiłaś, że masz takie zwierzaki.

Powiadomilam go, ze mam ogrzewanie wymagajace pradu. Zima to wystarczy, zeby sad uznal jego niedopelnienie obowiazkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przegrasz z kretesem w sądzie. Obowiązkiem elektryka było wykonanie określonej pracy która wymagała odłączenia prądu na czas jej wykonywania, Wynajmnij sobie papugę to Cię uświadomi..

no wlasnie papuga mnie uswiadomila, ze elektryk mial rowniez obowiazek wlaczyc po wykonaniu pracy bez wzgledu na wlasne widzimisie czy tez brak informacji o zwierzetach w domu. Przykro mi, ze nie masz racji. Choc znajac Cie to nie roznisz sie wiele od naszego wspolnego znajomego i bedziesz sie upieral przy swoim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Nie, ale chętnie podejmę się obrony tego elektryka, na złość Tobie ;)

 

A i chętnie pośmieje się z papugi, który widzi w kodeksach zapisy których NIE ma ;) Elektryk musi zostawić po sobie ZABEZPIECZONE miejsce w którym pracował. ZABEZPIECZONE a nie ZAŁĄCZONY prąd. Jakby Ci się wskutek jego pracy spaliła chałupa - jak najbardziej wygrałabyś w sądzie w tej sytuacji, którą opisywałaś nie masz najmniejszych szans,,,

 

Zresztą daj mój adres @ swojej papudze, chętnie sobie z nim pogadam ;)

 

A Ty jestes śliczna jak się złościsz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Zapomniałbym, Joshi - zapoznaj się z rozporządzeniem ministra gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych.

 

Papuga elektruka na BANK się na nie powoła. jeden z zapisów stanowi :

 

Prace przy urządzeniach i instalacjach elektroenergetycznych, w zależności od zastosowanych metod i środków zapewniających bezpieczeństwo pracy, mogą być wykonywane przy całkowicie wyłączonym napięciu.

 

To co zrobił elektryk będzie dla sądu czynnością zwyczajowo wykonywaną przez ekeltryków i w samym wyłączeniu prądu nie doszuka się niczego złego. jeśli sądzisz, że elektryk miał obowiązek załączyć prąd, to wedle tego rozporządzenia do ponownego załączenia prądu wymagana jest zgoda dopuszczającego do prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zostawilas elektrykowi klucze od domu ? po podlaczeniu tej glupiej bednarki jak to nazwalas elektryk mial obowiazek zrobic pomiary wiec musial by wejsc do domu !!!! a swoja droga bardzo sie dziwie ze masz sie za tak milosniczke zwierzat wrecz jestes zrozpaczona a niezadbalas o zabezpieczenie zwierzeta ciepla no i jeszcze ten drogi piec ;-) sa rozna sposoby np powiadomienia sms ze jest brak zasilania ......agregat pradotwórczy ...piec naftowy ,,sterowany spadkiem temperatury ...zreszat z twoich postow winika ze jestes bardzo konfliktowa osoba ...nie mowiac snobem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu jak w samochodzie - zasada ograniczonego zaufania w przeciwnym razie mogą być takie skutki jak opisane. W końcu po to są inspektorzy i inni tego typu.

Można mieć pretensje że elektryk mógł to czy tamto ale czy on jest winny, że zwierzęta były zostawione bez opieki - moim zdaniem nie.

To tak jak z dzieckiem, które wyleci z okna uważam, że nie jest winny ten który otworzył okno tylko ten który zostawił dziecko bez opieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja wlasnie jestem w stosunku do US czysta jak lza i zeby byc dalej czysta jak lza chce od pana elektryka fakture.

A tekst o nierobienie co niemile to do pana elektryka rownie dobrze moglby byc skierowany. Bedzie sie zachowywal uczciwie, to sobie odpuszcze gnebienie go.

JoShi - mam nadzieję że napiszesz o finale całej sprawy gdy już ona się zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale chętnie podejmę się obrony tego elektryka, na złość Tobie

 

A i chętnie pośmieje się z papugi, który widzi w kodeksach zapisy których NIE ma Elektryk musi zostawić po sobie ZABEZPIECZONE miejsce w którym pracował. ZABEZPIECZONE a nie ZAŁĄCZONY prąd. Jakby Ci się wskutek jego pracy spaliła chałupa - jak najbardziej wygrałabyś w sądzie w tej sytuacji, którą opisywałaś nie masz najmniejszych szans,,,

 

Zresztą daj mój adres @ swojej papudze, chętnie sobie z nim pogadam

 

A Ty jestes śliczna jak się złościsz...

Ale Ty jesteś złośliwy, szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joshi

jesteś bezmyślna

jak widzisz w tym tylko wine elektryka,

Współczuje po stracie,

ale jak mogłaś zostawić bez dozoru swoje zwierzaki??!!

Wyjeżdżając na dłużej pasowało by kogoś poinformować

i zostawić komuś zaufanemu klucze,

żeby od czasu do czasu sprawdził.

Rozgoryczona próbujesz zepchnąć odpowiedzialność.

Powiedz o tym na forum hodowców gekonów

Ciekawe co tam sądzą o twoim postępowaniu?

Elektryk też jest winien, ale jego wina jest niewspółmierna z twoją.

 

Jak zna przepisy skarbowe to US może mu .....Sądzisz że za niewystawienie FV to go ukrzyżują??

od maja 2004 jest już ten mądry przepis, że podpisów akurat na FV nie trzeba. FV to on sobie może w każdej chwili wypisać,

z późniejszym terminem zapłaty i sie rozliczyć albo rozliczyć się na zasadzie korekty...albo jeszcze inaczej

 

Za to w sądzie możesz mu cywilną założyć

W polsce w sądach ygrywają Ci co mają lepsze układy

i w małym stopniu można liczyć na sprawiedliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz w tym tylko wine elektryka,

Współczuje po stracie,

ale jak mogłaś zostawić bez dozoru swoje zwierzaki??!!

Najbardziej mnie smiesza egzaltowane wypowiedzi "milosnikow zwierzat", ktorzy nie maja bladego pojecia o specyfice hodowli gadow. A wydaja sie tacy madrzy i obeznani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...