Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Badanie geotechniczne gruntu


basset

Recommended Posts

  • 7 months później...
  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
  • 10 months później...
  • 4 months później...
  • 3 months później...
  • 6 months później...

Za 3 punty na działce każdy na 2,5 m głębokości oraz raport zapłaciłem 550 zł - pani z Bielska (dojazd około 30 km) - mogę podesłać namiary na prv

Co prawda metoda ręczna ale najważniejszy raport

Najlepsze ze gość mający działalność 2 km od mojej działki wycenił to na 1000 zł netto i tak jest ze wszystkim na budowie rozbieżności w cenie i jakości. Za ceną zwykle nie idzie jakość

krótki film nagrany podczas badania:

https://photos.app.goo.gl/LEEFZUu5iU6XdLZ38

Edytowane przez deel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Za 3 punty na działce każdy na 2,5 m głębokości oraz raport zapłaciłem 550 zł - pani z Bielska (dojazd około 30 km) - mogę podesłać namiary na prv

Co prawda metoda ręczna ale najważniejszy raport

Najlepsze ze gość mający działalność 2 km od mojej działki wycenił to na 1000 zł netto i tak jest ze wszystkim na budowie rozbieżności w cenie i jakości. Za ceną zwykle nie idzie jakość

krótki film nagrany podczas badania:

https://photos.app.goo.gl/LEEFZUu5iU6XdLZ38

 

No to bardzo mało zapłaciłeś. Ja w grudniu 2018 roku się dowiadywałem o koszt wykonania badań gruntu, wraz z dokumentacją (nie wiem czy raport to jest to samo) to powiedział 1500 zł za 4 odwierty na głębokość 4 m. Aż boje się pomyśleć ile teraz krzyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dzisiaj dostałem wycenę na 1200 na badanie gruntu pod budynek + badanie pod przydomową oczyszczalnie ścieków, firma z Wrocławia. Dobra cena?

 

- wiercenia 3 otworów do głębokości 3.0 m

 

- sondowania dynamiczne DPL w gruncie sypkim

 

- pomiary zwierciadła wód gruntowych jeśli zostanie stwierdzone

 

- opinia geotechniczna w 4 egz. + pdf (część tekstowa, profile i przekroje, geotechniczne, tabela parametrów geotechnicznych zwierająca wartości wilgotności naturalnej, gęstości objętościowej, spójności i kąta tarcia wewn., kohezji, edometrycznego modułu ściśliwości pierwotnej i wtórnej, wnioski n/t posadowienia itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wycenę na 1200 na badanie gruntu pod budynek + badanie pod przydomową oczyszczalnie ścieków, firma z Wrocławia. Dobra cena?

 

- wiercenia 3 otworów do głębokości 3.0 m

 

- sondowania dynamiczne DPL w gruncie sypkim

 

- pomiary zwierciadła wód gruntowych jeśli zostanie stwierdzone

 

- opinia geotechniczna w 4 egz. + pdf (część tekstowa, profile i przekroje, geotechniczne, tabela parametrów geotechnicznych zwierająca wartości wilgotności naturalnej, gęstości objętościowej, spójności i kąta tarcia wewn., kohezji, edometrycznego modułu ściśliwości pierwotnej i wtórnej, wnioski n/t posadowienia itd.).

 

z tego co pamiętam płaciłem 2 lata temu w miasteczku pod Wrocławiem :) coś około 600 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...