Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 798
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@inka 14

śliczny ten twój stół, oryginalny i elegancki. widzialabym przy nim takie tapicerowane fotele z podlokietnikami, przypominające nieco krzesło do biurka. w moim stylu byłyby jeszcze np. w kolorze chabra (choć to oczywiście zależy od wnętrza i tego jak właściciele tego wnętrza są odważni oraz w czym się dobrze czuja ;))

 

@claudii

biały stolik jest fajny, ale podobnie jak pozostali - powiem, ze moim zdaniem on zupełnie do twojego wnętrza nie pasuje. jest idealna do minimalistycznego, przestronnego loftu, gdzie będzie ładnie wyeksponowana na tle podłogi i jakiegoś nawiązującego klimatem wypoczynku. sama sobie odpowiedz czy masz w salonie takie przestrzenie i taki styl

 

@zuczek

a skąd ten stół? chciałabym coś w tym stylu tyle ze z nieco grubszym blatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inka 14

śliczny ten twój stół, oryginalny i elegancki. widzialabym przy nim takie tapicerowane fotele z podlokietnikami, przypominające nieco krzesło do biurka. w moim stylu byłyby jeszcze np. w kolorze chabra (choć to oczywiście zależy od wnętrza i tego jak właściciele tego wnętrza są odważni oraz w czym się dobrze czuja ;))

Masz na myśli coś w stylu nils-ów z IKEI? Kiedyś chciałam te nilsy, ale na żywo mnie trochę rozczarowały i nie mogę znaleźć zamienników:( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pytanie mam można by powiedzieć, że identyczne to nie zakładam nowego wątku a odświerzam ten, troszkę już przykurzony wiekowo...

 

Czy może wiecie coś o tym producencie mebli:

 

Vista Bella

 

Konkretnie zainteresowany jestem modelem Artur w materiale z kolekcji księżycowej grafit:

 

http://www.vistabella.com.pl/img/69743/products_large/artur-antara-2071.jpg

http://www.sklep.krzeslatapicerowane.pl/photo/product_big/9/d/2/1_9d293372b6a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również myślę o fotelikach kubełkowych do jadalni, a jeśli krzesła to tylko tapicerowane i koniecznie z oparciem na ręce.

:) No właśnie ja też! Nie chcę zakłądać osobnego wątku, ale też poszukuję takich kubełkowych , koniecznie tapicerowanych najlepiej skóra. Jeśli juz znalazłam to ceny były zabójcze. :bash: Więc jeżeli KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE to proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pytanie mam można by powiedzieć, że identyczne to nie zakładam nowego wątku a odświerzam ten, troszkę już przykurzony wiekowo...

 

Czy może wiecie coś o tym producencie mebli:

 

Vista Bella

 

Konkretnie zainteresowany jestem modelem Artur w materiale z kolekcji księżycowej grafit:

 

http://www.vistabella.com.pl/img/69743/products_large/artur-antara-2071.jpg

http://www.sklep.krzeslatapicerowane.pl/photo/product_big/9/d/2/1_9d293372b6a9.jpg

 

Mam te krzesła, model Jola w ekoskórze. Myslałam, ze za taką cenę okażą się być kiepskiej jakości, ale sie mile zaskoczyłam - bardzo porządnie naciągniety materiał, równiutkie przeszycia, bardzo dobrej jakości pianka, mocne i stabilne nogi. Po ponad roku intensywnego użytkowania wyglądają jak nowe - pianka sie nie odkształca, nic nie pęka, nie skrzypi ;)

Tyle, ze teraz wybrałabym inny kolor ;)

Edytowane przez asizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesła do jadalni muszą być wygodne i tapicerowane, bądź z nakładką "podusią".

Na początku marzyły mi się z drewna/plastiku gięte, takie zimne i nowoczesne.

No i miałam przyjemność posiedzieć sobie przez godzinę na takim krzesełku - moja biedna du..pa.

Koleżanka ma tapicerowane w starym stylu na sprężynach - są cudownie wygodne, świetnie się na nich siedzi - tylko nie w moim stylu.

W końcu wybrałam podobne do tych wyżej - czerwonych, z tym że bardziej oszczędne w kształcie i oparcie jest dużo krótsze - sięga do wysokości blatu

(i wygodne i nowoczesne).

 

Też podobały mi się krzesła na cieniutkich nogach, ale mam podłogę drewnianą musimy mieć większą powierzchnie styku żeby podkleić miękkim filcem bo się ślady robią na parkiecie.

Edytowane przez mynia_pynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Cześć forumowicze!!!

 

chciałbym zapytać się o poradę ludzi, którzy urządzili już swoje mieszkanie i mają większe doświadczenie albo oczywiście ludzi , którzy znają się lepiej na tych sprawach ode mnie!!!jest to moje pierwsze mieszkanie więc pewnie dlatego mam tyle problemów!!!

chciałem zapytać się jaki stół do jadalni powinienem wybrać!!!bo po prostu mam mętlik w głowie i już sam nie wiem co lepiej będzie pasować.

na początku może zarysuje obraz gdzie miałby stać stół i jak wygląda mieszkanie więc mowa o dużym pokoju połączonym z kuchnią, pokój pomalowany jest na kolor szary(trzy ściany, jedna ze ścian jest koloru czerwonego), natomiast kuchnia jest też w kolorze szarym, meble w kuchni (fronty koloru białego błyszczące, blat koloru takiego samego jak panele poniżej podaje linka do strony z panelami, w kuchni jak i w dużym pokoju są takie same panele tego samego koloru)

http://www.quick-step.com/europe/pl/pl/floor/401054.aspx

w pokoju jak na razie stoi tylko narożnik( kolor biały)

http://www.ekoline.pl/15/meble-wypoczynkowe/p/201

stół miałby znajdować się w dużym pokoju przy samym oknie na przeciw wyjścia z kuchni!!!

teraz moje pytanie jakiego koloru według was powinien być stół oraz krzesła, który pasowałby do całości, myślałem nad białym oraz brązowymi krzesłami lub czarnymi potem nad brązowym stołem pasującym kolorystycznie do paneli i blatu w kuchni oraz nad białymi krzesłami.

ale tak naprawdę sam nie wiem bo nie za bardzo się znam na takich rzeczach przecież faceci nie znają się na kolorystyce tak mówią kobiety...

pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą poradę i wpis!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim kolorze mają być szafki kuchenne? Stół powinien być w kolorze pozostałych mebli w pokoju - niekoniecznie taki, jak kuchnia, ale koniecznie taki, jak stolik do kawy przy kanapie i szafka pod tv - coś pasującego do podłogi (najlepiej znaleźć komplet jednej firmy, taki, żeby wszystkie trzy elementy Wam się podobały, a dokupić je można później). Krzesła, jak pisała joliska - nogi w kolorze stołu, natomiast tapicerka w kolorze kanapy (czyli białym) lub całe białe (albo całe w kolorze stołu :)).

 

Jednym słowem - niekoniecznie skupiaj się na kolorze lub samym stole (one wszystkie są do siebie w miarę podobne), skup się natomiast na kształcie stolika do kawy i szafki pod tv, znajdź taki, który Ci odpowiada i jeśli będzie pasować do podłogi (a podłogę masz uniwersalną - dużo mebli powinno pasować) - kup stół z tej serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

 

Dziękuje za wszystkie wpisy!!!więc kierując się radami szukam stołu nazwijmy go "brązowego", bardzo spodobał mi się taki stół, kolor (ORZECH):

http://www.konkurs.idpoint.pl/p96845,art-isa-stol-lakier-szklo-bialy-czarny-lub-fornir-orzech.html

nie wiem czy będą do tego pasować czarne krzesła czyli czarne nóżki oraz obicie bo z tego co przeglądałem właśnie takie krzesła są proponowane co myślicie???

 

Pozdrawiam!!!

z góry dziękuje za każdy wpis!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...