Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sieradzka:)


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam wszyskich!

Buduję w Sieradzu i chętnie poznam wszyskich z okolic, w celu wymiany doświadczeń, informacji, stempli, rusztowań itp...

Aktualnie mam ściany parteru, przymierzam się do stropu. Dom z BK ściana jednowarstwowa z poddaszem, went. mechaniczna + GWC.

Pozdrowienia dla Juranda

DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być! Wreszcie jakiś gaduła!

Napisz jaki projekt realizujesz, a może jakieś "własne marzenie"?

Ja przymierzam się do parterowej wersji M-14 (http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji=) z drobnymi poprawkami, tzn. bez pomieszczenia gospodarczego i garażu, by uzyskać dodatkowy pokój/gabinet/sypialnię i powiększyć pozostałe sypialnie do około 13-14m2 i łazienki do około 8-9m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

projekt indywidualny, dom z poddaszem miesz. ok. 175m2 (pow. mieszkalna ok. 130m2). Projekt na zamówienie dlatego że działka nietypowa 16mx160m (darowanej działce w wymiary się nie zagląda).

Andrew, masz może jakieś namiary na dobry-i-tani tartak? Bo teściu mnie ciąga po lasach w poszukiwaniu drzewa na więźbę (wymyślił że będzie taniej kiedy drewno kupimy "od ludzi" i zawieziemy do pocięcia), ale na razie wygląda na to że porządne drzewo to tylko w lasach państwowych, a wtedy odpowiednia cena, vat i ... wychodzi prawie na to samo co bezpośrednio w tartaku (zwłaszcza takim gdzie można bez vatu..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, działka-tramwaj (bez złośliwości :) ). Ale jak mówi przysłowie (i Ty je parafrazujesz) "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda (bo można zobaczyć próchnicę? Sorry, musiałem :oops: ".

Dobry-i-tani tartak powiadasz? Rzadko te określenia idą w parze. Nic mi w tej chwili nie przychodzi do głowy, ale roześlę wici i dam Ci znać na Forum. Rozumiem, że chodzi o coś w promieniu 50km od Sieradza. A może Jurand coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak działka tramwaj, a więc dom tramwaj, a w nim kuchnia tramwaj itd.

tyko salon(ik) wyszedł ładny 5mx6m. Tartak w okolicach Wróblewa to pewnie Sędzice (Słomków Suchy) - Robert Barański, jeden z droższych ale jakościowo podobno najlepszy (i powoli skłaniam się w stronę takiego rozwiązania bo ganianie po lasach to trochę bez sęsu). Faktycznie zapomniałem o Jurandzie (dom z patyków - Boże jak ja mu zazdroszcze odwagi i klimatu w takim domku..) Juranda łatwo namierzę bo pracuję razem z nim, no może nie tak łatwo bo szybki jest skubany.

Dzięki za info

/DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o ???

Jeśli pracujesz z Jurandem, to i ze mną musiałeś mieć do czynienia. :)

A dla wielu było to traumatyczne wydarzenie, które wyraźnie odbiło się na ich dalszej karierze zawodowej... :lol: :lol: :lol:

Ale oto i obiecane namiary: WOLAREK JÓZEF, zam. SUDOŁY w gm . Błaszki. Gościu ma podobno tartak i zajmuje się stolarką. Ponoć na wykonaną pzez niego więźbę "włażą" bez dyskusji i zbędnego marudzenia wszyscy okoliczni dekarze.

A wracając do Juranda i jego domu z patyków (zaje..ste określenie :lol: :lol: :lol: ), jeśli masz kłopoty ze złapaniem skubańca daj znać, we dwóch jakoś go dorwiemy.

Jeśli dobrze Cię zidentyfikowałem, to ściany masz z Ytonga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem z tobą do czynienia, Juranda dorwałem ale on sprowadza całe drewno razem z góralami i pewnie ze stadem owiec :D . Mam telefon do Wolarka i żona która zajmuje się logistyką próbuje się z nim skontaktować. Andrew powiedz mi coś na temat zwracania uszkodzonego

materiału do hurtowni ewentualnie do producenta. Jak cie znam to jesteś trochę "obcykany" w temacie. Zamówiłem w zaprzyjaźnionej hurtowni (Buma - Sieradz ul. POW) strop teriva z bloczkami keramzytowymi. Przyjechał transport od producenta i wyładowali to u mnie HDS'em. Wszystko jest zapakowane dość dobrze, ofoliowane itd. ale zauważyłem kilka popękanych bloczków. Nie zapytałem o to wcześniej w hurtowni i teraz jest problem (nie wygląda na to żeby uszkodzonych było zbyt wiele, a te uszkodzone można wykorzystać na zapychanie dziur, przy ścianach) bo w Bumie powiedzieli że oni żadnych popękanych zwrotów nie przyjmują.. Na razie jest to problem czysto teoretyczny ale teraz już wiem że kupuje się tylko u tego który zapewnia wymianę uszkodzonego materiału. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz "zaprzyjaźnionej hurtowni"... Chyba nadszedł czas na zmianę przyjaciela. :-?

Częściowo mają rację, towar powinien być sprawdzony przy rozładunku. Jednak jeśli nie było Cię (tylko kto wtedy odbierał dostawę materiału?) podczas rozładunku, to moim zdaniem masz pełne prawo do reklamacji.

Nie chcę się tu mądrować, ale ich postępowanie mnie trochę dziwi... :o To nie komuna, gdzie sprzedawało się jako konkretny towar wszystko co go przypominało, a klient był szczęśliwy, że w ogóle coś kupił i nie patrzył na jakość.

Nie przedłużając, podaję telefon do Rzecznika Praw Konsumenta w Sieradzu 043 822 73 59.

Dobra rada: skorzystaj z niego (i podziel się później uzyskaną wiedzą 8) ), nawet jeśli nie pomogą Ci w tym konkretnym, to będziesz (będziemy :) ) wiedzieli jak postępować w przyszłości. I nie zwlekaj. W reklamacjach wielką rollę odgrywa czas.

Powodzenia w udupianiu zarozumiałych handlowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...