Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa domu w technologi szkieletu drewnianego


lodzik

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy uczestnikiem forum z ciekawością czytam wielu opinii na temat ww. technologii. Ostatnio we Wrocławiu miałem okazje zapoznać sie z firmą która buduje domy całoroczne oparte właśnie na tej technologii- http://www.gregory.pl. Konstrukcja ścian zewnętrznych jest bardzo dobrze ocieplona i wykonana ( moja opinia po przeczytaniu artykułów na ten temat) cena w stanie surowym zamkniętym z oknami PCV i dachem z blachy dachówkowej i drzwiami zewnętrznymi wacha sie w granicach 750 do 850 zł za metr kwadratowy. Byłbym bardzo wdźięczny za opinie na temat tej firmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodzik - firma zupełnie nie znana na rynku. Ile domów postawili"

Na stronach brak szczegółowej oferty firmy - trudno zatem cokolwiek o firmie powiedzieć. Prześlij szczegółową ofertę - może na tej podstawie cokolwiek będzie można ocenić.

Jeżeli szukasz wiarygodnej firmy wykonawczej - napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wybieram sie do Wołowa gdzie firma ta postawiła dom caloroczy we Wrocławiu z tego co wiem jeszcze niepostawili żadnego domu. Firma realizuje (kontakt telefoniczny)całą budowę od plyty betonowej do stanu surowego zamkniętego i nawet pod klucz. Osobiście wybiorę się do siedziby firmy koło Zgorzelca (od Wrocławia 2 godz)i oczywiście zamieszczę swoje spostrzeżenia. W stosunku do innych firm budujących w tej technologii (miałem oferty cenowe np: firma LIBRA,firma domek - http://www.domek.com.pl)cenowo firma Gregory jest bardzo atrakcyjna. Będę dopytywał sie szczegółów i wszystkie moje spostrzeżenia zamieszczę na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rzeczytaniu artykulu Pana Wojciecha Nitki na temat konstrukcji ścian zewnętrznych mam pytanie. Która zścian zewnętrznych które podam poniżej zapewnia lepszą izolację cieplą.

1. Firma - http://www.domek.com.pl :

Ściany zewnętrzne wykonane w wytwórni w formie gotowych paneli składają się z następujących warstw licząc od strony wewnętrznej: płyta wiórowa suchotrwała, folia PE, konstrukcja nośna drewniana 40 x 150 mm, wełna mineralna 150 mm, płyta cementowo wiórowa CETRIS wodoodporna - 12 mm, styropian z siatką 50 mm. Elewacja wykończona na gotowo tynkiem mineralnym lub wykończeniem wynikającym z indywidualnych ustaleń.

 

2. Firma - http://www.gregory.pl

Budowa ściany zewnętrznej , (od zewnątrz do środka )

" Obicie zewnętrze deskami gr. 25 mm ( Elewacja)

" Płyta OSB 3 gr. 12 mm

" Folia paro-przepuszczalna

" Konstrukcja drewniana 150 mm z wełną mineralną tej samej grubości

" Folia wiatroszczelna

" Płyta OSB 3 gr. 12 mm

Według mojej wiedzy żadna z tych konstrukcji niezapewnia prawidłowej izolacji . Chociaż w firmie gregory wystarczy przenieść Folie wiatroszczelną na zewnątrz budynku pomiędzy płytą OSB a przed elewacją zewnętrzną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lodzika

Ja rowniez zastanawiam sie nad budowa szkieletowa, ale wacham sie miedzy konstrukcja z drewna a stali. Jesli chodzi o firme (szkielet drewniany)to atrakcyjna oferte cenowa ma "fabryka domow", firma znajduje sie w Sopocie i Kamieniu Pomorskim, ale buduja na terenie calego kraju. Adres do firmy w Kamieniu: http://www.oleszczuk.v.pl

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wojciech Nitka

Czy moglby mi Pan odpowiedziec na pytanie jaka wlasciwie jest roznica miedzy szkieletem drewnianym a stalowym? Podobno stalowy jest bardzo ognioodporny (najbardziej wlasnie obawiam sie pozaru w szkielecie drewnianym), ale slyszalam takze, ze jest w nim bardzo zla akustyka, ze halas bardzo sie roznosi. Wkrotce musze podjac decyzje co do technologii a nie moge sie zdecydowac.

Ponadto, czy mysli Pan, ze sami bedziemy w stanie wykonczyc taki dom, bo mamy zamiar zakupic wykonanie przez firme stanu surowego zamknietego?

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodzik,

jak wcześniej wspomniałem, firma Gregory nie ma większego doświadczenia. To co piszesz o stosowanych przez nich rozwiązaniach ścian zewnętrznych - to kompletna nieznajomość tematu.

Układ winien być następujący:

- siding drewniany,

- folia wiatroizolacyjna,

- poszycie ścian,

- konstrukcja ściany wypełniona izolacją cieplną,

- opóźniacz pary (paroizolacja),

- płyty g/k

Rozwiązanie stosowane przez firmę Domek jest dopuszczalne.

 

Anonim,

nie lubię pisać do "nikogo". Mieszkam w Gdańsku, znamy rynek budownictwa drewnianego w całym kraju, ale o firmie Oleszczuk z Sopotu słyszę po raz pierwszy, a podobno (!) mieli już ponad 100 klientów.

 

Ktoś a'la Aneta,

Szkielet drewniany jest BARDZIEJ odporny na ogień niż szkielet stalowy. Czy wiesz, że gdyby dach Hali Stoczni był wykonany z konstrukcji drewnianej, to dziewięcioro dzieciaków by dzisiaj żyło? By konstreukcja drewniana się zawaliła pod wpływem ognia - musi się przepalić - ok. 1 mm na minutę. Natomiast dla konstrukcji stalowej, by popłynęła, wystarczy temperatura w granicach 400 stopni C.

Jeżeli zdecydujesz sie na szkielet drewniany - możesz liczyć na naszą pomoć - projektowanie, wskazanie rzetelnej firmy wykonawczej, nadzór inwestorski. Co wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodzik,

przejrzałem stronę firmy Gregory. Potwierdzam swoją wcześniejszą opinię. Poza tym - nic firma nie wspomina o jakości drewna stosowanego na konstrukcję. Błędów technologicznych jest zresztą dużo więcej. A cena - podpadająco niska.

Lubię takie powiedzenie - "Tanie mięso jedzą psy".

 

Przy okazji - wszyscy chcą budować najtańsze domy. A czy żony stosują najtańsze kosmetyki, a czy jeździmy najtańszymi samochodami? Skąd zatem biorą się te najtańsze domy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Wojciecha Nitki

Absolutnie jest Pan jedyny ktory odpowiada na pytania wprost i prawdziwie o budownictwie szkieletowym . Jestem bardzo krotko czytelnikiem forum i to co czytam czasami doprowadza mnie do zawalu .Absolutnie prosze nie zezwalac na oszustwa i matactwa gdyz ta technologia ma przyszlosc rowniez w Polsce. Jesli spotykam sie w USA z materialami konstrukcyjnymi sprowadzonymi tu z Szwecji czyli do Polski byloby chyba taniej .POzdrawiam Rich. Wyslalem e- mail do Pana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu, dziekuje bardzo za odpowiedz, napewno wezme pod uwage Panskie argumenty. Tym bardziej, ze drewno jednak jest przyjemniejsze niz stal.

Odnosnie firmy "Oleszczuk" to to jest firma z Kamienia Pomorskiego, nie z Sopotu. Jest on przedstawicielem "Fabryki Domow", ktora ma siedzibe rowniez w Sopocie, ale kto tam ja prowadzi-tego nie wiem.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu dziekuję bardzo za odpowiedź odnośnie konstukcji ścian - na pewno to wydrukuję i pokażę mojej żonie która już chciałaby budować dom z firmy GREGORY. Jak to dobrze że istnieje takie forum gdzie można na trzeżwo ocenić pewne technologie . Ta cena też jest podpadająca.

Jeszcze raz dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 1 month później...
  • 7 months później...
  • 2 weeks później...

Czesc. Namiary na firme juz mam. Kontakt okazal sie jednak bardzo mily (pierwsze wrazenie nie bylo najlepsze). Mam jednak do was serdeczna prosbe skad bierzecie projekty?

Dodam, ze strone http://www.szkielet.pl juz obejrzalem.

Mam specyficzne wymagania. Dzialka bedzie prawdopodobnie bardzo waska- 15m.

Dodatkowo w domy chce miec oddzielne mieszkanie dla tesciowki :))))

 

Poradzcie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...