Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Auto na gaz? Jakie minusy?


Gagata

Recommended Posts

przejechałam 1500km od zalożenia gazu. Jest juz po regulacji. mało pali - jakieś 8-9 na 100km, ale według mnie czuć gaz :(

Teraz jest lato więc okna mamy otwarte, ale zaraz bedzie zimno :roll:

Radźcie, co to, żebym nie zamordowała od razu mechanika 8)

 

Majka - gazu zdecydowanie nie powinno być czuć!!! Niech Twój luby pojedzie do majstra. On ma takie urządzonko - detektor gazu. Znajdzie miejsce nieszczelności. Ja tez na początku tak miałem, po prostu trzeba było obejmę dokręcić. Niech szuka aż znajdzie. !!!!

 

Czasami czuć gaz z samochodu który jedzie przed tobą. I to jest normalny objaw. Podobnie jak zapach gazu z rury wydechowej. To tez jest norma (niecałkowite spalanie). Ale w samochodzie w innych przypadkach kategorycznie gazu ma się nie czuć (czy gramatyka jest OK??) :wink:

 

gramatyka OK.

Jak ja huknę mojego lubego, to w koncu pewnie pojedzie :evil: On próbuję mi wmówić np. inne samochody, albo, że tak ma być.

:evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

zresztą napisz jakiej firmy chce Ci to zamontowac , bo te 3 tysiące to albo jest za duzo albo za mało ......jezeli to jest ta o ktorej mysle to warto, a jesli to jest 3-edycja to wole swoje rozwiązanie

 

Ponawiam pytanie do fachowców (Fizyk, Godul, Selimm):

 

rozmawiałem telefonicznie z gościem i powiedział że poleca do plastikowego kolektora i wielowtrysku sekwencję koszt 3000 do 3.300 w zależności od firmy:

BRC 3000

Lovato (o ile nie przekręciłem) 3.300

 

pan doradzał tą droższą bo ponoć bardziej wytrzymała

po południu jak znajdę chilę to się do nich wybiorę

o co pytać tak na pierwszy ogień czy są jakieś kruczki gdzie mógłbym się sparzyć?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą napisz jakiej firmy chce Ci to zamontowac , bo te 3 tysiące to albo jest za duzo albo za mało ......jezeli to jest ta o ktorej mysle to warto, a jesli to jest 3-edycja to wole swoje rozwiązanie

 

Ponawiam pytanie do fachowców (Fizyk, Godul, Selimm):

 

rozmawiałem telefonicznie z gościem i powiedział że poleca do plastikowego kolektora i wielowtrysku sekwencję koszt 3000 do 3.300 w zależności od firmy:

BRC 3000

Lovato (o ile nie przekręciłem) 3.300

 

pan doradzał tą droższą bo ponoć bardziej wytrzymała

po południu jak znajdę chilę to się do nich wybiorę

o co pytać tak na pierwszy ogień czy są jakieś kruczki gdzie mógłbym się sparzyć?

:wink:

 

Ja bym wziął Lovato. Teraz to minimum 2 lata gwarancji. Spytaj czy w cenie jest zbiornik w koło (bo chyba taki bierzesz?)

Proponuję spróbować w innych firmach popytać o tę samą firmę. I noegocjować. Powiedz że weźmiesz lovato - ale 3100. Zawsze warto spróbować sie potargować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik chyba nie w kole :cry: bo mam tylko dojazdówkę i mały zbiornik tam by się zmieścił (chyba że się mylę)

a dlaczego nie BRC - dziadostwo ???

Nie powiedziałem, że dziadowstwo. Ale sporo dobrego słyszałem o Lovato. Sam mam inne instalacje.

Nawet jeśli masz koło dojazdowe, to i tak otwór na koło jest standardowej wielkości. Powinien wejść zbiornik o pojemności 45 litrów. Pamiętaj - że jak wsadzisz zwykły zbiornik - to go nie przesuniesz już potem. Będziesz chciał coś większego przewieźć - może być problem. Mając zbiornik w kole, a koło luzem w bagażniku - masz więcej możliwości ułożenia bagażu. Ostatecznie, to koło można wrzucić nawet na przednie siedzenie i coś dużego przewieźć. Jak jeździłem Felicją nad morze, to koło zapasowe (wtedy pełnowymiarowe) włożyłem za mój fotel - jako podnóżek dla dziecka. Dojazdówka tak mało miejsca zajmowała w bagażniku, że mieściła się na jednej ścianie bagażnika - prawie pionowo.

Gdybym miał wybierać - wybrałbym zbiornik w koło - zdecydowanie.

A pojemność? - Rzadko się zdarza, żeby w odległości nawet 100 km nie było stacji z LPG. Zasięg nawet przy 30 litrach gazu - to około 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno BRC jak i Lovato robia dobre instalki. pytanie która najlepiej współpracuje z twoim silnikiem. Na co bys sie ine zdecydował najwazniejsza jest gwarancja. Zanim sie zdecydujesz zajżyj tutaj: http://autogaz.webd.pl/nuke/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=2&topicdays=0&start=300

 

Byłem na jednej i drugiej ale niestety nie ma tam nic o instalce najlepszej dla Golfa III :cry:

 

A odnośnie zbiornika w kole to ile się gazu zmieści w takim baku w miejscu dojazdówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Felicji miałem 45 litrów (gazu wchodzi około 10% mniej). Myślę, że u ciebie też się zmieści taki zbiorniczek.

Pakując zwykłą butle do Golfa - tracisz trochę na jego funkcjonalności. Naprawdę - nie będziesz żałować jak zamontujesz (nawet mniejszą) butlę w kole. Prawdopodobnie będziesz jeździć głównie po mieście, więc masz stacji z LPGiem co kilometr.

Nie zastanawiaj się - bierz butle w kole!!! Nie będziesz żałować :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawostke.

 

http://automobiles.honda.com/images/2005/civic_gx/phill_image01.jpg

http://automobiles.honda.com/images/2005/civic_gx/phill_image03.jpg

 

 

Samochod mozna kupic w USA.

Honda sprzedaje go razem z instalacja do tloczenia gazu ziemnego,z sieci.

Przypuszczam,ze ten samochod nie bedzie zbytnio sie psul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości wneki- trzeba ja zmierzyc.

A co do linka to tam jest forum - trzeba zapodac pytanie i poczekac na odpowiedź:-).

 

Tak zrobię ...

Chociaż na początek zastosowałem się do naszej zasady: "Zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi"

 

Zadanie pytania napawa mnie raczje sceptycyzmem bowiem znalazłem już tam analogiczne do mojego pytanie i niestety zero odpowiedzi... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...