Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NIEŚMIAŁO GRUPA NIEPORĘT I OKOLICE


jaspio

Recommended Posts

ja mam toprocka i superrocka i jestem zadowolony.

Isover jest po prostu łatwiejszy w układaniu bo jest sprężysty i jest lżejszy, mniej obciąża dach, ale u mnie to było akurat bez znaczenia.

Konrad :wink:

 

Dzięki.

Mam burzę w głowie - ale oczywiście proszę o jeszcze ;-)

pzdr

T i L.

 

to ja ci napiszę tak:

jeśli Toprock jest tańszy to kup sobie Rockwool'a wg mnie jest lepszy bo jest jakby "gęstszy"mimo że lambdę ma taką samą 35 co Isover.

Ale jeśli masz ekipę, która będzie ocieplać to może zapytaj ich jaką polecają i jaką im się dobrze robi, żeby się nie okazało że nie będą chcieli zrobić Ci Rockwoolem, bo tego trzeba idealnie kroić wełnę, jak ukroisz więcej to nie wsadzisz pomiędzy krokwie- Isovera upchniesz bo taki jak wata cukrowa.

Wybór należy do Ciebie, co do Krisobudu czy jak tam on się zwie to nie jest tak kolorowo jak Paweł pisze, więc może najpierw sprawdź ceny gdzie indziej,ja kupiłem w dobrej cenie po wcześniejszych negocjacjach na Głębockiej zapomniałem jak się nazywają, ale są pomiędzy osiedlem przy Toruńskiej o tą myjnią samoobsługową. Zamówili mi pomimo że rockwoolem nie handlują.Jest koleś "olsen" czy jakoś tak w ogłoszeniach na forum Muratora. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja bym ekipy nie pytał bo { bo wcisną ci to co łatwo sie wkłada etc...} mają zrobić i już biorą w końcu kasę za to

a jak się nie podoba to ich problem

co do cen to zgadzam się musisz znać z okolicznych składów i.......NEGOCJOWAĆ....

na szczęście kończą się czasy PANÓW ITD..... :wink:

 

i udanego wyboru :wink:

 

nasza okolica-pozdrawiamy sąsiadów :lol: :lol: :lol:

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=meble+kuchenne&loc=k%B1ty+w%EAgierskie&Submit=Szukaj&long=21.0116102&lat=52.3984788&type=3&scale=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wykonaliście izolację poziomą na chudziaku? Czy ktoś z Was zastosował papę termozgrzewalną - jeśli tak to proszę podzielcie sie jaką?

 

Pozdrawiam,

Blanka

 

Cześć

ja dawałem papę termozgrzewalną nie na chudziaku tylko na ławie fundamentowej, byłą to papa hydrobit chyba 4,2 mm grubości, ważne żeby to nie była papa na papierowej osnowie, bo ta jest bardzo kiepska.Na chudziak dawałem folię izolacji poziomej firmy Doerken. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - ja właśnie szukam czegoś co jest alternatywą do folii do wewnątrz na chudziak. Słyszałam, że papa termozgrzewalna, tylko jaka byłaby tu dobra? Polecono mi Icopal Zdunbit PF (gr 3,4mm), ale wolę się zapytać doświadczonych.

 

I drugie pytanie - czy 10zł za położenie 1 m2 papy termozgrzewalnej to norma? Bo się mocno zdziwiłam. Przy tej stawce za samo położenie wyjdzie mi ok 1500zł :o

 

Pzdr,

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - ja właśnie szukam czegoś co jest alternatywą do folii do wewnątrz na chudziak. Słyszałam, że papa termozgrzewalna, tylko jaka byłaby tu dobra? Polecono mi Icopal Zdunbit PF (gr 3,4mm), ale wolę się zapytać doświadczonych.

 

I drugie pytanie - czy 10zł za położenie 1 m2 papy termozgrzewalnej to norma? Bo się mocno zdziwiłam. Przy tej stawce za samo położenie wyjdzie mi ok 1500zł :o

 

Pzdr,

Blanka

 

A to ty chcesz kłaść papę na chudziaku nie pod ścianę tylko pod styropian?

Ja nie kładłem papy tylko folię firmy Marma , do kupienia na Kłobuckiej.Jest ona grubsza od tej budowlanej co w zwykłych składach kupuje się.Do tego dajesz na łączeniach klejenie taśmą samoprzylepną, taką szeroką , mają w sprzedaży. I się to ładnie "wulkanizuje".Później pod samą wylewkę dajesz drugą folię. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>

I drugie pytanie - czy 10zł za położenie 1 m2 papy termozgrzewalnej to norma? Bo się mocno zdziwiłam. Przy tej stawce za samo położenie wyjdzie mi ok 1500zł <<<<<<<<,

 

cena nie jest mi znana , ale jak lepiłem sobie na balkonie papę to na 10m2 gazu mi poszło około 1/2 butli takiej 11 kg.

Jak masz w cenie gaz i robociznę to może być w miarę ok :wink:

A czy zastanawiałaś się że styropian będzie wchodzić w reakcję z papą i tak będziesz musiała dać np folię na papę żeby Ci nie "zjadło" styropianu? :cry: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem - papa i folia. Gaz jest w cenie robocizny.

Ale dzięki za poddanie myśli o tej grubej folii, którą Ty kładłeś. Tylko co to znaczy, że taśma się wulkanizuje - jakoś nie daję wiary takiemu łączeniu.

 

Blanka

 

Szczerze nie wiem czy ona się wulkanizuje, ale połączenie tą taśmą jest na prawdę super szczelne , bo ciężko to później po kilku dniach rozłączyć.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ku przestrodze :roll:

 

Wczoraj na naszej i sąsiedniej uliczce pojawili się nieproszeni goście (złodzieje) :evil: Jak na razie na rekonesans :evil: Zaglądali mojej sąsiadce do okien na żywca jak sobie siedzieli w salonie :evil: potem poszli do drugiego sąsiada zglądać :evil:

Na szczęście zostali zauważeni, chociaż nie wiem do końca czy to dobrze, bo chyba wolałam żyć w świadomości, że to bezpieczna okolica :roll: :roll: :roll: Zawiadomiliśmy ochronę i policję, ale co oni mogą jak się chłopcy zniknęli w ciemnościach :roll: :evil: :roll: w każdym razie mieli wzmocnić czujność 8) Mam nadzieję, że uznali że nic godnego kradzieży w naszych domach nie widać 8) 8) 8)

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim spokoju :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się przywitać i nieśmiało dołączyć do nieśmiałej grupy Nieporęckiej :) Na razie się nie budujemy, badamy z mężem nasze możliwości, aczkolwiek jest to nasze wielkie marzenie (i korci, korci, w miarę czytania). Pozwolicie, że poobserwujemy Wasze zmagania? A kiedy przyjdzie nasz czas będziemy uważnie słuchać rad mądrzejszych sąsiadów :)

Działkę mamy w Józefowie przy Wiosennej (w zasadzie przy dziurawej odnodze od Wiosennej :), obstawiamy, że kiedyś zmienią nazwę, ale na razie jest to Wiosenna, numerka nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>

I drugie pytanie - czy 10zł za położenie 1 m2 papy termozgrzewalnej to norma? Bo się mocno zdziwiłam. Przy tej stawce za samo położenie wyjdzie mi ok 1500zł <<<<<<<<,

 

cena nie jest mi znana , ale jak lepiłem sobie na balkonie papę to na 10m2 gazu mi poszło około 1/2 butli takiej 11 kg.

Jak masz w cenie gaz i robociznę to może być w miarę ok :wink:

A czy zastanawiałaś się że styropian będzie wchodzić w reakcję z papą i tak będziesz musiała dać np folię na papę żeby Ci nie "zjadło" styropianu? :cry: :lol:

 

Zdecydowaliśmy się na papę Icopal Zdunbit PF termozgrzewalna SBS. Doradca techniczny Icopala zapewnia, że nie ma mowy, żeby papa SBS weszła w reakcę ze styropianem więc zbędne jest kładzenie folii na papę.

Wierzyć mu? :-?

 

Pozdr,

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się przywitać i nieśmiało dołączyć do nieśmiałej grupy Nieporęckiej :) Na razie się nie budujemy, badamy z mężem nasze możliwości, aczkolwiek jest to nasze wielkie marzenie (i korci, korci, w miarę czytania). Pozwolicie, że poobserwujemy Wasze zmagania? A kiedy przyjdzie nasz czas będziemy uważnie słuchać rad mądrzejszych sąsiadów :)

Działkę mamy w Józefowie przy Wiosennej (w zasadzie przy dziurawej odnodze od Wiosennej :), obstawiamy, że kiedyś zmienią nazwę, ale na razie jest to Wiosenna, numerka nie pamiętam).

 

 

Witam serdecznie przyszłą sąsiadkę! My budujemy się kilka uliczek dalej w kierunku kościoła - uliczka boczna od Szkolnej, na razie też Szkolna :lol: .

 

Pzdr,

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się przywitać i nieśmiało dołączyć do nieśmiałej grupy Nieporęckiej :) Na razie się nie budujemy, badamy z mężem nasze możliwości, aczkolwiek jest to nasze wielkie marzenie (i korci, korci, w miarę czytania). Pozwolicie, że poobserwujemy Wasze zmagania? A kiedy przyjdzie nasz czas będziemy uważnie słuchać rad mądrzejszych sąsiadów :)

Działkę mamy w Józefowie przy Wiosennej (w zasadzie przy dziurawej odnodze od Wiosennej :), obstawiamy, że kiedyś zmienią nazwę, ale na razie jest to Wiosenna, numerka nie pamiętam).

 

oczywiście że witamy

i nie zastanawiajcie się długo bo te poranki i wieczory we własnym domu to jest to:

http://img530.imageshack.us/img530/2562/dsc00079mu8.jpg

http://img187.imageshack.us/img187/3388/dsc00520zi5.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/1748/dsc00523rh7.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/6824/dsc00123nm1.jpg letnia burza za oknem

 

 

 

POZDRO....... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>

I drugie pytanie - czy 10zł za położenie 1 m2 papy termozgrzewalnej to norma? Bo się mocno zdziwiłam. Przy tej stawce za samo położenie wyjdzie mi ok 1500zł <<<<<<<<,

 

cena nie jest mi znana , ale jak lepiłem sobie na balkonie papę to na 10m2 gazu mi poszło około 1/2 butli takiej 11 kg.

Jak masz w cenie gaz i robociznę to może być w miarę ok :wink:

A czy zastanawiałaś się że styropian będzie wchodzić w reakcję z papą i tak będziesz musiała dać np folię na papę żeby Ci nie "zjadło" styropianu? :cry: :lol:

 

Zdecydowaliśmy się na papę Icopal Zdunbit PF termozgrzewalna SBS. Doradca techniczny Icopala zapewnia, że nie ma mowy, żeby papa SBS weszła w reakcę ze styropianem więc zbędne jest kładzenie folii na papę.

Wierzyć mu? :-?

 

Pozdr,

Blanka

 

czy wierzyć czy nie to ja nie wiem , ja jakoś chyba nie dałbym wiary.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przywitanie :)

P&R, nie drażnij lwa. Całe życie mieszkałam pod miastem, a teraz w Centrum od dwóch lat usycham z tęsknoty za takimi widokami (w pięknym miejscu mieszkacie).

Blanka, jak miło wiedzieć, że będzie ktoś przyjazny niedaleko :)

 

Mam pierwsze pytanie: orientujecie się może, czy nie ma przeszkód, żeby dom był podpiwniczony? Pozom wód gruntowych, gleba itp? Bo to dużo zmienia w szukaniu projektu i dalszym działaniu (typu kredyt itp).

 

A drugie pytanie do Józefowian: chodzą jakieś słuchy o podłączeniu Józefowa do kanalizacji? Jakoś mam dość szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przywitanie :)

P&R, nie drażnij lwa. Całe życie mieszkałam pod miastem, a teraz w Centrum od dwóch lat usycham z tęsknoty za takimi widokami (w pięknym miejscu mieszkacie).

Blanka, jak miło wiedzieć, że będzie ktoś przyjazny niedaleko :)

 

Mam pierwsze pytanie: orientujecie się może, czy nie ma przeszkód, żeby dom był podpiwniczony? Pozom wód gruntowych, gleba itp? Bo to dużo zmienia w szukaniu projektu i dalszym działaniu (typu kredyt itp).

 

A drugie pytanie do Józefowian: chodzą jakieś słuchy o podłączeniu Józefowa do kanalizacji? Jakoś mam dość szamba.

 

Odnośnie podpiwniczenia niewiele Ci pomogę bo nie byliśmy zainteresowani takim rozwiązaniem, wiem tylko, że woda gruntowa u nas jest na poziomie mniej więcej 2 m.

 

Co się zaś tyczy kanalizacji: kiedy niecały miesiąc temu dzwoniłam do wydziału infrastruktury w UG Nieporęt usłyszałam, że w tym roku rusza/ ruszyła budowa nitki kanalizacyjnej w ul. Głównej, natomiast dla ulicy Szkolnej wraz z bocznymi uliczkami gminnymi opracowywana w tym roku będzie koncepcja. Termin wykonania prac budowlanych do 2012r.

 

Pozdrawiam,

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...