Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NIEŚMIAŁO GRUPA NIEPORĘT I OKOLICE


jaspio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmmm- takie rzeczy to tylko w Erze... chciałbym wierzyć, że tak trafiłeś jak szóstkę w Toto lotka. może jakieś fotki wkleisz na forum efektów prac tych super ekip?

 

Witam,

 

Czemu podchodzisz to tego jak do szostki w lotka? To wszystko kwestia wykonawcy i ceny. Jesli chcesz wybudowac dom dla siebie jak najtaniej to kwiatki bedziesz mial na kazdym kroku.

 

Moim zdaniem w Polsce istnieje mit "najgorszego" wykonawcy. Tyle ze nikt tez nie patrzy na to z drugiej strony. Tak samo wykonawca moze byc marny jak 150 tak sam inwesto moze byc mega szmaciarzem.

Ja bralem ekipy z polecenia i co najlepsze szefowie tych ekip tez wypytywali sie o inwestora (mnie) wsrod polecajacych.

 

Nie mialem zadnych przygod z ekipami.

 

Zdjec wklejal nie bede - nie mam natury chwalenia sie wszem i wobec swoim domem, ale jak napisalem jesli ktos jest zdecydowany wziasc ktoras z ekip zapraszam na organoleptyczne ogarniecie roboty :)

 

PS. Szukam brukarza na gwałt :)

 

różne doświadczenia (nie tylko budowlane) nauczyły mnie by z dystansem podchodzić do entuzjastycznych ocen osób/firm, bo praktyka współpracy okazywała się różna.

a w kwestii budowy, większość ekip brałem z polecenia (głównie osób z tego forum za co publicznie dziękuję :-) a czytający wiedzą o kim mówie.)

 

Nie ma jednak ekip doskonałych (przynajmniej ja takich nie spotkałem- zawsze jakieś szczegóły mogly być wykonane lepiej/staranniej i dlatego z niedowierzaniem czytałem Twoje entuzjastyczne oceny, ale może to rzeczywiście kwestia podejścia i stopnia upierdliwości inwestora :-)

 

p.s. może kiedyś odbiję na ul. Przyjaciół w drodze do Białobrzegów i będę wypatrywał Twojego domu.

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Zastanawiam się, czy może ktoś oprócz mnie pali pelletem. Ja używam na razie pelletu z Barlinka, ale robi się strasznie drogi (800zł/tona od 1 sierpnia). Namierzyłem inne firmy produkujące podobno dobry pellet w dobrej cenie, ale sam potrzebuję tyle pelletu, że nie opłaca mi się sprowadzać. Może znajdzie się ktoś zainteresowany zakupem pelletu lub ewentualnie posłuży dobrą radą w namiarach na producenta pelletu?

 

Pozdrawiam,

Michał

 

od wczoraj mam piec na pellety wiec będę baaaardzo zainteresowany. W producentach jeszcze się dokładnie nie rozeznywałem- na allegro są dobre ceny ale trzeba by próbkę przepalić. W razie czego może umówimy się na wspólną dostawę.

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła wiadomość na priv.

 

 

A nie ma ktoś z sąsiadów elektryka 'pod ręką'? Do mojego nie mam siły i chętnie bym innego dobrego wypożyczył na jeden dzień.

 

Pozdrawiam

P.R.

 

Żadnego elektryka w okolicy? :-(

 

a co potrzebujesz zrobić ??Może byłbym zainteresowany :wink:

 

nic nie otrzymałem

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam brukarza na gwałt :)

Hej!

Wcześniej polecany przez Eugeniusza:

Jacek: +48505493446

Gość robi chodniki z kostki granitowej, także jak interesuje Ciebie taka robocizna to możesz do niego walić jak w dym. U mnie wykonał ponad 200 m2 chodników, podjazdów i opasek. Wszystko szybko, sprawnie i co najważniejsze serwis gwarancyjny działa bez zarzutu (po ostatnich ulewach okazało się, że mrówki wyniosły mi trochę piasku spod kostki, która się lekko zapadła - chłopaki przyjechali błyskawicznie, poprawili i odjechali...;) )

Pozdrawiiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na drobne ogłoszenie po sąsiedzku... :D

 

chętnie sprzedam po budowie, używane:

 

 

2. komplet:~ponad 50m linii napowietrznej 4x16, dwa słupy, komplet wieszaków, skrzynkę na licznik RB-tkę

 

odbiór własny (Białołęka), zainteresowanych proszę o kontakt mailowy

 

pozdrawiam, Zygul

 

Ja właśnie będę podłączał działkę pod Prąd na czas budowy, i nie mam jeszcze rozdzielni. Nie mogę na razie znaleźć instalatora. Ma ktoś z was na miary na osobę która wykonuje przyłącza takich rozdzielni w okolcach Stanisławowa Pierwszegi? Będzę wdzięczny za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wreszcie nadszedł u nas czas na malowanie ścian wewnątrz (trochę koloru, trochę białego). Zastanawiam się nad Dekoralem, to przynajmniej polecili moi malarze. Ale wolę popytac, zanim coś kupię.

 

Jakich farb używaliście? Gdzie kupować (Casto, L-M, Praktiker, składy budowlane (MAŃK, ZINO, ZAKPOL, MINOX), sklepy firmowe, ...), aby w portfelu zostalo jak najwięcej PLN ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji namiary na sprawdzone i godne polecenia ekipy, które ostatnio u nas pracowały:

 

Michał Olejniczak - 517937884 Wykończenie wnętrz (płyty GK, sufity podwieszane, gładzie gipsowe, malowanie, płytki, prace instalacyjne, drobna elektryka, hydraulika i prace murarskie) + docieplenia, podbitki, tynki zewnętrzne. Z tego co wiem, do jesieni mają na razie zarezerwowane terminy, ale warto ewentualnie zadzwonić i sprawdzić. Proszę powołać się na Roberta ze Stanisławowa.

 

Jan Spiechowicz firma ESJAN - meble kuchenne, garderoby, meble łazienkowe. Naprawdę godna polecenia fima, jedna ekipa, właściciel zawsze na miejscu pracy. W cenie montaż AGD i hydrauliki. Dokładni, solidni dopasowują się do terminów. http://www.esjan.pl Proszę powołać się na Roberta ze Stanisławowa.

 

Firma Torronto - drzwi wewnętrzne. My wybraliśmy DRE, dostalismy ceny niższe niż katalogowe :). Szybko, w terminie, dokładnie i czysto. http://www.toronto.com.pl

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam brukarza na gwałt :)

Hej!

Wcześniej polecany przez Eugeniusza:

Jacek: +48505493446

Gość robi chodniki z kostki granitowej, także jak interesuje Ciebie taka robocizna to możesz do niego walić jak w dym. U mnie wykonał ponad 200 m2 chodników, podjazdów i opasek. Wszystko szybko, sprawnie i co najważniejsze serwis gwarancyjny działa bez zarzutu (po ostatnich ulewach okazało się, że mrówki wyniosły mi trochę piasku spod kostki, która się lekko zapadła - chłopaki przyjechali błyskawicznie, poprawili i odjechali...;) )

Pozdrawiiam,

 

Dzieki wielkie, poszło PW do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm- takie rzeczy to tylko w Erze... chciałbym wierzyć, że tak trafiłeś jak szóstkę w Toto lotka. może jakieś fotki wkleisz na forum efektów prac tych super ekip?

 

Witam,

 

Czemu podchodzisz to tego jak do szostki w lotka? To wszystko kwestia wykonawcy i ceny. Jesli chcesz wybudowac dom dla siebie jak najtaniej to kwiatki bedziesz mial na kazdym kroku.

 

Moim zdaniem w Polsce istnieje mit "najgorszego" wykonawcy. Tyle ze nikt tez nie patrzy na to z drugiej strony. Tak samo wykonawca moze byc marny jak 150 tak sam inwesto moze byc mega szmaciarzem.

Ja bralem ekipy z polecenia i co najlepsze szefowie tych ekip tez wypytywali sie o inwestora (mnie) wsrod polecajacych.

 

Nie mialem zadnych przygod z ekipami.

 

Zdjec wklejal nie bede - nie mam natury chwalenia sie wszem i wobec swoim domem, ale jak napisalem jesli ktos jest zdecydowany wziasc ktoras z ekip zapraszam na organoleptyczne ogarniecie roboty :)

 

PS. Szukam brukarza na gwałt :)

 

różne doświadczenia (nie tylko budowlane) nauczyły mnie by z dystansem podchodzić do entuzjastycznych ocen osób/firm, bo praktyka współpracy okazywała się różna.

a w kwestii budowy, większość ekip brałem z polecenia (głównie osób z tego forum za co publicznie dziękuję :-) a czytający wiedzą o kim mówie.)

 

Nie ma jednak ekip doskonałych (przynajmniej ja takich nie spotkałem- zawsze jakieś szczegóły mogly być wykonane lepiej/staranniej i dlatego z niedowierzaniem czytałem Twoje entuzjastyczne oceny, ale może to rzeczywiście kwestia podejścia i stopnia upierdliwości inwestora :-)

 

p.s. może kiedyś odbiję na ul. Przyjaciół w drodze do Białobrzegów i będę wypatrywał Twojego domu.

pozdrawiam

Jarek

 

Po czesci zgadzam sie z Toba bo tez czasem wysluchuje narzekan znajomych na ekipy budujace.

Kazdy popelnia bledy, to fakt, ale ja chyba mam mega szczescie, bo powaznych awarii u mnie nie bylo.

Co do upierdliwosci czy poczycia estetyki: upierdliwy nie jestem ale ch.. mnie strzela jak cos jest "brzydko" wykonane, nie wchodzac juz w kwestie techniczne :)

 

Reasumujac, moim zdaniem wszystko jest kwestia ceny i podejscia do ekipy.

Zlota zasada to nie da sie dobrze i tanio :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Sąsiedzi,

 

poratujcie proszę jakimiś namiarami na firmy parające się balustradami balkonowymi i bramami/furtkami z okolicy

 

pozdrawiam

Jarek

 

Przy rondzie w Rembelszczyźnie (w kierunku Marek) jest facet, który zajmuje się kowalstwem. Nie wiem czy o to Wam chodzi.

 

Pozdrawiam

P.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi, my właśnie startujemy z budową w Stanisławowie Pierwszym 500m od szkoły w stronę Nieporętu i zastanawiamy się czy robić badania geotechniczne gruntu pod fundamenty. Mój znajomy, który siedzi w branży mówił mi, żeby to zrobić obowiązkowo, ale ja się waham.

 

Czy ktoś z was robił takie badania? Jakie grunty są w tej okolicy? Czy ktoś miał kłopoty z osiadaniem budynku (np. pęknięcia na ścianach itp.)

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...