Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NIEŚMIAŁO GRUPA NIEPORĘT I OKOLICE


jaspio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam.

po sąsiedzku oferuje stemple drewniane na sprzedaż.. Łajski k/Legionowa

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159262-SPRZEDAM-po-budowie

 

prosze tez o namiary i ewentualnie "doświadczenia cenowe" nt wylewek i tynków cem-wap.. bedę wdzięczna za ceny robocizny z materiałem..

 

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Byłem w firmie OTAGO i tam badałem wodę. Mam trochę za dużo żelaza (lekkie przekroczenie norm) i sporo za dużo manganu. Powiedzieli mi że ich stacja sobie z tym poradzi. Pełen automat to koszt ok. 2000-2500 zł (o ile dobrze pamiętam...).

Generalnie z tego co wiem w naszej okolicy woda jest syfiasta. Sąsiad coś mi wspominał że jemu przy praniu białych rzeczy wyskakują jakieś szare plamy i że to niby od wody. Nie wiem, prędzej stawiałbym na brudny kołnierz w pralce czy coś w tym stylu...

pozdr Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wykonawców do stanu surowego , wielokrotnie polecaną na forum ekipę p. Mirka Gencel 502711910 . Naprawdę solidni i godni zaufania.

Polecam także elektryka Piotra 602835207 i hydraulika Stanisława 501123910. To jedyni fachowcy z całego przedsięwzięcia których z czystym sumieniem polecam na forum.

Nie polecam ludzi od wylewek Adam 664789891 i Basia 511625098 - mimo wielu dobrych opinii okazali się nieuczciwi.Od momentu gdy okazało się że wylewka w garażu nie ma skosu po prostu wszelkimi sposobami próbują uniknąć konsekwencji. W kolejnych postach napiszę o dekarzach - sprawa jeszcze nie zakończona , też są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharpie, jak chcesz dobrego koparkowego to polecam faceta co ma trzyma koparkę koło składu piasku i kamieni na płochocińskiej (jadąc na miasto po lewej niedaleko MINOX-u). Numer telefonu jest na koparce wiec można spisać (ewentualnie spytać tych od piasku - oni wiedzą). Ja niestety nie posiadam.... Robił u mnie rozgarnianie wkoło domu gdzie miejsca za dużo nie było i szkód nie narobił :-). pozdr Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qciniak

dzięki za odp.

Nam nasza woda na tyle doskwierała (mętność, brązowy osad, "zapahc" że porwaliśmy się na dwuetapową stację uzdatniania: z wymianą zbiornika hydroforowego na 300l z napowietrzaniem wody, odżelazianiem i na koniec zmiękczanie. Największy zgryz mielismy z tym ze systemy do zmiękczania wody płukane są solą, a mamy przydomową oczyszczalnię z rozsączeniem do gruntu. Pan z jednej firmy zaproponował posadzenie roślin słonolubnych :-). Zdecydowalismy się na rozwiązanie, które tej solanki wypuszcza o połowę mniej.. zobaczymy. Na razie woda jest super- tylko stacja uzdatniania będzie się dłuugo amortyzowała.

Dla nowych inwestorów z okolic Józefowa ku przestrodze. Korzystajcie z usług lokalnych studniarzy- podobno tutaj względna woda jest na 8m. My mamy studnię na 12m i było niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram rade.. sąsiad brał ekipę nie-miejscową to polecieli odwiertem na 30metrów.. smiałam się że musieli wyrobić dniówkę

nasz Pan studniarz wywiercił na 9-10 metrów, stwierdził ze głębiej już mulista woda była więc nie szedł głebiej i że na naszych terenach do 10 metrów woda jest w miare ok, głębiej już nie polecał kopać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje 3gr w sprawie studni:)

ok 3 lata temu "fachowcy" wybili mi studnie, miala byc na na glebokosc 10 m

od roku coraz slabiej leciala mi woda z kranu...

wzywany hydraulik zalecal zmiane hydroforu na "lepszy" co pomagalo na dosc krotko....

po kolejnej wymianie tym razem juz samej pompy na najmocniejsza jaka jest na rynku 5 wirnikowa inox efekt byl zupenie odwrotny od zamierzonego bo woda przestala juz zupelnie leciec,

zaczalem sam rozkrecac hydraulike i zauwazylem ze pomimo zdjetego zaworu zwrotnego woda w rurze nie opada, gdy powiedzialem o tym madremu hydraulikowi to padla diagnoza ze woda mi wyschla w studnii - tak glupia diagnoza zadecydowala o zakonczeniu naszej bezowocnej wspolpracy, laik wie ze na bialolece woda jest juz na 2-3 m

, poradzono mi tez chemie ktora wsypuje sie w rure i ma byl po 24 godz wszystko ok, niestety chemia miala byc dopiero za 1,5 tyg wiec darowalem sobie z nia experymenta,

zdecydowalem sie na kopanie nowej studni, podzonilem i posmialem sie bo ceny czasem byly z kosmosu, wkoncu wybralem gosci ktorzy najrozsadniej mowili przez tel - bez autoreklamy i ponizania konkurencji podali mi cene bez ukrytych haczykow /np 50 pln za metr studni ale co sie potem okazywalo min 800 pln za wykopanie studni/ z pewna niesmialoscia czekalem na nich, w czasie ich pracy stalem jak ekonom nad nimi bo oczekiwalem jakiejs wpadki jak to z fachmanami bywa:) ale wszystko odbylo sie ok, co wiecej dowiedzialem sie pare pozytecznych rzeczy o studniarstwie:) odradzali mi wbijanie rury ocynkowanej wibratorem bo jest duze prawdopodobienstwo ze zostanie uszkodzona siatka na filtrze dodatkowo jest tam miedziana siatka na ktorej szybko osadza sie zelazo i ja zatyka, druga rada zeby nie kopac studni swidrem bo mimo, ze wyciaga sie na wierzch urobek to nie wiadomo dokladnie w jakim pokladzie sie wierci, polecam metode taka jak u mnie robiona tj - do lustra wody swider czyli 2-3 metry potem poprzez rure oslonowa wrzucali "rure z klapka" ktora wyciaga sie na wierzch urobek, pod ziemia woda plynie w pokladach zwiru wiec najbardziej korzystne jest ustawienie filtra na rurze by byl 1,5 metra nizej najlepiej w piasku pod tym zwirkiem, dobrze jest wachac wyjety piasek wtedy mozna wyczuc czy woda bedzie zazelaziona, tak tez wlasnie zrobili- bylem przygotowany na zelaziona wode a dzieki "wachaniu" piasku mam prawie krystaliczna wode bez smrodu ani zaciekow na sedesie:) z 8m!!!!

no i zostala mi na pamiatke po hydrauliku zapasowa pompa, ktora z checia oddam w dobre rece:))

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160876-tanio-sprzedam-pompe-MH-1300-INOX

na koniec polece ekipe studniarzy z firmy studnie swider bo sa ze Swidra:))z drugiej strony warszawy:) cena za ich usluge to jedyne 60 pln za metr wykopanej studni oczywiscie cena z materialem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Ja co prawda z łajsk, ale to blisko :). Zostało mi po budowie około 60 bloczków gazobetonu H+H 24cm. Mam tez do odsprzedania stemple sosonowe po jednym stropie (moim :D ). Są w dwóch długościach, 2,9m i 2,6m. tych dłuższych jest około 200 sztuk, tych krótszych około 70 sztuk. Mam też okolo 20 sztuk długich na 4 metry. Jak znajdzie się chetny to moge tez pomóc w przewiezieniu (mam busa) ale do załadunku i rozładunku trzeba sobie skrzyknąc swoją brygadę bo mój kręgosłup ma już dość tej budowy :)

Chetnych zapraszam do pisania na igor(małpa)tmf.com.pl

 

 

PS> Co do fachowców to mam dobra ekipę do murarki. Robili mi fundamenty, mury, stropy i więźbę. Nie drodzy i solidni. Chłopaki są z pomorskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

 

poproszę o namiary na firmę zajmującą się wywiozem gruzu i "smieci" budowlanych.. do wyrzucenia mam gruz, kawałki Bk H+H, kawałki styro, jakies opakowania plastikowe- nie jest tego dużo, więc jesli ktos wywoził kontenerem- w jakiejs sensownej cenie- będę wdzięczna za namiary.

 

poratujcie jakimś namiarem sprawdzonym cenowo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

WItam,

Poszukuję namiarów na dobrego człowieka od parkietów. Jest do ułożenia deska barlinecka. Trudność polega na tym, ze trzeba ją wpasowac w wyciete płytki gresowe a wycięcie jest w kształcie elipsy......

Jeśli ktoś ma godnego polecenia parkieciarza, który podoła zadaniu, poproszę o kontakt na priv.

Z góry wielkie dzięki!!

Qdłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie.

Startuję z budową w Legionowie. Mam pytanie czy możecie polecić firmę z okolic, która zrobi projekt i wykona wentylacje mechaniczną z rekuperatorem dla domu jednorodzinnego z częścią usługową. Mam jeszcze pytanko czy może wykonywaliście taras z innego materiału jak płytki gresowe np. masa (panele) drewno i PCV?

 

Pozdrawiam

homer76

Edytowane przez homer76
a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...