Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

mam pralkę Amica- zdecydowanie odradzam- firma dziad ( duża awaryjność, hahłackie podejście serwisu producenta do klienta)

własnie mam właczne pranie ( pierze od godz. ok. 16) i co chwila muszę poganiać ją ( dociskam elementy na płycie głownej) .

A taka miała byc elegancka ... podobno sprzedawana do RFN pod nazwą hanza. I qrefsko droga.....

Nigdy więcej Amiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miałem w wynajętych mieszkaniach 2 lodówki Amica do zabudowy i obie padły mniej więcej po 3-4 latach od zakupu. Oprócz tego używam pralki Amica, która robi dużo hałasu, ale praktycznie nie pierze.

Mam doświadczenia również z 2 piekarnikami elektrycznymi oraz płytą elektryczną i gazową - jest ok.

Ogólnie w przypadku lodówki i pralki nigdy bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Amica to tylko płyta i piekarnik. Mieliśmy parę lat i działały bez zarzutu, nic się nie działo. Szczerze możemy polecić. Zresztą można poczytać opinie w necie, większość pozytywnych.

 

Niestety reszta odpada, lodówka masakra. Mieliśmy też parę lat, od początku kiepsko działała. Cały czas byłą w niej woda, wszystko pleśniało. W zamrażalniku trzeba było wymieniać uszczelki, jednym słowem koszmar. To samo można powiedzieć o pralce. Nigdy nie kupiłabym pralki Amica. Rodzice mają i po paru latach do naprawy. Pierze bardzo kiepsko, po praniu wszystko pogniecione i szare. Pranie w tym samym proszku, w tej samej temp. w Boschu, który mamy daje nam pranie nie pogniecione i białe, a w Amice nie. Naprawdę nie wiem z czego to wynika ale nie polecam.

 

Teraz mamy nowe mieszkanie i kupujemy właśnie piekarnik Amici, bo poporstu jest dobrej jakości, płytę Teka, lodówkę i zmywarkę Electrolux, pralkę mamy Bosch, a okap chyba Teka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
mam pytanie co to jest za system w tej lodówce. domyslam sie, ze chodzi o system antybakteryjny, ale jak on funkcjonuje jak dziala? mam troche sprzetu amica w domu (piekarnik i pralka), jestem z nich zadowolony i dlatego zamierzam wymienic teraz lodowke na amice. znacie moze jakies szczegoly tego systemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Witam,

Ostatnio dość okazyjnie udało mi się kupić okap Amici (380 zł) - ale niestety, bez komina maskującego. Czy ktoś wie, gdzie można zamówić wykonanie takiej maskownicy z blachy INOX? Pytałem o oryginalną - to komplet kosztuje ponad 200 zł. Może coś tańszego by było - za kawałek blachy (od okapu do sufitu podwieszanego mam jakieś 40 cm), to trochę dużo;).

 

A i jeszcze jedno - w jakim celu są w maskownicy kratki u góry, jeżeli okap będzie pracować w trybie wyciągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Mam nową płytę gaz na szkle cztery palniki w tym jeden tzw. Wok(poodwójny palnik).Model to PGCZ6411.Zostały wymienione dysze na gaz Gz 41,5.Palnik Wok nie pali sie po puszczeniu kurka. oryginalnie na palniku Wok była dysza 1,24 teraz jest 1,40(była też 1,52-paliło się ale nierównomiernie).Pozostałe palniki działają,choc gwiżdżą na małym płomieniu.Co może byc przyczyną braku płomienia na Wok-u oraz czy gwiżdżenie to normalna rzecz?Instalator,który podłączył płytę nie miał odpowiedniej dyszy a potem miał wypadek i jest nieuchwytny.Proszę o info jaką dyszę założyc.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obsługi masz napisane jaki powinien byc rozmiar dyszy. palnik po puszczeniu może gasnąc dlatego ,że płomień pali się na całym palniku i nie ogrzewa termopary (metalowy "dzióbek" przy palniku ) lub zawór podczas zapalnia nie jest wciskany do końca. zdejmij pokrętło z zaworu wadliwego palnika i spróbuj zapalic przekrecając i wciskając kombinerkami (wciśnij mocno) jak plomień wtedy nie zgaśnie to ci powiem co zrobić. Edytowane przez Marlid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Niestety w instrukcji nie mam podane jakie dysze przy gazie Gz 41,5.Jutro spróbuje z kombinerkami i dam znac.Pozdrawiam.

Sprawdziłem dzis i faktycznie kombinerkami zapalało się.Po założeniu kurka też palił ,ale tylko pare razy .Po puszczeniu kurka gaśnie.Czy możliwe jest ,że dopółki termopara jest ciepła to pali a jak ostygła to lipa?Dodam,że długo trzymam kurek na zapalaniu.

Edytowane przez maciejdm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Sporo szumu jest teraz wokół tego piekarnika z funkcjami jak ze smartfona i możliwością

wgrywania zdjęć poprzez usb do ekranu. Mnie osobiście podoba się możliwość wgrywania

przepisów, co może być mega ułatwieniem dla gotującego. Jak sądzicie czy sprzęty

AGD będą iść w stronę smartfonów, łączenie z internetem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, sądzę że teraz wszystko jak piszesz zmierza w tym kierunku, jeśli chodzi o piekarniki prawie wszystkie nowe modele posiadają funkcję książki kucharskiej a producenci informują że przez usb będzie można ściągnięte z neta aktualizcje wgrać do piekarnika... nowe przepisy itp taki upgrade piekarnika..... sama jestem w szoku bo właśnie wyszukuję sobie sprzęt do kuchni i .... szeroko otwieram oczy :-D

jest fajna promocja na Mastercooka do 31,XII - kupujesz kilka produktów tej marki i otrzymujesz telewizor full hd, albo inne prezent co tam sobie wybierzesz, więc poczytałam o piekarniku MF-880ATCX.... podobne funkcje do Amici bez wgrywania foto ale imponujący zasób funkcji (usb itd.) a cena bardzo przystępna..... idzie postęp dużymi krokami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tę Amikę - faktycznie robi mega wrażenie, szczególnie przeglądanie ksiązki kucharskiej ale największe chyba ten programator, którym sterować można jak smartfonem. Wiele bym dała, żeby móc sobie pozwolić teraz na taki piekarnik :) Pytanie ile on kosztuje? Ja widziałam na prezentacji, nie było cen...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest fajna promocja na Mastercooka do 31,XII - kupujesz kilka produktów tej marki i otrzymujesz telewizor full hd, albo inne prezent co tam sobie wybierzesz, więc poczytałam o piekarniku MF-880ATCX.... podobne funkcje do Amici bez wgrywania foto ale imponujący zasób funkcji (usb itd.) a cena bardzo przystępna..... idzie postęp dużymi krokami ;-)

 

Mam tego właśnie Mastercook'a MF-880ATCX od ponad roku i z jednej strony to mogę go jak najbardziej polecić, ale muszę też uczciwie powiedzieć, że tych wszystkich zaawansowanych funkcji praktycznie nie używamy. U nas w praktyce wygląda to tak, że wybieramy zazwyczaj grzałkę i temperaturę i tyle. Z piekarnikowych przepisów to nie korzystaliśmy chyba nigdy, a jedynie kilka razy z pieczenia w niskiej temperaturze, które to jest akurat bardzo fajną funkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego właśnie Mastercook'a MF-880ATCX od ponad roku i z jednej strony to mogę go jak najbardziej polecić, ale muszę też uczciwie powiedzieć, że tych wszystkich zaawansowanych funkcji praktycznie nie używamy. U nas w praktyce wygląda to tak, że wybieramy zazwyczaj grzałkę i temperaturę i tyle. Z piekarnikowych przepisów to nie korzystaliśmy chyba nigdy, a jedynie kilka razy z pieczenia w niskiej temperaturze, które to jest akurat bardzo fajną funkcją.

 

właśnie kompletuję sprzęt agd do kuchni i zastanawiam się nad zakupem wspomnianego piekarnika... myślę również czy nie kupić reszty sprzętów tego producenta, czy posiadasz w swojej kuchni jeszcze inny ich sprzęt? płyta, zmywarka, lodówka, mikrofala? napisz jak się sprawują. dzięki za info o piekarniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze piekarnik z mikrofalówką MFM-570 ATCX oraz indukcję I4DE64ZS i z indukcji jestem bardzo zadowolony. Zresztą wcześniej mieliśmy już indukcję Mastercooka i dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny produkt tego producenta. Natomiast o piekarniku z mikrofalówką jakoś specjalnie nie ma co powiedzieć - jako mikrofala działa bardzo fajnie, a jako piekarnik używaliśmy kilka razy i nie bardzo mam podstawę do oceny. Na pewno ciężej niż w MF=880 coś ustawić, bo trzeba mieć instrukcję pod ręką albo super pamięć do wszystkich funkcji. Dodatkowo przyciski dotykowe działają dużo gorzej niż w MF-880, ale być może to przypadłość naszego egzemplarza. Głównym powodem zakupu tej mikrofali było to, żeby pasowała wyglądem do piekarnika.

Ogólnie to z żadnym z tych sprzętów nie mamy jakichkolwiek problemów i w mojej ocenie są bardzo porządnie wykonane i kupując ponownie pewnie bym się na nie znowu zdecydował.

Dodatkowo w Mastercook'u można sobie przedłużyć gwarancję na 5 lat za chyba mniejsze pieniądze niż to co proponują w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....już po zakupach :rolleyes: .... więc pan w sklepie przekonał nas do zakupu piekarnika Gorenje BO 9950 AX funkcje ma super wyświetacz też i sterowanie sensorowe na czym mi zależało, płyta Samsung CTN464NC01 z metalowymi opaskami bo bokach wygląda .. jak płyta :-) ale ma jedno duże pole grzewcze tak jak chciałam, zmywarka Ariston LFTA+3214 HX.R na 14 kompletów naczyń dość dobrze wyposażona w środku (dodatkowe koszyki itp.) i całkiem nie złe wyniki jeśli chodzi o pobór wody i energii, i w końcu lodówka Samsung RL55VTEBG (10 lat gwarancji) wygląda... pięknie, co prawda czytałam opinie że podobno dość głośna gdy włączy się agregat.... zobaczymy, z mikrofali zrezygnowałam póki co, do kupienia jeszcze pralka myślę o Samsung WD0704REV, lub LG F1443 jakaś o większym załadunku w każdym bądź razie ;-) może możecie coś zarekomendować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Oby wszystko działało niezawodnie.

 

Co do pralki to tak się składa, że mamy akurat LG F1443KDS i szczerze mówiąc to szału nie ma. Wcześniej też mieliśmy LG chyba 12390 i wg mnie lepiej prała. Poza tym 11kg wsadu to raczej marketingowa ściema - wrzucenie takiej ilości prania gwarantuje, że pralka będzie prała 4 godziny i większość rzeczy będzie niedoprana. Poza tym pranie parowe to fajna sprawa, chodzi cicho, łatwo się ją obsługuje i wygląda całkiem atrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Nie wiem z czego to wynika, że większość ludzi zachwyca się tym co zagraniczne. Jak w tym kraju ma być dobrze jeśli kupujemy w Lidlach, MM Boscha, Siemensa itd.

Pracuję obecnie z Francuzami i NIemcami. Naprawdę daleko nam do nich jeśli chodzi o taki gospodarczy patriotyzm. Francuzi nawet z wypożyczalni biorą Renówki, mając do wyboru Fordy, Ople czy Skody.

 

My już od 9 lat mamy płytę elektryczną, okap, lodówkę, piekarnik i pralkę Amici. Z żadnym z tych sprzętów nie mieliśmy najmniejszych problemów. Podobnie było u moich rodziców - pralka i lodówka działała przez wiele lat bezproblemowo przy dość intensywnej eksploatacji.

 

Ja osobiści polecam produkty AMICi i zachęcam: KUPUJCIE POLSKIE PRODUKTY W POLSKICH SKLEPACH I NIE WSTYDZCIE SIĘ TEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

No to ja się podzielę; amica zdecydowanie NIE!!! miałem ja i teście lodówkę = złom padł agregat , głośna praca lipa . Mam gazówke też lipa awaria palnika i zapalacza. Pralka też lipa fachowiec od serwisu mi nie polecał bo się psuły . Kupuiłem boscha i jest super jest katowana 5x na dobę od 3 lat szok . Lodówka

Polar bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...