Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

Miałem lodówkę Amica przez kilka lat. Stopniowo psuło się w niej wszystko, co tylko mogło się zepsuć: osiadły drzwi, odpadały uszczelki, zepsuł się agregat, zepsuł się włącznik światła, w środku notorycznie stała woda (pomimo regularnego czyszczenie kanalika odpływowego). Zamrażalnik był cały czas w lodzie i nic nie dało się z tym zrobić. Jak w końcu pozbyłem się tego złoma to byłem szczęśliwym człowiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem kolejną poszkodowaną...

kupiłam nowy pierknik amica, zamontowłam 2 tygodnie temu, wczoraj w nocy, kiedy wszyscy już spali, szyba rozypała się w drobny mak...

 

o ja piernicze :o

cos niesamowitego!! mowicie, ze takie rzeczy dzieja sie z Amicą?

Powiem szczerze, ze z Amici mam w obecnym miejscu zamieszkania zintegrowaną kuchenke do zabudowy (piekarnik elektryczny, plyta gazowa). Ma 5 lat i nic złego ani razu sie z nia nie stalo. Wypasiona, a za psie pieniadze i na dodatek zero usterek (tfu tfu :wink: ). U mojej mamy starszy model tej samej kuchenki - ma prawie 10 lat i tez zadnej awarii. O, przepraszam, faktycznie cos z zapalarka bylo nie teges, trzeba bylo cierpliwosci by zapalic gaz, ale serwisant wpadł, powymienial, poregulowal (za free ofkors) i jest ok. Doprawdy zalamujecie mnie, bo przymierzalam sie kolejny raz do kuchenki tej firmy... :( Moze faktycznie az tak sie skiepscili :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu miałam kuchenkę Amici z płyta ceramiczną. DZiałała super. W kolejnym mieszkaniu również kupiliśmy Amicę. Też wszystko ok. Wybierając sprzęty do domu kupiłam z Amici piekarnik i płytę ceramiczną. Rok użytkuję i wszystko jest ok.

Z tego co wiem, lodówki mają słabe. Moja mama ma i ta lodówka jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie... :o

jak to zobaczyłam, to mi rozum odebrało...no bo wszyscy śpią, nic nie piekłam wczoraj, ani przez kilka ostatnich dni a tu nagle huk potwory i szyba w kawałeczkach na ziemi...na szczęście stało sie to w nocy, a nie w dzień, kidy dzieicak po domu lata...

 

szkoda, bo piekarnik w wyglądzie super jest!

niestety, z tego co wyczytałam na necie tego typu i tej firmy piekarniki tak mają :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma taki piekarnik? Ja juz kupiłam i dziś zgodnie z instrukcją go ,,wygrzałam" czyli włączyłam na 30 minut na 250 stopni. Po tym czasie był bardzo goracy z zewnatrz, tzn. panel gdzie są guziki do sterowania. Nawet po 40 minutach te guziki były gorące. Czy to jest normalne? bo wygląda podejrzanie - co będzie jak będę piec np. 3 godz.? A może to jakaś wada podłaczenia?

 

 

 

http://partner.amica.com.pl/produkty/images/mc/681/EBP8452.piekarnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu pralkę Amica, taki model z suszarką. Wymieniono: silnik, programator, prądnice tachometryczną, łożyska, poszła uszczelka. Jak się znowu zepsuła to już ją wyrzuciłem. Co ciekawe w warunkach gwarancji było napisane, że podstawą zwrotu pralki po 3 naprawach jest faktura!!!

Nigdy więcej Amici!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślałem o takim modelu jak 2 posty wyżej. Po przeczytaniu tego wątku poszukam innego producenta ....

Pozdrawiam.

 

No nie trzeba się tak od razu sugerowac. Mam znajomego, który pracuje w Euro RTVAGD i polecał mi kilka sprzętów tej marki, a przeciez wie co mu najczęściej wraca z reklamacją.

 

Pisałam już gdzieś, że u mnie pralka Amici doś wadliwa, za to mikrofala hula kilka dobrych lat, a nikt się nad nią specjalnie nie rozczula. Wniosek: kwestia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu pralkę Amica, taki model z suszarką. Wymieniono: silnik, programator, prądnice tachometryczną, łożyska, poszła uszczelka. Jak się znowu zepsuła to już ją wyrzuciłem. Co ciekawe w warunkach gwarancji było napisane, że podstawą zwrotu pralki po 3 naprawach jest faktura!!!

Nigdy więcej Amici!

 

Amica nigdy nie produkowala pralko-suszarki :wink:

nie wiem co tam miales ale Amica to nie byla

 

a najwiecej peknietych szyb w piekarnikach zanotowal swego czasu Mastercook.

oczywiscie szans na reklamacje zadnyc!!! usterka mechaniczna i koniec rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Zajrzałem ... Cena 1669 zł robi wrażenie. Tym bardziej, że wyszukiwarka Ceneo jako najniższą cenę podaje 1750 zł. Więc czemu się jeszcze waham?

Nurtuje mnie też pytanie - dlaczego nowsze produkty mają mniejszą moc całkowitą od starszych modeli?

Trociu czy ta Amica ma timer dla każdego (dowolnego) pola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam mam zamiar wyposażyć kuchnię w jednego producenta i wybrałem następujące produkty

http://www.hoopla.pl/AMICA,amica-okc9523i,prod,12569.html http://www.hoopla.pl/produkt-amica-pi6508tu-pbp4vi508ft-22955-10851.html

http://www.hoopla.pl/AMICA,amica-ebp8452-163-4taykdphaosr,prod,12703.html

 

Wydaje się sensowy ale chce znać waszą opinie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...