Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

Jako do samych mozliwosci sprzetu, do ceny, wygladu nie mozna miec wiekszych zastrzezen to jednak zastanowilbym sie nad producentem.

Ja osobiscie nie szedlbym w A....

Mam kolege, ktory od lat pracuje w serwisie m.in. w/w producenta i generalnie odradza.

Jesli ktos ma inne zdanie, nie ma sprawy :roll: ,klocic sie nie bede.

Poprostu wyrazilem swoja opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli do zabudowy to niestety inny sprzęt. Kuchnie stojące jeszcze OK, okapy też, ale broń bosze sprzęt myjący. Doświadczenie sprzedawcy i kontakt z przedstawicielami dało mi poczucie pewnych....uogólnień. Zawsze jednak można trafić na złą markę a rewelacyjny sprzęt i na odwrót. Jak chcesz inox to koniecznie sprawdź czy nie zostają ślady użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja użytkowałam piekarnik i płytę ceramiczną. Po 5-u latach w piekarniku przepaliła się grzałka - przyjechał serwis, wymienił i po kłopocie. Po 6-u latach jedno pole grzejne w płycie przestało się nagrzewać tzn., jak postukałam to coś tam zaskoczyło i grzało - generalnie nie miałam większych uwag i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam okapu z Amici - mam inny model (kupowałam w 2004r. bodajże) - wizualnie boski, nic sie nie psuje, ale bardzo głośny, szczególnie na większych prędkościach :roll:. Może teraz mają lepsze - mój był wyprodukowany we Włoszech, te z oznaczeniem C robi o ile dobrze pamiętam Ciarko, więc może tak nie hałasują).

Kuchenkę z płytą ceramiczną (ale wolnostojącą) ma moja mama od chyba 15 lat. Od poczatku hula aż miło, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Całość Amica ...

 

Odważnie, tylko twardziele tak postępują, a co tam :D

 

A tak poważnie to w starej/obecnej kuchni mam piekarnik i okap tej firmy. Są w niej od 2002 roku i nadal działają (odpukać, nie zapeszać, itp). Piekarnik ujdzie, ale okap to totalna porażka. W nowej nie było już mowy o takich wynalazkach i nie ma ani grama tej firmy. Wyszedłem z założenia, że nie ma firmy która się specjalizuje we wszystkim. I tak mam prawie każdy sprzęt z innej firmy :D, tylko piekarnik i płyta jest tej samej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz okap? I dlaczego nie spełnia oczekiwań?

 

Okap jest firmy Amica, ma problem z wydajnością a kuchnia jest mała 4m x 2m i na dodatek jest okropnie głośny, no chyba że idzie na pierwszym biegu :D Jak kupowałem sprzęt w 2002 roku to byłem leszczem i wziąłem to co polecili w sklepie, teraz przynajmniej poświeciłem trochę czasu i porównałem parametry i ceny oczywiście. Pretensje przynajmniej będę miał do siebie :D, pomijam fakt, że sprzedawca będzie zachwalał ten sprzęt co ma obecnie, żeby nie musiał specjalnie zamawiać kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1994r. dostaliśmy w prezencie kuchnię elektryczną z blatem ceramicznym firmy Amica (wtedy to była raczej nowość). Płyta przez te lata śmigała aż miło, w piekarniku po 10 latach chyba przestał grzać "dół". Nie było to chyba nic skomplikowanego bo chętny, który ją od nas wziął bez problemu ten piekarnik naprawił. W każdym razie w nowym domu wiedziałam, że nie będę mieć innego blatu niż ceramiczny. I chciałam mieć sprawdzoną firme - te 12 lat chyba można uznać za "sprawdzenie"? ;)

W nowej kuchni mam blat, piekarnik elektryczny, okap i zmywarkę firmy Amica. Pracują już 3 lata i nie mam zastrzeżeń. Co prawda wykupiliśmy sobie dodatkową gwarancję na 5 lat (smutne doświadczenie z pralką Electroluxa tego nas nauczyło) ale jeszcze nie musialismy z nich korzystać.

Natomiast też z doświadczenia wiem, że nigdy nie kupię nic Ardo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Hm, od 4 lat użytkuję sprzęty Amici w kuchni:

płyta ceramiczna

lodówka

zmywarka

piekarnik

mikrofala

okap wolnowiszacy

 

Jedyne zastrzeżenia mam do lodówki, bo ostatnio często muszę ją rozmrażać, a tak reszta bez zarzutu. Mysleliśmy też, że okap jest felerny (a swoje kosztował), ale okazalo się, że felerny był fachowiec, ktory go podłączył, bo coś tam było nieszczelne i zapchy wracały do kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...