Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anekri Amicę odradzam !! Sama mam ich okap OKC9417I. Miał wadę konstrukcyjną, przez co nie było możliwości go zamontować. Po wielu prośbach, groźbach i oficjalnych pismach udało mi się wyegzekwować przyjazd montażystów z Amica. Oczywiście im także nie udało się zamontować okapu zgodnie z instrukcją (oczywiście wczesniej firma twierdziła, że to klient nie potrafi sobie go zamontować). Części wewnętrzne zostały obcięte i powyginane przez montażystów z Amica, bo tylko poprzez zdemolowanie tego "cudeńka" udało się umieścić je na ścianie.

Dowiedziałam się także, że to w sumie nie jest wina firmy Amica, ponieważ to nie Amica produkuje okapy z nowoczesnym design, ale jakaś inna zagraniczna firma, a oni tylko sygnują je swoją marką...

 

Bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalam duzo pozytywnych opinii o okapach NETO i wlasnie sie nad nim zastanawiam. 90 inox z szyba kosztuje niewiele ponad 900 zl, wydajnosc 530.

Moze ktos juz ma doswiadczenie z okapem NETO? Opinie mile widziane.

 

Jesli chodzi o piekarnik i plyte to planuje Boscha, chociaz z tej nizszej polki cenowej, bo wiekszosci bajerow i tak nie bede wykorzystywala wiec po co przeplacac.

 

Lodowka Bosch, Siemens lub Ariston - ciagle sie nie moge zdecydowac.

 

Sprzetu Amica raczej bym nie wybrala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: szukałam niedrogiej mikrofali z podstawowymi funkcjami. Zaprzyjaźniony sprzedawca dużego sklepu z AGD bardzo polecał markę Elektrolux, ktora przy przyzwoitych paramertach ma przyzwoitą cenę. I komentarz: jak chcesz mieć kłopoty kup AMICE, dużo reklamacji, kiepski serwis, dużo niezadowolonych klientów......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri Amicę odradzam !! Sama mam ich okap OKC9417I. Miał wadę konstrukcyjną, przez co nie było możliwości go zamontować. Po wielu prośbach, groźbach i oficjalnych pismach udało mi się wyegzekwować przyjazd montażystów z Amica. Oczywiście im także nie udało się zamontować okapu zgodnie z instrukcją (oczywiście wczesniej firma twierdziła, że to klient nie potrafi sobie go zamontować). Części wewnętrzne zostały obcięte i powyginane przez montażystów z Amica, bo tylko poprzez zdemolowanie tego "cudeńka" udało się umieścić je na ścianie.

Dowiedziałam się także, że to w sumie nie jest wina firmy Amica, ponieważ to nie Amica produkuje okapy z nowoczesnym design, ale jakaś inna zagraniczna firma, a oni tylko sygnują je swoją marką...

 

Bez komentarza...

 

zacytowalem caly post...a w zasadzie wystarczylo by to:... wadę konstrukcyjną...

....dlaczego tak piszesz ? sama do tego doszlas ? ktos z Amiki tak powiedzial ?

oprocz tego ze do zamontowania tego okapu potrzeba wiecej szarych komorek niz przecietnie to nie ma tam zadnych czarow....zalozylem tego sam kilka i prawie zawsze bylo to poprawianie po "fachowcach"...nie wypowiadam sie o serwisantach bo w zasadzie serwis np Amiki obsluguje tez 14 innych producentow....jak ja widze goscia w akcji to mi cycki opadaja :evil:

nawet nie chce myslec jak reaguje klient ktoremu ten sam facio naprawia AEG :lol:

 

...fabryk okapow w Europie chyba sa dwie lub trzy a zaopatruja kilkunastu odbiorcow...tylko naklejki zmieniaja i tyle 8)

i z czystym sumieniem moge powiedziec ze wole 100 razy Amike nic Ciarko czy inne nasze wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dlaczego tak piszesz ? sama do tego doszlas ? ktos z Amiki tak powiedzial ?

Czyżby przedstawiciel firmy Amica się oburzyl??:D

 

Doszli do tego panowie, którzy przeznaczywszy wcześniej 20 min. na zamontowanie owego okapu, siedzieli nad nim 4 godziny !!!!!! I nie sądzę, by owe wewnętrzne częsci (o których pisalam w poprzednim poście) byly przez fachowców zniszczone z umilowania do gięcia czy też cięcia metalu...lub z nudów...

O wadzie konstrukcyjnej mam napisane także w karcie gwarancyjnej (i bynajmniej - sama sobie tego nie wpisalam).

Mam nadzieję, że rozwialam Twoje wątpliwości odnośnie stanu faktycznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przedstawicielem....

....sprzedaje czasem Amike i nie mialem zadnych problemow z zalozeniem tego okapu

...a ze problem jest to wiem,bo wlasnie musze to robic po "fachowcach"...tyle ze nie jest to wada czy niedorobka tylko brak myslenia...i tyle

 

zreszta za podobny okap Whirlpoola ,Boscha trza zaplacic dwa razy wiecej wiec pewnie nie poczytasz tu rozzalonych uzytkownikow tych okapow....a tez tacy sie trafiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pralka Amiki od początku źle prała. Szarpała rzeczy, połykała skarpetki, które w strzępach wyjmowałam z filtra. Okazało się, że robi to wszystkim, wada konstrukcyjna. Po wymianie "okienka" zaczęły się problemy z programatorem. Po 2,5 roku użytkowania wymiana programatora - 220 zł. Po roku od tej wymiany - awaria nie warta naprawy. W sumie po niespełna 4 latach pralka jest do wyrzucenia, musieliśmy kupić nową. Wszyscy naprawiacze na samo słowo "Amika" wzdychali. Absolutnie NIE POLECAM pralki Amiki.

 

Mamy też dużą lodówkę Amiki. Kupiona w przyzwoitej cenie i podobała mi się bardziej niż inne. Od 3 lat pracuje bez zarzutu. Odpukać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
Witam! Wiem że ten temat już był ale troche dawno może sie coś zmieniło w sprzęcie Amica. Prosze o opinie o Amice jak on sie sprawdza w użytkowaniu, funkcjonalność, awarie itp. Interesuje mnie głównie sprzęt pod zabudowe lodówka, zmywarka.kuchenka gazowa,piekarnik, płyta ceramiczna oraz okap kuchenny. Jakiej firmy sprzęt polecacie? Z góry dziekuje!! Pozdrawiam!! :) GG1403538
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Kuchenka wolnostojąca z płytą gazową i elektrycznym piekarnikiem, ze średniej półki cenowo-wyposażeniowej, użytkowane od 3-4 lat bez problemu. Jedyny feler to szuflada pod piekarnikiem, jest kiepsko zmontowana, kółka spadają z prowadnic, ale to akurat można wyłapać na etapie odbioru zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik abudowany - OK

Płyta gazowa - nie zawsze chcą się zapalać palniki, już w ramach reklamacji regulowany zapłon

Zmywaraka - bardzo OK, nawet cicha (lepsza niż Wrilpool kolegi!), ale druty nie śa wyciągane i nie zawsze ładowanie jest wygodne.

Mikrofalówka bez zastrzeżeń (oprócz tego, że własnie zbiłam talerz)

 

Cały sprzet - 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...