Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

Witam!na stronie producenta widnieje rysunek montazowy kuchni do zabudowy,na

ktorym wyraznie zaznaczona jest potrzebna minimalna grubosc blatów 38mm.No

przyznam szczerze,ze wprawilo mnie to w zaklopotanie,bo mam 28mm i wiekszosc

producentow takie wlasnie blaty oferuje.Czy ktos z Was taka plyte(ja chce

gazową) polozyla na blacie 28mm?odpowiedzcie proszeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no ja mam. tyle tylko ze pod plyta mam szuflady a piekarnik w slupku. jedyny problem jaki mielismy to to ze chcieloismy szuflade zaraz pod blatem i trzeba bylo podcinac tylna scianke szuflady bo przylacze gazowe wychodzi pionowo w dol i trzeba bylo dodatkowego miejsca na kolanko. poza tym jest ok. pozdrowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego rysunku, ale możesz być pewna, że nie chodzi o wytrzymałość materiału.

 

Chodzi o to, że jeżeli płyta jest grubsza od blatu to pod spodem nie może jej nic przeszkadzać.

 

W płytach Amiki jest jeszcze jeden patent, na który trzeba uważać. Mianowicie taki, że w niektórych modelach zawór do szybkozłączki znajduje się od frontu płyty :roll: i przez to nie można montować szuflad pod płytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat. Wysłałem nawet maila do Amici z zapytaniem czy mogę montować płytę na blacie 28 mm. Ja mam ceramiczną i na schemacie producenta też była płyta 38 mm. Otrzymałem pisemną odpowiedź, że nie ma żadnych przeciwskazań aby montować na blacie 28 mm.

Dlaczego na schemacie jest 38 mm tego producent mi nie wyjaśnił.

Zamontowałem kuchnię w lipcu 2006 i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dzwonilam do Amici.Facet nie umial mi wyjasnic czy bedzie przeszkadzacc,czy tez nie.Natomias stolaz powiedzial mi ,ze zawsze mial tylko blaty 28 i nigdy nie bylo problemu z plyta ze sterowaniem,ale nie mial doczynienia z kuchniami zintegrowanymi.Wiec dalej nic nie wiem.A miales piekarnik za sterowaniem do plyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)

Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)

Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

Mam zmywarkę amica w zabudowie 45cm 2 lata jak na razie bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)

Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

 

dno dna i 5 metrów mułu jesli chodzi o zmywarki, pralki czy lodówki. jesli cos to tylko piekarnik, plyta czy okap. takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie odgrzać temat :)

Jak wyczytałem w różnych miejscach, wypytałem w różnych sklepach, to poza sprzętem grzejmym Amiki raczej nie polecają tego sprzętu. Mam dylemat w kwestii zmywarki. Są atrakcyjne cenowo. Może ktoś jeszcze zechciałby się podzielić doświadczeniami ze zmywarką firmy Amica ??

 

dno dna i 5 metrów mułu jesli chodzi o zmywarki, pralki czy lodówki. jesli cos to tylko piekarnik, plyta czy okap. takie jest moje zdanie

Ujął to kolega dość dosadnie - chyba mi przeszło kupno zmywarki firmy AMICA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W calym domu zostaly wylaczone korki na czas zakladania gniazdek elektrycznych.

Po powtornym wlaczeniu okazalo sie ,ze plyta ceramiczna nie daje znaku zycia.To samo stalo sie z wieza HI FI.

Co spowodowalo uszkodzenie tych urzadzen?

Plyta wogole nie reaguje na dotyk.[jest to plyta z sensorami]

Bardzo dziwna sytuacja bo korki byly wielokrotnie wylaczane w przeszlosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W calym domu zostaly wylaczone korki na czas zakladania gniazdek elektrycznych.

Po powtornym wlaczeniu okazalo sie ,ze plyta ceramiczna nie daje znaku zycia.To samo stalo sie z wieza HI FI.

Co spowodowalo uszkodzenie tych urzadzen?

Plyta wogole nie reaguje na dotyk.[jest to plyta z sensorami]

Bardzo dziwna sytuacja bo korki byly wielokrotnie wylaczane w przeszlosci .

Prawdopodobnie doszło do przepięcia w instalacji elektryczniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przepiecie"-wiele mi to nie mowi .Na czy to z grubsza polega i jak mozna sie zabezpieczyc na przyszlosc bo grozi mi kupno nowej plyty i nie chcialabym aby spotkal ja podobny los.

Zwlaszcza ,ze czasem elektrownia wylacza prad z roznych powodow.[np burza ,wichura itp]

Przepięcie, to powstanie w instalacji impulsu (lub szeregu impulsów) wysokiego napięcia niszczącego urządzenia elektroniczne.

Jest kilka rodzajów przepięć, np. od wyładowań atmosferycznych lub tzw. łączeniowe. Ciebie spotkały te drugie. Przepięcia łączeniowe mogą się pojawić np. przy iskrzeniu instalacji podczas podłączania obciążonych odbiornikami obwodów będących pod napięciem lub przy włączaniu odbiorników indukcyjnych (np. silniki). Może przy włączaniu bezpieczników zadziałała pompa do wody i ona spowodowała przepięcie :roll:.

W instalacji domowej musi być zamontowany główny ochronnik przeciwprzepięciowy, ale on chroni przed przepięciami zewnetrznymi (i to nie zawsze). Czułe urządzenia elektroniczne powinny być podłączane przez końcowe ochronniki przeciwprzepięciowe klasy D (filtry).

Skuteczne zabezpieczenie całej instalacji i wszystkich urządzeń do niej podłączonych jest bardzo kosztowne. Polecam ubezpieczenie pokrywające straty związane z przepięciami.

 

Trochę dziwne, że padła Ci płyta. Wyjatkowo niekorzystny zbieg okoliczności.

Sądzę, że serwis naprawi moduł sterujacy i nie będzie konieczny zakup nowej płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fracek, czy Wiesz cos na temat plyty grzewczej Teka albo Ariston?Lepsze to od Amici czy takie samo badziewie.

Zbych,ta naprawa to ponad 600zl ale dzieki za szczegolowe wyjasnienia.

Wydaje mi sie ,ze wraz z wlaczeniem korkow wlaczyl sie hydrofor.

Ja osiem lat temu też kupiłem płytę Amica i byliśmy z niej bardzo zadowoleni.

Tak naprawdę, to przy przepięciu może się uszkodzić każda płyta, a generalnie każda elektronika i nie ma tu żadnych reguł.

Nie wiem w jakim stanie i w jakim wieku jest ta Wasza płyta, ale chyba warto wydać 600 zł na naprawę, niż kupować nową na 2000 zł.

Włączenie hydroforu mogło wywołać przepięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...