Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Ja wlasnie kupilam piekarnik Amica i zastanawiam sie nad dokupieniem 3 lat gwarancji za 150zl, wtedy mialby az 5 letnia gwarancje. Wydaje mi sie ze Amica za przystepna cene ma naprawde wiele ciekawych funkcji. Mi szczegolnie zalezalo na roznie obrotowym, a w piekarnikach drozszych firmy, typu Bosch czy Whirpool ten "bajer", byl nieosiagalny dla mnie z powodu ceny. Ta Amice EBP 8452 kupilam w sklepie internetowym i zaplacilam za nia 1300zl. Mam nadzieje ze warto bylo! Jak pouzytkuje troche, to przekaze wrazenia! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupilam piekarnik Amica i zastanawiam sie nad dokupieniem 3 lat gwarancji za 150zl, wtedy mialby az 5 letnia gwarancje. Wydaje mi sie ze Amica za przystepna cene ma naprawde wiele ciekawych funkcji. Mi szczegolnie zalezalo na roznie obrotowym, a w piekarnikach drozszych firmy, typu Bosch czy Whirpool ten "bajer", byl nieosiagalny dla mnie z powodu ceny. Ta Amice EBP 8452 kupilam w sklepie internetowym i zaplacilam za nia 1300zl. Mam nadzieje ze warto bylo! Jak pouzytkuje troche, to przekaze wrazenia! :D

 

Właśnie wybrałam ten sam model :p

Dzięki za odpowiedź.

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piekarnik amica od prawie sześciu lat. To był wtedy jeden z topowych modeli, ale symbolu nie pamiętam. Największe jego zalety to teleskopowe prowadnice i termoobieg. Największa wada to czujnik termperatury, który ma postac nieosłoniętego bolca w górnej części komory. Bardzo łatwo go uszkodzić np wsuwaną tacą, co kosztuje(wało) ok 150 zł :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Amice od kilku lat (piecyk elektr.). Korzystam tylko z termoobiegu i grzania dolnego. Pieke b. duzo. Plusy: zadnej awarii, ale... Mimo, ze piecyk sprawuje sie bez zarzutu nie kupie ponownie produktu tej firmy. Jakos wykonania pozostawia wiele do zyczenia. Ciezko ustawic wymagana temp. gdyz pokretlo ma b. duze luzy. Prowadnice sa teleskopowe tylko z nazwy. Calosc wyglada jak siekierka ciosana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu mieliśmy kuchenkę gazowo elektryczną Amiki.

Teraz mamy płytę elektryczną i (osobno) piekarnik.

Żona jest zadowolona, wykorzystuje większość jego funkcji.

Jak dotąd nie próbowaliśmy chyba tylko rożna i programowania pieczenia o wybranej godzinie.

 

Wady (kosmetyczne):

-piekarniki ma sterowanie dotykowe i jak się stanie kilka centymetrów od niego to piszczy ;-)

-w płycie trzeba najpierw wybrać pole a potem je ustawiać +/-. Lepiej jakby każde pole miało swój +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice chyba ze 12 lat temu kupili kuchenkę Amiki - płyta ceramiczna + piekarnik elektryczny (m.in. termoobieg, rożen obrotowy). Przez wszystkie lata użytkowania w zasadzie nic sie nie zepsuło - ukruszył się tylko mały bolec od timera. Poza tym wszystko bez zarzutu.

Niemniej jak kupowałam sprzęt do swojej kuchni nie zdecydowałam się na Amikę, bo miałam wrażenie, że w porównaniu z innymi firmami wizualnie zdecydowanie gorzej się prezentowała. Z Amiki kupiłam tylko okap (niby ładny, ale drugi raz nie zdecydowałabym się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Niestety..jest to starsza lodówka,i niestety jedno agretowa.Poprostu ucekl Panu gaz,ktory jest starszego typu,i ponowne napelnienie lodowki tym gazem wiąże się z kosztem ok.200zł,ale zazwyczaj po 2 miesiącach poprostu znowu sie ulatnia,i nie ma sensu wydawać pieniędzy na takie coś,bo to pieniądz wyrzucony w błoto. Proszę mi zaufac,i poprostu kupić nową lodówke.oczywiscie znajdzie Pan magikow,ktorzy Pana naciagna,ale siedze w tym juz ponad 20pare lat,i naprawdę problem wroci jak bumerang!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...