Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam 1950!

Mam prośbę.

mam wycenę na MC 25 LP, dom 200m2, cały dół w podłogówce i górna łazienka również. nie wiem tylko jaki materiał na rury do co i wody:(

możesz poradzić.mam jedną wycenę rury nie są w miedzi, czy ten wybór jest ok?

Jeżeli można znać cenę kotła będę wdzięczna.

Jakie grzejniki polecasz: aluminium czy może panelowe, np. radson?

mam mętlik w głowie.

Pozdrawiam

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 prośby:

1 - cenniczek

2 - (trudniej) porada:

Wkrótce będę miał do ogrzania ok. 135m2 (wszystko w parterze) w cieplutkim domku szkieletowym i zastanawiam się nad rozwiązaniem kocioł kondensacyjny+kominek z płaszczem+solary. I tu nasuwa mi się kilka pytań:

a) czy taki zestaw ma sens,

b) jakich producentów wybrać,

c) jakie modele wybrać,

d) ile to wszystko może mnie kosztować (najchetniej z orientacyjnym kosztem instalacji)...

Dla ułatwienia dodam, że podłogówką zamierzam ogrzać ok. 50 m2 (chyba, że są argumanty za grzaniem podłogi wszędzie) oraz, że bardziej niż nazwę producenta cenię sobie jakość i niezawodność sprzętu.

Do dylematu "2a)" dorzucę, że nie chcę być całkowicie zależny od kurka w rękach Putina ale też nie mam warunków ani chęci na węgiel/ekogroszek/owies itp...

Baaardzo liczę na pomoc i cennik wraz z namiarami, bo czasu na wybór coraz mniej.

 

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Kasiu

jeżeli chodzi o ceny kotłów to masz je na stronie trzeciej,

 

miedź w tych czasach to zabójstwo dla kieszeni,

 

nie wiem z czego masz mieć podłogówkę, ale ja wykonuję wszystkie instalacje w alupexie z Wavina, bardzo dobry materiał,

nie musi to być oczywiście Wavin, mogą to być rury innych markowych producentów,

ale nie polecam rur z Castoramy czy też innego marketu, albo wynalazków typu "Diamont lub Metrix,

 

generalnie nie polecam też grzejników z aluminium, polecam Purmo, Kermi, Brugmana i inne markowe grzejniki stalowe płytowe, i tutaj też obowiązuje zasada nic z marketu, grzejników "no name" nie bierz po uwagę, szkoda pieniędzy,

 

mam nadzieję, że mętlik się trochę zmniejszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 prośby:

1 - cenniczek

2 - (trudniej) porada:

Wkrótce będę miał do ogrzania ok. 135m2 (wszystko w parterze) w cieplutkim domku szkieletowym i zastanawiam się nad rozwiązaniem kocioł kondensacyjny+kominek z płaszczem+solary. I tu nasuwa mi się kilka pytań:

a) czy taki zestaw ma sens,

b) jakich producentów wybrać,

c) jakie modele wybrać,

d) ile to wszystko może mnie kosztować (najchetniej z orientacyjnym kosztem instalacji)...

Dla ułatwienia dodam, że podłogówką zamierzam ogrzać ok. 50 m2 (chyba, że są argumanty za grzaniem podłogi wszędzie) oraz, że bardziej niż nazwę producenta cenię sobie jakość i niezawodność sprzętu.

Do dylematu "2a)" dorzucę, że nie chcę być całkowicie zależny od kurka w rękach Putina ale też nie mam warunków ani chęci na węgiel/ekogroszek/owies itp...

Baaardzo liczę na pomoc i cennik wraz z namiarami, bo czasu na wybór coraz mniej.

 

Pozdr.

futro

jeżeli chodzi o ceny to są na stronie drugiej i trzeciej,

 

ceny kolektorów słonecznych, (kompletne zestawy), kształtują się od 6200 brutto 2 płyty + zasobnik 250 l. z absorberem z tinoxu

 

ceny kominka z PW (Makroterm) 7890 zł brutto, te kominki w komplecie mają wszystko, chyba że chcesz grzać dodatkowo wodę to trzeba dokupić dodatkową grupę pompową,

 

co do robocizny, musiał bym wiedzieć co konkretnie jest do roboty,

ale nie będzie to miarodajne, bo cenę podaje Ci wykonawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

dzięki wielkie za info,

 

ceny kolektorów słonecznych, (kompletne zestawy), kształtują się od 6200 brutto 2 płyty + zasobnik 250 l. z absorberem z tinoxu

 

 

Tu mam jeszcze pytanie - dach mam o małym kącie nachylenia (21 stopni) i zastanawiałem się nad kolektorami próżniowymi - Makroterm takie robi i nawet łączy w zestawy promocyjne z kominkami - czy to coś wartego uwagi? Chodzi mi rzecz jasna o typ kolektora i jakość tych Makrotermowych a nie o konkurencyjność ofery :)

 

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950

A czy wykonujesz instalacje pod Krakowem czy to już za daleko:)

Chętnie zobaczyłabym wycenę instalacji wod-kan-gaz w Twoim wydaniu!

Poszukuje instalatora na kwiecień-maj.

Projekt dom w rododendronach 5 z biura Archon z podwójnym garażem, około 200m2. Tak jak pisałam podłogowe ogrzewanie na dole + łazienka górna, pokoje na górze grzejniki.

Jeżeli Wieliczka nie jest dla Ciebie zbyt daleko to zapraszam:)

Pozdrawiam

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam jeszcze pytanie - dach mam o małym kącie nachylenia (21 stopni) i zastanawiałem się nad kolektorami próżniowymi - Makroterm takie robi i nawet łączy w zestawy promocyjne z kominkami - czy to coś wartego uwagi? Chodzi mi rzecz jasna o typ kolektora i jakość tych Makrotermowych a nie o konkurencyjność ofery :)

futro

jeżeli chodzi o kąt nachylenia połaci dachowej, to kolektory instaluje się na metalowym stelażu o regulowanym kącie nachyleni, dlatego płaskie dachy to nie problem,

co co kolektorów Makrotermu, w zasadzie nic nie mogę powiedzieć bo ich nie instalowałem,

na temat kominków mogli byśmy prozmawiać :lol:

wiem że mają kolektory i to nadążne, znaczy obracają się za słońcem, dla mnie to gadżet,

 

patrząc na dane techniczne, osiągi mają dobre,

ale szukając na stronach ITW, Makritermu tam nie znalazłem,

podawana wydajność instalacji dla przygotowania cwu w wysokości 730 kWh/m2 rocznie, nie jest rewelacją,

tańsze Hewalexy mają wydajność na przygotowanie cwu 755 kWh/m2 rocznie

http://www.solarenergy.ch/spf.php?lang=de&fam=1&tab=1, a instytut SPF w Raperswill w Szwajcarii tego co wiem ma większe tradycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950

A czy wykonujesz instalacje pod Krakowem czy to już za daleko:)

Chętnie zobaczyłabym wycenę instalacji wod-kan-gaz w Twoim wydaniu!

Poszukuje instalatora na kwiecień-maj.

Projekt dom w rododendronach 5 z biura Archon z podwójnym garażem, około 200m2. Tak jak pisałam podłogowe ogrzewanie na dole + łazienka górna, pokoje na górze grzejniki.

Jeżeli Wieliczka nie jest dla Ciebie zbyt daleko to zapraszam:)

Pozdrawiam

kasia

503-187-117

lub 32 216-31-15 wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Doradcę 1950,

 

Proszę o poradę ( i wycenę ) :

 

- dom Archetonu - " Koliba", powierzchnia netto 152,27m.kw.

- piec kondensacyjny dwufunkcyjny - w łazience na piętrze

- grzejniki wg projektu

 

Jaki piec będzie najbardziej korzystny ( odpowiednia stosunek ceny do jakości )?

Jakiej firmy grzejniki?

 

Pierwszą wycenę, którą dostaliśmy -( wszystko z Buderusa )- kocioł GB022 +podgrzewacz + czujnik temp + grzejniki = 10500

 

Pozdrawiam i liczę na głos rozsądku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przydać,

nadchodzące podwyżki :evil:

Termet od 14 maja na wybrane kotły gazowe,

Enix grzejniki łazienkowe od 14 maja nie wiadomo o ile, ale przez ostatnie 3 lata nie podnosili cen,

Gorgiel grzejniki łazienkowe, osprzęt instalacyjny, od 7 maja

Cersanit sanitariaty od 2 maja

Franke zlewozmywaki od 1 maja

Cichewicz kotły od 1 maja

SAS kotły od 1 maja

Biawar zasobniki pompy ciepła kolektory od 30 kwietnia

Afriso armatura od 22 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość sporo dostaję zapytań na temat sterowania podłogówki,

to może tak krótko coś na ten temat,

wprawdzie już gdzieś kiedyś pisałem na ten temat, ale nie wszyscy musieli to czytać,

 

zasadniczo mamy dwa rodzaje sterowania ogrzewaniem podłogowym,

 

pierwszy, lepszy a przez to i droższy to układ z zaworem trójdrogowym i siłownikiem który sterowany jest z kotła,

w tym przypadku mózgiem sterującym ogrzewaniem w całym domu jest automatyka kotła,

jest to tzw. sterowanie jakościowe,

jeżeli automatyka wyliczy, że dla utrzymania temperatury w pomieszczeniach z podłogówką potrzeba podać wodę o określonej temperaturze do układu, to siłownik zaworu otworzy lub przymknie zawór po t żeby temperatura w rurach była taka jak wyliczona,

 

drugi, moim zdaniem gorszy sposób, to podłogówka współpracująca równolegle z centralnym ogrzewaniem, jest to sterowanie ilościowe,

na czym to polega,

ano przed rozdzielaczami do podłogówki jest zainstalowany układ mieszający oparty, albo na zestawie dwóch zaworów z których jeden jest zaworem termostatycznym, albo z termostatycznego zaworu trójdrogowego,

obydwa te sposoby maja za zadanie obniżyć temperaturę wody która ma być podana na układ grzejnika podłogowego,

pytanie,

co się stanie gdy hydraulik, zrobi podłogówkę w taki sposób, że zechce zaoszczędzić na rurach i położy je w taki sposób, że owszem mogą nagrzać pomieszczenie, ale przy temperaturach wyższych niż podaje kocioł?,

np do nagrzania pomieszczenia z podłogówka potrzebna jest woda o temperaturze zasilania 45 C, natomiast grzejniki są tak dobrane że wystarczy w określonym przypadku temperatura zasilania 40 C,

teoretycznie może dojść do takiej sytuacji,

można jej zapobiec, wystarczy dać sterownik w pomieszczeniu z podlogówką,

ale.....

nie powiem, że nie stosuję drugiego rozwiązania, stosuję ale zawsze mam pewien niedosyt, a przez to staram sie ją zrobić tak jak należy :oops:

 

jest jeszcze trzecie rozwiązanie, a w zasadzie namiastka podłogówki, stosowana w przypadku gdy na przykład ktoś chce zagrzać tylko podłogę w łazience,

wtedy można zastosować zawory ograniczające temperaturę powrotu, popularnie zwane RTL

jest to zawór termostatyczny zainstalowany na powrocie pętli lub grzejnika, mający za zadanie dławienie przepływu gdy temperatura wody wypływającej jest wyższa od nastaw i odwrotnie, temperatura wody spada to zawór się otwiera zwiększając przepływ,

jak wspomniałem stosowane w przypadku gdy jest tylko jedna powierzchnia grzewcza, gwarantują w zasadzie tylko efekt ciepłej podłogi,

w przypadku gdy RTL podpięty jest do powrotu z grzejnika należy pamiętać, że w przypadku gdy zamknie się zawór termostatyczny w grzejniku automatycznie zostanie zamknięty przepływ przez podłogówkę,

ograniczeniem jest powierzchnia grzejnika podłogowego, maksymalnie do 15 m2, Danfosss FJVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli przypomnienia dla nowych forumowiczów

 

istnieje możliwość zakupu materiałów instalacyjnych i sanitarnych, w największej sieci hurtowni instalacyjnych w Polsce, (54 oddziały),

z dobrym rabatem, gwarancją i fakturą

 

jeżeli chcesz kupić to:

po pierwsze, kontaktujesz się ze mną,

po drugie, uzgadniamy co, za ile, w jakich cenach,

po trzecie, po uzgodnieniach, w hurtowni najbliżej Twojego miejsca zamieszkaniia kupujesz materiał - z rabatem, fakturą, pełną gwarancją na zamówiony towar,

jeżeli są to rzeczy wielkogabarytowe to jest możliwość transportu z hurtowni na Twoją budowę,

 

żeby się nie powtarzać, asortyment i podstawowe ceny są od 3 strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...