Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przypominam,

 

istnieje możliwość zakupu materiałów instalacyjnych i sanitarnych, w największej sieci hurtowni instalacyjnych w Polsce, (54 oddziały),

z dobrym rabatem, gwarancją i fakturą

jeżeli chcesz kupić to:

po pierwsze, kontaktujesz się ze mną,

po drugie, uzgadniamy co, za ile, w jakich cenach,

po trzecie, po uzgodnieniach w najbliższej hurtowni kupujesz - z rabatem, fakturą, pełną gwarancją na zamówiony towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam,

 

istnieje możliwość zakupu materiałów instalacyjnych i sanitarnych, w największej sieci hurtowni instalacyjnych w Polsce, (54 oddziały),

z dobrym rabatem, gwarancją i fakturą

jeżeli chcesz kupić to:

po pierwsze, kontaktujesz się ze mną,

po drugie, uzgadniamy co, za ile, w jakich cenach,

po trzecie, po uzgodnieniach w najbliższej hurtowni kupujesz - z rabatem, fakturą, pełną gwarancją na zamówiony towar

Witam 1950

To moze mi cos zaproponujesz.Chodzi mi o kocioł.

Segment pow.176 ,garaz w bryle ,2 pietra ,2 lazienki na gorze ,kuchnia i kibelek na dole.Podlogowka tylko w wiatrołapie..

2 osoby mieszkajace,czasem goscie

Ktos mi polecil IMMergasa chyba Zeusa z zasobnikiem wbudowanym 60 l. :roll: :roll:

Jesli mozna to prosze na priva. :wink: :wink:

Ddzieki

Płebla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że tak długo :oops:

ze względu na dwie łazienki nie polecam kotła z zasobnikiem 60 l.

preferuję De Dietricha jeżeli komuś to nie odpowiada to Vaillanta,

polecam albo MCR 24/BS 130 z zasobnikiem 130 l.

albo wyższą półkę Inovensa MC25 LP do tego dowolny zasobnik

obydwa kotły De Dietrich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam albo MCR 24/BS 130 z zasobnikiem 130 l.

albo wyższą półkę Inovensa MC25 LP do tego dowolny zasobnik

obydwa kotły De Dietrich

 

1950, mam dwa pytania:

- czy MC25 może pracować z rurą zamiast komina? (wydaje mi się że przy tej mocy maksymalnej nie, ale chcę się upewnić)

- podasz mi cenę, ile ten kociołek z BS130 kosztuje u Ciebie? Co prawda już zamówiłem, ale chcę się upewnić, czy dostałem cenę najlepszą z możliwych :D Może być oczywiście na priv.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca wiem co rozumiesz pod słowem rura,

jeżeli chodzi Ci komin typu rura w rurze, jak najbardziej, to przecież też komin,

co do cen to tutaj są aktualne

 

dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny MCR 24/28 MI od 5000 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24/BS 80 z zasobnikiem 80 l. wiszącym obok kotła 6200 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. 5610 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l. 6940 zł

 

są to ceny brutto z VAT 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem na etapie wyboru kotla na gaz ziemny do mojego domu. W komin mam wpuszczona kwasowke. Myslalem o kotle kondensacyjnym, lecz moj hydraulik powiedzial mi ze nie potrzeba w moim przypadku takiego kotla, ze ten kociol stosuja osoby ktore nie maja komina, a spaliny wypuszczaja rura na zewnatrz. (Moj hydraulik polecal "Niedzwiedzia" Saunier Duval jednofunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem)

Ja bardziej jestem za kondensatem, Duzo naczytalem sie na forach Muratora o tym ze kotły kondensacyjne sa duzo bardziej ekonomiczne i ich koszt po jakims czasie sie zwraca. Czy ktos moze mi doradzic jaki kociol wybrac?, lub polecic sprawdzonego fachowca z W-wy lub okolic.

Dom 158m uzytk. "bluszcz 2" z pracowni Archon http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m42e0dba9d7b79

- sciany ceramika Porotherm 30 + styropian 12cm

- podloga na gruncie: styropian 13cm

- ocieplone fundamenty: 10cm styropian

- ocieplenie poddasza: wełna mineral 15cm+10cm (dobrej izolacyjnosci) + folia paroizolacyjna z aluminium

- okna 5-komorowe

 

Instalacja hydraul z alu-pex izolowana Tubolitem (jakos tak to sie nazywalo :)

 

Grzejniki aluminiowe armatura Krakow (juz zakupilem, ale jeszcze nie zamontowalem do wszystkich pomieszczen na parterze i pietrze)

 

Podłogówka: parter: kuchnia, wiatrołap, korytarz, WC

Podlogowka pietro: łazienka

W sumie podłogówki ~30m2

 

Dla 4 osobowej rodziny

 

Dzieki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem na etapie wyboru kotla na gaz ziemny do mojego domu. W komin mam wpuszczona kwasowke. Myslalem o kotle kondensacyjnym, lecz moj hydraulik powiedzial mi ze nie potrzeba w moim przypadku takiego kotla, ze ten kociol stosuja osoby ktore nie maja komina, a spaliny wypuszczaja rura na zewnatrz. (Moj hydraulik polecal "Niedzwiedzia" Saunier Duval jednofunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem)

Ja bardziej jestem za kondensatem, Duzo naczytalem sie na forach Muratora o tym ze kotły kondensacyjne sa duzo bardziej ekonomiczne i ich koszt po jakims czasie sie zwraca. Czy ktos moze mi doradzic jaki kociol wybrac?, lub polecic sprawdzonego fachowca z W-wy lub okolic.

Dom 158m uzytk. "bluszcz 2" z pracowni Archon http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m42e0dba9d7b79

- sciany ceramika Porotherm 30 + styropian 12cm

- podloga na gruncie: styropian 13cm

- ocieplone fundamenty: 10cm styropian

- ocieplenie poddasza: wełna mineral 15cm+10cm (dobrej izolacyjnosci) + folia paroizolacyjna z aluminium

- okna 5-komorowe

 

Instalacja hydraul z alu-pex izolowana Tubolitem (jakos tak to sie nazywalo :)

 

Grzejniki aluminiowe armatura Krakow (juz zakupilem, ale jeszcze nie zamontowalem do wszystkich pomieszczen na parterze i pietrze)

 

Podłogówka: parter: kuchnia, wiatrołap, korytarz, WC

Podlogowka pietro: łazienka

W sumie podłogówki ~30m2

 

Dla 4 osobowej rodziny

 

Dzieki z gory za pomoc

jeżeli Twój instalator ma takie wiadomości na temat kotłów, to może zastanów się nad wyborem innego :roll:

co Ci mogę polecić, skoro nie mogę kondensata, bo instalator tak mówi :-? to przynajmniej kocioł z zamkniętą komorą spalania, ale nie, on też może znowu stwierdzić, że to dla ludzi którzy nie posiadają kominów :roll:

no cóż kocioł

City 1.24/II z zasobnikiem 80 l. wiszącą obok kotła i konsolą sterowniczą Standard za 5280 zł,

albo kocioł City 3.24/II z zasobnikiem stojącym 130 l. i konsolą Easymatic za 8000 zł

obydwa kotły z otwartą komorą spalania,

nie obraź się za uszczypliwości względem Twojego instalatora, ale te stwierdzenia spowodowały że czuję się skonsternowany

acha, :roll: obydwa oczywiście De Dietrich

a jak już uznasz, że instalator mówi rzeczy o których chyba nie ma pojęcia, to przejrzyj wątek tam są ceny kondensatów które nie tak bardzo różnią się od tych kotłów z otwartą komorą spalania,

i każdy kocioł w zakresie od 18-24 kW będzie odpowiedni do Twojego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! UWAGA! :lol: :lol:

jedyna i niepowtarzalna okazja,

w trybie pilnym chcę zaproponować kondenstata dwufunkcyjnego

Saunier Dival Thema Condenst F 24 E, z pogodówką i konsolą przyłączeniową o mocy 18 kW centralne ogrzewanie i 24 kW c.w.u. i zakresie modulacji od 8,4 kW

w bardzo dobrej cenie 4750 zł brutto z VAT 22 %

warunki odbioru jak wyżej niejednokrotnie pisałem,

ale jest jeden warunek, decyzja musi zapaść do 6 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

opiszę szczegółowy interesujacy mnie zakres prac wraz z podziałem na " części i robotę " , przed tym kilka szczegółów dotyczących miejsca instalacji

 

dom ma około 170 m2 powierzchni razem z 25 metrowym garażem w tym , wysoki 2,6 m, zresztą ponizej rzuty domu,ogrzewany gazem ziemnym

 

------------------------

rzut parteru - tu podłogówka 70-80m2 - grzejnik po sztuce w garażu i wiatrołapie i drabinka w łazience

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=parter&view=normal&ver=CE

 

rzut poddasza - to po grzeniku w kazdym pomieszczeniu plus drabinka w łazience

 

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=poddasze&view=normal&ver=CE

 

a oto zestawienie :które mnie interesuje

 

1Materiał do wody ciepłej i zimnej oraz cyrkulacja w domu + podlewanie ogrodu :

 

razem = ? zł

 

2. Ogrzewanie materiały (część ogrzewania grzejnikowa) alupex

 

- grzejniki komplet ile szt? jakie? ile ? zł

 

-rury grzewcze i izolacja ? zł

 

- zawory odcinajace do grzejników oraz głowice termostatyczne ? zł

 

razem ok : ? zł

 

3. Ogrzewanie (część podłogowa ok 70-80 m2)

 

- rury ? zł

- rozdzielacz + szafka+ zawory ? zł

- mata systemowa + klipsy ? zł

- plastyfikator do betonu ? zł

 

razem ok : ? zł

 

4. Kotłownia :

 

- kocioł vaillant VSC 246-C170 CENA KATALOGOWA 14518 , pan ze swoim upustem jaką może mi dac cenę ? zł

- automatyka ?0 zł

-zawory,filtry ,armatura ok. ? zł

- regulatory do pomieszczeń vr-90 ( 2 szt) ? zł

- wkład do komina z podłączeniem spalin ? zł

 

razem :? zł

 

5. R O B O C I Z N A

 

etap przed pierwszą wylewką i tynkami :

 

- podłączenie wody od studzienki do domu wraz z materiałem ? zł

 

- podłączenie kanalizacji do budynku oraz rozprowadzenie w budynku przed chudziakiem wraz z materiałem ? zł

 

etap po pierwszej wylewce i tynkach :

 

- wykonanie instalacji wody ciepłej , zimnej , cyrkulacji oraz podlewania ogrodu ? zł

 

- wykonanie ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego ? zł

 

- wykonanie kotłowni prace instalatorskie ? zł

 

- wykonanie instalacji centralnego odkurzania wraz z materiałem w podanym domu ? zł

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

razem wszystko ??? zł

 

proszę Was o opinie na ten temat , myslę że wszystkim rzydałby się obraz cen aktualnych

 

z góry dziękuję jesli możecie odpisać na forum to miło lub na priv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

opiszę szczegółowy interesujacy mnie zakres prac wraz z podziałem na " części i robotę " , przed tym kilka szczegółów dotyczących miejsca instalacji

 

dom ma około 170 m2 powierzchni razem z 25 metrowym garażem w tym , wysoki 2,6 m, zresztą ponizej rzuty domu,ogrzewany gazem ziemnym

 

------------------------

rzut parteru - tu podłogówka 70-80m2 - grzejnik po sztuce w garażu i wiatrołapie i drabinka w łazience

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=parter&view=normal&ver=CE

 

rzut poddasza - to po grzeniku w kazdym pomieszczeniu plus drabinka w łazience

 

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=poddasze&view=normal&ver=CE

 

a oto zestawienie :które mnie interesuje

 

1Materiał do wody ciepłej i zimnej oraz cyrkulacja w domu + podlewanie ogrodu :

 

razem = ? zł

 

2. Ogrzewanie materiały (część ogrzewania grzejnikowa) alupex

 

- grzejniki komplet ile szt? jakie? ile ? zł

 

-rury grzewcze i izolacja ? zł

 

- zawory odcinajace do grzejników oraz głowice termostatyczne ? zł

 

razem ok : ? zł

 

3. Ogrzewanie (część podłogowa ok 70-80 m2)

 

- rury ? zł

- rozdzielacz + szafka+ zawory ? zł

- mata systemowa + klipsy ? zł

- plastyfikator do betonu ? zł

 

razem ok : ? zł

 

4. Kotłownia :

 

- kocioł vaillant VSC 246-C170 CENA KATALOGOWA 14518 , pan ze swoim upustem jaką może mi dac cenę ? zł

- automatyka ?0 zł

-zawory,filtry ,armatura ok. ? zł

- regulatory do pomieszczeń vr-90 ( 2 szt) ? zł

- wkład do komina z podłączeniem spalin ? zł

 

razem :? zł

 

5. R O B O C I Z N A

 

etap przed pierwszą wylewką i tynkami :

 

- podłączenie wody od studzienki do domu wraz z materiałem ? zł

 

- podłączenie kanalizacji do budynku oraz rozprowadzenie w budynku przed chudziakiem wraz z materiałem ? zł

 

etap po pierwszej wylewce i tynkach :

 

- wykonanie instalacji wody ciepłej , zimnej , cyrkulacji oraz podlewania ogrodu ? zł

 

- wykonanie ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego ? zł

 

- wykonanie kotłowni prace instalatorskie ? zł

 

- wykonanie instalacji centralnego odkurzania wraz z materiałem w podanym domu ? zł

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

razem wszystko ??? zł

 

proszę Was o opinie na ten temat , myslę że wszystkim rzydałby się obraz cen aktualnych

 

z góry dziękuję jesli możecie odpisać na forum to miło lub na priv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że wszystko już załatwione tak jak powinno być,

fakturę już chyba dostałeś,:lol:

napisz kiedy odbierzesz kocioł,

pamiętaj o czym mówiliśmy, jeżeli nie masz gdzie go dać to jakiś okres czasu Ci go przechowają,

 

no i fajnie, że dziękujesz,

bo jest za co dziękować :lol: :lol: :lol:

w takiej cenie nigdzie byś nie kupił,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...