Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:D

Na pewno z podajnikiem, podlogowka i kaloryferki.

Jaki ma byc uklad to chyba Ty Wiesz lepiej , tak?

Nie wiem tez czy stalowy czy zeliwny.

Na 100% ma byc niedrogi :D

Bede kupowala pewnie w lipcu to masz czas do namyslu.

I jak mam ta podglowke policzyc ile mi czego trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wlasnie zaczynam inwestycje pod wawa ... domek jednorodzinny 130 m uzytkowej. zaczynamy kopac fundamenty. Przymierzam się do instalacji co/cwu.

 

O pomyslach na ogrzewanie:

cala instalacja skladac ma sie docelowo z grzania podlogowego (kuchnia, lazienki, przedsionek, pomieszczenie gosp), ze standardowych kaloryferow w pozostałych pomieszczeniach i z dwoch kaloryferow kanalowych (salon przy drzwiach tarasowych i w sypialni od strony ogrodu)

 

A teraz troche o samym domu

- rzut znajduje sie tu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79a74477ef0636b3.html

- domek bedzie grzany gazem ... poczatkowo plynnym, potem ma nadzieje ziemnym

- budowany z bloczka betonowego 24 cm + styro 15

- wszystko w parterze

- do zamieszkania przez młodych ludzi z dwojka dzieci

 

To co najważniejsze czyli pytania/prosby:

1. przede wszystkim na jaka firme/producenta grzejnikow się zdecydowac przy 3 rodzajach ‘grzania’?

2. jaki piec i zasobnik dobrac majac na uwadze ze chcialibysmy piec kondensacyjny z zamknieta komora spalania? … czy do naszego wyboru sa rozsadne alternatywy?

3. no wlasnie decydując się na rekomendacje z punktu 1 i 2 ile może mnie to kosztowac?

 

 

pozdrawiam i dzieki za odp,

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wlasnie zaczynam inwestycje pod wawa ... domek jednorodzinny 130 m uzytkowej. zaczynamy kopac fundamenty. Przymierzam się do instalacji co/cwu.

 

O pomyslach na ogrzewanie:

cala instalacja skladac ma sie docelowo z grzania podlogowego (kuchnia, lazienki, przedsionek, pomieszczenie gosp), ze standardowych kaloryferow w pozostałych pomieszczeniach i z dwoch kaloryferow kanalowych (salon przy drzwiach tarasowych i w sypialni od strony ogrodu)

 

A teraz troche o samym domu

- rzut znajduje sie tu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79a74477ef0636b3.html

- domek bedzie grzany gazem ... poczatkowo plynnym, potem ma nadzieje ziemnym

- budowany z bloczka betonowego 24 cm + styro 15

- wszystko w parterze

- do zamieszkania przez młodych ludzi z dwojka dzieci

 

To co najważniejsze czyli pytania/prosby:

1. przede wszystkim na jaka firme/producenta grzejnikow się zdecydowac przy 3 rodzajach ‘grzania’?

2. jaki piec i zasobnik dobrac majac na uwadze ze chcialibysmy piec kondensacyjny z zamknieta komora spalania? … czy do naszego wyboru sa rozsadne alternatywy?

3. no wlasnie decydując się na rekomendacje z punktu 1 i 2 ile może mnie to kosztowac?

 

 

pozdrawiam i dzieki za odp,

pawel

nie wiem dlaczego chcesz sobie komplikować życie,

w Twoim przypadku podłogówka w kuchni łazience, wiatrołapie i salonie, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki dobrego producenta,

kocioł kondensacyjny De Dietricha z zasobnikiem 150 l.

orientacyjny koszt bez kotła przy założeniach:

ok. 70 m2 podłogówki

grzejniki 8 szt,

kanalizacja 9 punktów

cwu 6 punktów

zw 10 punktów

z robocizną około 17500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950,

 

Moja instalacja jest podzielona na dwa obiegi (70m podłogówki + grzejniki). Dodatkowo z rozdzielacza grzejników jest wyprowadzona jedna pętla do podłogi w łazience (z zaworem termostatycznym na wejściu).

 

Mam pytanie odnośnie takiego oto zestawu:

Innovens 25 KW + moduł dwóch stref grzewczych Beretta CONNECT AT - BT

http://www.beretta.pl/berettapl/web/pol/catalog/accessorydetail.jsp?id_accessorio=99&id_level1=4&id_level2=36#

 

 

Czy poleciłbyś takie zestawienie dla moich obiegów ?

 

Czy taki komplet to będzie opisany przez Ciebie wypadek instalacji z wariantu 1 czy 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...