Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj 1950,

 

Mam pytanie odnośnie takiego oto zestawu:

Innovens 25 KW + moduł dwóch stref grzewczych Beretta CONNECT AT - BT

http://www.beretta.pl/berettapl/web/pol/catalog/accessorydetail.jsp?id_accessorio=99&id_level1=4&id_level2=36#

 

Czy poleciłbyś takie zestawienie ?

 

 

1950 Odpowiesz coś na to zapytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950,

 

Mam pytanie odnośnie takiego oto zestawu:

Innovens 25 KW + moduł dwóch stref grzewczych Beretta CONNECT AT - BT

http://www.beretta.pl/berettapl/web/pol/catalog/accessorydetail.jsp?id_accessorio=99&id_level1=4&id_level2=36#

 

Czy poleciłbyś takie zestawienie ?

 

 

1950 Odpowiesz coś na to zapytanie ?

 

to odpowiadam :oops:

zdecydowanie nie,

do Inovensa dokupujesz pakiet FM 48 tj. płytka + czujnik dla jednego zaworu mieszającego do tego pompę i zawór trójdrogowy z siłownikiem i masz w kieszeni kilkaset złotych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950,

 

Mam pytanie odnośnie takiego oto zestawu:

Innovens 25 KW + moduł dwóch stref grzewczych Beretta CONNECT AT - BT

http://www.beretta.pl/berettapl/web/pol/catalog/accessorydetail.jsp?id_accessorio=99&id_level1=4&id_level2=36#

 

Czy poleciłbyś takie zestawienie ?

 

 

1950 Odpowiesz coś na to zapytanie ?

 

to odpowiadam :oops:

zdecydowanie nie,

do Inovensa dokupujesz pakiet FM 48 tj. płytka + czujnik dla jednego zaworu mieszającego do tego pompę i zawór trójdrogowy z siłownikiem i masz w kieszeni kilkaset złotych,

 

Dziękuję. Czy odradzasz ze względu na koszty czy może z technicznego punktu widzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o efekty to praktycznie to samo ale wychodzi taniej,

a poza tym nie wiem jak to będzie współpracować z De Dietrichem,

w tym co Ci proponuję siłownik zaworu jest sterowany z kotła, a przy Berettcie nie wiem, aż tak bardzo nie wnikałem w opis techniczny,

jeżeli by było sterowane z kotła, to i tak być musiał kupić pakiet FM 48,

nie wiedzę sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 Jak się teraz u Ciebie kształtują ceny Hewalexów? Taki zestaw standard - 2 panele (z TiNOXem najlepiej) i zasobnik 300l no i standardowe graty?

to nie standard,

standard to 3 płyty i zasobnik 300 l.

w przeciwnym wypadku będziesz na mnie wieszał psy :-? , że nie masz ciepłej wody :roll:

ceny na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosic o propozycje i cene (moze byc na priv):

- kociol kondensacyjny De Dietrich do grzejnikow i podlogowki ze sterowaniem z kotla (komplet: kociol, sterownik podlogowki, jesli potrzebny, 2 sterowniki pokojowe, ewentualnie dodatkowo sterownik pogodowy)

- solar Hewalex + zasobnik cwu 250

 

Dom o powierzchni uzytkowej okolo 130m2, dobrze ocieplony. Ilosc mieszkancow: 4.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś innego,

nie powiem, że wszyscy, ale Ci którzy znają mnie z forum trochę dłużej, wiedzą, że mam instalację co wspomaganą kolektorami, to rozwiązanie sprawdza się to już drugi sezon i nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony,

jednakże teraz rozwiązał bym to inaczej,

zamiast kolektorów wpiął bym w układ pompę ciepła, powietrze woda,

 

nie wiem dlaczego nie pomyślałem o tym, gdy modernizowałem swoje centralne, :evil:

 

cóż człowiek uczy się na błędach, :-?

tylko dlaczego na swoich :roll: :-?

 

są na forum co najmniej dwa aktywne wewontki na temat pomp ciepła,

są też budujący się którzy chcą mieć dodatkowe źródło ciepła do grzania ciepłej wody w postaci kolektorów,

i tutaj tak jak nadmieniłem wyżej, jest rzeczą do zastanowienia, czy zamiast kolektorów dać pompę ciepła,

 

koszt porównywalny, sprawność na pewno większa,

 

kolektory są ograniczone wieloma czynnikami, takimi jak, nasłonecznienie, zachmurzenie, pora doby, pora roku i pewnie bym jeszcze kilka znalazł, ale to już chyba wystarczy,

te czynniki powodują, że moc kolektora nie jest stała,

są sytuacje gdy kolektory nie pracują. w określonych porach doby oraz przy niesprzyjających warunkach pogodowych,

 

dlatego musimy magazynować energię stosując różnego rodzaju bufory o dużych pojemnościach,

ponad to, sprawność układu kolektorowego spada w miarę naładowania zasobnika,

dobrze dobrany układ solarny nie powinien osiągać temperatur wyższych niż 65 C, a dla takiego układu sprawność średnioroczna wynosi, nie tak jak by to chcieli producenci w swoich ulotkach reklamowych 60-70 %, ale w granicach 45-50 %,,

owszem można mieć sprawność średnioroczną w wysokości 70 %, ale wiąże się to z dużymi kosztami,

większa ilość kolektorów, większe bufory i dodatkowo latem basen do grzania, po to, żeby był cały czas odbiór ciepła i kolektory nie wchodziły w stan stagnacji, (gotowały się na dachu)

 

powyższe powoduje, że owszem mamy ciepła wodę, od powiedzmy kwietnia do października, ale też nie zawsze, wystarczy 3-4 dni niepogody i już musimy ją grzać innym źródłem ciepła,

 

a teraz o tej alternatywie,

pompa ciepła powietrze - woda, znane na forum szczególnie dla użytkowników pomp ciepła Climacomfotu, gdzie wyposażają dom nie w jedną wspólną pompę do ogrzewania i cwu, ale dwie oddzielne, jedna co, druga cwu,

 

koszt porównywalny do kosztu instalacji kolektorów z zasobnikiem 300 l. natomiast sprawność zdecydowanie lepsza, a i okresy pracy dłuższe i niezależne od warunków atmosferycznych,

do temperatur +6 C, COP pompy jeszcze jest zadowalające i przygotowanie ciepłej wody jest tańsze od innych źródeł ciepła i nie potrzeba do tego słońca,

wystarczy ta wspomniana wyżej temperatura powietrza,

dodatkowo taka pompa może przy mądrej instalacji służyć jako pseudo klimatyzacja, pobierając z pomieszczenia ciepłe powietrze powoduje obniżenie temperatury w tym pomieszczeniu,

a to już stwarza pole do kombinacji,

 

a teraz przejdę do meritum, :lol:

proponuję takie pompy, jak zwykle w atrakcyjnych cenach, z tym, że tutaj montażu już nie może dokonać instalator bez uprawnień,

 

niestety, będę musiał ja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...