Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

długo mnie nie było :roll:

 

co do pompy ciepła to Stiebel Eltron,

ale na razie nie aktualne,

 

od 1.06 podrożały MCR-y o 100 zł netto, ale plusem jest to, że De Dietrich już nie ma płatnego pierwszego uruchomienia, z tym, że dotyczy to tylko MCR-ów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 1950!

Mam nadzieje że zaglądasz tu regularnie. Stoimy z mężem przed dylematem jak ogrzać nasz domek. Budujemy LMB 27 z Lipińskich. Parterówka ok 100 m2. Jaki kocioł przewidziałbyś do tego domku? Myśleliśmy o wiszącym, agitują na "lodówkę" - koszt!! Jaki proponowałbyś wiszący a jaki stojący. Czy warto dawać zasobnik? Może jakiś nieduży? bo 100l to chyba przesada. Czy robić cyrkulacje ciepłej wody? no ogólnie poradź co robić. A co jeśli chcielibyśmy kolektor słoneczny? No i chcemy kominek z DGP. Za wszelkie informacje z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po zaległościach, :lol:

może podciiągnę do góry to co pisałem keidyś,

 

doskonałej jakości materiały instalacyjne, które możesz kupując u mnie odebrać w hurtowni blisko Twojego miejsca zamieszkania,

 

co możesz kupić?,

WHE modulacja od 8,4 - 24 kW

dwufunkcyjny kocioł z zamkniętą komorą spalania WHE 2.24 FF od 2410 zł

MCR-y modulacja od 6,5 - 24 kW

jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny MCR 24 4540 zł

dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny MCR 24/28 MI od 5100 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24/BS 80 z zasobnikiem 80 l. wiszącym obok kotła 6300 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. 5710 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l. 7040 zł,

kocioł kondensacyjny Domolight z konsolą Diematic 3 i zasobnikiem stojacym 130 l. 8200 zł, modulacja od 5-18 kW

 

górna półka

 

kotły kondensacyjne Inovens modulują od mocy 4,5 kW,

co to znaczy, to chyba nie muszę mówić, że zapotrzebowanie na ciepło przeciętnego nowego domu to rząd wielkości 6-10 kW i większość kotłów zaczyna modulację od 8-10 kW i w okresach przejściowych kocioł de facto pracuje nie w modulacji ale trybie załącz, wyłącz, co wcale nie wypływa na trwałość kotła i stan naszych kieszeni,

 

dwufunkcyjny z funkcją komfortu cwu, MC 25 MI, 8970 zł,

jednofunkcyjny tylko c.o. MC 25, 7460 zł,

kocioł kondensacyjny MC 25 LP, przystosowany do podłączenia niefirmowego zasobnika, 8430 zł,

kocioł kondensacyjny MC 25 BIC z zasobnikiem 55 l. wbudowanym w kocioł 11100 zł

kocioł kondensacyjny MC 25 LP/BS 80 z zasobnikiem 80 l. wiszącym obok kotła 10800 zł

kocioł kondensacyjny MC 25 LP/BS 120 z zasobnikiem stojącym 120 l., 9190 zł

kocioł kondensacyjny MC 25 LP/BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l., 10010 zł

 

żeliwne gazowe

atmosferyczny kocioł żeliwny DTG 1300 Eco.NOx/V130 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l. za 6660 zł

kondensacyjny kociol żeliwny DTG 1300 Eco.NOxPlus/V130 3,2-14,8 kW ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l od 10750 zł,

 

żeliwne olejowe

żeliwny kondensacyjny kocioł olejowy GTU C 123 tylko c.o. od 10910 zł

żeliwny kondensacyjny kocioł olejowy GTU C 1203/V130 z zasobnikiem 130 l. stojącym pod kotłem. od 13850 zł

żeliwny kondensacyjny kociol olejowy GTU C 120x/L160 z zasobnikiem 160 l. zintegrowanym z kotłem od 13540 zł

żeliwny kondensacyjny kociol olejowy GTU C 1205/L250 z zasobnikiem 250 l. zintegrowanym z kotłem od 14540 zł

stojący kondensat gazowy z zintegrowanym z kotłem zasobnikiem 130 l. i konsolą Diematic 3

DTG 1300-25 Eco.NOx Plus/V 130 o modulacji od 4,5-25 kW, 10900 zł

lub jak ktoś chce o mniejszej mocy modulujący od 3,2-14,8 kW, DTG 1300-15 Eco.NOx Plus/V 130 za 10660 zł

i jeszcze jedno w zasobniku jest anoda tytanowa, nie trzeba jej wymieniać

 

ceny brutto z 22 % VAT, 15% do odzyskania przy rozliczaniu PIT czyli kupujesz te kotły z 7% VAT

jeszcze jedna sprawa, w porównaniu z innymi producentami, którzy sprzedają kotły bez automatyki w kotłach De Dietricha z konsolami Diematic automatyka bardzo wypasiona jest w cenie,

natomiast kotły bez Diematica mają ceny automatyki o wiele niższe niż konkurencja,

 

jak wspominałem, od 1 czerwca podniesiono ceny MCR-ów o 100 zł netto, dodając w tej cenie usługę pierwszego uruchomienia co do tego czasu było płatne,

 

ponadto doskonałe materiały Instalacyjne, zapytania na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panie instalatorze mam pytanie:

Kotly ktorej firmy maja lepszy stosunek jakosci /mozliwosci do ceny? (katalogowej) Junkers czy De Dietrich?

Mam Tu konkretnie na mysli centrale kondensacyjne:

Cerasmart Modul 22kW i Ecodens lub Elidens (Plus)24kW (czym sie roznia te dwa ostatnie(anoda i zakresem modulowania pracy palnika)?)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Instalatorze,

 

bardzo cię tu we Wrocławiu chwalą.

 

Ja bym może taki kociołek DTG 1300 Eco.NOx/V130 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l. za 6660 zł

wzięła. Z góry zaznaczam, że niestety finansowo nie uciągnę kondensatu. Kociołek miałby ogrzewać Jarzębinę z Horyzontu, 160 m2 użytkowej, 660m3 kubatury, Ytong 36,5 z planowanym ociepleniem 5cm styro. 30m2 podłogówki plus 10 grzejników, regulator pokojowy.

 

Jaką konsolę dobrać do tego? Czy można też dostać u ciebie dobrą cenę rozdzielaczy, rur alupexowych itd do odbioru we Wro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...