Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich...

... i dołączam swoje zapytanie :D. Będę wdzięczny za opinie forumowiczów, a szczególnie Tych najbardziej w temacie zorientowanych :D...

 

Chodzi o dobór kotła c.o. do mieszkania (ok. 70 m2) w starym budownictwie. Mieszkanie parterowe, podłogi niedawno wymienione, więc szczególnie od piwnic nie wieje.

 

Myślalem o kondensacie, choć co do wariantu (1- lub 2-funkcyjny) to jeszcze nie mam pewności (więc mam problem podobny do kilku innych Osób z forum :) ).

 

Długie komin spalinowy (ok. 20m) oraz przewód powietrzny (w wariancie rozdzielnym) mocno zredukowały liczbę kotłów, które można by zainstalować.

Pozostały na placu boju:

a) Junkers Cerasmart ZWB 16/22 kW (1funkc) lub 26 (2f),

b) de Dietrich MCR 24 lub 24/28 (bo Innovens to chyba raczej za wysokie progi :-?),

c) Vaillant ecoTec 296 (2-funkc).

 

Chciałbym więc prosić o informacje:

a) który wariant ogrzewania (1- czy 2-funkc.) wydałby się Wam lepszy? W mieszkaniu planujemy (po duuużym remoncie :) ) 3 pkty poboru wody w odległości max.6m od kotła.

 

Z początku myśleliśmy o kotle 2f, ale po lekturze postów na niektórych forach trochę zwątpiliśmy...

 

b) czy jest sens robić drugi obieg c.o. na podłogówkę, jeśli ogrzewana powierzchnia wynosi ok. 14m2, czy w tym wypadku wystarczy wariant z zaworem termostat.? Wiem, że to już omawiano na forum, ale chyba nie mówiono o tak małych pomieszczeniach...

 

c) czy do kotła deDietrich można podłączać zasobnik innej firmy?

 

d) ostatnio producenci często wspominają coś o możliwości rozwoju jakichś paskudztw w zasobnikach :), czy faktycznie jest to taki problem?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie :D opinie.

Pozdrawiam-

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie instalatorze mam pytanie:

Kotly ktorej firmy maja lepszy stosunek jakosci /mozliwosci do ceny? (katalogowej) Junkers czy De Dietrich?

Mam Tu konkretnie na mysli centrale kondensacyjne:

Cerasmart Modul 22kW i Ecodens lub Elidens (Plus)24kW (czym sie roznia te dwa ostatnie(anoda i zakresem modulowania pracy palnika)?)

Pozdrawiam

Asia

no to już jestem :lol:

co do Junkersa to się nie wypowiem bo po prostu uważam, że są lepsze kotły,

Elidens DTG 1300-24 ECO/V 130 posiada zasobnik 130 l. grzany bezpośrednio z kotła z anodą magnezową i stosunkowo prostą automatyką do rozbudowy, modulacja od 6-24,9 kW,

Elidens DTG 1300-...Eco.NOx PLUS/V 130 wodę grzeje przez wymiennik, posiada anodę tytanową, zakresem modulacji od 2,8-24,9 kW, konsolę sterowniczą Diematic 3, oraz fabrycznie zabudowany zawór trójdrogowy z pompę obiegową dla układu z mieszaczem ( z reguły podłogówka)

jeżeli chcesz kocioł naprawdę wysokiej jakości polecam De Deitricha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Instalatorze,

 

bardzo cię tu we Wrocławiu chwalą.

 

Ja bym może taki kociołek DTG 1300 Eco.NOx/V130 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l. za 6660 zł wzięła

 

to chyba coś nie tak? ja go kupuję o wiele drożęj, może pomyliłaś kotły

 

Z góry zaznaczam, że niestety finansowo nie uciągnę kondensatu. Kociołek miałby ogrzewać Jarzębinę z Horyzontu, 160 m2 użytkowej, 660m3 kubatury, Ytong 36,5 z planowanym ociepleniem 5cm styro. 30m2 podłogówki plus 10 grzejników, regulator pokojowy.

 

pokecam kocioł kondensacyjny MCR 24BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l. za 6940 zł, brutto

 

Jaką konsolę dobrać do tego? Czy można też dostać u ciebie dobrą cenę rozdzielaczy, rur alupexowych itd do odbioru we Wro?

 

można, mam w rurę Wavina alupex fi 16 mm za 3,70 brutto ale tyko do końca miesiąca, tj do końca miesiąca musiała byś wpłacić, oczywiście faktura VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

... i dołączam swoje zapytanie :D. Będę wdzięczny za opinie forumowiczów, a szczególnie Tych najbardziej w temacie zorientowanych :D...

 

Chodzi o dobór kotła c.o. do mieszkania (ok. 70 m2) w starym budownictwie. Mieszkanie parterowe, podłogi niedawno wymienione, więc szczególnie od piwnic nie wieje.

 

Myślalem o kondensacie, choć co do wariantu (1- lub 2-funkcyjny) to jeszcze nie mam pewności (więc mam problem podobny do kilku innych Osób z forum :) ).

 

Długie komin spalinowy (ok. 20m) oraz przewód powietrzny (w wariancie rozdzielnym) mocno zredukowały liczbę kotłów, które można by zainstalować.

Pozostały na placu boju:

a) Junkers Cerasmart ZWB 16/22 kW (1funkc) lub 26 (2f),

b) de Dietrich MCR 24 lub 24/28 (bo Innovens to chyba raczej za wysokie progi :-?),

c) Vaillant ecoTec 296 (2-funkc).

tak to już Ci odpowiedziałem, ten MCR 24/28 2f

Chciałbym więc prosić o informacje:

a) który wariant ogrzewania (1- czy 2-funkc.) wydałby się Wam lepszy? W mieszkaniu planujemy (po duuużym remoncie :) ) 3 pkty poboru wody w odległości max.6m od kotła.

 

Z początku myśleliśmy o kotle 2f, ale po lekturze postów na niektórych forach trochę zwątpiliśmy...

 

b) czy jest sens robić drugi obieg c.o. na podłogówkę, jeśli ogrzewana powierzchnia wynosi ok. 14m2, czy w tym wypadku wystarczy wariant z zaworem termostat.? Wiem, że to już omawiano na forum, ale chyba nie mówiono o tak małych pomieszczeniach...

zastosuj RTL-a

 

c) czy do kotła deDietrich można podłączać zasobnik innej firmy? można, ale Tobie się nie opłaca kocioł jenofunkcyjny

 

d) ostatnio producenci często wspominają coś o możliwości rozwoju jakichś paskudztw w zasobnikach :), czy faktycznie jest to taki problem?

chodzi o Legionellę ale my jak zwykle chcemy być bardziej papiescy od papierza,

w Niemczech wygrzewanie przeciw legionellowe musi być stosowane od pojemności zasobnika >400 l. u nas musi być obligatoryjnie

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie :D opinie.

Pozdrawiam-

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, o co chodzi.

 

DTG 1300 Eco.NOx/V130 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l. za 6660 zł proponujesz sam w poście na tej stronie... Więc jaka będzie cena tego kotła?

 

Kondensat MCR24 byłby fajny, ale obawiam się, że suma sumarum będzie kotłownia z nim kosztować więcej (komin z kwasówki, jakieś sterowniki czy nie wiadomo co jeszcze)

 

Czy jak kupię teg rury alupexowe teraz, to będę mogła je odebrać powiedzmy za miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Serdeczne dzięki za informację. Bardzo mi pomogły w ocenie tego, co ewentualnie będzie jeszcze potrzebne.

 

Faworyt więc to MCR 24/28 :D, choć chciałem jeszcze tylko zapytać o opinię o kotłach Immergas. Ciekawym kotłem ze względu na zasobnik (54l) jest podobno ichni Zeus Victrix 20.

 

Jeśli chodzi o MCRa, to czy mogę poprosić o radę w kwestiach związanych z kominem oraz użytkowaniem kotła?

 

Jeśli tak, to kwestie, o które chciałbym zapytać, brzmią następująco:

 

a) czy warto w przewodzie kominowym montować rewizję? Czy też, jeśli zastosowałoby się 2 kolana 90 na przewodzie spalinowym, to w razie czego można wymontować jedno z nich i w ten sposób mieć dojście do przewodu.

 

b) Skropliny mają swój własny odpływ z kotła. Jak duże jest ewentualnie ryzyko wykraplania wody w przewodzie kominowym, jeśli stosowano by wariant z pktu a)? Czy kocioł daje znać, kiedy nie kondensuje?

 

Pozdrawiam serdecznie

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, o co chodzi.

 

DTG 1300 Eco.NOx/V130 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l. za 6660 zł proponujesz sam w poście na tej stronie... Więc jaka będzie cena tego kotła?

 

Kondensat MCR24 byłby fajny, ale obawiam się, że suma sumarum będzie kotłownia z nim kosztować więcej (komin z kwasówki, jakieś sterowniki czy nie wiadomo co jeszcze)

 

Czy jak kupię teg rury alupexowe teraz, to będę mogła je odebrać powiedzmy za miesiąc?

sympatyczna Misiu :lol:

biję się w piersi,

moja wina to nie DTG 1300 Eco czyli Elidens (kondensat), ale DTG 130 Eco czyli Elitec kocioł żeliwny i tutaj nic się nie zmieniło jest tak jak było 6660 zł

ale zastanawia mnie dlaczego nie chcesz kondensata MCR 24BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l. za 7040 zł,

naprawę jest różnica pomiędzy kotłem żeliwnym a kondensatem, naprawdę warto,

komin z kwasówki i tak będziesz musiała mieć a różnica wcale nie musi być tak duża,

rurę jak będziesz chciała to odbierzesz i za miesiąć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Serdeczne dzięki za informację. Bardzo mi pomogły w ocenie tego, co ewentualnie będzie jeszcze potrzebne.

 

Faworyt więc to MCR 24/28 :D, choć chciałem jeszcze tylko zapytać o opinię o kotłach Immergas. Ciekawym kotłem ze względu na zasobnik (54l) jest podobno ichni Zeus Victrix 20.

z włoszczyzny Imergas jest najlepszą firmą, taka jest moja opinia,

z tym, że ceny to już nie są włoskie

Jeśli chodzi o MCRa, to czy mogę poprosić o radę w kwestiach związanych z kominem oraz użytkowaniem kotła?

 

Jeśli tak, to kwestie, o które chciałbym zapytać, brzmią następująco:

 

a) czy warto w przewodzie kominowym montować rewizję? Czy też, jeśli zastosowałoby się 2 kolana 90 na przewodzie spalinowym, to w razie czego można wymontować jedno z nich i w ten sposób mieć dojście do przewodu.

po co? nie potrzeba, tych kominów się nie czyści

 

b) Skropliny mają swój własny odpływ z kotła. Jak duże jest ewentualnie ryzyko wykraplania wody w przewodzie kominowym, jeśli stosowano by wariant z pktu a)? Czy kocioł daje znać, kiedy nie kondensuje?

para wodna wykrapla się w kominie i przez kocioł spływa do kanalizacji,

kocioł nie daje znać kiedy kondensuje, ale sprawdzając temperaturę powrotu można to stwierdzić, temp < 54C

 

Pozdrawiam serdecznie

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to już wszystko jasne.

 

Martwisz mnie jednak tym zdaniem, że rurę z kwasówki i tak będę musiała mieć. Mam komin systemowy z Kom-wentu. Zwykły kocioł żeliwny (ten mój upatrzony Elitec) wymaga wsadu z kwasówki? :o PO JAKĄ CHOLERĘ JA TEN KOMIN WYBUDOWAŁAM? Teraz kwasówka do niego to będzie jakieś dodatkowe 3 tys :(

 

Co do rury to muszę ustalić to z moim instalatorem, a on zniknął niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tych kominów systemowych,

dowiedz się czy mogą być do kotłów gazowych, jeżeli tak to po problemie,

jak długi masz ten komin? 30 m :o

koszt komina to z reguły kwota rzędu 1000-1200 zł

jak byś chciała kondensata to wkład do komina też nie będzie więcej kosztował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za informacje, Panie Instalatorze.

 

Z tą rewizją do komina- chodziło o przypadek (nie wiem na ile prawdopodobny- nie mnie to oceniać) wpadnięcia tam jakiegoś ptaszyska. Tym mnie straszyli kominiarze oraz miejscowi instalatorzy (Wrocław) :) .

 

Wolałem zapytać :).

 

Pozdrawiam.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, komina nie mam 30m tylko 8,5m. Jakieś 1,5 m-ca temu pytałam o wkład z kwasówki i podawano mi cenę ok.2,5 tys. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen obawiam się, że teraz będzie drożej...

 

Pomyślę jescze nad tym kondensatem

ja bym się tak nie obawiał,

napisz co potrzebujesz, to pomyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...